Патріарх Кирило в рамках візиту на Україну відвідав Луганськ

Два дні тому в міжнародному аеропорту Луганська приземлився літак з Москви. На борту лайнера знаходився Святіший Патріарх Кирил, якого з нетерпінням чекали в місті. Що привело главу РПЦ в Луганськ? Зійшовши з трапа літака, Кирило розповів про це журналістам. "Я прибув з пастирським візитом. Приводом є знаменна подія - 20-річчя заснування Луганської єпархії". Два дні тому в міжнародному аеропорту Луганська приземлився літак з Москви

Фото: AP

Про попередній поїздці Патріарха Кирила на Україну читайте:

Україна: як зустріли патріарха Кирила?

Уроки візиту Патріарха в Україну

Кирило зазначив, що Луганськ, як і весь Донбас, займає особливе місце і в історії "нашого колись єдиної батьківщини і в історії сучасного життя України". "Це те місце, де кувалася і кується економічна міць. Тут працюють люди-трудівники, де створюються матеріальні цінності, що мають велике значення для життя людей, суспільства і держави".

Головна заслуга трудящого Луганська, на думку Предстоятеля РПЦ, перевірена багато разів сила його православної віри. "В першу чергу, я б хотів сказати про віру жителів луганської землі: навіть в той важкий час, коли тут не вистачало храмів, коли тут не було єпархії, завжди віра православна жила в серцях і умах людей і допомагала їм у житті, праці, в боротьбі. "

Православні канони і традиції передавалися Луганці з покоління в покоління. "Сьогодні, радіючи успіхам Луганської єпархії за минулі 20 років, ми з вдячністю згадуємо попередні покоління віруючих жителів Луганська і області. Ми будемо підносити Богу подячну молитву про їхній подвиг, працях, також про працях всіх тих, хто сьогодні примножує духовне благополуччя луганської землі і зміцнює матеріальне благополуччя України ", - сказав предстоятель РПЦ.

З аеропорту патріарх Кирило одразу попрямував на богослужіння в Свято-Володимирський кафедральний собор, головний храм єпархії. Тут його вже чекали численні віруючі. Перед урочистою Літургією Кирило сказав:

"Мені дуже хотілося відвідати Луганськ. Я хотів помолитися разом з вами, підтримати вас у всіх ваших добрих справах, особливо ж у зберіганні єдності Православної Церкви, в зберіганні благодаті Божої, яка через Православну Церкву торкається розуму і серця кожної віруючої людини".

Читайте також: Священик РПЦ повіз віру в Гвінею

Фото: AP

Доброю традицією кожного патріаршого візиту стали церковні служби під відкритим небом. 15 вересня в 9. 20 ранку на Театральній площі Луганська відбулася Божественна літургія. Подивитися на Патріарха і взяти участь у Божественній Літургії зібралося понад 22 тисяч осіб. Всі ці люди були віруючими з різних областей України. Серед тих, хто молиться було також багато росіян. Як миряни, так і духовенство.

Серед представників українського духовенства був протоієрей Василь Сомик. Він один з найстаріших священнослужителів православної України. Батько Василь віддав церковного служіння понад п'ятдесят років.

Того ранку він разом з усіма уважно чекав, що скаже Патріарх. Ветеран, зрозуміло, не очікував, що предстоятель РПЦ насамперед згадає його. Так воно і сталося. Перед самою Літургією Святіший Патріарх сказав: "Протоієрей Василь Сомик за служіння протягом більш ніж 50 років удостоюється правом носіння Патріаршого хреста".

Патріарший хрест - одна з вищих церковних нагород РПЦ. Цим хрестом нагороджують священнослужителів, у яких є виняткові заслуги перед Церквою. На цей раз такої високої нагороди удостоївся протоієрей Василь Сомик, секретар луганського єпархіального управління.

Перед самим Причастям Патріарх розповів усім присутнім відому притчу про біснуватого, зціленим Христом. Як відомо, вигнані біси стали кидатися і кричати. Господь вселив їх в паслося поруч стадо свиней. Оскаженілі свині скинулися з гори в море, де загинули одна за одною.

"Так Господь показав нам всім, цим страшним чином, що відбувається з людиною, з природою, зі світом, коли диявол починає панувати", - пояснив притчу Патріарх. - "Під біснуванням варто мати на увазі не тільки буйна поведінка, біснуватий може бути на вигляд людиною респектабельним, утвореним, вихованим, але якщо його розум захоплений силою бісівської, то все, що він робить і говорить, як би це ні було привабливо, це все - погибель людям ".

Притча євангельських часів актуальна для нашого постіндустріального століття як ніколи. Особливо, в колишньому СРСР. "Ми знаємо, як іноді мільйони і мільйони людей виявлялися в полоні таких думок, які, врешті-решт, приводили людей до загибелі, а заради досягнення цілей, які ті чи інші політичні лідери ставили перед людьми, ламалися людські долі і кров лилася рікою! І нікому в голову не приходило, в самій боротьбі за ідеї, що були запропоновані людям, запитати, а не біснуваті це запропонували? чи не перетворюємося ми в свиняче стадо, яке кидається з кручі в море? "- казав Патріарх на площі.

Читайте також: Фанатизм - це віра мінус любов

Після літургії Святійший владика звернувся до людей з одним проханням: триматися самим і виховувати своїх дітей і онуків в істинну православну віру.

"Поширюйте світ Божий навколо себе, щоб вигнати з роду людського всяке біснування, будь то інтелектуальне або ж походить від злої волі людської, бо там, де біс - там смерть, там стадо, що кидається з кручі в море", - сказав Патріарх.

І застеріг: "Навіть якщо ангел з неба стане розповідати вам не те, чого ви були навчені, анафема буде".

Після служби Патріарх благословив віруючих зі словами: "Нехай Господь береже землю Луганську, кожного з вас, нехай благословить він влади ваші право правити народом, нехай благословить Господь церкву православну в Україні, що зберігає великі божественні перекази. І вірю, що Господь схилить милість до всієї землі Луганській, до всієї України! "

Одночасно з Патріаршої Службою Божою в Луганську розгорталося ще одне дійство. Його організували українські націоналісти, які хотіли зіпсувати свято і заодно ще раз нагадати про своє існування. Представники українських націонал-радикалів на цей раз вирішили піти на оригінальний хід. Ними було піднято жовто-блакитний державний прапор, символ української державної незалежності. Націонал-радикали говорили з гордістю, що це найбільший в світі прапор України. За словами Валентина Ткалича, організатора заходу, цей прапор напередодні Дня незалежності став "яблуком розбрату" між правою опозицією і правлячою Партією регіонів.

Це стало єдиним ексцесом в ході заходу. Напередодні візиту Патріарха, рішенням виконкому Луганської міської ради №269 від 12.09.2011 були заборонені масові акції в обласному центрі під час візиту Святішого Патріарха Кирила. Про візит Кирила до Луганська знала майже вся Україна. Націоналістичний об'єднання "Свобода" та їм подібні рухи хотіли скористатися цим візитом. Кожне православне дію в Україні супроводжується, як правило, виступами "Київського патріархату" та "помаранчевих". Коли Патріарх був влітку в Києві, націоналісти влаштували цілу фотоінсталяцію під назвою "Сім смертних гріхів московських попів". Щоб уникнути подібного, міська влада Луганська перекрили "помаранчевим" кисень.

Втім, на флешмоб з прапором України зібралося дуже мало народу. Основна увага була прикута до Патріарха.

Після Літургії Кирило поклав квіти до Пілону Слави, поспілкувався з ветеранами Великої Вітчизняної війни, а після заклав камінь у фундамент храму на честь ікони Божої Матері "Розчулення".

Завершувало офіційний візит Патріарха його благословення молодятам.

Читайте також: Чи сумісна віра з "плануванням сім'ї"?

Читайте найцікавіше в рубриці "Релігія"

Що привело главу РПЦ в Луганськ?
І нікому в голову не приходило, в самій боротьбі за ідеї, що були запропоновані людям, запитати, а не біснуваті це запропонували?
И не перетворюємося ми в свиняче стадо, яке кидається з кручі в море?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация