Паровозик-хмарка: з Києва в аеропорт "Бориспіль" знову хочуть будувати залізницю

28 лютого 2018 р 15:00

Паралельно з прокладкою хайперлупа в Дніпро, в уряді Володимира Гройсмана задумали прокласти залізницю між Києвом і аеропортом "Бориспіль". Кажуть, проект реалізувати можна навіть в 2018 році, - був би мільярд! Тим часом, шаплорельсовую магістраль до головних повітряних воріт країни багато хто називає утопією. В експертному середовищі впевнені: проекту ж / д-повідомлення з аеропортом судилося канути в лету, як і його корупційного попереднику "повітряному експресу" за рахунок випарувався китайського кредиту.

Ж / д-вокзал - аеропорт

На початку 2018 року український уряд намірився з'єднати железнодрожной гілкою аеропорт "Бориспіль" і столичний ж / д-вокзал.

Підписуйтесь на новини "Київ Vласть"

як розповів на своїй сторінці в Facebook в.о. голови правління "Укрзалiзницi" Євген Кравцов, вже завершена підготовка проектної документації. Прокласти колію планується до кінця року.

"Сьогодні Уряд і особисто Володимир Гройсман доручили ПАТ" Укрзалізниця "найважливіше завдання - до кінця року ми повинні побудувати лінію швидкого залізничного сполучення з аеропортом" Бориспіль ". Терміни стислі, але реальні - будівництво повинні почати не пізніше 1 червня, завершити - в грудні 2018 року. "Укрзалізниця" сьогодні зарекомендувала себе як надійний і ефективний державний партнер. Починаємо підготовку необхідної технічної документації ", - розповів Кравцов.

Відповідаючи на питання аудиторії в соцмережі, Євген Кравцов запевняє: нова залізниця буде побудована виключно за рахунок держави Це - близько 720 млн гривень, з яких 450 млн гривень підуть на будівництво нового шляхопроводу.

Відповідаючи на питання аудиторії в соцмережі, Євген Кравцов запевняє: нова залізниця   буде побудована   виключно за рахунок держави Це - близько 720 млн гривень, з яких 450 млн гривень підуть на будівництво нового шляхопроводу

До речі, через кілька хвилин після поста Кравцова, ідею залізничного сполучення з аеропортом підтримав на своїй сторінці в Facebook прем'єр Владмир Гройсман.

згідно представленим керівництвом УЗ напрацювань, курсувати рейковий транспорт буде від станції "Київ-Пасажирський" через "Видубичі", "Дарницю до аеропорту. Маршрут буде займатися приблизно за 35 хвилин. Це, за даними ПАТ "Укрзалізниця", розвантажить дороги Києва і Київської області приблизно на 1000 автомобільних і 30 автобусних поїздок в день.

Крім того, ідеологи будівництва залізниці в аеропорт обіцяють конкурентні ціни на проїзд, які не перевищують вартості автобусного сполучення. Так, приблизна вартість поїздки буде стартувати від 80 гривень.

Нагадаємо, що діють трансфери в аеропорт ( "Sky Bus") стартують від ул.Кірпи (ж / д-вокзал "Південний"). Автобуси курсують цілодобово кожні 15-45 хвилин (в залежності від часу доби), час у дорозі - 45-55 хвилин. Вартість квитка в одну сторону - 105 гривень.

Від метро Харківська до вокзалу і швидше і дешевше - квиток обійдеться всього 63 грн.

невтішні прогнози

В експертному середовищі ініціативу Мінінфраструктури по ж / д-повідомленням між столицею та аеропортом оцінюють без позитиву, мовляв, перерізати червону стрічку державним мужам випаде честь не скоро. Зокрема, через прийдешні бюрократичних поневірянь в земельному питанні.

Цей проект, як і багато інших інфраструктурні починання Мінінфраструктури, зіткнеться надалі з незмінною проблемою в столичному регіоні "Цей проект, як і багато інших інфраструктурні починання Мінінфраструктури, зіткнеться надалі з незмінною проблемою в столичному регіоні. Це - земля. Проектом передбачено будівництво розв'язки, а землі під цю справу немає. Її потрібно звідкись вилучати, а саме - з приватної власності. І ділянки під Києвом - далеко не дешеве задоволення. Крім того, передбачається будівництво платформи на території аеропорту, яка з великою ймовірністю може повторити долю автовокзалу на території аеропорту. Так, там є автовокзал, який не використовується. Ще одне питання - це доцільність проекту з точки зору таких масштабних вкладень. Чи зможе він окупитися в майбутньому? Навряд чи. Якби він дійсно мав шанси на це, то з ЄБРР вже давно приїхали б з переговорами. Проте, фінансують українську інфраструктуру організації не беруть участі в цьому проекті. Вважаю, що він навряд чи буде взагалі реалізований ", - прокоментував KV голова ГО "Розвиток інфраструктури" Станіслав Гвоздиков.

За його словами, обіцянка "Укрзалізниці" доставляти пасажирів за 35 хвилин в точку призначення можуть не відповідати сучасним реаліям через значне навантаження шляхів.

Ч ітайте: "Повітряний експрес" до аеропорту в Борисполі не буде побудований

Згоден з цією думкою виконавчий директор Асоціації перевізників Київської області Олексій Павленко. За його словами, для поїздів в аеропорт і назад навряд чи знайдеться місце на існуючих коліях. Крім того, цей вид транспорту з працею складе альтернативу автобусних перевезень.

Автобусні перевезення в аеропорт сьогодні досить розвинені, щоб не боятися конкуренції "Автобусні перевезення в аеропорт сьогодні досить розвинені, щоб не боятися конкуренції. Це - комфортабельний транспорт з багажними відділеннями, якісне обслуговування, доступність в ціні, водії, які розуміють іноземні мови. Пропонований проект є просто альтернативою і не може викликати протестні настрої серед перевізників, які відчувають себе досить впевнено в галузі. Що вибере в майбутньому споживач - автобус або поїзд - покаже час. Невідомо, наскільки часто курсуватиме поїзд, тим більше, вже сьогодні існують колії досить перевантажені. Та й чи буде цей проект реалізований в принципі - питання відкрите ", - прокоментував KV Олексій Павленко.

приватна земля

Влада Бориспільського району і Борисполя до обіцянок пустити поїзди між Києвом і аеропортом в стислі терміни ставляться скептично.

За словами першого заступника голови голови Бориспільської РДА Руслана Садовського, зараз говорити про початок будівництва залізниці поки рано.

Згідно із запропонованою схемою, майбутня залізниця не зачіпає приватні землі в Бориспільському районі "Згідно із запропонованою схемою, майбутня залізниця не зачіпає приватні землі в Бориспільському районі. По крайней мере, в тому варіанті, який запропонований зараз. У майбутньому він буде якось коригуватися, щоб мінімізувати проходження траси по приватним і орендованим землям. Зараз Госгеокадастр в Бориспільському районі ретельно вивчає перелік об'єктів, по яким повинна проходити залізниця. У більшості це - землі лісгоспу та аеропорту, але є мінімальний відсоток з тих, які знаходяться в користуванні, тому "Укрзалізниця" розглядає варіанти внесення змін до схеми, щоб залишити поза увагою їх ", - розповів KV перший заступник голови Бориспільської РДА Руслан Садовський.

За словами заступника мера Борисполя Дмитра Гопанчука, схема майбутньої залізниці проходить по чотирьох ділянках в місті. Вилучати в користування держави доведеться як мінімум два з них.

Вони знаходяться або в користуванні, або у власності "Вони знаходяться або в користуванні, або у власності. Вилучати на потреби держави - можливо, але проблемно. Один з ділянок хочуть якось обійти під час проектування, а два - поки що в процесі переговорів. Результатів ще немає. Якщо говорити про терміни закінчення будівництва, то в контексті землі і процесу будівництва вони цілком аргументовані. Якщо говорити глобально про фінансування - не можу сказати ", - розповів Дмитро Гопанчук.

Як раніше писала KV , Схожа проблема відсутності повного пакету містобудівної документації властива ще одному амбітному проекту Мінінфраструктури - будівництва великої кільцевої дороги навколо Києва, яка проектується "Укравтодором" з 2006 року. Однак, проектування об'єкта ведеться без певних, чітко встановлених параметрів його розташування - питання з приватними землями, по яких пройде дорога, не вирішені, в зв'язку з чим велику кільцеву дорогу пророкують долю чергового корупційного серіалу.

Ч ітайте: Велика кільцева навколо Києва: ні грошей, ні землі, ні проекту

колишні провали

Ідею залізничного сполучення аеропорту "Бориспіль" з Києвом український уряд в різному складі розвиває вже не перший рік. Кілька років тому міжнародні партнери з Китаю надали кредит для будівництва так званого "повітряного експреса". Так, в 2011 році між ДП "Дирекція з будівництва та управління національного проекту" Повітряний експрес "та інших інфраструктурних об'єктів Київського регіону" та Експортно-імпортним банком Китаю було підписано контракт на 372 млн доларів США на реалізацію національного проекту "Повітряний експрес". Проект передбачав будівництво залізничної лінії "Київ-Бориспіль", чотирьох вокзалів, забезпечення залізниці електропоїздами, спорудження другої злітно-посадкової смуги в аеропорту "Бориспіль". Термін кредитування під 6,5% - 180 календарних місяців (15 років). На проект вже витрачено 50 млн доларів, щомісяця обслуговування кредиту Україні обходиться в 2 млн доларів США.

Ч ітайте: "Повітряний експрес": гроші вкрадені, чиновники не діють

У грудні 2017 року Мінінфраструктури заявили про те, що готові відмовитися від ідеї будівництва "повітряного експреса" і розглянути інші варіанти альтернативного сполучення між аеропортом і Києвом.

"Бориспіль" в шоці

Як раніше розповідала KV , 17 серпня минулого року аеропорт "Бориспіль" презентував свій п'ятирічний план розвитку, за яким підприємство осучаснить головні повітряні ворота країни. У цьому плані на 10 млрд гривень - розширення зони отримання багажу внутрішніх рейсів, добудова процесора, будівництво трьох нових бас-гейтов, розширення трансферної зони Терміналу D і подовження його галереї, ремонт злітно-посадкової смуги, добудова багаторівневого паркінгу.

Ч ітайте: Ударна п'ятирічка. До 2022 року аеропорт "Бориспіль" освоїть 10 мільярдів на поліпшення

При цьому, будівництво вокзального комплексу, який зможе приймати поїзди з Києва в плані розвитку аеропорту немає. KV запросило у керівництва "Борисполя" дані про те, де цей вокзал розмістити можна і наскільки складно вписати залізничну інфраструктуру в аеропортівські реалії. Відповідь обіцяли дати в "встановлені законом терміни".

Ч ітайте: Керівництво "Борисполя" просить з'єднати аеропорт і Київ не тільки автомобільним транспортом

Фото: Колаж KV

Kиев Vласть

Чи зможе він окупитися в майбутньому?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация