Партізанск.eu / Герб міста

  1. СТАРИЙ ГЕРБ ПАРТИЗАНСЬКОГО МІСЬКОГО ОКРУГУ
  2. Незатвердженим ПРОЕКТ СОВРЕМЕННГО ГЕРБА
  3. СУЧАСНИЙ ГЕРБ ПАРТИЗАНСЬКОГО МІСЬКОГО ОКРУГУ
  4. ПОЛОЖЕННЯ про герб ПАРТИЗАНСЬКОГО МІСЬКОГО ОКРУГУ
  5. Пояснювальна записка ДО ПРОЕКТУ РІШЕННЯ ДУМИ ПАРТИЗАНСЬКОГО МІСЬКОГО ОКРУГУ «ПРО ПРИЙНЯТТЯ ПОЛОДЕНІЯ...

СТАРИЙ ГЕРБ ПАРТИЗАНСЬКОГО МІСЬКОГО ОКРУГУ

Як і кожен поважаючий себе місто, Партизанський міської округ має свій власний герб. У ранньому періоді на гербі міста був зображений фазан. На жаль зображенням першого герба ми не володіємо.

У 1971 році міським виконкомом був затверджений герб міста Сучана з наступним описом гербового щита: «Щит розсічений, на червоному полі - відбійний молоток, на жовтому - шахтарський обушок, що символізує старовину і новь міста. На кордоні полів - зелена ялина ». Автор герба - художник Г. Сенченко.


Один з варіантів герба зразка 1971 го року
На значках також випускалася гербоподобная емблема Сучана (ще до перейменування в Партизанськ). На емблемі зображувалися терикони, шахта і пам'ятник з червоними прапорами
Незатвердженим ПРОЕКТ СОВРЕМЕННГО ГЕРБА

Відділом архітектури адміністрації міста була проведена робота по створенню принципово нового герба міста. Один з проектів герба міста Партизанська мав приблизно такий вигляд:

При розробці герба необхідно було врахувати історію міста, його славне минуле, багатство навколишньої природи і відобразити впевненість в успішному майбутньому Партизанська.

Головні елементи проекту герба:

1. Геральдичний щит міста Партизанська має колір зелені, символічно відображає надію, радість, достаток, а також всю красу природи півдня Примор'я.

2. У центрі щита розташована проста фігура - квадрат кольору чернь. Сама постать символізує стійкість, стабільність, увереннность, твердість. Колір чернь є символом розсудливості, смирення і печалі, для міста Партизанська це особливий колір - колір вугілля. Вугілля, його чорний колір, укладений в квадрат на геральдичному щиті - це колишня слава і стабільність міста, смиренність перед нелегким шахтарським працею, печаль про численні життях, які закінчили свій шлях в штольнях Сучанского шахт, проте це і впевненість у розумі нинішніх і майбутніх мешканців міста , які знайдуть спосіб ефективного використання багатства, на якому стоїть місто.

3. На чорному тлі квадрата розташований 3-х кольоровий женьшень - корінь життя. Верхня частина рослини - плоди, зображені кольором пурпур - символу гідності, сили і могутності. Листя женьшеню - кольору зелень (надія, радість і достаток), а корінь має колір золота - символу багатства, справделівості і великодушності. По праву ця рослина, через його надзвичайних цілющих властивостей, можна назвати королем південній частині приморській тайги. З'єднання женьшеню на чорному тлі квадрата (вугілля) не є випадковим. Саме женьшень символічно дає партизанського надёжду на відродження, зцілення, продовження життя і впевненість у достатку, могутність і спокої.

4. У лівій верхній частині геральдичного щита міста розташований герб Приморського Краю, як елемент єднання Партизанська з іншими муніципальними об'єднаннями Примор'я. Над щитом розташовується напис партизанського

СУЧАСНИЙ ГЕРБ ПАРТИЗАНСЬКОГО МІСЬКОГО ОКРУГУ

Спрощена версія - без вільної частини

Повна версія - з вільної частиною

ПОЛОЖЕННЯ про герб ПАРТИЗАНСЬКОГО МІСЬКОГО ОКРУГУ

Прийнято Рішенням Думи
Партизанського міського округу
від «30» травня 2008 року № 29

Цим Положенням відповідно до Федерального закону від 6 жовтня 2003 року № 131-ФЗ «Про загальні принципи організації місцевого самоврядування в Російській Федерації», Статутом Партизанського міського округу встановлюється герб Партизанського міського округу і порядок його офіційного використання.

Стаття 1.

Герб Партизанського міського округу - представницький, розпізнавальні-правової знак, відповідний сталим традиціям і складений за правилами геральдики - є офіційним символом Партизанського міського округу.

Стаття 2.

1. Геральдичне опис герба Партизанського міського округу:

«У скошеному зліва зеленому і блакитному полях щита золоте рослина женьшень з червоними ягодами, супроводжуване в краю золотим каменем».

2. Зображення герба Партизанського міського округу завжди має відповідати його геральдичному опису.

Допускається відтворення герба Партизанського міського округу в одноколірному варіанті, а також на різного виду матеріалах і рельєфах, в монументально-декоративної пластики за умови, що обраний вид матеріалу і техніки не спотворює знаків і символічного змісту герба Партизанського міського округу.

3. Малюнок герба Партизанського міського округу в багатобарвному варіанті поміщений в додатку до цього Положення.

4. Текст опису та зображення герба Партизанського міського округу зберігаються в адміністрації Партизанського міського округу і доступні для ознайомлення всім зацікавленим особам.

Стаття 3.

1. Зображення герба Партизанського міського округу поміщається:
на фасадах будівель органів місцевого самоврядування Партизанського міського округу;
в залах засідань органів місцевого самоврядування Партизанського міського округу;
в службових кабінетах керівників органів місцевого самоврядування;
на печатках, штампах, бланках, вивісках органів місцевого самоврядування Партизанського міського округу;
на почесних і нагородних знаках Партизанського міського округу.

2. Зображення герба Партизанського міського округу може міститися:
на офіційних виданнях органів місцевого самоврядування Партизанського міського округу;
на грамотах, запрошеннях, посвідченнях, повідомленнях та інших офіційних документах, що видаються органами місцевого самоврядування Партизанського міського округу;
на покажчиках при в'їзді на територію Партизанського міського округу;
на фасадах будівель, печатках, штампах, бланках державних підприємств і установ Партизанського міського округу.

3. Допускається використання герба при оформленні офіційних святкових, ювілейних, пам'ятних і видовищних заходів, що проводяться в Партизанському міському окрузі.

4. Порядок виготовлення, використання, зберігання та знищення бланків, печаток та інших носіїв герба Партизанського міського округу встановлюються органами місцевого самоврядування Партизанського міського округу.

Стаття 4.

При одночасному розміщенні герба Партизанського міського округу з іншими гербами його розмір не може перевищувати розміри Державного герба Російської Федерації (або іншого державного герба), герба Приморського краю.

При одночасному розміщенні герба Партизанського міського округу з іншими гербами він не може розміщуватися вище Державного герба Російської Федерації (або іншого державного герба), герба Приморського краю.

Стаття 5.

Визнати таким, що втратив силу Рішення муніципального Комітету міста Партизанська від 24 грудня 2004 року № 107 «Про затвердження положення про Герб Партизанського міського округу».

Стаття 6.

1. Це Положення після внесення герба Партизанського міського округу в Державний геральдичний регістр Російської Федерації підлягає опублікуванню в газеті «Вести».

2. Це Положення набирає чинності з моменту офіційного опублікування.

Пояснювальна записка ДО ПРОЕКТУ РІШЕННЯ ДУМИ ПАРТИЗАНСЬКОГО МІСЬКОГО ОКРУГУ «ПРО ПРИЙНЯТТЯ ПОЛОДЕНІЯ Про герб ПГО»

24 грудня 2004 року муніципальним Комітетом Партизанського міського округу було прийнято Рішення № 107 «Про затвердження положення про Герб Партизанського міського округу». Відповідно до чинного законодавства символіка муніципальних утворень в обов'язковому порядку підлягає внесенню до Державного геральдичний регістр Російської Федерації.

Однак, геральдичним Радою при Президентові було відмовлено у внесенні герба і прапора нашого міського округу в зазначений реєстр, в зв'язку з порушенням деяких геральдичних правил допущених в їх виконанні. Відповідний відповідь з геральдичного Ради було отримано в березні поточного року.

В обґрунтування відмови у внесенні до реєстру, наводяться аргументи про те, що герб Партизанського міського округу не відповідає деяким геральдичним вимогам. Так зокрема, якщо камінь, який символізує вугілля, буде чорного кольору, то поля щита повинні бути золотим і срібним, а женьшень зеленим. Колір женьшеню і полів щита можна зберегти колишніми, якщо змінити колір каменю на золотий. Це і пропонується зробити.

Крім цього були деякі зауваження до тексту самого Положення «Про герб Партизанського міського округу».

Наявне в раніше приємний Положенні опис і тлумачення символіки герба дуже розлоге. У новому положенні пропонується дати короткий геральдичне опис, запропоноване геральдичним Радою і взагалі не давати тлумачення символіки герба (що є допустимим).

У зв'язку з викладеним, пропонується прийняти нове положення «Про герб Партизанського міського округу», а раніше прийняте рішення муніципального Комітету про герб визнати таким, що втратив силу.

Голова комісії з питань законності та місцевого самоврядування А.І. Нефедов

Джерело інформації: http://www.partizansk.org

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация