Патріарх Кирило (Володимир Гундяєв)

  1. Освіта
  2. Кар'єра священнослужителя
  3. компромат
  4. захоплення
  5. посилання

Освіта

Володимир Михайлович Гундяєв народився в сім'ї священика і педагога. Батько - Михайло Васильович Гундяєв, до прийняття священного сану був головним механіком ленінградського заводу імені М. І. Калініна, пройшов через магаданські табору (був звинувачений в політичній нелояльності). Мати - Раїса Володимирівна Гундяєва, викладала німецьку мову в школі.

Після закінчення 8 класу середньої школи Володимир вступив до Ленінградської комплексну геологічну експедицію Північно-Західного геологічного управління, де працював з 1962 року до 1965 року техніком-картографом, поєднуючи роботу з навчанням у середній школі. Далі продовжив своє навчання в ленінградської духовної семінарії, а після в Ленінградській духовній академії.

Кандидат богослов'я. У 1970 році захистив дисертацію на тему "Становлення і розвиток церковної ієрархії і вчення Православної церкви про її благодатний характер". Кирило був при академії професорським стипендіатом, викладачем догматичного богослов'я і помічником інспектора ЛДА.

Кар'єра священнослужителя

Уже в студентські роки Гундяєв включився в громадське життя Російської православної церкви: в березні-квітні 1968 року він був учасником 3-го Всехристиянського Мирного конгресу в Празі; в липні того ж року - учасником IV Асамблеї Всесвітньої ради церков в Упсалі; в щорічних засіданнях Центрального комітету Всесвітньої ради церков виступав в якості радника, а на засіданнях молодіжної комісії Християнського мирного конгресу - як її віце-голови.

3 квітня 1969 митрополитом Ленінградським Никодимом Гундяєв був пострижений у чернецтво і прийняв ім'я Кирила - на честь рівноапостольного Кирила, вчителя Словенського. 7 квітня того ж року був висвячений в ієродиякона. 1 червня (в свято Святої Трійці) був висвячений в ієромонахи.

У серпні 1970-го призначений особистим секретарем митрополита Ленінградського Никодима. Поєднуючи діяльність викладача академії і секретаря митрополита, отець Кирило продовжував багато часу приділяти участі в зовнішній діяльності Московського патріархату. За своє життя він побував на всіх найважливіших церковних заходах по всьому світу.

У 1971-му батько Кирило був зведений в сан архімандрита і призначений представником Московського патріархату при ВРЦ у Женеві. Був настоятелем парафії Різдва Пресвятої Богородиці в Женеві.

У грудні 1974 року Кирило призначений ректором ЛДА і семінарії, а в 1975-му обійняв посаду голови єпархіального ради Ленінградської митрополії і був обраний членом Центрального і Виконавчого комітетів ВРЦ.

У 1976 році в Свято-Троїцькому соборі Олександро-Невської Лаври Кирила був хіротонізований на єпископа Виборзького, вікарія Ленінградської єпархії. У тому ж році затверджений постійним представником від РПЦ в пленарну комісію ВРЦ. У 1977-му зведений в сан архієпископа.

У 1976-1978 рр. - заступник Патріаршого Екзарха Західної Європи, після чого було доручено окормлення Патріарших парафій у Фінляндії.

У 1979-му призначений членом Комісії Священного Синоду з питань християнської єдності. З грудня 1980-го - член Комісії з організації святкування 1000-річчя Хрещення Русі.

У 1984 році призначений архієпископом Смоленським і Вяземським. У 1989-му змінений титул на "Смоленський і Калінінградський". У тому ж році визначенням Св.Сінода призначений головою Відділу зовнішніх церковних зносин Московської патріархії (займав цей пост до 2009 року) і постійним членом Св.Сінода за посадою.

Указом Патріарха Московського і всієї Русі Алексія II від 25 лютого 1991 архієпископ Кирило був зведений в сан митрополита.

У грудні 2008 року, після смерті Алексія II, митрополит Кирило був обраний місцеблюстителем патріаршого престолу. Він також очолив комісію з підготовки та проведення похорону Патріарха, в яку крім нього увійшли близько десяти архієреїв і священнослужителів Російської православної церкви. Дату обрання нового патріарха призначили на 1 лютого наступного року.

25 січня 2009 року на Архієрейському соборі митрополит Кирило, а також митрополит Калузький і Боровський Климент і митрополит Мінський і Слуцький Філарет, став офіційним кандидатом на пост глави РПЦ.

27 січня 2009 митрополит Кирило був обраний Патріархом. Церемонія інтронізації патріарха Кирила відбулася 1 лютого. На ній були присутні як вищі церковні ієрархи, так і миряни, в тому числі перші особи держави - президент Росії Дмитро Медведєв і прем'єр-міністр Володимир Путін. Перед присутніми новообраний патріарх виголосив урочисту промову в якості предстоятеля РПЦ.

Під час кризи 2008-2009 рр. Патріарх Кирило неодноразово звертався до православних через пресу і телебачення і говорив про те, що причиною економічної кризи є, перш за все, криза духовна. Щоб подолати ці важкі часи, Патріарх пропонував переглянути цінності сучасного суспільства: «Шлях до подолання кризи економіки лежить через подолання кризи людських душ - через відмову від культу багатства, нестримного споживання, погоні за наживою будь-яку ціну, від егоїстичного використання власності, від зневаги потребами бідних ». Зокрема, патріарх зазначав особливу роль грошей у житті людини: «Якщо людина має кошти, які за своїм обсягом перевищують необхідні витрати на життя такої людини, то це означає, що йому вручається Богом особлива відповідальність за інших, - зазначив він. - Добрі справи, благодіяння - це не примха багатої людини, а це вимога до нього, якщо він бажає, щоб багатство не обернулося загибеллю душі ».

З ініціативи патріарха Кирила в Росії були заборонені безкоштовні медичні операції по перериванню вагітності; для жінок, що опинилися в умовах «кризового материнства», були створені спеціальні центри реабілітації при пологових будинках.

Влітку 2009 року патріарх здійснив свій перший пастирський візит в Україну, який став одночасно і першою зарубіжною поїздкою Кирила в якості глави РПЦ.

компромат

Як повідомляють деякі ЗМІ, в 90-е глава РПЦ, будучи скромним керівником Відділу зовнішніх церковних зв'язків (ВЗЦЗ МП), активно займався бізнесом, завдяки чому нажив собі стан в кілька мільярдів доларів. У його професійної скарбничці організація тютюнового, нафтового, автомобільного та харчового бізнесу. За різними підрахунками, вся ця бурхлива діяльність принесла главі РПЦ капітали в 1,5-4 млрд доларів. Тепер у розпорядженні патріарха квартира в знаменитому «Будинку на набережній», годинник Breguet вартістю близько 30 тисяч євро , Палаци в Передєлкіно та Геленджику, а також особистий авіапарк.

захоплення

Кирило розводить вівчарок, захоплюється гірськими лижами, пішими прогулянками і плаванням. Серед хобі патріарха Кирила ЗМІ також називали водні лижі і швидкісне водіння автомобіля.

Живе в офіційній резиденції ВЗЦЗ в Срібному Бору (Москва). У 2002 році купив пентхаус в Будинку на набережній з видом на храм Христа Спасителя (квартира зарегістрірова на Гундяєва Володимира Михайловича, "про що є відповідний запис у кадастровій відомості" (The New Times. №50 [96] від 15 Грудня 2008). В ЗМІ з'являлася "інформація про покупку митрополитом вілли в Швейцарії."

посилання

Патріарх Кирило закликав священиків відмовитися від дорогих авто

Патріарх Кирило пообіцяв не допустити загибелі мирних людей в Україні

Патріарх Кирило: в Україні існує загроза розколу нації

Патріарх Кирило: тінь Путіна?

Патріарх Кирило: тінь Путіна? Ч. 2. «Громовідвід»

Лукашенко вважає патріарха Кирила "розумницею" і здоровим людиною

25.06.2014

Патріарх Кирило: тінь Путіна?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация