ПАРНАС хочуть зняти з виборів в Ярославлі

Партія може втратити можливість йти в Держдуму без збору підписів

Фото з сайту parnasparty Фото з сайту parnasparty.ru

За інформацією «НГ», Ярославський обласний суд в п'ятницю 24 серпня відклав розгляд позову по зняттю списку «Партії народної свободи» Михайла Касьянова з виборів в Ярославську облдуму на понеділок, 27 серпня. Позов спільно подали «Патріоти Росії» і ЛДПР, - вони звинувачують ПАРНАС в порушенні при висуненні партійного списку. При цьому доводи подали позов партій грунтуються на незакінченої дослідчої перевірки Слідчого комітету (СК), про яку керівництво ярославського регіонального відділення ПАРНАС дізналася тільки напередодні суду.

Як стало відомо «НГ», про те, що партію хочуть зняти з виборів в Парнас дізналися напередодні засідання суду. Суть претензій заявників нібито мають місце фальсифікації при висуненні списку «Партії народної свободи». При цьому ніяких зауважень у облвиборчкому раніше до Парнасу з цього приводу не виникало. Протягом тригодинного засідання Ярославський суд намагався з'ясувати детальний хід проведення зборів з висунення кандидатів. Свідкам задаючи питання по техніці: коли друкували зразки бюлетенів, яка була коробка для голосування, де працювала лічильна комісія, скільки разів і які корективи вносилися в список в ході зборів, скільки було людей, членів партії, які проголосували, сторонніх осіб.

Зубов повідомив: «З'ясувалося, залучений стороною позивача свідок без повідомлення вів приховану аудіозапис зборів, яка виявилася в матеріалах суду. Свідок зізнався, що працює у відділі управління з внутрішньої політики адміністрації Ярославської області і перебував на зборах по висуванню списку ПАРНАС із завданням. За його словами, співробітники відділу ведуть аудіозапис політичних заходів, за підсумками складають інформаційно-аналітичні записки. Проте, свідок не зміг підтвердити факти порушень по процедурі зборів ». Свідки боку відповідача - члени реготделенія ПАРНАС в показаннях також не підтвердили порушень: список, завірений учасниками зборів без змін був внесений в бюлетені для таємного голосування.

Зубов зазначив, що «на засіданні представники виборчкому Ярославської області не підтвердили частину викладених в позові фактів і зайняли проміжну позицію, зокрема, вони не прийняли доводи« Патріотів Росії », які наполягали, що голосування не було таємним, і що Балабаев не є членом ПАРНАС ». Він нагадав, що на зборах по висуванню був присутній член облвиборчкому Андрій Мельников, ніяких претензій до порядку по проведенню зборів у нього не було, проголосував за реєстрацію списку і представник ЛДПР у виборчій комісії. Десять днів після реєстрації, коли список можна було зняти, минули. «З точки зору комісії, факти викладені в позові ЛДПР можна віднести до нововиявленими фактами, що скасовує рамки десятиденного терміну», - пояснив Зубов.

При цьому доводи подали позов партій грунтуються на незакінченої дослідчої перевірки СК, про яку керівництво ярославського ПАРНАС теж дізналася тільки напередодні суду. Стало відомо, що співробітники слідчого комітету Росії по Ярославській області вивчають законність висунення на вибори депутатів обласної думи кандидатів від партії «ПАРНАС». За деякими даними, за цим фактом вже порушено кримінальну справу. Однак в регіональному СК цю інформацію не підтверджують і не спростовують. Заява до Слідчого комітету про порушення написав кандидатів в депутати від партії-конкурента. У ньому йдеться про фальсифікації підсумків голосування при висуванні кандидатів на конференції регіонального відділення партії. Така конференція за законом повинна передувати висування і проходити в очній формі.

У самому ярославському відділенні «ПАРНАС» підтверджують, що з їх кандидатами вже розмовляли співробітники СК. «Слідчий комітет зв'язувався і викликав вчора і позавчора на опитування наших кандидатів. Зі мною особисто ніхто не зв'язувався. Я не знаю, якщо чесно, чи порушено справу. Швидше за все, це слідча перевірка і вона проводиться з головною метою - порушення кримінальної справи », - пояснив голова реготделенія партії Василь Цепенда. Відзначимо, стаття 142 Кримінального кодексу «Фальсифікація виборчих документів, документів референдуму» передбачає покарання у вигляді штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, примусові роботи на строк до чотирьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

«До глави штабу Василю Цепенда слідчі не зверталися. Як матеріали слідчих потрапили в розпорядження членів ЛДПР, відповіді на суді позивач дати не зміг », - заявив Зубов.

Заслухавши всі сторони, суд відклав подальший розгляд до 27 серпня, маючи намір допитати важливого свідка - представника виборчкому, який був присутній на зборах.

У партії Касьянова позов про зняття вважають відкритим тиском на зареєстрованих кандидатів.
Як відзначають в Парнас, партія відчуває сильний тиск протягом всієї кампанії. Прес-секретар організації Данило Зубов, який є також кандидатом від партії в депутати Законодавчих зборів Ярославля, повідомив «НГ», що організації всіляко заважають вести передвиборну кампанію.

«З 1 серпня по всій області зняті білборди кандидатів, незважаючи на контракт. Використовуються фальшиві агітматеріали, очорняти репутацію кандидатів ПАРНАС. Проти депутата Заксобранія Сергія Балабаєва ведеться чорна агітація: ходять по квартирах, забирають агітматеріали ПАРНАС під приводом, що партія нібито знялася з виборів, заливають клеєм під'їзди, кидають в ящики фальшиві листівки, де Балабаев звертається з проханням перевести йому грошей в якості підтримки. На мене було фактично здійснено замах, мені практично відгвинтили колесо машини, яке в підсумку відвалилося на трасі, - тобто воно було навмисно ослаблене. Але оскільки доказів у мене не було, в поліцію я заяви не подавав. Всі обласні ЗМІ майже відмовляються від співпраці », - розповів політик.

Відзначимо, якщо 27 серпня облсуд зніме ПАРНАС з виборів, партія може оскаржити рішення у Верховному суді. Так раніше було зі списком «Яблука» в Ярославлі, який в результаті зняли з виборів ( см. «НГ» від 27.07.18 ). Однак, якщо ВС встане на сторону обвинувачення, то ПАРНАС не тільки втратить можливість брати участь у виборах - за списком - в Заксобраніі в Ярославля, це може мати далекосяжні наслідки: якщо у партії не буде жодного депутата обласної парламенту, то в 2021 році ПАРНАС втратити можливість йти на вибори в Держдуму за пільгою, - без збору підписів. Зараз, нагадаємо, ПАРНАС має двох депутатів в ярославському Заксобрании: Сергія Балабаєва та Василя Цепенду.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация