П`ятниця, 13: забобон або реальність?

Багато людей ставляться з настороженістю, якщо 13-е число будь-якого місяця випадає на п'ятницю

Багато людей ставляться з настороженістю, якщо 13-е число будь-якого місяця випадає на п'ятницю. Але дослідження показали, що поєднання п'ятниці з 13-м числом анітрохи не небезпечніше звичайних п'ятниць. Швидше, всі неприємності, що відбулися в п'ятницю 13-го, пов'язані з самонавіюванням і підозрілістю. Якщо з кимось трапляються неприємності або жахливі події , То на дату ми мало звертаємо увагу. Але якщо це сталося в п'ятницю, 13-го числа, то ми сприймаємо це як підтвердження міфу. Треба сказати, що до середини 80-х на території колишнього Радянського Союзу на подібну дату ніхто не звертав увагу. Число 13, звичайно, вважалося само по собі не дуже-то щасливим, але важким днем ​​вважався понеділок, наступний після розслаблюючих вихідних.

Багато людей ставляться з настороженістю, якщо 13-е число будь-якого місяця випадає на п'ятницю

Цікаво, що частотою збіги числа 13 з п'ятницею можна обмежитися 400 роками, оскільки далі слід точне повторення циклу. В цьому часовому відрізку всього 4800 разів зустрічається число 13, і розподіляється воно по днях тижня таким чином: по 684 рази падає на четвер і на суботу, по 685 - на понеділок і вівторок, по 687 - на середу та неділю і по 688 - на п'ятницю. Тобто виходить, що п'ятниця 13-го числа буває все-таки трохи частіше, ніж інші дні тижня.

Тому ряд подій все ж залишається пов'язаним з магічним числом п'ятниця 13-е. Ось його далеко неповний список:

13 грудня 1907 року - крах на скелях семімачтовой шхуни «Томас У. Лоусон», найбільшого корабля свого класу (корабель остаточно пішов на дно о другій годині після півночі 14 грудня). З 18 членів екіпажу врятувалися тільки двоє. Що особливо примітно, корабель був названий на честь автора книги «П'ятниця, тринадцяте».

Що особливо примітно, корабель був названий на честь автора книги «П'ятниця, тринадцяте»

13 листопада 1942 року - «Битва в п'ятницю, 13-го», морський бій в ході Битви за Гуадалканал. Закінчилося нищівною поразкою союзників.

13 жовтня 1972 року - катастрофа літака FH-227 в Андах, також відома як Чудо в Андах. Ті, що вижили після катастрофи 72 дня боролися за життя і змушені були вдатися до канібалізму. Зрештою вижили 16 осіб з 45-и. Дуже рекомендуємо подивитися документальний фільм про цю історію «Залишитися в живих. Чудо в Андах ». Приголомшлива історія не тільки про катастрофу, а й мужність, силу духу і волі до життя, що допомагає долати будь-які, навіть абсолютно безнадійні ситуації, наступні один за одним фатальною ланцюжком. Цю дивовижну історію екранізували в 1992-93 роках. Фільм відомий під двома назвами - «Жити» або «Вижити» ( «Alive», США).

13 листопада 2009 року - відбулася низка вибухів на 31-му військовому арсеналі в російському Ульяновську.

13 січня 2012 року - крах лайнера «Costa Concordia», на борту якого перебувало 4200 пасажирів і членів екіпажу, з них 32 людини загинули.

Щороку випадає як мінімум одна і максимум три такі п'ятниці. Нижче наведено список п'ятниць 13-го на 2014-2020 роки:

2014 червень (в повний місяць)
2015 лютий, березень, листопад
2016 травня
2017 січень, жовтень
2018 квітень, липень (в молодика)
2019 вересень, грудень
2020 березень, листопад

Цікаве прояв числа 13 є і в даті п'ятниці 13-го грудня 2013 року. Якщо скласти всі окремі цифри цієї дати, то в результаті вийде цифра 13:

Будь-яка надмірна боязнь чого-небудь називається фобією. Боязнь числа 13 - тріскаїдекафобія. А боязнь п'ятниці, 13-го, називається параскаведекатріафобія. Багато відомих людей були схильні до цих фобій:

Йоганн Вольфганг Гете в такі дні весь день проводив у своєму ліжку.

Композитор Арнольд Шенберг навіть помер від свого хворобливого забобони. П'ятницю 13-го липня 1951 року провів під ковдрою, трясучись від страху, а за 15 хвилин до півночі він помер.

Бісмарк в такі дні не дозволяв собі думати про свою батьківщину.

Наполеон в цей день утримувався від проведення військових дій.

Боялися п'ятниці 13-го і королева Єлизавета I, і нафтовий магнат Поль Гетті.

Число 13 в європейській культурі взагалі вважається нещасливим. Це призвело до того, що в деяких будівлях поверхи нумеруються так, щоб не нервувати тріскаїдекафобія: після 12-го поверху може відразу слідувати 14-й, в будівлі можуть існувати поверхи 12А і 12Б, або ж 13-й поверх може називатися як «12 +1 ». Іноді це також відноситься до нумерації будинків, приміщень, місць. У Росії число 13 також іноді називають «чортової дюжиною» (дюжина = 12).

П'ятниці 13-го бояться багато хірургів. На цей день деякі лікарі не призначають операцій, а вже призначені операції переносять на будь-який інший день. Англійські доктора переконані в тому, що ризик невдачі операції, проведеної в п'ятницю 13-го, зростає вдвічі. Ймовірно, внаслідок підозріливості та забобонності як лікарського персоналу, так і пацієнтів.

Існує кілька древніх пояснень цієї фобії. У середньовіччі вважалося, що відьмині шабаші збиралися з тринадцяти учасниць. У скандинавській міфології є легенда про богиню родючості Фрігії, в честь якої був названий п'ятничний день (простежується аналогія з англійським Friday). Коли німецькі племена прийняли християнство, Фрігія перетворилася на злобну відьму. З'явилося повір'я, що колишня богиня зустрічається з 11-ма іншими відьмами і дияволом, і вони придумують підступи. До сих пір в скандинавських країнах п'ятницю іноді називають «Відьмина субота».

Є й релігійні версії забобонного страху. Звертають увагу на те, що на Тайній Вечері були присутні Ісус і дванадцять його учнів - всього 13 чоловік, причому тринадцятим називають Юду, який зрадив Ісуса.

Також вважається, що Адам і Єва були вигнані з раю в п'ятницю: саме в цей день вони скуштували заборонений плід.

Але найпопулярніша версія, чому п'ятниця 13-е є нещасливим днем, пов'язана з історією Ордена Тамплієрів. Наймогутніша і найбагатша організація в Європі зникла трохи більше 700 років тому, в 1307 році, а саме, в п'ятницю, 13 жовтня. За наказом французького короля Філіпа IV Красивого все лицарі були схоплені і згодом винищені. Особливо популярна ця теорія стала після виходу в 2003 році роману «Код Да Вінчі».

В кінці XVIII століття марновірство про п'ятницю 13-го настільки сильно зміцнилося в свідомості англійського народу, що влада вирішила публічно довести абсурдність цієї страшної прикмети. Для цього був побудований корабель під назвою «П'ятниця». Його будівництво почалося в п'ятницю 13-го. На воду він був спущений теж в п'ятницю 13-го, і на очах у широкої публіки, знову ж в п'ятницю 13-го, судно вийшло у відкрите море. З тих пір «П'ятницю» більше ніхто не бачив: корабель разом з екіпажем пропав без вісті.

Але незважаючи на все це, ми радимо вам не бути забобонними і подолати свої побоювання і неприязнь до п'ятниці 13-го. Для цього підіть наших порад:

1. Налаштуйтеся на удачу. Чекайте цей день з радістю і передчуттям везіння і удачі . Вранці цього дня ще раз налаштуйтеся на позитивні емоції й очікування всього самого доброго і світлого.

2. Намагайтеся весь день уникати конфліктів, поганих думок і взагалі будь-яких негативних емоцій.

3. Проведіть вільний час цього дня з сім'єю або друзями. Веселіться і спілкуйтеся. Але не варто зловживати алкоголем або займатися екстремальними видами спорту.

І нехай п'ятниця 13-го принесе вам якомога більше позитивних вражень і емоцій!

Автор: Aurelia

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация