Пасивна агресія, що це і наскільки вона небезпечна

  1. Як визначити пасивного агресора серед свого оточення
  2. Як взаємодіяти з пасивним агресором?

пасивна агресія

Більшість людей напевно стикалися з неприємним відчуттям в собі. Воно незрозуміло, межує зі злістю на себе, оточуючих. Але, разом з тим ніяк не може знайти вихід назовні. Саме з цієї причини така людина намагається якимось чином виправдати себе і перекласти хоча б частину провини на інших.

Так як негатив заповнює його, він забуває про багатьох важливих речах, адже в ньому просто немає місця нічому крім самокопання. Спілкуватися з подібними індивідуумами теж не доставляє великого задоволення.

Як визначити пасивного агресора серед свого оточення

  1. Постійно відкладає все, що можна на довший термін.
  2. Забуває свої спілкування, тим самим не виконуючи їх.
  3. Заперечує всі, що не може або не хоче зрозуміти. Найчастіше відмовляється від ближчого і тісного контакту з людьми, так як при контакті відбувається емоційний обмін, а людина вже настільки закрився в собі, що всіляко цьому перешкоджає.
  4. Проблематично висловлює свої думки. Він і сам часом не розуміє що саме хоче повідомити і в якому форматі.
  5. Чи не йде першим на контакт. Здавалося б, людина настільки самодостатній, що йому комфортно і з самим собою. Насправді це не так.
  6. Дії розходяться зі словами. Людина не віддає належної уваги тому, що він говорить, то є почуття, слова і вчинки ніяк між собою не пов'язані.
  7. Ніколи не вважає себе винним у чому-то, намагається перекласти всю відповідальність на когось іншого.

Пасивний в перекладі означає страждає. А в поєднанні з терміном агресія це явища стає доброчинної грунтом для самого основного, що гризе людини - страхів. Страхи можуть бути в будь-якій області. Кожен чогось боїться, це нормальний стан, звичайно, якщо страх в допустимому обсязі і не межує з панікою або фобією. На підсвідомому рівні люди побоюються бути відкинутими, незрозумілими. Те, що почуття, які вони відчувають, не взаємні. Боятися емоцій. Точніше неконкретно їх, а то, що вони можуть принести, то їсть якісь душевні страждання, переживання, то, що може вивести зі звичного рівноваги. Природно. Не дуже приємно виходити із зони комфорту, нехай навіть і повністю надуманою. А будь-який страх автоматично вибудовує певний захист, своєрідний імунітет.

По-іншому це можна назвати захисною реакцією. Наприклад, коли маленькій дитині дуже страшно, він буде голосно кричати і намагатися втекти. Дорослий ж людина робить все за тим же принципом, тільки в більш спокійному режимі. А саме він перестає спілкуватися, всіляко уникає контактів з тими, кого він з якоїсь причини боїться, шукає всілякі приводи, щоб припинити відносини. Якщо коротко, то головна мета такої людини - сховатися, але не бути винним, точніше не бути ініціатором розриву контактів.

Все вищесказане не говорить про те, що пасивному агресору не хочеться побудувати близькі емоційні стосунки з оточуючими. Навпаки, він дуже сильно цього хоче. Ось тут якраз і розкривається найбільший страх людини - страх залежності перед відносинами. Разом з тим, пасивний агресор нічого не хоче робити, щоб змінити ситуацію. Самий явний фактор пасивної агресії - недовіра. Воно породжує страх побут незрозумілим і відкинутим. Людина постійно переживає всі можливі ситуації, коли його обманюють, і починає в це вірити. Пасивних агресорів набагато більше, ніж можна уявити.

Як взаємодіяти з пасивним агресором?

І майже кожен день доводиться з ними так чи інакше взаємодіяти. Як же це зробити без психологічного шкоди для себе? Є спеціальні стратегії, які допоможуть спілкуватися з агресорами:

  • Спочатку потрібно визначити, чи дійсно має місце спілкування з агресором. Необхідно зрозуміти сигнали. Які він подає, наприклад, постійно мовчить, ігнорує, намагається не брати участь в обговоренні проблеми.
  • Намагатися не піддаватися провокаційним діям. Адже основна мета даної людини - вивести з емоційної рівноваги. Негатив краще висловлювати спокійно, без крику. Тоді така поведінка поставить пасивного агресора в глухий кут.
  • Можна показати такій людині його основну емоцію - гнів. Йому неприємно буде зіткнутися саме стем, чого він найбільше заперечував.
  • Мета спілкування з такою людиною - вивести його на ті емоції, яких він найбільше боїться і намагається придушити в собі.

Можливо, якщо все пройде успішно, така людина і надалі буде показувати свої емоції, і, відповідно, стане набагато більш приємним у всіх відносинах. Таке опір агресору може закласти першу цеглинку до зміни самосвідомості подібного людини, показати йому, що можна давати волю емоціям, і, навіть отримувати від цього задоволення, тим самим відчути «смак життя».

Rating: 5.0. З 4 голосів.

Please wait ...

Як взаємодіяти з пасивним агресором?
Як же це зробити без психологічного шкоди для себе?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация