Паспорт: що зміниться після 9 серпня

Загальногромадянський паспорт білоруси будуть отримувати в 14 років, а термін дії головного документа зменшиться до 10 років. Які ще нововведення, що стосуються паспорта, очікують нас найближчим часом?

З 9 серпня поточного року вступає в силу Указ № 197, який вносить деякі зміни в адміністративні процедури, пов'язані з отриманням паспорта. Про ці нововведення розповіла Intex-press начальник відділу по громадянству і міграції Барановичського МВВС Інеса Гетьман.

На два роки раніше

Одне з головних змін Указу № 197 - зниження вікового порога для обов'язкового отримання паспорта. Раніше паспорт громадянина РБ зобов'язаний був отримати в 16 років, тепер цей віковий ценз знизився на два роки - до 14 років.

РЕКЛАМА

«Пов'язано це в першу чергу з тим, що у громадян Білорусі, які не досягли 16-річчя, виникали проблеми при підтвердженні їх особистості. Наприклад, 14-річна дитина вчиться в професійному навчальному закладі в іншому місті.

Його повинні зареєструвати за місцем перебування, а паспорта у нього немає. Як реєструвати? - пояснила причину прийдешніх змін Інеса Гетьман. - Або, цей же підліток отримує стипендію, але, щоб розпоряджатися грошовими коштами (в тому числі оформити банківську картку), йому також необхідний документ, що засвідчує особу. Свідоцтво про народження таким не є ».

Тому раніше підлітки від 14 до 16 років, щоб отримати паспорт, в графі «Підстави для отримання» писали - в зв'язку з виїздом за кордон, але насправді документи вони отримували для цілей, згаданих вище. Тепер 14-річні стикатися з цією проблемою не будуть.

Слід також зазначити, що паспорт, отриманий дитиною до 14 років, зберігає свою дію на термін, зазначений у ньому. Тобто, якщо ваша дитина отримав паспорт в 11 років (а паспорта неповнолітнім громадянам видаються на 5 років), міняти документ не потрібно до закінчення його терміну дії.

Термін дії - 10 років

РЕКЛАМА

Указ змінює і термін дії паспорта - з 9 серпня він буде видаватися на 10 років. Тепер терміни видачі і заміни паспорта будуть прив'язані не до певного віку, як це було раніше (16, 25, 45, 100 і 125 років), а до дати видачі. Отримав документ в 14 років, міняти доведеться через 10 років - в 24 роки.

На довший термін будуть видаватися паспорта 65-річним громадянам (до 100 років) і особам, що переступили 99-річний рубіж, - до 125. «Це зроблено спеціально, щоб не турбувати пенсіонерів, - зазначила Інеса Гетьман. - До того ж люди похилого віку не так часто звертаються з питань заміни паспорта. Зазвичай це пов'язано з якимись обставинами: наприклад, для виїзду до дітей в країни шенген-зони, а в цьому випадку паспорт повинен бути не старше 10 років ».

Впишуть дітей до 18 років

З набранням чинності Указу, 16-річчя, як якийсь документальний віковий рубіж, перестає існувати. Відтепер головними віковими віхами неповнолітніх громадян стають 14- і 18-річчя.

Так, в даний момент в паспорт батьків вносяться відомості про дітей, які не досягли 16 років, після 9 серпня будуть вноситися відомості про підлітків, яким ще немає 18-ти. «Якщо в нашій державі дитина вважається повнолітнім з 18 років, а не з 16-ти, то і в паспорт батьків неповнолітні син або дочка повинні вписуватися до досягнення ними 18 років. Тепер це буде здійснюватися в обов'язковому порядку і дозволить уникнути виникаючих непорозумінь », - підкреслила начальник ОГіМ Барановичського МВВС.

Як приклад вона розповіла історію: сім'я - батько, мати і дві дочки, 16 і 18 років - їхали за кордон. Обоє батьків перед поїздкою обміняли паспорти в зв'язку з 45-річчям. Так як їх молодшої дочки вже виповнилося 16, відомості про неї в нові паспорти батьків внесені не були. На кордоні 16-річну дівчину не пропустили: в'їзд за кордон неповнолітніх без дозволу батьків заборонений. А довести документально, що вона їде зі своїми мамою і татом, ні дорослі, ні дівчина не змогли: відомостей про неї в паспортах батьків не було, а свідоцтво про народження вони не взяли.

Тепер подібна ситуація не виникне: при зміні головного документа громадянин зобов'язаний надати свідоцтво (-ва) про народження дитини (якщо йому немає ще 18-ти), і відомості про неповнолітніх дітей будуть внесені в паспорт.

Раніше видані паспорти дійсні

Документи (паспорта, документи для в'їзду в РБ і виїзду за межі держави), видані до 9 серпня поточного року, зберігають свою юридичну силу до терміну, зазначеного в них. За умови, що вони оформлені відповідно до вимог законодавства. А саме: паспорт не прострочений, фотографія відповідає віку і зовнішнім виглядом.

Для тих, хто бажає отримати шенгенську візу, паспорт повинен відповідати наступним правилам: не досягли 10 років, термін дії закінчується не раніше, ніж за 3 місяці від дати планованого виїзду з країни ЄС, наявність як мінімум двох чистих сторінок.

Для тих, хто бажає отримати шенгенську візу, паспорт повинен відповідати наступним правилам: не досягли 10 років, термін дії закінчується не раніше, ніж за 3 місяці від дати планованого виїзду з країни ЄС, наявність як мінімум двох чистих сторінок

Терміни видачі паспорта:

30 днів у звичайному порядку, 15 днів - в прискореному. Плата за терміновість - 50 тисяч рублів.

До речі

Графік прийому громадян з питань громадянства і міграції ОГіМ Барановичського МВВС (вул. Чкалова, 5):

понеділок, середа, четвер, субота - з 8.00 до 13.00;

РЕКЛАМА

вівторок, п'ятниця - з 11.00 до 15.00 і з 16.00 до 20.00.

Документи для заміни паспорта:

- заяву (форма № 1);

- паспорт, що підлягає обміну;

- 4 кольорові фотографії заявника, що відповідають її віку, розміром 40х50 мм (одним листом);

- свідоцтво про народження дитини заявника - в разі, якщо заявник має дитину, яка не досягла 18-річного віку (з 9 серпня 2012 року);

- свідоцтво про укладення (розірвання) шлюбу - в разі, якщо заявник перебуває у шлюбі (знаходиться в розлученні);

Документи для отримання паспорта дитині:

- заяву на видачу паспорта (форма № 1), завірена підписом і печаткою відповідальної особи ЖЕСа за місцем проживання або у голови кооперативу (дивлячись у кого на балансі знаходиться будинок);

- свідоцтво про народження дитини;

- паспорта або інші документи, що засвідчують особу обох законних представників неповнолітнього (батьків, опікунів). Якщо немає іншого з батьків - то свідоцтво про смерть або документ, який свідчить, що батько вважається безвісно відсутнім, або, в разі, коли мати виховує дитину одна, довідка з РАГСу про те, що відомості про батька записані зі слів матері;

- 4 кольорові фотографії, що відповідають віку дитини, розміром 40х50 мм (одним листом).

Дітям до 16 років (з 9 серпня - до 14 років) плата за отримання паспорта не стягується. Якщо дитина старше, держмито за паспорт складе 50 тис. Рублів (0,5 базової величини).

Автор: Наталя СЕМЕНОВИЧ

Які ще нововведення, що стосуються паспорта, очікують нас найближчим часом?
Як реєструвати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация