Парубій Андрій Володимирович

  1. біографія
  2. гучні скандали

біографія   Дата народження: 31 cічня 1971 р   Місце народження: м Червоноград, Львівська обл

біографія

Дата народження: 31 cічня 1971 р

Місце народження: м Червоноград, Львівська обл.

Сімейна положення: Дружина - Уляна Юріївна Парубій, дочка - Ярина (2001 р.н.),

Освіта: У 1994 році окончілісторіческій факультет Львівського державного університету ім.І.Франка

Політична діяльність

У 1987 р - Парубій стає лаборантом в архітектурно-археологічної експедиції Інституту суспільних наук АН УРСР. Лаборант, старший лаборант в археологічних експедиціях до 1991 року.

У 1988 році очолив патріотичну молодіжну організацію - товариство «Спадщина».

У березні 1989 році був заарештований за організацію несанкціонованого мітингу.

З 1990-го стає депутатом Львівської обласної ради, секретар постійної депутатської комісії з питань молоді та спорту.

У 1991 році разом з Олегом Тягнибоком був одним із засновників Соціал-національної партії України (СНПУ), перейменованої в 2004 до Всеукраїнського об'єднання «Свобода».

1994-1998 рр. - депутат Львівської міськради, голова депутатської групи.

З 1996 року - керівник Товариства сприяння Збройним силам та Військово-морського флоту України «Патріот України», що був молодіжним відділенням СНПУ.

З квітня 2002 по квітень 2006 року - депутат, з червня 2002 - заступник голови Львівської облради.

Під час подій листопада-грудня 2004 року було комендантом Українського дому в Києві. Нагороджений пам'ятним знаком «Видатному учаснику Помаранчевої революції».

2007-2012 рр. - народний депутат України VI скликання від блоку Наша Україна - Народна самооборона. Глава підкомітету з питань контролю за здійсненням зовнішніх зносин комітету Верховної Ради у закордонних справах. Член депутатської групи В'ячеслава Кириленка "За Україну!"

З грудня 2012 року - народний депутат України VII скликання від партії Батьківщини (№21 в списку). Глава підкомітету з питань законодавчого забезпечення інтеграції України в міжнародне наукове та освітній простір комітету ВР з питань науки і освіти. Безпартійний.

27 лютого 2014 указом в.о. президента України Олександра Турчинова призначений секретарем Ради національної безпеки і оборони України.

З листопада 2013 по лютий 2014 року координував щоденне функціонування «євромайдан». Виступав фактичним комендантом його наметового табору і керівником загонів самооборони Майдану

7 серпня 2014 указом №639 / 2014 президента України Петра Порошенко Парубій Андрій Володимирович звільнений з посади секретаря РНБО.

26 серпня 2014 року залишив політраду партії «Батьківщина» разом з 20 соратниками, серед них: Олександр Турчинов, Арсеній Яценюк , Арсен Аваков , Сергій Пашинський, Павло Петренко , Лілія Гриневич. Причиною стала неможливість домовитися з партією про злиття з декількома іншими політичними силами і поставити на чолі списку нинішнього прем'єр-міністра Арсенія Яценюка

10 вересня 2014 року на з'їзді партії «Народний фронт» разом з командирами добровольчих батальйонів Парубій Андрій Володимирович був включений в Військова рада партії - спеціальний орган, який розроблятиме пропозиції щодо обороноздатності України.

На позачергових виборах до Верховної Ради 2014 року обраний народним депутатом України за партійним списком (№ 4 у списку) від Народного фронту.

4 грудня 2014 року Верховна Рада схвалила призначення Парубія на пост першого віце-спікера парламенту.

14 квітня 2016 роки після обрання Володимира Гройсмана прем'єр-міністром, Андрій Парубій зайняв його місце голови Верховної Ради.

гучні скандали

Крім арешту в 17 років за несанкціонований мітинг, в біографії Андрія Парубія є ще кілька кримінальних справ. Так, в 1997 році проти Андрія Парубія, який брав участь в зіткненнях між активістами КПУ і СНПУ, ГО «Патріот України», ветеранами ОУН-УПА на мітингу біля пам'ятника Івану Франку у Львові, було порушено кримінальну справу за ст. 206 ч. 2 КК України за протидію законній господарській діяльності, пов'язане з погрозою вбивства, нанесення тяжких тілесних ушкоджень, насильством, пошкодженням чи знищенням майна. Однак через сім років рішенням Галицького райсуду м.Львова від 25 червня 2004 року кримінальна справа була закрита.

Ще одну кримінальну справу було заведено на Парубія вже в якості народного депутата. Так, 27 квітня 2010 роки перед ратифікацією угоди про продовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ в Україні до 2042 року в Раді відбулися бійки між депутатами. Представники опозиції кидали яйця в спікера Володимира Литвина і підпалювали димові шашки. 14 травня 2010 прокуратура Києва порушила кримінальну справу проти депутатів Андрія Парубія та Юрія Гримчака за підозрою у втручанні в діяльність Литвина і інших депутатів парламенту з метою не допустити ратифікації угоди. Справа була порушена за статтею 28 КК України (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) і 344 (втручання в діяльність державного діяча). Кримінальним кодексом України за даний злочин передбачено покарання до п'яти років позбавлення волі. Однак Регламентний комітет Верховної Ради не розглянув питання про зняття депутатської недоторканності з депутатів Андрія Парубія та Юрія Гримчака.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация