Партія Сергія Тігіпка «Сильна Україна» презентувала проект, який відстоює право голосу переселенців

Світлана Гордєєва виїжджала з Луганська в тапочках на босу ногу, в халаті, з маленькою дитиною на руках і котом в сумці. Сьогодні вона і її маленька сім'я живе в одному з київських гуртожитків, потроху приходить до тями і мріє коли-небудь повернутися додому, в свою квартиру, за вікнами якої дзвенить трамвай і шумить рідне місто. У Свєти немає телевізора і вже давно немає грошей, щоб щодня читати пресу, але про позачергові вибори до Верховної Ради 26 жовтня жінка, звичайно ж, в курсі, але про те, як їй, біженці, проголосувати - вона не знає.

У новинних зведеннях представники ЦВК сухо інформують: «в тому випадку, якщо переміщені особи змінять адресу свого місця проживання, зареєструвавшись в іншому районі, населеному пункті, то вони автоматично включаються в реєстр виборців і отримають новий виборча адреса», але роз'яснювати що й до чого, схоже, не збираються. Або не хочуть? Навіть спеціально поцікавившись у пошукових систем мережі Інтернет «Як проголосувати переселенцю?», Ми не змогли отримати чіткого і зрозумілого відповіді.

«Я українка, я маю право голосу і я хочу про нього заявити, але виходить так, що він нікому не потрібен? - Каже Світлана. - Як би мені не було зараз важко, але я хочу і буду жити в Україні, і мені дуже хочеться хоча б спробувати змінити своє життя, життя своєї країни і співвітчизників на краще. Вибори - це ж ще одна надія ».

І таких як Світлана - тисячі. У Києві, Дніпропетровську, Харкові, Одесі та у Львові, в Бердянську і Запоріжжі. Позбавлених даху над головою і роботи, які залишилися без грошей і найнеобхідніших речей, але щиро бажають бути частиною суспільства, мати право висловитися, бути почутими.

«Для мене важливо проголосувати. Це як точка відліку, надія на те, що після виборів щось зміниться в кращу сторону, тому є прагнення прийти на вибори. - Розповіла нам Марина ІРКЛІЇВСЬКИЙ. - Багато моїх земляки хочуть проголосувати, для них це дуже важливо, але вони не знають, куди прийти, щоб отримати це право, як зареєструватися ».

У тій, минулого життя, Марина жила в Луганську, зараз - в Одесі. Марина юрист виборчого штабу партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна» в Одеській області, але, перш за все, вона багатодітна мама. Що чекає її в майбутньому вона не знає, але вірить, що 26 жовтня, отримавши в руки бюлетень, вона зможе щось змінити. Зробити так, щоб її трьом дітям, з якими вона бігла з рідного міста цього літа, жилося трохи щасливішими, не так страшно.

У «Сильній Україні» переконані, що кожна людина із зони АТО має право проголосувати

Страх - це ще одна причина, по якій багато переселенців змушені мовчати. Деякі бояться, що їх будуть розшукувати, тому не поспішають до представників державного реєстру, інші, мріючи повернутися додому, побоюються, що цей документ обернеться потім якимись проблемами, осуд і ще бозна-чим. Життя вимушеного переселенця - це боротьба, побоювання, страхи, примарні перспективи і незнання. Куди звернутися, щоб отримати допомогу, куди прийти, щоб відстояти право на голос і проявити свій громадянський обов'язок.

Саме для таких, як Світлана, Марина і тисяч переселенців з південно-сходу України сьогодні, 1 жовтня, в Україні стартував проект «Голос на виборах - право кожного», створений для того, щоб кожен житель країни, не залежно від того, де він народився і де зараз змушений проживати, зміг проголосувати. Проект створений за ініціативою вимушених переселенців і силами представників партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна».

«Це супровід для того, щоб кожен переселенець, який відчуває себе справжнім громадянином України і хоче приять участь у позачергових парламентських виборах, зміг це здійснити», - Пояснила заступник керівника партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна» Світлана Фабрикант.

В рамках проекту була розроблена листівка, в якій розписані п'ять кроків, які необхідно зробити переселенцю, для того, щоб отримати відкріпний талон і мати можливість взяти участь у виборах. Крім того, на зворотному боці листівки є приклад заяви, яке він повинен буде заповнити, щоб отримати право проголосувати.

Так, одним з найважливіших кроків є реєстрація, здійснити яку можна або в управлінні соцзахисту, або в службі реєстрації, яка є практично на кожному залізничному вокзалі і представлена, як правило, обласним управлінням соціального захисту, МНС і МВС.

«Таким чином, прибуває на вокзал, може відразу ж отримати реєстрацію саме в цьому пункті - на ж / д. вокзалі. Вже це є реєстрацією в тому чи іншому регіоні і, звернувшись до представництва державного реєстру, яке є в кожному районі і місті, людина може отримати відкріпний талон », - розповіла Фабрикант.

У листівці також вказано перелік необхідних для реєстрації документів і телефон цілодобової гарячої лінії партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна», куди можна зателефонувати в разі, якщо немає документа, що посвідчує статус переселенця або невідомий адреса органу ведення Державного реєстру виборців в місці тимчасового проживання. Крім цього, можна отримати правову та консультаційну допомогу.

На що треба звернути особливу увагу: зареєструватися і отримати відкріпний талон необхідно за тиждень до виборів - до 20 жовтня.

Також необхідно буде з'ясувати, де знаходиться виборча дільниця, прийти до дільничної комісії і перевірити свої дані у списку виборців і, нарешті, відвідати виборчу дільницю і проголосувати.

Як розповіла Фабрикант «Коментарям» , Цю листівку можна знайти в електронному варіанті на сайті партії, а також отримати в будь-якому зі штабів партії або на вуличних виносних майданчиках, де працюють волонтери «Сильної України».

На сьогоднішній день в Україні офіційно налічується 295 тисяч внутрішньо переміщених осіб. За цією страшною цифрою стоять люди, українці. У кожного з них своя доля, розділена на «до» і «після», життя, яка ніколи не буде таким, як раніше, минуле, яке вже неможливо змінити і майбутнє, яке вони мають право вибирати. Для них вибори - це не агітаційні ролики по телевізору і не багатообіцяючі мови політичних лідерів, це промінчик надії, позбавляти якого ніхто не має права.

Листівка - в динаміці.

джерело

Або не хочуть?
Навіть спеціально поцікавившись у пошукових систем мережі Інтернет «Як проголосувати переселенцю?
«Я українка, я маю право голосу і я хочу про нього заявити, але виходить так, що він нікому не потрібен?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация