Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»

  1. Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!» 2.05.2018 Директор радгоспу ім. ...
  2. Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»
  3. Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»
  4. Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»
  5. Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»
  6. Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»
  7. Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»
  8. Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»
  9. Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»
  10. Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»
  11. Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»
  12. Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»
  13. Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»

Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»

2.05.2018

Директор радгоспу ім. Леніна про «імпотентах» в уряді, «плювках в каструльку» Заходу і долю своїх вусів. Частина 2-я

«Якщо зараз не поміняти Воробйова, то від Московської області нічого не залишиться», - каже Павло Грудінін, відповідаючи на питання, чи збирається він йти на вибори губернатора Підмосков'я. В інтерв'ю «БІЗНЕС Online» Грудінін розповідає, як через вибори змушений розгрібати вал арбітражних позовів і кримінальних справ, а також розмірковує про те, чим Сурков-геополітик нагадує третьокласника-зоотехніка, чому союз з Китаєм обернеться катастрофою і навіщо розвалили СРСР.

Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін

«СЛУХАТИ Суркова - ВСЕ ОДНО ЩО третьокласників, ЯКИЙ БУДЕ РОЗПОВІДАТИ ПРО УСПІХИ В зоотехнік»

- Павло Миколайович, після всього, що сталося на виборах вам не страшно жити в такій державі?

- У нас недавно тут збиралася рада екологічного конгресу. Одна дівчина розповідала про ситуацію в Находці. Уявляєте, з порту зараз везуть величезна кількість вугілля в інші країни! Але у всіх країнах світу вугілля вантажиться закритим способом, а в Находці - відкритим. І вугільний пил лежить шаром на дитсадках, школах, кількість хворих на ракові захворювання збільшилася за рік на 30 відсотків. Люди дихають вугільним пилом. Ця жінка каже, що вже все випробували: по 8-10 тисяч виходили на мітинги, їх хапали, саджали в тюрму. Вони чотири роки борються з цим. Задайте їй питання: вам не страшно жити в цій країні? У Конституції записано, що джерело влади - народ, а народ не може нічого зробити, щоб поліпшити екологічну обстановку. Як ви пам'ятаєте, минулий рік був Роком екології, але все пройшло без змін. Олігархи і чиновники заробляють гроші на здоров'ї людей.

А за два тижні до цього, коли я ще був кандидатом, у мене тут сиділа жінка з Воронезької області і розповідала страшні речі про те, що перевищення радіонуклідів в Хопрі - вже в п'ять разів, тому що одному олігарху хочеться нікель добувати і вивозити на Захід . А цим людям не страшно жити в країні?

А людині, якого замучили в катівнях в Санкт-Петербурзі? Його згвалтували, катували і вбили. Йому не страшно було жити в цій країні? Всім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо.

- Не у всіх є можливість втекти звідси.

- Я тут, разом з вами. Нікуди не подінуся. І діти мої тут живуть, ходять в наш дитячий садок. А є чиновники, у яких квартири по 500 квадратних метрів, які працюють в уряді і отримують дохід під 3 мільярди рублів. А олігарх хто?

- Кажуть, що ви.

- Основна маса людей, на яких спирається влада, - це або залякані, або ті, які думати не вміють. Але поступово люди прозрівають. Малоймовірно, що в суспільстві, де величезна кількість бідних, голосують за владу. Але є, звичайно, країна в Африці, там Мугабе по 80-90 відсотків отримував (Роберт Мугабе був президентом Зімбабве з 1987 по 2017 рік, повалений в результаті військового перевороту - прим. Ред.). Що потім з ним було, ми знаємо. Були люди, які завжди отримували по 80 відсотків. Це Хосні Мубарак, Саддам Хусейн. Де вони зараз? Ми ж все-таки Європа. Так давайте по-європейськи жити.

«Росія - шановна держава на світовій арені «Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? »Фото: kremlin.ru

- До речі, а де наше місце в світі? В недавній статті Владислав Сурков передрік Росії сотні років геополітичного самотності, зазначивши, що і на Заході нас не розуміють, і на Схід йти не варто.

- Хто такий Сурков? Великий мислитель? Може бути. Діяльність Суркова якраз і призвела до того, що Росія знаходиться в нинішньому положенні. Звичайно, можна розповідати про суверенну демократію, програмою-2020. До речі, коли я ще був в «Єдиної Росії», то брав участь у розробці програми-2020 року, але мене ніхто не слухав, а слухали Суркова. Що в результаті у нього вийшло з Росією? Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? Ми можемо цитувати Чубайса, Грефа, Кудріна, Суркова, але який у цьому сенс? Через кілька років вони помруть, нащадки їх проклянуть.

Слухати Суркова - це все одно що третьокласника, який буде розповідати про успіхи в зоотехніці, про прекрасних корів і ветеринарну службу. А поруч буде сидіти справжній зоотехнік, який все життя пропрацював з коровами, і думати: «Хлопець не дебіл, але якийсь Странненький». Коли я Суркова читаю, слухаю, то думаю: «Хто такий?» Так що всі ці політологи, Суркова ... Результат їх діяльності ми бачимо кожен день, заходячи в поліклініку, спілкуючись з чиновниками, проїжджаючи по дорогах Росії. Навіть уже Казахстан і Білорусь - держави, які йдуть з геополітичної орбіти Росії. І в цьому всьому винні такі, як Сурков.

- Все-таки зазвичай вважають, що все вирішує одна особа, причому це не Сурков.

- Одна особа нічого і ніколи вирішити не може. Наприклад, я директор радгоспу, у мене велике господарство, раптом нам приходить штраф. Виявляється, що мої хлопці вирішили перекопати дорогу в лісі: штраф - 250 тисяч рублів. Якби вони перекопали дорогу на нашій землі, то не було б нічого, а так вони влізли на лісові землі, формально вони не мають рації. Це директор їм сказав зробити? Ні. Але хто винен? Директор. Думаєте, що перша особа віддає безглузді команди, які призводять до небажаних наслідків?

«Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо «Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо »Фото: government.ru

«Поганому танцюристу завжди ЩОСЬ ЗАВАЖАЄ. ТРЕБА СПОЧАТКУ НАВЧИТИСЯ ТАНЦЕВАТЬ »

- Конфронтація із Заходом у нас наростає. По-вашому, чи можемо ми в принципі бути союзником Заходу або ж приречені бути вічним його противником?

- Ви заміжня, у вас є свекруха. Уявіть, що ви будете приходити до неї додому, плювати їй в каструльку і говорити: «Улюблена свекруха, у нас же з тобою все нормально». Перший раз вона скаже: «Ти помилилася, напевно, не треба було себе так вести». Другий раз вона просто на поріг вас не пустить. Так якщо ви хочете, щоб до вас добре ставилися, напевно, треба і самим добре ставитися до якихось людям. Чи згодні? Не треба себе випинати, навіть якщо у вас ядерна палиця є, ви повинні себе вести пристойно. Вони, звичайно, теж не ангели, у них свої таргани в голові. Але не давайте приводу своєї свекрухи ставитися до вас погано. А вже якщо вона поведе себе погано, тоді у вас буде можливість або бути великодушною і пробачити, або, навпаки, щось відповісти. Ми ж ведемо якусь дивну політику: хочемо, щоб до нас всі ставилися добре, а самі поводимося так, як хочемо, тому що у нас є ядерна палиця. Так само не роблять. Треба поважати своїх прихильників і навіть супротивників.

Тому я вважаю, що ми багато чого зробили неправильно. Якщо вже ти сказав А, то роби Б. А хто, до речі, погодився на те, щоб Лівію розбомбили? А хто здав Ірак? Хто звернув свою ядерну програму, знищив ядерний потенціал? А хто віддав Китаю величезну територію? А хто прийняв закон, що у нас є території випереджаючого розвитку, які фактично віддають на 75 років іноземним державам разом з населенням? Це хіба зробили вороги, це підступи США? Поганому танцюристу завжди щось заважає. Треба спочатку навчитися танцювати. Так що я вважаю, що у нас величезна кількість помилок у зовнішньополітичній діяльності та це вже не можна не помічати. Мене ж завжди цікавить результат. А що у нас в підсумку? Перерахуйте-ка всіх союзників Росії, на кого можемо покластися.

- Сумніваюся, наприклад, що ми можемо покластися на Китай ...

- Китай, цей «великий дракон», - наша геополітична помилка. У нього в пріоритеті тільки свої інтереси. Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо.

- Тобто ви вважаєте, що розворот на Схід - помилка?

- Це не просто помилка, це майбутня катастрофа. Якщо ви вип'єте денатурат, то помрете не відразу. Але ви вже випили, і ви вже приречені. Приблизно те ж саме з Китаєм. Не потрібно нікуди повертатися, треба повернутися всередину країни, а не до Китаю. Треба розвивати власне виробництво. А Китай ще дужче європейців. Ті зі своєю толерантністю можуть щось пробачити, а китайці не пробачать. Вони вже залізли до вас в ліжко і готові викинути вас звідти. Їм потрібен тільки привід, а його вони знайдуть. Ми можемо втратити території побільше, ніж Крим.

«У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото:   president «У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото: president.tatarstan.ru

«З ЙОГО ГРОШИМА ГРЕФ МАВ ПОБУДУВАТИ ТИСЯЧУ ШКІЛ»

- Ви говорите, що потрібно повернутися всередину. Чи вважаєте, що можна зробити всю Росію подібної вашому радгоспу - територією соціального оптимізму. Але Росія - країна велика, а ваш радгосп зовсім невеликий ...

- Які ресурси у радгоспу?

- До речі, кажуть, що ви в основному не на полуниці заробляєте ...

- Неважливо, на чому ми заробляємо. Але ви ж не питаєте «Норільський нікель», чому він до сих пір не зробив Норильськ таким же, як радгосп імені Леніна. У нього ж доходів в мільйони разів більше, ніж у радгоспу! Подивіться: така ж земля з такими ж людьми. У нас в радгоспі збереглося виробництво, ми виробляємо в п'ять разів більше, ніж тоді, коли я став директором. Ми модернізували виробництво, не брали кредитів, але грошей вистачило на все: і на модернізацію, і на збільшення виробництва, і на дитячі садки, і на школи, і на пенсіонерів. Так чому в країні цього не можна зробити?

- Я вас і хочу запитати, в чому причина. Немає бажання?

- Звичайно. У нас в радгоспі немає принципу «кради - і хай буде, що буде». Тому ми прийшли надовго і працюємо для жителів і розвитку виробництва. Якось до нас приїхав [Герман] Греф, коли ми будували школу. Він теж зводив свою і приїхав подивитися. Він був захоплений, я це бачив. Вийшов на третій поверх, а у нас звідти вид на поля з суницею: «О! Який вид класний, у мене такого виду немає ». Я кажу, що ми виробляємо суницю. А Греф що робить? Наживається на високих відсотках? Створив іпотечну систему, в якій тільки банк виграє завжди? Тоді він сказав мені: «Ми будуємо школу на свої гроші». А я йому відповів: «Ви думаєте, ми за чужі? Ми теж за свої гроші будуємо школу ». Але тільки гроші його і гроші наші порівнювати важко. З його грошима Греф повинен був побудувати тисячу шкіл. У нього навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років.

У Росії чого не вистачає? Грошей? Гроші точно є, інакше не купували б чиновники собі яхти як божевільні. Людей немає? Люди є, нормальні, розумні. Земля? Є. Чого немає? Бажання. Ви ж можете своїм фахівцям поставити задачу швидко все розтягнути, можете поставити задачу працювати на радгосп, а можете сказати, що головне - це збагачення. Так яке у нас в країні побудували суспільство? Суспільство споживання. Наша країна стала країною продавців і чиновників.

- І охоронців.

- І силових структур. Раніше було інакше. Люди працювали і заробляли гроші, поважали себе. Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз».

А що ж таке було в Радянському Союзі, чого немає зараз в Росії? Ті ж самі корисні копалини, ті ж самі люди, ті ж самі кліматичні умови. Але грошей вистачало, щоб допомагати країнам, що розвиваються, містити Рада економічної взаємодопомоги і всі ці сателіти, проводити величезну кількість різної продукції, створювати заводи, фабрики, мати безкоштовну медицину, освіту. Ми ж в космос літали, перекривали річки, будували електростанції. Всі нас поважали. Грошей вистачало, щоб переозброїти всіх своїх союзників. Тоді що змінилося за ці роки?

«Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть «Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз» Фото: «БІЗНЕС Online»

- Територія стала менше.

- Все союзні республіки, особливо Узбекистан, Туркменістан, жили за рахунок Росії. Ми їм гроші направляли, щоб вони там нормально жили. Латвія, Литва, Естонія, Молдова - все це були території, які за рахунок Росії, України, Білорусії непогано жили.

- І чого ж зараз немає?

- Ідеологія влади змінилася. Всі лають КПРС, а в її програмі було записано, що головним завданням партії є підвищення матеріального добробуту радянського народу. Красти не давали. Всі знали, що секретар райкому має на щось право, але якщо перевищить повноваження, то його швидко секретар обкому прибере. А той, у свою чергу, боявся ЦК, де сиділи люди, які пройшли шлях від робітника до члена політбюро і працювали на країну. Так, у них були привілеї, але в порівнянні з тими, що є у нинішніх чиновників ... Тоді пенсія у бабусі була 120 рублів, а у цього зарплата в 600-800 рублів. Але такого розриву в доходах, як зараз, не було.

Китайці нас чому обігнали? Вони дали можливість малому і середньому бізнесу розвиватися, але великі стратегічні галузі залишили за державою. Вони не випустили з рук тарифи, а малий і середній бізнес почав працювати і завалив весь світ китайськими товарами. А ми в цей момент з 20 відсотками [частки в світовому] ВВП пішли до 2 відсотків, оскільки олігархові обов'язково треба купити ще одну яхточку, адже бідний керівник держкорпорації не може без 2 мільйонів рублів в день, а віце-прем'єру потрібно побудувати дачу в 3 тисячі квадратних метрів. Без цього вони, виявляються, не можуть. Тоді ж була система: висунувся з багатством - і тебе не стало. А ми зараз не можемо побороти корупцію, бідність. Чоловік, який хоче, але не може, - імпотент. Так що в уряді зібралися імпотенти. Вони «хочуть», але нічого не «можуть». А що ж тоді ці «імпотенти» роблять в уряді?

На жаль треба визнати, що величезна кількість наших співгромадян брали участь в процесі фальсифікації виборів. Адже не можна фальсифікувати без виборчих комісій, без тих людей, які пішли і по 2-3 рази проголосували, без поліцейських, які все бачать, але закрили очі, без прокурорів, без цих політологів, які несуть всяку маячню, без продажних «журналістів», які розповідають те, чого немає. Наприклад, Петро Толстой заявив, що треба лікуватися корою дуба. Я подивлюся, коли його близька людина буде вмирати, а він до нього прийде з корою дуба замість американського ліки, яке у нас виробляти, на жаль, не можуть.

У нас в країні створили таку економіку, яка обслуговує владу. Група холуїв навіть не розуміє, що робить, а потім біжить і проситься полетіти за кордон на операцію. Річ у тім, у них грошей багато. Так підіть і спробуйте витратити їх на російську медицину. Спробуйте тут організувати нормальне медобслуговування, коли до тебе приходять і кажуть: бинти імпортні, шприци імпортні. А що у вас вітчизняне? Руки. Правда, катетер у вену поставити не можуть. А адже це дипломований фахівець, заплатив за своє навчання, але зате диплом є. Хочете потрапити йому в руки?

«Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум «Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за »Фото: © Борис Бабанов, РІА« Новости »

«НАША ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ПРИВЕЛА ДО ТОГО, ЩО У НАС В СНД НЕ ВИЯВИЛОСЯ ДРУЗІВ»

- Чому тоді розвалився Радянський Союз, якщо все було настільки добре?

- Тому що жадібність охопила. Їм захотілося свободи для себе. А як це зробити? Треба було проголосити перебудову. В принципі, перебудова була потрібна, китайці теж приблизно в цей же час проголосили перебудову, але вони направили свої сили на виробництво, на посилення держави. А наші свої зусилля куди направили? На збагачення. Оскільки пріоритети були розставлені, а вся ця політика після Горбачова і Єльцина була продовжена і посилена, то в результаті з'явилася величезна кількість бідних і невелика кількість багатих.

- Ви хочете сказати, що кашу заварив Михайло Горбачов?

- Ні, він почав перебудову. Якби ми зараз викликали Горбачова і запитали: «Що у тебе таке вийшло?» Він би відповів: «Я навіть про таке не думав, у мене навіть в думках не було». Але прийшов популіст Єльцин, який «зжер» Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за. Але все взяли і тихо злили, тому що думали, що ми велика країна Росія, яка всіх годує. А потім виявилося, що ми стали годувати тільки своїх олігархів і більше нікого.

- Сумний підсумок.

- Що вийшло, то вийшло. Але вийшло погано.

- Можливий СРСР 2.0, про який говорять деякі політики?

- СРСР Взагалі Вже Неможливо. Ві ж розумієте, что сталося за останні кілька років? Ми пересваріліся з усіма, в тому чіслі Всередині СНД. Будь-які Союзі сіломіць НЕ Виходять. Наша зовнішня політика привела до того, що у нас всередині СНД не виявилося друзів. Білорусь і Казахстан вже не друзі, вони вже дивляться в різні боки. Наприклад, Нурсултан Назарбаєв їздив в США, уклав з ними контракти, договори. Він же дозволив американцям на п'ять днів без візи приїжджати. А ми вводимо ще дурні санкції. Адже, відповідно до наших домовленостей з Білоруссю і Казахстаном, санкції можуть вводити тільки три країни одночасно, тому що у нас єдиний економічний простір. А ми самі наплювали на ці домовленості і одні ввели санкції. Таким чином ми дезавуювали наш економічний союз. Ми самі першими сказали: «Пішли всі, ми великі!» А білоруси сказали: «Ну ладно. До нас-то можна ввозити », - і потім вони весь товар везуть до нас сюди. І де тут підстава для заборони? Тоді треба відновлювати кордон, а ми зробити цього не можемо. А я уявляю, що б було, якби реально білоруси відмовилися нам ввозити товар. Знаєте, як полки б спорожніли?

- Білорусь у нас і так лають за поставки фальсифікату, контрафактного сухого молока ...

- Дивіться, Росія уклала угоду з Індонезією на поставку туди винищувачів Су-35. За цим договором за літаки нам платять пальмовою олією. Росія ввозить до себе це пальмова олія, з якого виходять молочні продукти. А куди це все потім потрапляє? Хіба вивозиться в Китай? Ні. Все це залишається тут. Виходить, що Росія своїми руками труїть власний народ, а потім звинувачує Білорусь. Розумієте, інтереси державних і напівдержавних компаній лежать в сферах інтересів чиновників. побудувати завод в Тамані з приймання пальмового масла ми могли тільки за участю можновладців. Якщо ви вдумайтеся в ситуацію, то зрозумієте, що за всім стоять держслужбовці. За сміттям варто держслужбовець або член кооперативу «Озеро» . Все, що приносить гроші, розпиляно між людьми, які мають в тому числі іноземне громадянство. У наявності подвійні стандарти. Річ у тім, у мене син одружився на дівчинці з Латвії, і кажуть, що це погано. А то, що у деяких чиновників-патріотів діти не говорять по-російськи і взагалі тут не з'являються, значить, добре.

«У мене і радгоспу з'явилися серйозні проблеми, мої діти і друзі постраждали «У мене і радгоспу з'явилися серйозні проблеми, мої діти і друзі постраждали. Ніхто нас не може захистити, крім КПРФ, яка зараз намагається мінімізувати мої проблеми »Фото: © Ілля Питалєв, РІА« Новости »

«ПАМ'ЯТАЙТЕ ФРАЗУ« БУВ БИ ЛЮДИНА, А СТАТТЯ ЗНАЙДЕТЬСЯ »? ЦЕ ПРО НАС"

- Повернемося до головної теми. Отже, післямова: вибори закінчилися. Які наслідки мала ваша виборна кампанія?

- Нічого не закінчилося. Це для людей, які голосували, все закінчилося. А для мене і мого колективу все тільки почалося: шість арбітражних справ, два в судах загальної юрисдикції, спроба порушення кримінальних справ. Для нас все тільки починається, як і для моїх друзів, які постраждали, так і для бізнесу. Я ж звернувся до президента 19 березня, сказав, що це ненормально, що за три місяці, коли я був кандидатом в президенти, всі старі справи, які ми вигравали, відновили. Але ж це ненормально. На це ніхто не розраховував. Тому зараз ми намагаємося відбитися від рейдерської атаки, намагаємося виграти апеляції в судах. Немає впевненості, що все добре закінчилося для мого колективу.

- Що саме?

- У мене і радгоспу з'явилися серйозні проблеми, мої діти і друзі постраждали: у одного рахунку заблокували, інший потрапив з моєю онукою в неприємну ситуацію, за ними ганявся Life. Ніхто нас не може захистити, крім КПРФ, яка зараз намагається мінімізувати мої проблеми. Сподіваємося, що до 100-річчя радгоспу, яке буде в листопаді, наші проблеми зникнуть. Адже вони просто на порожньому місці з'явилися. Пам'ятаєте фразу «була б людина, а стаття знайдеться»? Це як раз про нас. Зараз нам такі статті шиють, що уявити було неможливо. Наприклад, кримінальну справу за підробку штампів, бланків, печаток.

- Наскільки я розумію, ви не дуже довіряєте нашим судам. Як же ви збираєтеся судитися?

- У нас є інші суди? Ви можете не особливо довіряти нашим лікарям, але якщо інших немає, то ви все одно підете в лікарню. Так що у нас немає іншого поліції, інших судів, інший прокуратури, іншої влади. Ми змушені спілкуватися з ними, тому що інших немає.

- Вам не здається, що ви боретеся з вітряками?

- Як ви ставитеся до Дон Кіхоту? Він у вас позитивні або негативні емоції викликає?

- Дивак. Емоції швидше позитивні.

- Так, він боровся з вітряками, але емоції викликає позитивні. Що ж, тепер нічого не робити? Давайте ляжемо і помремо? Ні. Ви ж боретеся. Або, наприклад, ви виходили заміж, у вас були побоювання, а раптом чоловік не такий, але ви ж все-таки ризикнули, сподіваючись, що він виявиться хорошою людиною.

Або я спілкуюся з поліцейським і кажу: «Ви ж чесна людина, все розумієте». Він відповідає, що все розуміє і в рамках своєї волі може прийняти якесь рішення. Або судді говориш: «Ви ж все розумієте?» І той погоджується, якщо йому в цей момент не надійшов телефонний дзвінок. Був випадок, коли один суддя взагалі викликав і «належним чином поінформував» мого друга, який помер 8 років тому. Але ж і написав в справі, навіть зобов'язав покійного заплатити мито в розмірі 1,7 тисячі рублів. Тоді судді пред'явили документи, що людина померла, але він плювати хотів на це. Судячи з усього, не він писав судове рішення. Тому ми раптом з нормальною компанії стали компанією, яка начебто щось порушила. Це анекдот. А адже це суд! Тепер ми в апеляції будемо домагатися правди. Деякі суди ми виграємо. Поки ми з вами розмовляємо, мені прийшло СМС від юриста: «Павло Миколайович, Єрошкін (це акціонери, які віддали свої довіреності) відмовився від позовних вимог щодо визнання недійсним рішення загальних зборів 2017 року. Маленька перемога ». Так у нас всі документи були і тоді! Даремно вони нам мізки полоскали. Коли юристи побачили всі документи, вони зрозуміли, що справа безперспективна.

- Поясніть, звідки ці пайовики з'явилися.

- Ніяких пайовиків не було. Були акціонери. Але через помилки за указом Єльцина на нашу землю раптом після того, як ми стали акціонерним товариством, написали якісь свідчення. Причому у нас було 526 акціонерів, а виписали 417 свідоцтв. Тоді загальні збори проголосувало, що все вже в статутному капіталі, тому ніхто і не отримав свідоцтв. Але виникли дві людини, які ходили і говорили, що хочуть отримати свідоцтва. Їм відмовили всі суди. Але час від часу, коли починаються виборчі кампанії, виходять 5-7 чоловік, які говорять: «Ми пайовики». Вони кожен раз програють. І тут вони теж вийшли, а депутат обласної Думи від «Єдиної Росії» заплатив за них держмито - 60 тисяч за кожного. На цей суд приїхало велике число тележурналістів. Ми говоримо: «Вони ж акціонери, ось реєстр, деякі ходили на загальні збори. Не можуть бути пайовики акціонерами ». Суд відправив їх в арбітраж, тобто визнав, що вони не пайовики. А заступник голови Мособлсуда два години кричав на суддю «Ну-ка швидко скасувати рішення!» І апеляцію провели за два дні, хоча в пленумі ВС написано, що менше 15 днів бути не може. Але їм треба було встигнути до 18 березня. І так все це і тягнеться. Так і з'явилися пайовики, хоча насправді їх ніколи не було.

- Так вони відмовилися від своїх вимог?

- Вони подали п'ять або шість позовів. Але вони не ходять на судові засідання, замість них на процесах присутні юристи-рейдери, яких пенсіонери явно не могли найняти. За них це зробив депутат обласної Думи від «Єдиної Росії». Обласна влада тремтить від однієї думки, що я можу піти на вибори губернатора.

«Всі мої близькі потрапили в дуже складну ситуацію «Всі мої близькі потрапили в дуже складну ситуацію. Всі думали: коли ж все закінчиться? Вони ж бачать, що відбувається. Але, чесно кажучи, все це не принесло жодного задоволення »Фото: © Олександр Кряжев, РІА« Новости »

«В АРМІЇ СОЛДАТИ до дембеля ВІДЗНАЧАЮТЬ ДНІ В КАЛЕНДАРІ. ТАК І МОЯ РОДИНА закреслювати ДНІ ДО 18 БЕРЕЗНЯ »

- А ви підете на вибори губернатора в вересні?

- Ви хочете надрукувати, що я піду, щоб губернатор ще більше злякався? Я вам точно можу сказати одне: якщо зараз не поміняти губернатора, то від Московської області нічого не залишиться. Він і так її вже майже угробив. Тепер потрібні роки, щоб відновити те, що було хоча б при [Сергія] Шойгу або [Бориса] Громова. Люди некомпетентні, ще й жадібні, приведуть країну, область, район до тяжких наслідків. Це зараз і відбувається. Головна проблема Московської області - губернатор [Андрій] Воробйов. Але головна його задача - «правильно» провести вибори, а потім захистити свою владу і далі продовжувати грабувати Московську область.

Але навіть в цій ситуації треба вміти чогось радіти. Коли мені зовсім погано, я йду в нашу школу або дитячий сад. Там діти, вони такі хороші. Заради них варто жити. Вони наше майбутнє.

- У вас не проявився політичний азарт? Хочете продовження?

- Запитайте краще, чи отримав я задоволення від цього процесу. Ні не отримав. А що таке азарт?

- Це означає, що ви маєте намір далі йти в політику ...

- Все це треба ще осмислити. Ми ж говорили з вами, що процес ще не закінчився. Ні, для колективу радгоспу імені Леніна ще триває. Зараз поки що треба вийти з цієї ситуації гідно. А далі подивимося. Що таке азарт: «У мене 12 відсотків, а я міг би більше»? Я здаюся мрійником, але я насправді прагматична людина. Але за мною мільйони моїх однодумців, і перед ними я у відповіді.

«Я здаюся мрійником, але я насправді прагматична людина «Я здаюся мрійником, але я насправді прагматична людина. Але за мною мільйони моїх однодумців, і перед ними я у відповіді »Фото:« БІЗНЕС Online »

- А особисто ви?

- Про себе я якось і не думав. Звичайно, нам було важко, в тому числі моїй родині.

- Як сприйняла родина ваше бажання йти в президенти і потім результати виборів?

- В армії солдати до дембеля відзначають дні в календарі. Так і моя сім'я повісила календар і закреслювала дні до 18 березня. Це був дуже важкий період. Всі мої близькі потрапили в дуже складну ситуацію. Всі думали: коли ж все закінчиться? Вони ж бачать, що відбувається. Але, чесно кажучи, все це не принесло жодного задоволення. Але є ще інший принцип: якщо не я, то хто повинен був це робити? Хто?

- На самому початку було багато бажаючих.

- Я думаю, що серед бізнесменів було мало. Ми ж розуміємо, в якому світі живемо.

- Вас навіть з Михайлом Прохоровим іноді порівнювали.

- Між мною і Прохоровим, як між мною і Титовим, - прірва. Вони-то йшли за погодженням з владою. Прохоров в 2012 році нічого не робив, його завданням було відтягнути частину голосів і імітувати виборний процес. А я працював серйозно, і проти мене теж серйозно працювали. Хто-небудь стільки бруду на Прохорова вилив? До речі, він був і залишився власником зарубіжних баскетбольних клубів. У нього величезна кількість майна за кордоном, все прекрасно знали, як він живе, як на літаках літає з дівчатами. Це було відомо всім. І він не постраждав. Після виборів Прохоров набив літак моделями і полетів, а я тут сиджу і розсьорбувати, заодно готуюся до весняної польової кампанії. Між мною і Прохоровим ставити знак рівності не можна.

«Я не міг не збрити вуса, бо пообіцяв» Фото: Олексій Бєлкін «Я не міг не збрити вуса, бо пообіцяв» Фото: Олексій Бєлкін

«КОЛИ МИ ЗБУДУВАЛИ НОВУ ШКОЛУ, ЖОДЕН ЖУРНАЛІСТ НЕ ПРИЇХАВ. КОЛИ Я поголив вуса, ДЗВОНИЛИ ВСЕ »

- Ви не без коливань, але виконали умови публічної суперечки. Легко було розлучатися з вусами?

- Мене це взагалі не турбувало, мене турбувало інше - моральний аспект. Я не вважаю, що ми набрали менше 15 відсотків, я абсолютно переконаний в тому, що більше. Те, що записали в ЦВК, і те, що ми реально отримали, - дві великі різниці. Інша справа, що у нас [Юрієм] Дудем не було додаткових умов: якщо ти визнаєш вибори чесними, то я збрию вуса. Тому формально в чоловічому суперечці я програв. Я не міг не збрити вуса, бо пообіцяв. Інша справа, що я дочекався офіційного опублікування результатів. І після того, як вони оголосили, що у мене 11,77 відсотка, я пішов і збрив вуса. І нічого страшного, як бачите, вони вже відросли.

- До цього вас давно бачили без вусів?

- Я думаю, що мене бачили тільки близькі, це було в 1985 році. Виходить, що 33 роки я ходжу з вусами. А взагалі, мене вразило інше - в країні щось сталося, особливо у журналістів. Коли ми побудували нову школу, а вона визнана кращою, то жоден журналіст до нас не приїхав, нічого не запитав. А коли я збрив вуса, змушений був відключити телефон, дзвонили всі. Або писали СМС: «Я продюсер" Росії-24 ", скажіть, будь ласка, ви збрили вуса або НЕ зголили. Підтвердіть нам ». Нісенітниця якась!

Таке ж почуття я випробував, коли [Дональд] Трамп виграв вибори. Я дивився на ідіотів-політтехнологів, депутатів Держдуми, які раділи цьому. Вони ж навіть не знають Трампа, жодного разу з ним не розмовляли, а так раділи: «Ми перемогли!» А потім і головною новиною стала інавгурація Трампа. Ви, журналісти, інавгурації Трампа приділили більше ефірного часу, ніж інавгурації нашого президента. По всіх каналах транслювали це в прямому ефірі. Ви б так наші проблеми висвітлювали. В той момент якраз підняли ціни на газ. А через рік Трамп показав себе!

Якщо у нас дитина напав з ножем на інших, то у нас мовчать. А якщо зробили те ж саме в Америці, то наш прем'єр-міністр висловлює співчуття американському народу. Дебіли ... Своїх нехай ріжуть, а туди ми направляємо співчуття.

- І все ж ви вирішили не залишатися в новому образі?

- Наприклад, ви посперечалися з подругою, що постриже, і зробите це. Але ви ж зробили це під тиском, не хотіли цього, так чому ви повинні все життя тепер ходити з коротким волоссям? Хоча жінки мені в один голос кажуть: «Вам так краще, залишайтеся так».

- Так і є.

- Ну я подумаю!

Чи є політичне майбутнє у Павла Грудінін?

27% Так, вряди-годи на політичному олімпі з'явився щира людина, а це головне

22% Ні, це черговий розпіарений популіст - актор на одну серію

14% Так, оскільки є відчуття, що народ йому повірив

25% Ні, система не дасть ходу такій людині

4% Так, відчувається глибоко продумана програма дій

8% Мені він подобається, але, боюся, якщо проб'ється у владу, стане таким же, як і всі «нагорі»

Прийом голосів за Опитування закритий

Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»

2.05.2018

Директор радгоспу ім. Леніна про «імпотентах» в уряді, «плювках в каструльку» Заходу і долю своїх вусів. Частина 2-я

«Якщо зараз не поміняти Воробйова, то від Московської області нічого не залишиться», - каже Павло Грудінін, відповідаючи на питання, чи збирається він йти на вибори губернатора Підмосков'я. В інтерв'ю «БІЗНЕС Online» Грудінін розповідає, як через вибори змушений розгрібати вал арбітражних позовів і кримінальних справ, а також розмірковує про те, чим Сурков-геополітик нагадує третьокласника-зоотехніка, чому союз з Китаєм обернеться катастрофою і навіщо розвалили СРСР.

Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін

«СЛУХАТИ Суркова - ВСЕ ОДНО ЩО третьокласників, ЯКИЙ БУДЕ РОЗПОВІДАТИ ПРО УСПІХИ В зоотехнік»

- Павло Миколайович, після всього, що сталося на виборах вам не страшно жити в такій державі?

- У нас недавно тут збиралася рада екологічного конгресу. Одна дівчина розповідала про ситуацію в Находці. Уявляєте, з порту зараз везуть величезна кількість вугілля в інші країни! Але у всіх країнах світу вугілля вантажиться закритим способом, а в Находці - відкритим. І вугільний пил лежить шаром на дитсадках, школах, кількість хворих на ракові захворювання збільшилася за рік на 30 відсотків. Люди дихають вугільним пилом. Ця жінка каже, що вже все випробували: по 8-10 тисяч виходили на мітинги, їх хапали, саджали в тюрму. Вони чотири роки борються з цим. Задайте їй питання: вам не страшно жити в цій країні? У Конституції записано, що джерело влади - народ, а народ не може нічого зробити, щоб поліпшити екологічну обстановку. Як ви пам'ятаєте, минулий рік був Роком екології, але все пройшло без змін. Олігархи і чиновники заробляють гроші на здоров'ї людей.

А за два тижні до цього, коли я ще був кандидатом, у мене тут сиділа жінка з Воронезької області і розповідала страшні речі про те, що перевищення радіонуклідів в Хопрі - вже в п'ять разів, тому що одному олігарху хочеться нікель добувати і вивозити на Захід . А цим людям не страшно жити в країні?

А людині, якого замучили в катівнях в Санкт-Петербурзі? Його згвалтували, катували і вбили. Йому не страшно було жити в цій країні? Всім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо.

- Не у всіх є можливість втекти звідси.

- Я тут, разом з вами. Нікуди не подінуся. І діти мої тут живуть, ходять в наш дитячий садок. А є чиновники, у яких квартири по 500 квадратних метрів, які працюють в уряді і отримують дохід під 3 мільярди рублів. А олігарх хто?

- Кажуть, що ви.

- Основна маса людей, на яких спирається влада, - це або залякані, або ті, які думати не вміють. Але поступово люди прозрівають. Малоймовірно, що в суспільстві, де величезна кількість бідних, голосують за владу. Але є, звичайно, країна в Африці, там Мугабе по 80-90 відсотків отримував (Роберт Мугабе був президентом Зімбабве з 1987 по 2017 рік, повалений в результаті військового перевороту - прим. Ред.). Що потім з ним було, ми знаємо. Були люди, які завжди отримували по 80 відсотків. Це Хосні Мубарак, Саддам Хусейн. Де вони зараз? Ми ж все-таки Європа. Так давайте по-європейськи жити.

«Росія - шановна держава на світовій арені «Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? »Фото: kremlin.ru

- До речі, а де наше місце в світі? В недавній статті Владислав Сурков передрік Росії сотні років геополітичного самотності, зазначивши, що і на Заході нас не розуміють, і на Схід йти не варто.

- Хто такий Сурков? Великий мислитель? Може бути. Діяльність Суркова якраз і призвела до того, що Росія знаходиться в нинішньому положенні. Звичайно, можна розповідати про суверенну демократію, програмою-2020. До речі, коли я ще був в «Єдиної Росії», то брав участь у розробці програми-2020 року, але мене ніхто не слухав, а слухали Суркова. Що в результаті у нього вийшло з Росією? Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? Ми можемо цитувати Чубайса, Грефа, Кудріна, Суркова, але який у цьому сенс? Через кілька років вони помруть, нащадки їх проклянуть.

Слухати Суркова - це все одно що третьокласника, який буде розповідати про успіхи в зоотехніці, про прекрасних корів і ветеринарну службу. А поруч буде сидіти справжній зоотехнік, який все життя пропрацював з коровами, і думати: «Хлопець не дебіл, але якийсь Странненький». Коли я Суркова читаю, слухаю, то думаю: «Хто такий?» Так що всі ці політологи, Суркова ... Результат їх діяльності ми бачимо кожен день, заходячи в поліклініку, спілкуючись з чиновниками, проїжджаючи по дорогах Росії. Навіть уже Казахстан і Білорусь - держави, які йдуть з геополітичної орбіти Росії. І в цьому всьому винні такі, як Сурков.

- Все-таки зазвичай вважають, що все вирішує одна особа, причому це не Сурков.

- Одна особа нічого і ніколи вирішити не може. Наприклад, я директор радгоспу, у мене велике господарство, раптом нам приходить штраф. Виявляється, що мої хлопці вирішили перекопати дорогу в лісі: штраф - 250 тисяч рублів. Якби вони перекопали дорогу на нашій землі, то не було б нічого, а так вони влізли на лісові землі, формально вони не мають рації. Це директор їм сказав зробити? Ні. Але хто винен? Директор. Думаєте, що перша особа віддає безглузді команди, які призводять до небажаних наслідків?

«Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо «Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо »Фото: government.ru

«Поганому танцюристу завжди ЩОСЬ ЗАВАЖАЄ. ТРЕБА СПОЧАТКУ НАВЧИТИСЯ ТАНЦЕВАТЬ »

- Конфронтація із Заходом у нас наростає. По-вашому, чи можемо ми в принципі бути союзником Заходу або ж приречені бути вічним його противником?

- Ви заміжня, у вас є свекруха. Уявіть, що ви будете приходити до неї додому, плювати їй в каструльку і говорити: «Улюблена свекруха, у нас же з тобою все нормально». Перший раз вона скаже: «Ти помилилася, напевно, не треба було себе так вести». Другий раз вона просто на поріг вас не пустить. Так якщо ви хочете, щоб до вас добре ставилися, напевно, треба і самим добре ставитися до якихось людям. Чи згодні? Не треба себе випинати, навіть якщо у вас ядерна палиця є, ви повинні себе вести пристойно. Вони, звичайно, теж не ангели, у них свої таргани в голові. Але не давайте приводу своєї свекрухи ставитися до вас погано. А вже якщо вона поведе себе погано, тоді у вас буде можливість або бути великодушною і пробачити, або, навпаки, щось відповісти. Ми ж ведемо якусь дивну політику: хочемо, щоб до нас всі ставилися добре, а самі поводимося так, як хочемо, тому що у нас є ядерна палиця. Так само не роблять. Треба поважати своїх прихильників і навіть супротивників.

Тому я вважаю, що ми багато чого зробили неправильно. Якщо вже ти сказав А, то роби Б. А хто, до речі, погодився на те, щоб Лівію розбомбили? А хто здав Ірак? Хто звернув свою ядерну програму, знищив ядерний потенціал? А хто віддав Китаю величезну територію? А хто прийняв закон, що у нас є території випереджаючого розвитку, які фактично віддають на 75 років іноземним державам разом з населенням? Це хіба зробили вороги, це підступи США? Поганому танцюристу завжди щось заважає. Треба спочатку навчитися танцювати. Так що я вважаю, що у нас величезна кількість помилок у зовнішньополітичній діяльності та це вже не можна не помічати. Мене ж завжди цікавить результат. А що у нас в підсумку? Перерахуйте-ка всіх союзників Росії, на кого можемо покластися.

- Сумніваюся, наприклад, що ми можемо покластися на Китай ...

- Китай, цей «великий дракон», - наша геополітична помилка. У нього в пріоритеті тільки свої інтереси. Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо.

- Тобто ви вважаєте, що розворот на Схід - помилка?

- Це не просто помилка, це майбутня катастрофа. Якщо ви вип'єте денатурат, то помрете не відразу. Але ви вже випили, і ви вже приречені. Приблизно те ж саме з Китаєм. Не потрібно нікуди повертатися, треба повернутися всередину країни, а не до Китаю. Треба розвивати власне виробництво. А Китай ще дужче європейців. Ті зі своєю толерантністю можуть щось пробачити, а китайці не пробачать. Вони вже залізли до вас в ліжко і готові викинути вас звідти. Їм потрібен тільки привід, а його вони знайдуть. Ми можемо втратити території побільше, ніж Крим.

«У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото:   president «У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото: president.tatarstan.ru

«З ЙОГО ГРОШИМА ГРЕФ МАВ ПОБУДУВАТИ ТИСЯЧУ ШКІЛ»

- Ви говорите, що потрібно повернутися всередину. Чи вважаєте, що можна зробити всю Росію подібної вашому радгоспу - територією соціального оптимізму. Але Росія - країна велика, а ваш радгосп зовсім невеликий ...

- Які ресурси у радгоспу?

- До речі, кажуть, що ви в основному не на полуниці заробляєте ...

- Неважливо, на чому ми заробляємо. Але ви ж не питаєте «Норільський нікель», чому він до сих пір не зробив Норильськ таким же, як радгосп імені Леніна. У нього ж доходів в мільйони разів більше, ніж у радгоспу! Подивіться: така ж земля з такими ж людьми. У нас в радгоспі збереглося виробництво, ми виробляємо в п'ять разів більше, ніж тоді, коли я став директором. Ми модернізували виробництво, не брали кредитів, але грошей вистачило на все: і на модернізацію, і на збільшення виробництва, і на дитячі садки, і на школи, і на пенсіонерів. Так чому в країні цього не можна зробити?

- Я вас і хочу запитати, в чому причина. Немає бажання?

- Звісно. У нас в радгоспі немає принципу «кради - і хай буде, що буде». Тому ми прийшли надовго і працюємо для жителів і розвитку виробництва. Якось до нас приїхав [Герман] Греф, коли ми будували школу. Він теж зводив свою і приїхав подивитися. Він був захоплений, я це бачив. Вийшов на третій поверх, а у нас звідти вид на поля з суницею: «О! Який вид класний, у мене такого виду немає ». Я кажу, що ми виробляємо суницю. А Греф що робить? Наживається на високих відсотках? Створив іпотечну систему, в якій тільки банк виграє завжди? Тоді він сказав мені: «Ми будуємо школу на свої гроші». А я йому відповів: «Ви думаєте, ми за чужі? Ми теж за свої гроші будуємо школу ». Але тільки гроші його і гроші наші порівнювати важко. З його грошима Греф повинен був побудувати тисячу шкіл. У нього навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років.

У Росії чого не вистачає? Грошей? Гроші точно є, інакше не купували б чиновники собі яхти як божевільні. Людей немає? Люди є, нормальні, розумні. Земля? Є. Чого немає? Бажання. Ви ж можете своїм фахівцям поставити задачу швидко все розтягнути, можете поставити задачу працювати на радгосп, а можете сказати, що головне - це збагачення. Так яке у нас в країні побудували суспільство? Суспільство споживання. Наша країна стала країною продавців і чиновників.

- І охоронців.

- І силових структур. Раніше було інакше. Люди працювали і заробляли гроші, поважали себе. Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз».

А що ж таке було в Радянському Союзі, чого немає зараз в Росії? Ті ж самі корисні копалини, ті ж самі люди, ті ж самі кліматичні умови. Але грошей вистачало, щоб допомагати країнам, що розвиваються, містити Рада економічної взаємодопомоги і всі ці сателіти, проводити величезну кількість різної продукції, створювати заводи, фабрики, мати безкоштовну медицину, освіту. Ми ж в космос літали, перекривали річки, будували електростанції. Всі нас поважали. Грошей вистачало, щоб переозброїти всіх своїх союзників. Тоді що змінилося за ці роки?

«Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть «Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз» Фото: «БІЗНЕС Online»

- Територія стала менше.

- Все союзні республіки, особливо Узбекистан, Туркменістан, жили за рахунок Росії. Ми їм гроші направляли, щоб вони там нормально жили. Латвія, Литва, Естонія, Молдова - все це були території, які за рахунок Росії, України, Білорусії непогано жили.

- І чого ж зараз немає?

- Ідеологія влади змінилася. Всі лають КПРС, а в її програмі було записано, що головним завданням партії є підвищення матеріального добробуту радянського народу. Красти не давали. Всі знали, що секретар райкому має на щось право, але якщо перевищить повноваження, то його швидко секретар обкому прибере. А той, у свою чергу, боявся ЦК, де сиділи люди, які пройшли шлях від робітника до члена політбюро і працювали на країну. Так, у них були привілеї, але в порівнянні з тими, що є у нинішніх чиновників ... Тоді пенсія у бабусі була 120 рублів, а у цього зарплата в 600-800 рублів. Але такого розриву в доходах, як зараз, не було.

Китайці нас чому обігнали? Вони дали можливість малому і середньому бізнесу розвиватися, але великі стратегічні галузі залишили за державою. Вони не випустили з рук тарифи, а малий і середній бізнес почав працювати і завалив весь світ китайськими товарами. А ми в цей момент з 20 відсотками [частки в світовому] ВВП пішли до 2 відсотків, оскільки олігархові обов'язково треба купити ще одну яхточку, адже бідний керівник держкорпорації не може без 2 мільйонів рублів в день, а віце-прем'єру потрібно побудувати дачу в 3 тисячі квадратних метрів. Без цього вони, виявляються, не можуть. Тоді ж була система: висунувся з багатством - і тебе не стало. А ми зараз не можемо побороти корупцію, бідність. Чоловік, який хоче, але не може, - імпотент. Так що в уряді зібралися імпотенти. Вони «хочуть», але нічого не «можуть». А що ж тоді ці «імпотенти» роблять в уряді?

На жаль треба визнати, що величезна кількість наших співгромадян брали участь в процесі фальсифікації виборів. Адже не можна фальсифікувати без виборчих комісій, без тих людей, які пішли і по 2-3 рази проголосували, без поліцейських, які все бачать, але закрили очі, без прокурорів, без цих політологів, які несуть всяку маячню, без продажних «журналістів», які розповідають те, чого немає. Наприклад, Петро Толстой заявив, що треба лікуватися корою дуба. Я подивлюся, коли його близька людина буде вмирати, а він до нього прийде з корою дуба замість американського ліки, яке у нас виробляти, на жаль, не можуть.

У нас в країні створили таку економіку, яка обслуговує владу. Група холуїв навіть не розуміє, що робить, а потім біжить і проситься полетіти за кордон на операцію. Річ у тім, у них грошей багато. Так підіть і спробуйте витратити їх на російську медицину. Спробуйте тут організувати нормальне медобслуговування, коли до тебе приходять і кажуть: бинти імпортні, шприци імпортні. А що у вас вітчизняне? Руки. Правда, катетер у вену поставити не можуть. А адже це дипломований фахівець, заплатив за своє навчання, але зате диплом є. Хочете потрапити йому в руки?

«Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум «Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за »Фото: © Борис Бабанов, РІА« Новости »

«НАША ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ПРИВЕЛА ДО ТОГО, ЩО У НАС В СНД НЕ ВИЯВИЛОСЯ ДРУЗІВ»

- Чому тоді розвалився Радянський Союз, якщо все було настільки добре?

- Тому що жадібність охопила. Їм захотілося свободи для себе. А як це зробити? Треба було проголосити перебудову. В принципі, перебудова була потрібна, китайці теж приблизно в цей же час проголосили перебудову, але вони направили свої сили на виробництво, на посилення держави. А наші свої зусилля куди направили? На збагачення. Оскільки пріоритети були розставлені, а вся ця політика після Горбачова і Єльцина була продовжена і посилена, то в результаті з'явилася величезна кількість бідних і невелика кількість багатих.

- Ви хочете сказати, що кашу заварив Михайло Горбачов?

- Ні, він почав перебудову. Якби ми зараз викликали Горбачова і запитали: «Що у тебе таке вийшло?» Він би відповів: «Я навіть про таке не думав, у мене навіть в думках не було». Але прийшов популіст Єльцин, який «зжер» Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за. Але все взяли і тихо злили, тому що думали, що ми велика країна Росія, яка всіх годує. А потім виявилося, що ми стали годувати тільки своїх олігархів і більше нікого.

- Сумний підсумок.

- Що вийшло, то вийшло. Але вийшло погано.

- Можливий СРСР 2.0, про який говорять деякі політики?

Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»

2.05.2018

Директор радгоспу ім. Леніна про «імпотентах» в уряді, «плювках в каструльку» Заходу і долю своїх вусів. Частина 2-я

«Якщо зараз не поміняти Воробйова, то від Московської області нічого не залишиться», - каже Павло Грудінін, відповідаючи на питання, чи збирається він йти на вибори губернатора Підмосков'я. В інтерв'ю «БІЗНЕС Online» Грудінін розповідає, як через вибори змушений розгрібати вал арбітражних позовів і кримінальних справ, а також розмірковує про те, чим Сурков-геополітик нагадує третьокласника-зоотехніка, чому союз з Китаєм обернеться катастрофою і навіщо розвалили СРСР.

Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін

«СЛУХАТИ Суркова - ВСЕ ОДНО ЩО третьокласників, ЯКИЙ БУДЕ РОЗПОВІДАТИ ПРО УСПІХИ В зоотехнік»

- Павло Миколайович, після всього, що сталося на виборах вам не страшно жити в такій державі?

- У нас недавно тут збиралася рада екологічного конгресу. Одна дівчина розповідала про ситуацію в Находці. Уявляєте, з порту зараз везуть величезна кількість вугілля в інші країни! Але у всіх країнах світу вугілля вантажиться закритим способом, а в Находці - відкритим. І вугільний пил лежить шаром на дитсадках, школах, кількість хворих на ракові захворювання збільшилася за рік на 30 відсотків. Люди дихають вугільним пилом. Ця жінка каже, що вже все випробували: по 8-10 тисяч виходили на мітинги, їх хапали, саджали в тюрму. Вони чотири роки борються з цим. Задайте їй питання: вам не страшно жити в цій країні? У Конституції записано, що джерело влади - народ, а народ не може нічого зробити, щоб поліпшити екологічну обстановку. Як ви пам'ятаєте, минулий рік був Роком екології, але все пройшло без змін. Олігархи і чиновники заробляють гроші на здоров'ї людей.

А за два тижні до цього, коли я ще був кандидатом, у мене тут сиділа жінка з Воронезької області і розповідала страшні речі про те, що перевищення радіонуклідів в Хопрі - вже в п'ять разів, тому що одному олігарху хочеться нікель добувати і вивозити на Захід . А цим людям не страшно жити в країні?

А людині, якого замучили в катівнях в Санкт-Петербурзі? Його згвалтували, катували і вбили. Йому не страшно було жити в цій країні? Всім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо.

- Не у всіх є можливість втекти звідси.

- Я тут, разом з вами. Нікуди не подінуся. І діти мої тут живуть, ходять в наш дитячий садок. А є чиновники, у яких квартири по 500 квадратних метрів, які працюють в уряді і отримують дохід під 3 мільярди рублів. А олігарх хто?

- Кажуть, що ви.

- Основна маса людей, на яких спирається влада, - це або залякані, або ті, які думати не вміють. Але поступово люди прозрівають. Малоймовірно, що в суспільстві, де величезна кількість бідних, голосують за владу. Але є, звичайно, країна в Африці, там Мугабе по 80-90 відсотків отримував (Роберт Мугабе був президентом Зімбабве з 1987 по 2017 рік, повалений в результаті військового перевороту - прим. Ред.). Що потім з ним було, ми знаємо. Були люди, які завжди отримували по 80 відсотків. Це Хосні Мубарак, Саддам Хусейн. Де вони зараз? Ми ж все-таки Європа. Так давайте по-європейськи жити.

«Росія - шановна держава на світовій арені «Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? »Фото: kremlin.ru

- До речі, а де наше місце в світі? В недавній статті Владислав Сурков передрік Росії сотні років геополітичного самотності, зазначивши, що і на Заході нас не розуміють, і на Схід йти не варто.

- Хто такий Сурков? Великий мислитель? Може бути. Діяльність Суркова якраз і призвела до того, що Росія знаходиться в нинішньому положенні. Звичайно, можна розповідати про суверенну демократію, програмою-2020. До речі, коли я ще був в «Єдиної Росії», то брав участь у розробці програми-2020 року, але мене ніхто не слухав, а слухали Суркова. Що в результаті у нього вийшло з Росією? Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? Ми можемо цитувати Чубайса, Грефа, Кудріна, Суркова, але який у цьому сенс? Через кілька років вони помруть, нащадки їх проклянуть.

Слухати Суркова - це все одно що третьокласника, який буде розповідати про успіхи в зоотехніці, про прекрасних корів і ветеринарну службу. А поруч буде сидіти справжній зоотехнік, який все життя пропрацював з коровами, і думати: «Хлопець не дебіл, але якийсь Странненький». Коли я Суркова читаю, слухаю, то думаю: «Хто такий?» Так що всі ці політологи, Суркова ... Результат їх діяльності ми бачимо кожен день, заходячи в поліклініку, спілкуючись з чиновниками, проїжджаючи по дорогах Росії. Навіть уже Казахстан і Білорусь - держави, які йдуть з геополітичної орбіти Росії. І в цьому всьому винні такі, як Сурков.

- Все-таки зазвичай вважають, що все вирішує одна особа, причому це не Сурков.

- Одна особа нічого і ніколи вирішити не може. Наприклад, я директор радгоспу, у мене велике господарство, раптом нам приходить штраф. Виявляється, що мої хлопці вирішили перекопати дорогу в лісі: штраф - 250 тисяч рублів. Якби вони перекопали дорогу на нашій землі, то не було б нічого, а так вони влізли на лісові землі, формально вони не мають рації. Це директор їм сказав зробити? Ні. Але хто винен? Директор. Думаєте, що перша особа віддає безглузді команди, які призводять до небажаних наслідків?

«Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо «Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо »Фото: government.ru

«Поганому танцюристу завжди ЩОСЬ ЗАВАЖАЄ. ТРЕБА СПОЧАТКУ НАВЧИТИСЯ ТАНЦЕВАТЬ »

- Конфронтація із Заходом у нас наростає. По-вашому, чи можемо ми в принципі бути союзником Заходу або ж приречені бути вічним його противником?

- Ви заміжня, у вас є свекруха. Уявіть, що ви будете приходити до неї додому, плювати їй в каструльку і говорити: «Улюблена свекруха, у нас же з тобою все нормально». Перший раз вона скаже: «Ти помилилася, напевно, не треба було себе так вести». Другий раз вона просто на поріг вас не пустить. Так якщо ви хочете, щоб до вас добре ставилися, напевно, треба і самим добре ставитися до якихось людям. Чи згодні? Не треба себе випинати, навіть якщо у вас ядерна палиця є, ви повинні себе вести пристойно. Вони, звичайно, теж не ангели, у них свої таргани в голові. Але не давайте приводу своєї свекрухи ставитися до вас погано. А вже якщо вона поведе себе погано, тоді у вас буде можливість або бути великодушною і пробачити, або, навпаки, щось відповісти. Ми ж ведемо якусь дивну політику: хочемо, щоб до нас всі ставилися добре, а самі поводимося так, як хочемо, тому що у нас є ядерна палиця. Так само не роблять. Треба поважати своїх прихильників і навіть супротивників.

Тому я вважаю, що ми багато чого зробили неправильно. Якщо вже ти сказав А, то роби Б. А хто, до речі, погодився на те, щоб Лівію розбомбили? А хто здав Ірак? Хто звернув свою ядерну програму, знищив ядерний потенціал? А хто віддав Китаю величезну територію? А хто прийняв закон, що у нас є території випереджаючого розвитку, які фактично віддають на 75 років іноземним державам разом з населенням? Це хіба зробили вороги, це підступи США? Поганому танцюристу завжди щось заважає. Треба спочатку навчитися танцювати. Так що я вважаю, що у нас величезна кількість помилок у зовнішньополітичній діяльності та це вже не можна не помічати. Мене ж завжди цікавить результат. А що у нас в підсумку? Перерахуйте-ка всіх союзників Росії, на кого можемо покластися.

- Сумніваюся, наприклад, що ми можемо покластися на Китай ...

- Китай, цей «великий дракон», - наша геополітична помилка. У нього в пріоритеті тільки свої інтереси. Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо.

- Тобто ви вважаєте, що розворот на Схід - помилка?

- Це не просто помилка, це майбутня катастрофа. Якщо ви вип'єте денатурат, то помрете не відразу. Але ви вже випили, і ви вже приречені. Приблизно те ж саме з Китаєм. Не потрібно нікуди повертатися, треба повернутися всередину країни, а не до Китаю. Треба розвивати власне виробництво. А Китай ще дужче європейців. Ті зі своєю толерантністю можуть щось пробачити, а китайці не пробачать. Вони вже залізли до вас в ліжко і готові викинути вас звідти. Їм потрібен тільки привід, а його вони знайдуть. Ми можемо втратити території побільше, ніж Крим.

«У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото:   president «У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото: president.tatarstan.ru

«З ЙОГО ГРОШИМА ГРЕФ МАВ ПОБУДУВАТИ ТИСЯЧУ ШКІЛ»

- Ви говорите, що потрібно повернутися всередину. Чи вважаєте, що можна зробити всю Росію подібної вашому радгоспу - територією соціального оптимізму. Але Росія - країна велика, а ваш радгосп зовсім невеликий ...

- Які ресурси у радгоспу?

- До речі, кажуть, що ви в основному не на полуниці заробляєте ...

- Неважливо, на чому ми заробляємо. Але ви ж не питаєте «Норільський нікель», чому він до сих пір не зробив Норильськ таким же, як радгосп імені Леніна. У нього ж доходів в мільйони разів більше, ніж у радгоспу! Подивіться: така ж земля з такими ж людьми. У нас в радгоспі збереглося виробництво, ми виробляємо в п'ять разів більше, ніж тоді, коли я став директором. Ми модернізували виробництво, не брали кредитів, але грошей вистачило на все: і на модернізацію, і на збільшення виробництва, і на дитячі садки, і на школи, і на пенсіонерів. Так чому в країні цього не можна зробити?

- Я вас і хочу запитати, в чому причина. Немає бажання?

- Звісно. У нас в радгоспі немає принципу «кради - і хай буде, що буде». Тому ми прийшли надовго і працюємо для жителів і розвитку виробництва. Якось до нас приїхав [Герман] Греф, коли ми будували школу. Він теж зводив свою і приїхав подивитися. Він був захоплений, я це бачив. Вийшов на третій поверх, а у нас звідти вид на поля з суницею: «О! Який вид класний, у мене такого виду немає ». Я кажу, що ми виробляємо суницю. А Греф що робить? Наживається на високих відсотках? Створив іпотечну систему, в якій тільки банк виграє завжди? Тоді він сказав мені: «Ми будуємо школу на свої гроші». А я йому відповів: «Ви думаєте, ми за чужі? Ми теж за свої гроші будуємо школу ». Але тільки гроші його і гроші наші порівнювати важко. З його грошима Греф повинен був побудувати тисячу шкіл. У нього навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років.

У Росії чого не вистачає? Грошей? Гроші точно є, інакше не купували б чиновники собі яхти як божевільні. Людей немає? Люди є, нормальні, розумні. Земля? Є. Чого немає? Бажання. Ви ж можете своїм фахівцям поставити задачу швидко все розтягнути, можете поставити задачу працювати на радгосп, а можете сказати, що головне - це збагачення. Так яке у нас в країні побудували суспільство? Суспільство споживання. Наша країна стала країною продавців і чиновників.

- І охоронців.

- І силових структур. Раніше було інакше. Люди працювали і заробляли гроші, поважали себе. Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз».

А що ж таке було в Радянському Союзі, чого немає зараз в Росії? Ті ж самі корисні копалини, ті ж самі люди, ті ж самі кліматичні умови. Але грошей вистачало, щоб допомагати країнам, що розвиваються, містити Рада економічної взаємодопомоги і всі ці сателіти, проводити величезну кількість різної продукції, створювати заводи, фабрики, мати безкоштовну медицину, освіту. Ми ж в космос літали, перекривали річки, будували електростанції. Всі нас поважали. Грошей вистачало, щоб переозброїти всіх своїх союзників. Тоді що змінилося за ці роки?

«Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть «Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз» Фото: «БІЗНЕС Online»

- Територія стала менше.

- Все союзні республіки, особливо Узбекистан, Туркменістан, жили за рахунок Росії. Ми їм гроші направляли, щоб вони там нормально жили. Латвія, Литва, Естонія, Молдова - все це були території, які за рахунок Росії, України, Білорусії непогано жили.

- І чого ж зараз немає?

- Ідеологія влади змінилася. Всі лають КПРС, а в її програмі було записано, що головним завданням партії є підвищення матеріального добробуту радянського народу. Красти не давали. Всі знали, що секретар райкому має на щось право, але якщо перевищить повноваження, то його швидко секретар обкому прибере. А той, у свою чергу, боявся ЦК, де сиділи люди, які пройшли шлях від робітника до члена політбюро і працювали на країну. Так, у них були привілеї, але в порівнянні з тими, що є у нинішніх чиновників ... Тоді пенсія у бабусі була 120 рублів, а у цього зарплата в 600-800 рублів. Але такого розриву в доходах, як зараз, не було.

Китайці нас чому обігнали? Вони дали можливість малому і середньому бізнесу розвиватися, але великі стратегічні галузі залишили за державою. Вони не випустили з рук тарифи, а малий і середній бізнес почав працювати і завалив весь світ китайськими товарами. А ми в цей момент з 20 відсотками [частки в світовому] ВВП пішли до 2 відсотків, оскільки олігархові обов'язково треба купити ще одну яхточку, адже бідний керівник держкорпорації не може без 2 мільйонів рублів в день, а віце-прем'єру потрібно побудувати дачу в 3 тисячі квадратних метрів. Без цього вони, виявляються, не можуть. Тоді ж була система: висунувся з багатством - і тебе не стало. А ми зараз не можемо побороти корупцію, бідність. Чоловік, який хоче, але не може, - імпотент. Так що в уряді зібралися імпотенти. Вони «хочуть», але нічого не «можуть». А що ж тоді ці «імпотенти» роблять в уряді?

На жаль треба визнати, що величезна кількість наших співгромадян брали участь в процесі фальсифікації виборів. Адже не можна фальсифікувати без виборчих комісій, без тих людей, які пішли і по 2-3 рази проголосували, без поліцейських, які все бачать, але закрили очі, без прокурорів, без цих політологів, які несуть всяку маячню, без продажних «журналістів», які розповідають те, чого немає. Наприклад, Петро Толстой заявив, що треба лікуватися корою дуба. Я подивлюся, коли його близька людина буде вмирати, а він до нього прийде з корою дуба замість американського ліки, яке у нас виробляти, на жаль, не можуть.

У нас в країні створили таку економіку, яка обслуговує владу. Група холуїв навіть не розуміє, що робить, а потім біжить і проситься полетіти за кордон на операцію. Річ у тім, у них грошей багато. Так підіть і спробуйте витратити їх на російську медицину. Спробуйте тут організувати нормальне медобслуговування, коли до тебе приходять і кажуть: бинти імпортні, шприци імпортні. А що у вас вітчизняне? Руки. Правда, катетер у вену поставити не можуть. А адже це дипломований фахівець, заплатив за своє навчання, але зате диплом є. Хочете потрапити йому в руки?

«Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум «Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за »Фото: © Борис Бабанов, РІА« Новости »

«НАША ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ПРИВЕЛА ДО ТОГО, ЩО У НАС В СНД НЕ ВИЯВИЛОСЯ ДРУЗІВ»

- Чому тоді розвалився Радянський Союз, якщо все було настільки добре?

- Тому що жадібність охопила. Їм захотілося свободи для себе. А як це зробити? Треба було проголосити перебудову. В принципі, перебудова була потрібна, китайці теж приблизно в цей же час проголосили перебудову, але вони направили свої сили на виробництво, на посилення держави. А наші свої зусилля куди направили? На збагачення. Оскільки пріоритети були розставлені, а вся ця політика після Горбачова і Єльцина була продовжена і посилена, то в результаті з'явилася величезна кількість бідних і невелика кількість багатих.

- Ви хочете сказати, що кашу заварив Михайло Горбачов?

- Ні, він почав перебудову. Якби ми зараз викликали Горбачова і запитали: «Що у тебе таке вийшло?» Він би відповів: «Я навіть про таке не думав, у мене навіть в думках не було». Але прийшов популіст Єльцин, який «зжер» Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за. Але все взяли і тихо злили, тому що думали, що ми велика країна Росія, яка всіх годує. А потім виявилося, що ми стали годувати тільки своїх олігархів і більше нікого.

- Сумний підсумок.

- Що вийшло, то вийшло. Але вийшло погано.

- Можливий СРСР 2.0, про який говорять деякі політики?

Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»

2.05.2018

Директор радгоспу ім. Леніна про «імпотентах» в уряді, «плювках в каструльку» Заходу і долю своїх вусів. Частина 2-я

«Якщо зараз не поміняти Воробйова, то від Московської області нічого не залишиться», - каже Павло Грудінін, відповідаючи на питання, чи збирається він йти на вибори губернатора Підмосков'я. В інтерв'ю «БІЗНЕС Online» Грудінін розповідає, як через вибори змушений розгрібати вал арбітражних позовів і кримінальних справ, а також розмірковує про те, чим Сурков-геополітик нагадує третьокласника-зоотехніка, чому союз з Китаєм обернеться катастрофою і навіщо розвалили СРСР.

Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін

«СЛУХАТИ Суркова - ВСЕ ОДНО ЩО третьокласників, ЯКИЙ БУДЕ РОЗПОВІДАТИ ПРО УСПІХИ В зоотехнік»

- Павло Миколайович, після всього, що сталося на виборах вам не страшно жити в такій державі?

- У нас недавно тут збиралася рада екологічного конгресу. Одна дівчина розповідала про ситуацію в Находці. Уявляєте, з порту зараз везуть величезна кількість вугілля в інші країни! Але у всіх країнах світу вугілля вантажиться закритим способом, а в Находці - відкритим. І вугільний пил лежить шаром на дитсадках, школах, кількість хворих на ракові захворювання збільшилася за рік на 30 відсотків. Люди дихають вугільним пилом. Ця жінка каже, що вже все випробували: по 8-10 тисяч виходили на мітинги, їх хапали, саджали в тюрму. Вони чотири роки борються з цим. Задайте їй питання: вам не страшно жити в цій країні? У Конституції записано, що джерело влади - народ, а народ не може нічого зробити, щоб поліпшити екологічну обстановку. Як ви пам'ятаєте, минулий рік був Роком екології, але все пройшло без змін. Олігархи і чиновники заробляють гроші на здоров'ї людей.

А за два тижні до цього, коли я ще був кандидатом, у мене тут сиділа жінка з Воронезької області і розповідала страшні речі про те, що перевищення радіонуклідів в Хопрі - вже в п'ять разів, тому що одному олігарху хочеться нікель добувати і вивозити на Захід . А цим людям не страшно жити в країні?

А людині, якого замучили в катівнях в Санкт-Петербурзі? Його згвалтували, катували і вбили. Йому не страшно було жити в цій країні? Всім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо.

- Не у всіх є можливість втекти звідси.

- Я тут, разом з вами. Нікуди не подінуся. І діти мої тут живуть, ходять в наш дитячий садок. А є чиновники, у яких квартири по 500 квадратних метрів, які працюють в уряді і отримують дохід під 3 мільярди рублів. А олігарх хто?

- Кажуть, що ви.

- Основна маса людей, на яких спирається влада, - це або залякані, або ті, які думати не вміють. Але поступово люди прозрівають. Малоймовірно, що в суспільстві, де величезна кількість бідних, голосують за владу. Але є, звичайно, країна в Африці, там Мугабе по 80-90 відсотків отримував (Роберт Мугабе був президентом Зімбабве з 1987 по 2017 рік, повалений в результаті військового перевороту - прим. Ред.). Що потім з ним було, ми знаємо. Були люди, які завжди отримували по 80 відсотків. Це Хосні Мубарак, Саддам Хусейн. Де вони зараз? Ми ж все-таки Європа. Так давайте по-європейськи жити.

«Росія - шановна держава на світовій арені «Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? »Фото: kremlin.ru

- До речі, а де наше місце в світі? В недавній статті Владислав Сурков передрік Росії сотні років геополітичного самотності, зазначивши, що і на Заході нас не розуміють, і на Схід йти не варто.

- Хто такий Сурков? Великий мислитель? Може бути. Діяльність Суркова якраз і призвела до того, що Росія знаходиться в нинішньому положенні. Звичайно, можна розповідати про суверенну демократію, програмою-2020. До речі, коли я ще був в «Єдиної Росії», то брав участь у розробці програми-2020 року, але мене ніхто не слухав, а слухали Суркова. Що в результаті у нього вийшло з Росією? Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? Ми можемо цитувати Чубайса, Грефа, Кудріна, Суркова, але який у цьому сенс? Через кілька років вони помруть, нащадки їх проклянуть.

Слухати Суркова - це все одно що третьокласника, який буде розповідати про успіхи в зоотехніці, про прекрасних корів і ветеринарну службу. А поруч буде сидіти справжній зоотехнік, який все життя пропрацював з коровами, і думати: «Хлопець не дебіл, але якийсь Странненький». Коли я Суркова читаю, слухаю, то думаю: «Хто такий?» Так що всі ці політологи, Суркова ... Результат їх діяльності ми бачимо кожен день, заходячи в поліклініку, спілкуючись з чиновниками, проїжджаючи по дорогах Росії. Навіть уже Казахстан і Білорусь - держави, які йдуть з геополітичної орбіти Росії. І в цьому всьому винні такі, як Сурков.

- Все-таки зазвичай вважають, що все вирішує одна особа, причому це не Сурков.

- Одна особа нічого і ніколи вирішити не може. Наприклад, я директор радгоспу, у мене велике господарство, раптом нам приходить штраф. Виявляється, що мої хлопці вирішили перекопати дорогу в лісі: штраф - 250 тисяч рублів. Якби вони перекопали дорогу на нашій землі, то не було б нічого, а так вони влізли на лісові землі, формально вони не мають рації. Це директор їм сказав зробити? Ні. Але хто винен? Директор. Думаєте, що перша особа віддає безглузді команди, які призводять до небажаних наслідків?

«Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо «Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо »Фото: government.ru

«Поганому танцюристу завжди ЩОСЬ ЗАВАЖАЄ. ТРЕБА СПОЧАТКУ НАВЧИТИСЯ ТАНЦЕВАТЬ »

- Конфронтація із Заходом у нас наростає. По-вашому, чи можемо ми в принципі бути союзником Заходу або ж приречені бути вічним його противником?

- Ви заміжня, у вас є свекруха. Уявіть, що ви будете приходити до неї додому, плювати їй в каструльку і говорити: «Улюблена свекруха, у нас же з тобою все нормально». Перший раз вона скаже: «Ти помилилася, напевно, не треба було себе так вести». Другий раз вона просто на поріг вас не пустить. Так якщо ви хочете, щоб до вас добре ставилися, напевно, треба і самим добре ставитися до якихось людям. Чи згодні? Не треба себе випинати, навіть якщо у вас ядерна палиця є, ви повинні себе вести пристойно. Вони, звичайно, теж не ангели, у них свої таргани в голові. Але не давайте приводу своєї свекрухи ставитися до вас погано. А вже якщо вона поведе себе погано, тоді у вас буде можливість або бути великодушною і пробачити, або, навпаки, щось відповісти. Ми ж ведемо якусь дивну політику: хочемо, щоб до нас всі ставилися добре, а самі поводимося так, як хочемо, тому що у нас є ядерна палиця. Так само не роблять. Треба поважати своїх прихильників і навіть супротивників.

Тому я вважаю, що ми багато чого зробили неправильно. Якщо вже ти сказав А, то роби Б. А хто, до речі, погодився на те, щоб Лівію розбомбили? А хто здав Ірак? Хто звернув свою ядерну програму, знищив ядерний потенціал? А хто віддав Китаю величезну територію? А хто прийняв закон, що у нас є території випереджаючого розвитку, які фактично віддають на 75 років іноземним державам разом з населенням? Це хіба зробили вороги, це підступи США? Поганому танцюристу завжди щось заважає. Треба спочатку навчитися танцювати. Так що я вважаю, що у нас величезна кількість помилок у зовнішньополітичній діяльності та це вже не можна не помічати. Мене ж завжди цікавить результат. А що у нас в підсумку? Перерахуйте-ка всіх союзників Росії, на кого можемо покластися.

- Сумніваюся, наприклад, що ми можемо покластися на Китай ...

- Китай, цей «великий дракон», - наша геополітична помилка. У нього в пріоритеті тільки свої інтереси. Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо.

- Тобто ви вважаєте, що розворот на Схід - помилка?

- Це не просто помилка, це майбутня катастрофа. Якщо ви вип'єте денатурат, то помрете не відразу. Але ви вже випили, і ви вже приречені. Приблизно те ж саме з Китаєм. Не потрібно нікуди повертатися, треба повернутися всередину країни, а не до Китаю. Треба розвивати власне виробництво. А Китай ще дужче європейців. Ті зі своєю толерантністю можуть щось пробачити, а китайці не пробачать. Вони вже залізли до вас в ліжко і готові викинути вас звідти. Їм потрібен тільки привід, а його вони знайдуть. Ми можемо втратити території побільше, ніж Крим.

«У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото:   president «У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото: president.tatarstan.ru

«З ЙОГО ГРОШИМА ГРЕФ МАВ ПОБУДУВАТИ ТИСЯЧУ ШКІЛ»

- Ви говорите, що потрібно повернутися всередину. Чи вважаєте, що можна зробити всю Росію подібної вашому радгоспу - територією соціального оптимізму. Але Росія - країна велика, а ваш радгосп зовсім невеликий ...

- Які ресурси у радгоспу?

- До речі, кажуть, що ви в основному не на полуниці заробляєте ...

- Неважливо, на чому ми заробляємо. Але ви ж не питаєте «Норільський нікель», чому він до сих пір не зробив Норильськ таким же, як радгосп імені Леніна. У нього ж доходів в мільйони разів більше, ніж у радгоспу! Подивіться: така ж земля з такими ж людьми. У нас в радгоспі збереглося виробництво, ми виробляємо в п'ять разів більше, ніж тоді, коли я став директором. Ми модернізували виробництво, не брали кредитів, але грошей вистачило на все: і на модернізацію, і на збільшення виробництва, і на дитячі садки, і на школи, і на пенсіонерів. Так чому в країні цього не можна зробити?

- Я вас і хочу запитати, в чому причина. Немає бажання?

- Звісно. У нас в радгоспі немає принципу «кради - і хай буде, що буде». Тому ми прийшли надовго і працюємо для жителів і розвитку виробництва. Якось до нас приїхав [Герман] Греф, коли ми будували школу. Він теж зводив свою і приїхав подивитися. Він був захоплений, я це бачив. Вийшов на третій поверх, а у нас звідти вид на поля з суницею: «О! Який вид класний, у мене такого виду немає ». Я кажу, що ми виробляємо суницю. А Греф що робить? Наживається на високих відсотках? Створив іпотечну систему, в якій тільки банк виграє завжди? Тоді він сказав мені: «Ми будуємо школу на свої гроші». А я йому відповів: «Ви думаєте, ми за чужі? Ми теж за свої гроші будуємо школу ». Але тільки гроші його і гроші наші порівнювати важко. З його грошима Греф повинен був побудувати тисячу шкіл. У нього навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років.

У Росії чого не вистачає? Грошей? Гроші точно є, інакше не купували б чиновники собі яхти як божевільні. Людей немає? Люди є, нормальні, розумні. Земля? Є. Чого немає? Бажання. Ви ж можете своїм фахівцям поставити задачу швидко все розтягнути, можете поставити задачу працювати на радгосп, а можете сказати, що головне - це збагачення. Так яке у нас в країні побудували суспільство? Суспільство споживання. Наша країна стала країною продавців і чиновників.

- І охоронців.

- І силових структур. Раніше було інакше. Люди працювали і заробляли гроші, поважали себе. Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз».

А що ж таке було в Радянському Союзі, чого немає зараз в Росії? Ті ж самі корисні копалини, ті ж самі люди, ті ж самі кліматичні умови. Але грошей вистачало, щоб допомагати країнам, що розвиваються, містити Рада економічної взаємодопомоги і всі ці сателіти, проводити величезну кількість різної продукції, створювати заводи, фабрики, мати безкоштовну медицину, освіту. Ми ж в космос літали, перекривали річки, будували електростанції. Всі нас поважали. Грошей вистачало, щоб переозброїти всіх своїх союзників. Тоді що змінилося за ці роки?

«Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть «Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз» Фото: «БІЗНЕС Online»

- Територія стала менше.

- Все союзні республіки, особливо Узбекистан, Туркменістан, жили за рахунок Росії. Ми їм гроші направляли, щоб вони там нормально жили. Латвія, Литва, Естонія, Молдова - все це були території, які за рахунок Росії, України, Білорусії непогано жили.

- І чого ж зараз немає?

- Ідеологія влади змінилася. Всі лають КПРС, а в її програмі було записано, що головним завданням партії є підвищення матеріального добробуту радянського народу. Красти не давали. Всі знали, що секретар райкому має на щось право, але якщо перевищить повноваження, то його швидко секретар обкому прибере. А той, у свою чергу, боявся ЦК, де сиділи люди, які пройшли шлях від робітника до члена політбюро і працювали на країну. Так, у них були привілеї, але в порівнянні з тими, що є у нинішніх чиновників ... Тоді пенсія у бабусі була 120 рублів, а у цього зарплата в 600-800 рублів. Але такого розриву в доходах, як зараз, не було.

Китайці нас чому обігнали? Вони дали можливість малому і середньому бізнесу розвиватися, але великі стратегічні галузі залишили за державою. Вони не випустили з рук тарифи, а малий і середній бізнес почав працювати і завалив весь світ китайськими товарами. А ми в цей момент з 20 відсотками [частки в світовому] ВВП пішли до 2 відсотків, оскільки олігархові обов'язково треба купити ще одну яхточку, адже бідний керівник держкорпорації не може без 2 мільйонів рублів в день, а віце-прем'єру потрібно побудувати дачу в 3 тисячі квадратних метрів. Без цього вони, виявляються, не можуть. Тоді ж була система: висунувся з багатством - і тебе не стало. А ми зараз не можемо побороти корупцію, бідність. Чоловік, який хоче, але не може, - імпотент. Так що в уряді зібралися імпотенти. Вони «хочуть», але нічого не «можуть». А що ж тоді ці «імпотенти» роблять в уряді?

На жаль треба визнати, що величезна кількість наших співгромадян брали участь в процесі фальсифікації виборів. Адже не можна фальсифікувати без виборчих комісій, без тих людей, які пішли і по 2-3 рази проголосували, без поліцейських, які все бачать, але закрили очі, без прокурорів, без цих політологів, які несуть всяку маячню, без продажних «журналістів», які розповідають те, чого немає. Наприклад, Петро Толстой заявив, що треба лікуватися корою дуба. Я подивлюся, коли його близька людина буде вмирати, а він до нього прийде з корою дуба замість американського ліки, яке у нас виробляти, на жаль, не можуть.

У нас в країні створили таку економіку, яка обслуговує владу. Група холуїв навіть не розуміє, що робить, а потім біжить і проситься полетіти за кордон на операцію. Річ у тім, у них грошей багато. Так підіть і спробуйте витратити їх на російську медицину. Спробуйте тут організувати нормальне медобслуговування, коли до тебе приходять і кажуть: бинти імпортні, шприци імпортні. А що у вас вітчизняне? Руки. Правда, катетер у вену поставити не можуть. А адже це дипломований фахівець, заплатив за своє навчання, але зате диплом є. Хочете потрапити йому в руки?

«Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум «Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за »Фото: © Борис Бабанов, РІА« Новости »

«НАША ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ПРИВЕЛА ДО ТОГО, ЩО У НАС В СНД НЕ ВИЯВИЛОСЯ ДРУЗІВ»

- Чому тоді розвалився Радянський Союз, якщо все було настільки добре?

- Тому що жадібність охопила. Їм захотілося свободи для себе. А як це зробити? Треба було проголосити перебудову. В принципі, перебудова була потрібна, китайці теж приблизно в цей же час проголосили перебудову, але вони направили свої сили на виробництво, на посилення держави. А наші свої зусилля куди направили? На збагачення. Оскільки пріоритети були розставлені, а вся ця політика після Горбачова і Єльцина була продовжена і посилена, то в результаті з'явилася величезна кількість бідних і невелика кількість багатих.

- Ви хочете сказати, що кашу заварив Михайло Горбачов?

- Ні, він почав перебудову. Якби ми зараз викликали Горбачова і запитали: «Що у тебе таке вийшло?» Він би відповів: «Я навіть про таке не думав, у мене навіть в думках не було». Але прийшов популіст Єльцин, який «зжер» Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за. Але все взяли і тихо злили, тому що думали, що ми велика країна Росія, яка всіх годує. А потім виявилося, що ми стали годувати тільки своїх олігархів і більше нікого.

- Сумний підсумок.

- Що вийшло, то вийшло. Але вийшло погано.

- Можливий СРСР 2.0, про який говорять деякі політики?

Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»

2.05.2018

Директор радгоспу ім. Леніна про «імпотентах» в уряді, «плювках в каструльку» Заходу і долю своїх вусів. Частина 2-я

«Якщо зараз не поміняти Воробйова, то від Московської області нічого не залишиться», - каже Павло Грудінін, відповідаючи на питання, чи збирається він йти на вибори губернатора Підмосков'я. В інтерв'ю «БІЗНЕС Online» Грудінін розповідає, як через вибори змушений розгрібати вал арбітражних позовів і кримінальних справ, а також розмірковує про те, чим Сурков-геополітик нагадує третьокласника-зоотехніка, чому союз з Китаєм обернеться катастрофою і навіщо розвалили СРСР.

Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін

«СЛУХАТИ Суркова - ВСЕ ОДНО ЩО третьокласників, ЯКИЙ БУДЕ РОЗПОВІДАТИ ПРО УСПІХИ В зоотехнік»

- Павло Миколайович, після всього, що сталося на виборах вам не страшно жити в такій державі?

- У нас недавно тут збиралася рада екологічного конгресу. Одна дівчина розповідала про ситуацію в Находці. Уявляєте, з порту зараз везуть величезна кількість вугілля в інші країни! Але у всіх країнах світу вугілля вантажиться закритим способом, а в Находці - відкритим. І вугільний пил лежить шаром на дитсадках, школах, кількість хворих на ракові захворювання збільшилася за рік на 30 відсотків. Люди дихають вугільним пилом. Ця жінка каже, що вже все випробували: по 8-10 тисяч виходили на мітинги, їх хапали, саджали в тюрму. Вони чотири роки борються з цим. Задайте їй питання: вам не страшно жити в цій країні? У Конституції записано, що джерело влади - народ, а народ не може нічого зробити, щоб поліпшити екологічну обстановку. Як ви пам'ятаєте, минулий рік був Роком екології, але все пройшло без змін. Олігархи і чиновники заробляють гроші на здоров'ї людей.

А за два тижні до цього, коли я ще був кандидатом, у мене тут сиділа жінка з Воронезької області і розповідала страшні речі про те, що перевищення радіонуклідів в Хопрі - вже в п'ять разів, тому що одному олігарху хочеться нікель добувати і вивозити на Захід . А цим людям не страшно жити в країні?

А людині, якого замучили в катівнях в Санкт-Петербурзі? Його згвалтували, катували і вбили. Йому не страшно було жити в цій країні? Всім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо.

- Не у всіх є можливість втекти звідси.

- Я тут, разом з вами. Нікуди не подінуся. І діти мої тут живуть, ходять в наш дитячий садок. А є чиновники, у яких квартири по 500 квадратних метрів, які працюють в уряді і отримують дохід під 3 мільярди рублів. А олігарх хто?

- Кажуть, що ви.

- Основна маса людей, на яких спирається влада, - це або залякані, або ті, які думати не вміють. Але поступово люди прозрівають. Малоймовірно, що в суспільстві, де величезна кількість бідних, голосують за владу. Але є, звичайно, країна в Африці, там Мугабе по 80-90 відсотків отримував (Роберт Мугабе був президентом Зімбабве з 1987 по 2017 рік, повалений в результаті військового перевороту - прим. Ред.). Що потім з ним було, ми знаємо. Були люди, які завжди отримували по 80 відсотків. Це Хосні Мубарак, Саддам Хусейн. Де вони зараз? Ми ж все-таки Європа. Так давайте по-європейськи жити.

«Росія - шановна держава на світовій арені «Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? »Фото: kremlin.ru

- До речі, а де наше місце в світі? В недавній статті Владислав Сурков передрік Росії сотні років геополітичного самотності, зазначивши, що і на Заході нас не розуміють, і на Схід йти не варто.

- Хто такий Сурков? Великий мислитель? Може бути. Діяльність Суркова якраз і призвела до того, що Росія знаходиться в нинішньому положенні. Звичайно, можна розповідати про суверенну демократію, програмою-2020. До речі, коли я ще був в «Єдиної Росії», то брав участь у розробці програми-2020 року, але мене ніхто не слухав, а слухали Суркова. Що в результаті у нього вийшло з Росією? Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? Ми можемо цитувати Чубайса, Грефа, Кудріна, Суркова, але який у цьому сенс? Через кілька років вони помруть, нащадки їх проклянуть.

Слухати Суркова - це все одно що третьокласника, який буде розповідати про успіхи в зоотехніці, про прекрасних корів і ветеринарну службу. А поруч буде сидіти справжній зоотехнік, який все життя пропрацював з коровами, і думати: «Хлопець не дебіл, але якийсь Странненький». Коли я Суркова читаю, слухаю, то думаю: «Хто такий?» Так що всі ці політологи, Суркова ... Результат їх діяльності ми бачимо кожен день, заходячи в поліклініку, спілкуючись з чиновниками, проїжджаючи по дорогах Росії. Навіть уже Казахстан і Білорусь - держави, які йдуть з геополітичної орбіти Росії. І в цьому всьому винні такі, як Сурков.

- Все-таки зазвичай вважають, що все вирішує одна особа, причому це не Сурков.

- Одна особа нічого і ніколи вирішити не може. Наприклад, я директор радгоспу, у мене велике господарство, раптом нам приходить штраф. Виявляється, що мої хлопці вирішили перекопати дорогу в лісі: штраф - 250 тисяч рублів. Якби вони перекопали дорогу на нашій землі, то не було б нічого, а так вони влізли на лісові землі, формально вони не мають рації. Це директор їм сказав зробити? Ні. Але хто винен? Директор. Думаєте, що перша особа віддає безглузді команди, які призводять до небажаних наслідків?

«Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо «Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо »Фото: government.ru

«Поганому танцюристу завжди ЩОСЬ ЗАВАЖАЄ. ТРЕБА СПОЧАТКУ НАВЧИТИСЯ ТАНЦЕВАТЬ »

- Конфронтація із Заходом у нас наростає. По-вашому, чи можемо ми в принципі бути союзником Заходу або ж приречені бути вічним його противником?

- Ви заміжня, у вас є свекруха. Уявіть, що ви будете приходити до неї додому, плювати їй в каструльку і говорити: «Улюблена свекруха, у нас же з тобою все нормально». Перший раз вона скаже: «Ти помилилася, напевно, не треба було себе так вести». Другий раз вона просто на поріг вас не пустить. Так якщо ви хочете, щоб до вас добре ставилися, напевно, треба і самим добре ставитися до якихось людям. Чи згодні? Не треба себе випинати, навіть якщо у вас ядерна палиця є, ви повинні себе вести пристойно. Вони, звичайно, теж не ангели, у них свої таргани в голові. Але не давайте приводу своєї свекрухи ставитися до вас погано. А вже якщо вона поведе себе погано, тоді у вас буде можливість або бути великодушною і пробачити, або, навпаки, щось відповісти. Ми ж ведемо якусь дивну політику: хочемо, щоб до нас всі ставилися добре, а самі поводимося так, як хочемо, тому що у нас є ядерна палиця. Так само не роблять. Треба поважати своїх прихильників і навіть супротивників.

Тому я вважаю, що ми багато чого зробили неправильно. Якщо вже ти сказав А, то роби Б. А хто, до речі, погодився на те, щоб Лівію розбомбили? А хто здав Ірак? Хто звернув свою ядерну програму, знищив ядерний потенціал? А хто віддав Китаю величезну територію? А хто прийняв закон, що у нас є території випереджаючого розвитку, які фактично віддають на 75 років іноземним державам разом з населенням? Це хіба зробили вороги, це підступи США? Поганому танцюристу завжди щось заважає. Треба спочатку навчитися танцювати. Так що я вважаю, що у нас величезна кількість помилок у зовнішньополітичній діяльності та це вже не можна не помічати. Мене ж завжди цікавить результат. А що у нас в підсумку? Перерахуйте-ка всіх союзників Росії, на кого можемо покластися.

- Сумніваюся, наприклад, що ми можемо покластися на Китай ...

- Китай, цей «великий дракон», - наша геополітична помилка. У нього в пріоритеті тільки свої інтереси. Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо.

- Тобто ви вважаєте, що розворот на Схід - помилка?

- Це не просто помилка, це майбутня катастрофа. Якщо ви вип'єте денатурат, то помрете не відразу. Але ви вже випили, і ви вже приречені. Приблизно те ж саме з Китаєм. Не потрібно нікуди повертатися, треба повернутися всередину країни, а не до Китаю. Треба розвивати власне виробництво. А Китай ще дужче європейців. Ті зі своєю толерантністю можуть щось пробачити, а китайці не пробачать. Вони вже залізли до вас в ліжко і готові викинути вас звідти. Їм потрібен тільки привід, а його вони знайдуть. Ми можемо втратити території побільше, ніж Крим.

«У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото:   president «У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото: president.tatarstan.ru

«З ЙОГО ГРОШИМА ГРЕФ МАВ ПОБУДУВАТИ ТИСЯЧУ ШКІЛ»

- Ви говорите, що потрібно повернутися всередину. Чи вважаєте, що можна зробити всю Росію подібної вашому радгоспу - територією соціального оптимізму. Але Росія - країна велика, а ваш радгосп зовсім невеликий ...

- Які ресурси у радгоспу?

- До речі, кажуть, що ви в основному не на полуниці заробляєте ...

- Неважливо, на чому ми заробляємо. Але ви ж не питаєте «Норільський нікель», чому він до сих пір не зробив Норильськ таким же, як радгосп імені Леніна. У нього ж доходів в мільйони разів більше, ніж у радгоспу! Подивіться: така ж земля з такими ж людьми. У нас в радгоспі збереглося виробництво, ми виробляємо в п'ять разів більше, ніж тоді, коли я став директором. Ми модернізували виробництво, не брали кредитів, але грошей вистачило на все: і на модернізацію, і на збільшення виробництва, і на дитячі садки, і на школи, і на пенсіонерів. Так чому в країні цього не можна зробити?

- Я вас і хочу запитати, в чому причина. Немає бажання?

- Звісно. У нас в радгоспі немає принципу «кради - і хай буде, що буде». Тому ми прийшли надовго і працюємо для жителів і розвитку виробництва. Якось до нас приїхав [Герман] Греф, коли ми будували школу. Він теж зводив свою і приїхав подивитися. Він був захоплений, я це бачив. Вийшов на третій поверх, а у нас звідти вид на поля з суницею: «О! Який вид класний, у мене такого виду немає ». Я кажу, що ми виробляємо суницю. А Греф що робить? Наживається на високих відсотках? Створив іпотечну систему, в якій тільки банк виграє завжди? Тоді він сказав мені: «Ми будуємо школу на свої гроші». А я йому відповів: «Ви думаєте, ми за чужі? Ми теж за свої гроші будуємо школу ». Але тільки гроші його і гроші наші порівнювати важко. З його грошима Греф повинен був побудувати тисячу шкіл. У нього навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років.

У Росії чого не вистачає? Грошей? Гроші точно є, інакше не купували б чиновники собі яхти як божевільні. Людей немає? Люди є, нормальні, розумні. Земля? Є. Чого немає? Бажання. Ви ж можете своїм фахівцям поставити задачу швидко все розтягнути, можете поставити задачу працювати на радгосп, а можете сказати, що головне - це збагачення. Так яке у нас в країні побудували суспільство? Суспільство споживання. Наша країна стала країною продавців і чиновників.

- І охоронців.

- І силових структур. Раніше було інакше. Люди працювали і заробляли гроші, поважали себе. Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз».

А що ж таке було в Радянському Союзі, чого немає зараз в Росії? Ті ж самі корисні копалини, ті ж самі люди, ті ж самі кліматичні умови. Але грошей вистачало, щоб допомагати країнам, що розвиваються, містити Рада економічної взаємодопомоги і всі ці сателіти, проводити величезну кількість різної продукції, створювати заводи, фабрики, мати безкоштовну медицину, освіту. Ми ж в космос літали, перекривали річки, будували електростанції. Всі нас поважали. Грошей вистачало, щоб переозброїти всіх своїх союзників. Тоді що змінилося за ці роки?

«Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть «Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз» Фото: «БІЗНЕС Online»

- Територія стала менше.

- Все союзні республіки, особливо Узбекистан, Туркменістан, жили за рахунок Росії. Ми їм гроші направляли, щоб вони там нормально жили. Латвія, Литва, Естонія, Молдова - все це були території, які за рахунок Росії, України, Білорусії непогано жили.

- І чого ж зараз немає?

- Ідеологія влади змінилася. Всі лають КПРС, а в її програмі було записано, що головним завданням партії є підвищення матеріального добробуту радянського народу. Красти не давали. Всі знали, що секретар райкому має на щось право, але якщо перевищить повноваження, то його швидко секретар обкому прибере. А той, у свою чергу, боявся ЦК, де сиділи люди, які пройшли шлях від робітника до члена політбюро і працювали на країну. Так, у них були привілеї, але в порівнянні з тими, що є у нинішніх чиновників ... Тоді пенсія у бабусі була 120 рублів, а у цього зарплата в 600-800 рублів. Але такого розриву в доходах, як зараз, не було.

Китайці нас чому обігнали? Вони дали можливість малому і середньому бізнесу розвиватися, але великі стратегічні галузі залишили за державою. Вони не випустили з рук тарифи, а малий і середній бізнес почав працювати і завалив весь світ китайськими товарами. А ми в цей момент з 20 відсотками [частки в світовому] ВВП пішли до 2 відсотків, оскільки олігархові обов'язково треба купити ще одну яхточку, адже бідний керівник держкорпорації не може без 2 мільйонів рублів в день, а віце-прем'єру потрібно побудувати дачу в 3 тисячі квадратних метрів. Без цього вони, виявляються, не можуть. Тоді ж була система: висунувся з багатством - і тебе не стало. А ми зараз не можемо побороти корупцію, бідність. Чоловік, який хоче, але не може, - імпотент. Так що в уряді зібралися імпотенти. Вони «хочуть», але нічого не «можуть». А що ж тоді ці «імпотенти» роблять в уряді?

На жаль треба визнати, що величезна кількість наших співгромадян брали участь в процесі фальсифікації виборів. Адже не можна фальсифікувати без виборчих комісій, без тих людей, які пішли і по 2-3 рази проголосували, без поліцейських, які все бачать, але закрили очі, без прокурорів, без цих політологів, які несуть всяку маячню, без продажних «журналістів», які розповідають те, чого немає. Наприклад, Петро Толстой заявив, що треба лікуватися корою дуба. Я подивлюся, коли його близька людина буде вмирати, а він до нього прийде з корою дуба замість американського ліки, яке у нас виробляти, на жаль, не можуть.

У нас в країні створили таку економіку, яка обслуговує владу. Група холуїв навіть не розуміє, що робить, а потім біжить і проситься полетіти за кордон на операцію. Річ у тім, у них грошей багато. Так підіть і спробуйте витратити їх на російську медицину. Спробуйте тут організувати нормальне медобслуговування, коли до тебе приходять і кажуть: бинти імпортні, шприци імпортні. А що у вас вітчизняне? Руки. Правда, катетер у вену поставити не можуть. А адже це дипломований фахівець, заплатив за своє навчання, але зате диплом є. Хочете потрапити йому в руки?

«Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум «Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за »Фото: © Борис Бабанов, РІА« Новости »

«НАША ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ПРИВЕЛА ДО ТОГО, ЩО У НАС В СНД НЕ ВИЯВИЛОСЯ ДРУЗІВ»

- Чому тоді розвалився Радянський Союз, якщо все було настільки добре?

- Тому що жадібність охопила. Їм захотілося свободи для себе. А як це зробити? Треба було проголосити перебудову. В принципі, перебудова була потрібна, китайці теж приблизно в цей же час проголосили перебудову, але вони направили свої сили на виробництво, на посилення держави. А наші свої зусилля куди направили? На збагачення. Оскільки пріоритети були розставлені, а вся ця політика після Горбачова і Єльцина була продовжена і посилена, то в результаті з'явилася величезна кількість бідних і невелика кількість багатих.

- Ви хочете сказати, що кашу заварив Михайло Горбачов?

- Ні, він почав перебудову. Якби ми зараз викликали Горбачова і запитали: «Що у тебе таке вийшло?» Він би відповів: «Я навіть про таке не думав, у мене навіть в думках не було». Але прийшов популіст Єльцин, який «зжер» Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за. Але все взяли і тихо злили, тому що думали, що ми велика країна Росія, яка всіх годує. А потім виявилося, що ми стали годувати тільки своїх олігархів і більше нікого.

- Сумний підсумок.

- Що вийшло, то вийшло. Але вийшло погано.

- Можливий СРСР 2.0, про який говорять деякі політики?

Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»

2.05.2018

Директор радгоспу ім. Леніна про «імпотентах» в уряді, «плювках в каструльку» Заходу і долю своїх вусів. Частина 2-я

«Якщо зараз не поміняти Воробйова, то від Московської області нічого не залишиться», - каже Павло Грудінін, відповідаючи на питання, чи збирається він йти на вибори губернатора Підмосков'я. В інтерв'ю «БІЗНЕС Online» Грудінін розповідає, як через вибори змушений розгрібати вал арбітражних позовів і кримінальних справ, а також розмірковує про те, чим Сурков-геополітик нагадує третьокласника-зоотехніка, чому союз з Китаєм обернеться катастрофою і навіщо розвалили СРСР.

Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін

«СЛУХАТИ Суркова - ВСЕ ОДНО ЩО третьокласників, ЯКИЙ БУДЕ РОЗПОВІДАТИ ПРО УСПІХИ В зоотехнік»

- Павло Миколайович, після всього, що сталося на виборах вам не страшно жити в такій державі?

- У нас недавно тут збиралася рада екологічного конгресу. Одна дівчина розповідала про ситуацію в Находці. Уявляєте, з порту зараз везуть величезна кількість вугілля в інші країни! Але у всіх країнах світу вугілля вантажиться закритим способом, а в Находці - відкритим. І вугільний пил лежить шаром на дитсадках, школах, кількість хворих на ракові захворювання збільшилася за рік на 30 відсотків. Люди дихають вугільним пилом. Ця жінка каже, що вже все випробували: по 8-10 тисяч виходили на мітинги, їх хапали, саджали в тюрму. Вони чотири роки борються з цим. Задайте їй питання: вам не страшно жити в цій країні? У Конституції записано, що джерело влади - народ, а народ не може нічого зробити, щоб поліпшити екологічну обстановку. Як ви пам'ятаєте, минулий рік був Роком екології, але все пройшло без змін. Олігархи і чиновники заробляють гроші на здоров'ї людей.

А за два тижні до цього, коли я ще був кандидатом, у мене тут сиділа жінка з Воронезької області і розповідала страшні речі про те, що перевищення радіонуклідів в Хопрі - вже в п'ять разів, тому що одному олігарху хочеться нікель добувати і вивозити на Захід . А цим людям не страшно жити в країні?

А людині, якого замучили в катівнях в Санкт-Петербурзі? Його згвалтували, катували і вбили. Йому не страшно було жити в цій країні? Всім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо.

- Не у всіх є можливість втекти звідси.

- Я тут, разом з вами. Нікуди не подінуся. І діти мої тут живуть, ходять в наш дитячий садок. А є чиновники, у яких квартири по 500 квадратних метрів, які працюють в уряді і отримують дохід під 3 мільярди рублів. А олігарх хто?

- Кажуть, що ви.

- Основна маса людей, на яких спирається влада, - це або залякані, або ті, які думати не вміють. Але поступово люди прозрівають. Малоймовірно, що в суспільстві, де величезна кількість бідних, голосують за владу. Але є, звичайно, країна в Африці, там Мугабе по 80-90 відсотків отримував (Роберт Мугабе був президентом Зімбабве з 1987 по 2017 рік, повалений в результаті військового перевороту - прим. Ред.). Що потім з ним було, ми знаємо. Були люди, які завжди отримували по 80 відсотків. Це Хосні Мубарак, Саддам Хусейн. Де вони зараз? Ми ж все-таки Європа. Так давайте по-європейськи жити.

«Росія - шановна держава на світовій арені «Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? »Фото: kremlin.ru

- До речі, а де наше місце в світі? В недавній статті Владислав Сурков передрік Росії сотні років геополітичного самотності, зазначивши, що і на Заході нас не розуміють, і на Схід йти не варто.

- Хто такий Сурков? Великий мислитель? Може бути. Діяльність Суркова якраз і призвела до того, що Росія знаходиться в нинішньому положенні. Звичайно, можна розповідати про суверенну демократію, програмою-2020. До речі, коли я ще був в «Єдиної Росії», то брав участь у розробці програми-2020 року, але мене ніхто не слухав, а слухали Суркова. Що в результаті у нього вийшло з Росією? Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? Ми можемо цитувати Чубайса, Грефа, Кудріна, Суркова, але який у цьому сенс? Через кілька років вони помруть, нащадки їх проклянуть.

Слухати Суркова - це все одно що третьокласника, який буде розповідати про успіхи в зоотехніці, про прекрасних корів і ветеринарну службу. А поруч буде сидіти справжній зоотехнік, який все життя пропрацював з коровами, і думати: «Хлопець не дебіл, але якийсь Странненький». Коли я Суркова читаю, слухаю, то думаю: «Хто такий?» Так що всі ці політологи, Суркова ... Результат їх діяльності ми бачимо кожен день, заходячи в поліклініку, спілкуючись з чиновниками, проїжджаючи по дорогах Росії. Навіть уже Казахстан і Білорусь - держави, які йдуть з геополітичної орбіти Росії. І в цьому всьому винні такі, як Сурков.

- Все-таки зазвичай вважають, що все вирішує одна особа, причому це не Сурков.

- Одна особа нічого і ніколи вирішити не може. Наприклад, я директор радгоспу, у мене велике господарство, раптом нам приходить штраф. Виявляється, що мої хлопці вирішили перекопати дорогу в лісі: штраф - 250 тисяч рублів. Якби вони перекопали дорогу на нашій землі, то не було б нічого, а так вони влізли на лісові землі, формально вони не мають рації. Це директор їм сказав зробити? Ні. Але хто винен? Директор. Думаєте, що перша особа віддає безглузді команди, які призводять до небажаних наслідків?

«Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо «Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо »Фото: government.ru

«Поганому танцюристу завжди ЩОСЬ ЗАВАЖАЄ. ТРЕБА СПОЧАТКУ НАВЧИТИСЯ ТАНЦЕВАТЬ »

- Конфронтація із Заходом у нас наростає. По-вашому, чи можемо ми в принципі бути союзником Заходу або ж приречені бути вічним його противником?

- Ви заміжня, у вас є свекруха. Уявіть, що ви будете приходити до неї додому, плювати їй в каструльку і говорити: «Улюблена свекруха, у нас же з тобою все нормально». Перший раз вона скаже: «Ти помилилася, напевно, не треба було себе так вести». Другий раз вона просто на поріг вас не пустить. Так якщо ви хочете, щоб до вас добре ставилися, напевно, треба і самим добре ставитися до якихось людям. Чи згодні? Не треба себе випинати, навіть якщо у вас ядерна палиця є, ви повинні себе вести пристойно. Вони, звичайно, теж не ангели, у них свої таргани в голові. Але не давайте приводу своєї свекрухи ставитися до вас погано. А вже якщо вона поведе себе погано, тоді у вас буде можливість або бути великодушною і пробачити, або, навпаки, щось відповісти. Ми ж ведемо якусь дивну політику: хочемо, щоб до нас всі ставилися добре, а самі поводимося так, як хочемо, тому що у нас є ядерна палиця. Так само не роблять. Треба поважати своїх прихильників і навіть супротивників.

Тому я вважаю, що ми багато чого зробили неправильно. Якщо вже ти сказав А, то роби Б. А хто, до речі, погодився на те, щоб Лівію розбомбили? А хто здав Ірак? Хто звернув свою ядерну програму, знищив ядерний потенціал? А хто віддав Китаю величезну територію? А хто прийняв закон, що у нас є території випереджаючого розвитку, які фактично віддають на 75 років іноземним державам разом з населенням? Це хіба зробили вороги, це підступи США? Поганому танцюристу завжди щось заважає. Треба спочатку навчитися танцювати. Так що я вважаю, що у нас величезна кількість помилок у зовнішньополітичній діяльності та це вже не можна не помічати. Мене ж завжди цікавить результат. А що у нас в підсумку? Перерахуйте-ка всіх союзників Росії, на кого можемо покластися.

- Сумніваюся, наприклад, що ми можемо покластися на Китай ...

- Китай, цей «великий дракон», - наша геополітична помилка. У нього в пріоритеті тільки свої інтереси. Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо.

- Тобто ви вважаєте, що розворот на Схід - помилка?

- Це не просто помилка, це майбутня катастрофа. Якщо ви вип'єте денатурат, то помрете не відразу. Але ви вже випили, і ви вже приречені. Приблизно те ж саме з Китаєм. Не потрібно нікуди повертатися, треба повернутися всередину країни, а не до Китаю. Треба розвивати власне виробництво. А Китай ще дужче європейців. Ті зі своєю толерантністю можуть щось пробачити, а китайці не пробачать. Вони вже залізли до вас в ліжко і готові викинути вас звідти. Їм потрібен тільки привід, а його вони знайдуть. Ми можемо втратити території побільше, ніж Крим.

«У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото:   president «У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото: president.tatarstan.ru

«З ЙОГО ГРОШИМА ГРЕФ МАВ ПОБУДУВАТИ ТИСЯЧУ ШКІЛ»

- Ви говорите, що потрібно повернутися всередину. Чи вважаєте, що можна зробити всю Росію подібної вашому радгоспу - територією соціального оптимізму. Але Росія - країна велика, а ваш радгосп зовсім невеликий ...

- Які ресурси у радгоспу?

- До речі, кажуть, що ви в основному не на полуниці заробляєте ...

- Неважливо, на чому ми заробляємо. Але ви ж не питаєте «Норільський нікель», чому він до сих пір не зробив Норильськ таким же, як радгосп імені Леніна. У нього ж доходів в мільйони разів більше, ніж у радгоспу! Подивіться: така ж земля з такими ж людьми. У нас в радгоспі збереглося виробництво, ми виробляємо в п'ять разів більше, ніж тоді, коли я став директором. Ми модернізували виробництво, не брали кредитів, але грошей вистачило на все: і на модернізацію, і на збільшення виробництва, і на дитячі садки, і на школи, і на пенсіонерів. Так чому в країні цього не можна зробити?

- Я вас і хочу запитати, в чому причина. Немає бажання?

- Звісно. У нас в радгоспі немає принципу «кради - і хай буде, що буде». Тому ми прийшли надовго і працюємо для жителів і розвитку виробництва. Якось до нас приїхав [Герман] Греф, коли ми будували школу. Він теж зводив свою і приїхав подивитися. Він був захоплений, я це бачив. Вийшов на третій поверх, а у нас звідти вид на поля з суницею: «О! Який вид класний, у мене такого виду немає ». Я кажу, що ми виробляємо суницю. А Греф що робить? Наживається на високих відсотках? Створив іпотечну систему, в якій тільки банк виграє завжди? Тоді він сказав мені: «Ми будуємо школу на свої гроші». А я йому відповів: «Ви думаєте, ми за чужі? Ми теж за свої гроші будуємо школу ». Але тільки гроші його і гроші наші порівнювати важко. З його грошима Греф повинен був побудувати тисячу шкіл. У нього навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років.

У Росії чого не вистачає? Грошей? Гроші точно є, інакше не купували б чиновники собі яхти як божевільні. Людей немає? Люди є, нормальні, розумні. Земля? Є. Чого немає? Бажання. Ви ж можете своїм фахівцям поставити задачу швидко все розтягнути, можете поставити задачу працювати на радгосп, а можете сказати, що головне - це збагачення. Так яке у нас в країні побудували суспільство? Суспільство споживання. Наша країна стала країною продавців і чиновників.

- І охоронців.

- І силових структур. Раніше було інакше. Люди працювали і заробляли гроші, поважали себе. Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз».

А що ж таке було в Радянському Союзі, чого немає зараз в Росії? Ті ж самі корисні копалини, ті ж самі люди, ті ж самі кліматичні умови. Але грошей вистачало, щоб допомагати країнам, що розвиваються, містити Рада економічної взаємодопомоги і всі ці сателіти, проводити величезну кількість різної продукції, створювати заводи, фабрики, мати безкоштовну медицину, освіту. Ми ж в космос літали, перекривали річки, будували електростанції. Всі нас поважали. Грошей вистачало, щоб переозброїти всіх своїх союзників. Тоді що змінилося за ці роки?

«Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть «Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз» Фото: «БІЗНЕС Online»

- Територія стала менше.

- Все союзні республіки, особливо Узбекистан, Туркменістан, жили за рахунок Росії. Ми їм гроші направляли, щоб вони там нормально жили. Латвія, Литва, Естонія, Молдова - все це були території, які за рахунок Росії, України, Білорусії непогано жили.

- І чого ж зараз немає?

- Ідеологія влади змінилася. Всі лають КПРС, а в її програмі було записано, що головним завданням партії є підвищення матеріального добробуту радянського народу. Красти не давали. Всі знали, що секретар райкому має на щось право, але якщо перевищить повноваження, то його швидко секретар обкому прибере. А той, у свою чергу, боявся ЦК, де сиділи люди, які пройшли шлях від робітника до члена політбюро і працювали на країну. Так, у них були привілеї, але в порівнянні з тими, що є у нинішніх чиновників ... Тоді пенсія у бабусі була 120 рублів, а у цього зарплата в 600-800 рублів. Але такого розриву в доходах, як зараз, не було.

Китайці нас чому обігнали? Вони дали можливість малому і середньому бізнесу розвиватися, але великі стратегічні галузі залишили за державою. Вони не випустили з рук тарифи, а малий і середній бізнес почав працювати і завалив весь світ китайськими товарами. А ми в цей момент з 20 відсотками [частки в світовому] ВВП пішли до 2 відсотків, оскільки олігархові обов'язково треба купити ще одну яхточку, адже бідний керівник держкорпорації не може без 2 мільйонів рублів в день, а віце-прем'єру потрібно побудувати дачу в 3 тисячі квадратних метрів. Без цього вони, виявляються, не можуть. Тоді ж була система: висунувся з багатством - і тебе не стало. А ми зараз не можемо побороти корупцію, бідність. Чоловік, який хоче, але не може, - імпотент. Так що в уряді зібралися імпотенти. Вони «хочуть», але нічого не «можуть». А що ж тоді ці «імпотенти» роблять в уряді?

На жаль треба визнати, що величезна кількість наших співгромадян брали участь в процесі фальсифікації виборів. Адже не можна фальсифікувати без виборчих комісій, без тих людей, які пішли і по 2-3 рази проголосували, без поліцейських, які все бачать, але закрили очі, без прокурорів, без цих політологів, які несуть всяку маячню, без продажних «журналістів», які розповідають те, чого немає. Наприклад, Петро Толстой заявив, що треба лікуватися корою дуба. Я подивлюся, коли його близька людина буде вмирати, а він до нього прийде з корою дуба замість американського ліки, яке у нас виробляти, на жаль, не можуть.

У нас в країні створили таку економіку, яка обслуговує владу. Група холуїв навіть не розуміє, що робить, а потім біжить і проситься полетіти за кордон на операцію. Річ у тім, у них грошей багато. Так підіть і спробуйте витратити їх на російську медицину. Спробуйте тут організувати нормальне медобслуговування, коли до тебе приходять і кажуть: бинти імпортні, шприци імпортні. А що у вас вітчизняне? Руки. Правда, катетер у вену поставити не можуть. А адже це дипломований фахівець, заплатив за своє навчання, але зате диплом є. Хочете потрапити йому в руки?

«Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум «Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за »Фото: © Борис Бабанов, РІА« Новости »

«НАША ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ПРИВЕЛА ДО ТОГО, ЩО У НАС В СНД НЕ ВИЯВИЛОСЯ ДРУЗІВ»

- Чому тоді розвалився Радянський Союз, якщо все було настільки добре?

- Тому що жадібність охопила. Їм захотілося свободи для себе. А як це зробити? Треба було проголосити перебудову. В принципі, перебудова була потрібна, китайці теж приблизно в цей же час проголосили перебудову, але вони направили свої сили на виробництво, на посилення держави. А наші свої зусилля куди направили? На збагачення. Оскільки пріоритети були розставлені, а вся ця політика після Горбачова і Єльцина була продовжена і посилена, то в результаті з'явилася величезна кількість бідних і невелика кількість багатих.

- Ви хочете сказати, що кашу заварив Михайло Горбачов?

- Ні, він почав перебудову. Якби ми зараз викликали Горбачова і запитали: «Що у тебе таке вийшло?» Він би відповів: «Я навіть про таке не думав, у мене навіть в думках не було». Але прийшов популіст Єльцин, який «зжер» Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за. Але все взяли і тихо злили, тому що думали, що ми велика країна Росія, яка всіх годує. А потім виявилося, що ми стали годувати тільки своїх олігархів і більше нікого.

- Сумний підсумок.

- Що вийшло, то вийшло. Але вийшло погано.

- Можливий СРСР 2.0, про який говорять деякі політики?

Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»

2.05.2018

Директор радгоспу ім. Леніна про «імпотентах» в уряді, «плювках в каструльку» Заходу і долю своїх вусів. Частина 2-я

«Якщо зараз не поміняти Воробйова, то від Московської області нічого не залишиться», - каже Павло Грудінін, відповідаючи на питання, чи збирається він йти на вибори губернатора Підмосков'я. В інтерв'ю «БІЗНЕС Online» Грудінін розповідає, як через вибори змушений розгрібати вал арбітражних позовів і кримінальних справ, а також розмірковує про те, чим Сурков-геополітик нагадує третьокласника-зоотехніка, чому союз з Китаєм обернеться катастрофою і навіщо розвалили СРСР.

Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін

«СЛУХАТИ Суркова - ВСЕ ОДНО ЩО третьокласників, ЯКИЙ БУДЕ РОЗПОВІДАТИ ПРО УСПІХИ В зоотехнік»

- Павло Миколайович, після всього, що сталося на виборах вам не страшно жити в такій державі?

- У нас недавно тут збиралася рада екологічного конгресу. Одна дівчина розповідала про ситуацію в Находці. Уявляєте, з порту зараз везуть величезна кількість вугілля в інші країни! Але у всіх країнах світу вугілля вантажиться закритим способом, а в Находці - відкритим. І вугільний пил лежить шаром на дитсадках, школах, кількість хворих на ракові захворювання збільшилася за рік на 30 відсотків. Люди дихають вугільним пилом. Ця жінка каже, що вже все випробували: по 8-10 тисяч виходили на мітинги, їх хапали, саджали в тюрму. Вони чотири роки борються з цим. Задайте їй питання: вам не страшно жити в цій країні? У Конституції записано, що джерело влади - народ, а народ не може нічого зробити, щоб поліпшити екологічну обстановку. Як ви пам'ятаєте, минулий рік був Роком екології, але все пройшло без змін. Олігархи і чиновники заробляють гроші на здоров'ї людей.

А за два тижні до цього, коли я ще був кандидатом, у мене тут сиділа жінка з Воронезької області і розповідала страшні речі про те, що перевищення радіонуклідів в Хопрі - вже в п'ять разів, тому що одному олігарху хочеться нікель добувати і вивозити на Захід . А цим людям не страшно жити в країні?

А людині, якого замучили в катівнях в Санкт-Петербурзі? Його згвалтували, катували і вбили. Йому не страшно було жити в цій країні? Всім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо.

- Не у всіх є можливість втекти звідси.

- Я тут, разом з вами. Нікуди не подінуся. І діти мої тут живуть, ходять в наш дитячий садок. А є чиновники, у яких квартири по 500 квадратних метрів, які працюють в уряді і отримують дохід під 3 мільярди рублів. А олігарх хто?

- Кажуть, що ви.

- Основна маса людей, на яких спирається влада, - це або залякані, або ті, які думати не вміють. Але поступово люди прозрівають. Малоймовірно, що в суспільстві, де величезна кількість бідних, голосують за владу. Але є, звичайно, країна в Африці, там Мугабе по 80-90 відсотків отримував (Роберт Мугабе був президентом Зімбабве з 1987 по 2017 рік, повалений в результаті військового перевороту - прим. Ред.). Що потім з ним було, ми знаємо. Були люди, які завжди отримували по 80 відсотків. Це Хосні Мубарак, Саддам Хусейн. Де вони зараз? Ми ж все-таки Європа. Так давайте по-європейськи жити.

«Росія - шановна держава на світовій арені «Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? »Фото: kremlin.ru

- До речі, а де наше місце в світі? В недавній статті Владислав Сурков передрік Росії сотні років геополітичного самотності, зазначивши, що і на Заході нас не розуміють, і на Схід йти не варто.

- Хто такий Сурков? Великий мислитель? Може бути. Діяльність Суркова якраз і призвела до того, що Росія знаходиться в нинішньому положенні. Звичайно, можна розповідати про суверенну демократію, програмою-2020. До речі, коли я ще був в «Єдиної Росії», то брав участь у розробці програми-2020 року, але мене ніхто не слухав, а слухали Суркова. Що в результаті у нього вийшло з Росією? Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? Ми можемо цитувати Чубайса, Грефа, Кудріна, Суркова, але який у цьому сенс? Через кілька років вони помруть, нащадки їх проклянуть.

Слухати Суркова - це все одно що третьокласника, який буде розповідати про успіхи в зоотехніці, про прекрасних корів і ветеринарну службу. А поруч буде сидіти справжній зоотехнік, який все життя пропрацював з коровами, і думати: «Хлопець не дебіл, але якийсь Странненький». Коли я Суркова читаю, слухаю, то думаю: «Хто такий?» Так що всі ці політологи, Суркова ... Результат їх діяльності ми бачимо кожен день, заходячи в поліклініку, спілкуючись з чиновниками, проїжджаючи по дорогах Росії. Навіть уже Казахстан і Білорусь - держави, які йдуть з геополітичної орбіти Росії. І в цьому всьому винні такі, як Сурков.

- Все-таки зазвичай вважають, що все вирішує одна особа, причому це не Сурков.

- Одна особа нічого і ніколи вирішити не може. Наприклад, я директор радгоспу, у мене велике господарство, раптом нам приходить штраф. Виявляється, що мої хлопці вирішили перекопати дорогу в лісі: штраф - 250 тисяч рублів. Якби вони перекопали дорогу на нашій землі, то не було б нічого, а так вони влізли на лісові землі, формально вони не мають рації. Це директор їм сказав зробити? Ні. Але хто винен? Директор. Думаєте, що перша особа віддає безглузді команди, які призводять до небажаних наслідків?

«Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо «Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо »Фото: government.ru

«Поганому танцюристу завжди ЩОСЬ ЗАВАЖАЄ. ТРЕБА СПОЧАТКУ НАВЧИТИСЯ ТАНЦЕВАТЬ »

- Конфронтація із Заходом у нас наростає. По-вашому, чи можемо ми в принципі бути союзником Заходу або ж приречені бути вічним його противником?

- Ви заміжня, у вас є свекруха. Уявіть, що ви будете приходити до неї додому, плювати їй в каструльку і говорити: «Улюблена свекруха, у нас же з тобою все нормально». Перший раз вона скаже: «Ти помилилася, напевно, не треба було себе так вести». Другий раз вона просто на поріг вас не пустить. Так якщо ви хочете, щоб до вас добре ставилися, напевно, треба і самим добре ставитися до якихось людям. Чи згодні? Не треба себе випинати, навіть якщо у вас ядерна палиця є, ви повинні себе вести пристойно. Вони, звичайно, теж не ангели, у них свої таргани в голові. Але не давайте приводу своєї свекрухи ставитися до вас погано. А вже якщо вона поведе себе погано, тоді у вас буде можливість або бути великодушною і пробачити, або, навпаки, щось відповісти. Ми ж ведемо якусь дивну політику: хочемо, щоб до нас всі ставилися добре, а самі поводимося так, як хочемо, тому що у нас є ядерна палиця. Так само не роблять. Треба поважати своїх прихильників і навіть супротивників.

Тому я вважаю, що ми багато чого зробили неправильно. Якщо вже ти сказав А, то роби Б. А хто, до речі, погодився на те, щоб Лівію розбомбили? А хто здав Ірак? Хто звернув свою ядерну програму, знищив ядерний потенціал? А хто віддав Китаю величезну територію? А хто прийняв закон, що у нас є території випереджаючого розвитку, які фактично віддають на 75 років іноземним державам разом з населенням? Це хіба зробили вороги, це підступи США? Поганому танцюристу завжди щось заважає. Треба спочатку навчитися танцювати. Так що я вважаю, що у нас величезна кількість помилок у зовнішньополітичній діяльності та це вже не можна не помічати. Мене ж завжди цікавить результат. А що у нас в підсумку? Перерахуйте-ка всіх союзників Росії, на кого можемо покластися.

- Сумніваюся, наприклад, що ми можемо покластися на Китай ...

- Китай, цей «великий дракон», - наша геополітична помилка. У нього в пріоритеті тільки свої інтереси. Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо.

- Тобто ви вважаєте, що розворот на Схід - помилка?

- Це не просто помилка, це майбутня катастрофа. Якщо ви вип'єте денатурат, то помрете не відразу. Але ви вже випили, і ви вже приречені. Приблизно те ж саме з Китаєм. Не потрібно нікуди повертатися, треба повернутися всередину країни, а не до Китаю. Треба розвивати власне виробництво. А Китай ще дужче європейців. Ті зі своєю толерантністю можуть щось пробачити, а китайці не пробачать. Вони вже залізли до вас в ліжко і готові викинути вас звідти. Їм потрібен тільки привід, а його вони знайдуть. Ми можемо втратити території побільше, ніж Крим.

«У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото:   president «У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото: president.tatarstan.ru

«З ЙОГО ГРОШИМА ГРЕФ МАВ ПОБУДУВАТИ ТИСЯЧУ ШКІЛ»

- Ви говорите, що потрібно повернутися всередину. Чи вважаєте, що можна зробити всю Росію подібної вашому радгоспу - територією соціального оптимізму. Але Росія - країна велика, а ваш радгосп зовсім невеликий ...

- Які ресурси у радгоспу?

- До речі, кажуть, що ви в основному не на полуниці заробляєте ...

- Неважливо, на чому ми заробляємо. Але ви ж не питаєте «Норільський нікель», чому він до сих пір не зробив Норильськ таким же, як радгосп імені Леніна. У нього ж доходів в мільйони разів більше, ніж у радгоспу! Подивіться: така ж земля з такими ж людьми. У нас в радгоспі збереглося виробництво, ми виробляємо в п'ять разів більше, ніж тоді, коли я став директором. Ми модернізували виробництво, не брали кредитів, але грошей вистачило на все: і на модернізацію, і на збільшення виробництва, і на дитячі садки, і на школи, і на пенсіонерів. Так чому в країні цього не можна зробити?

- Я вас і хочу запитати, в чому причина. Немає бажання?

- Звісно. У нас в радгоспі немає принципу «кради - і хай буде, що буде». Тому ми прийшли надовго і працюємо для жителів і розвитку виробництва. Якось до нас приїхав [Герман] Греф, коли ми будували школу. Він теж зводив свою і приїхав подивитися. Він був захоплений, я це бачив. Вийшов на третій поверх, а у нас звідти вид на поля з суницею: «О! Який вид класний, у мене такого виду немає ». Я кажу, що ми виробляємо суницю. А Греф що робить? Наживається на високих відсотках? Створив іпотечну систему, в якій тільки банк виграє завжди? Тоді він сказав мені: «Ми будуємо школу на свої гроші». А я йому відповів: «Ви думаєте, ми за чужі? Ми теж за свої гроші будуємо школу ». Але тільки гроші його і гроші наші порівнювати важко. З його грошима Греф повинен був побудувати тисячу шкіл. У нього навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років.

У Росії чого не вистачає? Грошей? Гроші точно є, інакше не купували б чиновники собі яхти як божевільні. Людей немає? Люди є, нормальні, розумні. Земля? Є. Чого немає? Бажання. Ви ж можете своїм фахівцям поставити задачу швидко все розтягнути, можете поставити задачу працювати на радгосп, а можете сказати, що головне - це збагачення. Так яке у нас в країні побудували суспільство? Суспільство споживання. Наша країна стала країною продавців і чиновників.

- І охоронців.

- І силових структур. Раніше було інакше. Люди працювали і заробляли гроші, поважали себе. Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз».

А що ж таке було в Радянському Союзі, чого немає зараз в Росії? Ті ж самі корисні копалини, ті ж самі люди, ті ж самі кліматичні умови. Але грошей вистачало, щоб допомагати країнам, що розвиваються, містити Рада економічної взаємодопомоги і всі ці сателіти, проводити величезну кількість різної продукції, створювати заводи, фабрики, мати безкоштовну медицину, освіту. Ми ж в космос літали, перекривали річки, будували електростанції. Всі нас поважали. Грошей вистачало, щоб переозброїти всіх своїх союзників. Тоді що змінилося за ці роки?

«Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть «Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз» Фото: «БІЗНЕС Online»

- Територія стала менше.

- Все союзні республіки, особливо Узбекистан, Туркменістан, жили за рахунок Росії. Ми їм гроші направляли, щоб вони там нормально жили. Латвія, Литва, Естонія, Молдова - все це були території, які за рахунок Росії, України, Білорусії непогано жили.

- І чого ж зараз немає?

- Ідеологія влади змінилася. Всі лають КПРС, а в її програмі було записано, що головним завданням партії є підвищення матеріального добробуту радянського народу. Красти не давали. Всі знали, що секретар райкому має на щось право, але якщо перевищить повноваження, то його швидко секретар обкому прибере. А той, у свою чергу, боявся ЦК, де сиділи люди, які пройшли шлях від робітника до члена політбюро і працювали на країну. Так, у них були привілеї, але в порівнянні з тими, що є у нинішніх чиновників ... Тоді пенсія у бабусі була 120 рублів, а у цього зарплата в 600-800 рублів. Але такого розриву в доходах, як зараз, не було.

Китайці нас чому обігнали? Вони дали можливість малому і середньому бізнесу розвиватися, але великі стратегічні галузі залишили за державою. Вони не випустили з рук тарифи, а малий і середній бізнес почав працювати і завалив весь світ китайськими товарами. А ми в цей момент з 20 відсотками [частки в світовому] ВВП пішли до 2 відсотків, оскільки олігархові обов'язково треба купити ще одну яхточку, адже бідний керівник держкорпорації не може без 2 мільйонів рублів в день, а віце-прем'єру потрібно побудувати дачу в 3 тисячі квадратних метрів. Без цього вони, виявляються, не можуть. Тоді ж була система: висунувся з багатством - і тебе не стало. А ми зараз не можемо побороти корупцію, бідність. Чоловік, який хоче, але не може, - імпотент. Так що в уряді зібралися імпотенти. Вони «хочуть», але нічого не «можуть». А що ж тоді ці «імпотенти» роблять в уряді?

На жаль треба визнати, що величезна кількість наших співгромадян брали участь в процесі фальсифікації виборів. Адже не можна фальсифікувати без виборчих комісій, без тих людей, які пішли і по 2-3 рази проголосували, без поліцейських, які все бачать, але закрили очі, без прокурорів, без цих політологів, які несуть всяку маячню, без продажних «журналістів», які розповідають те, чого немає. Наприклад, Петро Толстой заявив, що треба лікуватися корою дуба. Я подивлюся, коли його близька людина буде вмирати, а він до нього прийде з корою дуба замість американського ліки, яке у нас виробляти, на жаль, не можуть.

У нас в країні створили таку економіку, яка обслуговує владу. Група холуїв навіть не розуміє, що робить, а потім біжить і проситься полетіти за кордон на операцію. Річ у тім, у них грошей багато. Так підіть і спробуйте витратити їх на російську медицину. Спробуйте тут організувати нормальне медобслуговування, коли до тебе приходять і кажуть: бинти імпортні, шприци імпортні. А що у вас вітчизняне? Руки. Правда, катетер у вену поставити не можуть. А адже це дипломований фахівець, заплатив за своє навчання, але зате диплом є. Хочете потрапити йому в руки?

«Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум «Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за »Фото: © Борис Бабанов, РІА« Новости »

«НАША ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ПРИВЕЛА ДО ТОГО, ЩО У НАС В СНД НЕ ВИЯВИЛОСЯ ДРУЗІВ»

- Чому тоді розвалився Радянський Союз, якщо все було настільки добре?

- Тому що жадібність охопила. Їм захотілося свободи для себе. А як це зробити? Треба було проголосити перебудову. В принципі, перебудова була потрібна, китайці теж приблизно в цей же час проголосили перебудову, але вони направили свої сили на виробництво, на посилення держави. А наші свої зусилля куди направили? На збагачення. Оскільки пріоритети були розставлені, а вся ця політика після Горбачова і Єльцина була продовжена і посилена, то в результаті з'явилася величезна кількість бідних і невелика кількість багатих.

- Ви хочете сказати, що кашу заварив Михайло Горбачов?

- Ні, він почав перебудову. Якби ми зараз викликали Горбачова і запитали: «Що у тебе таке вийшло?» Він би відповів: «Я навіть про таке не думав, у мене навіть в думках не було». Але прийшов популіст Єльцин, який «зжер» Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за. Але все взяли і тихо злили, тому що думали, що ми велика країна Росія, яка всіх годує. А потім виявилося, що ми стали годувати тільки своїх олігархів і більше нікого.

- Сумний підсумок.

- Що вийшло, то вийшло. Але вийшло погано.

- Можливий СРСР 2.0, про який говорять деякі політики?

Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»

2.05.2018

Директор радгоспу ім. Леніна про «імпотентах» в уряді, «плювках в каструльку» Заходу і долю своїх вусів. Частина 2-я

«Якщо зараз не поміняти Воробйова, то від Московської області нічого не залишиться», - каже Павло Грудінін, відповідаючи на питання, чи збирається він йти на вибори губернатора Підмосков'я. В інтерв'ю «БІЗНЕС Online» Грудінін розповідає, як через вибори змушений розгрібати вал арбітражних позовів і кримінальних справ, а також розмірковує про те, чим Сурков-геополітик нагадує третьокласника-зоотехніка, чому союз з Китаєм обернеться катастрофою і навіщо розвалили СРСР.

Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін

«СЛУХАТИ Суркова - ВСЕ ОДНО ЩО третьокласників, ЯКИЙ БУДЕ РОЗПОВІДАТИ ПРО УСПІХИ В зоотехнік»

- Павло Миколайович, після всього, що сталося на виборах вам не страшно жити в такій державі?

- У нас недавно тут збиралася рада екологічного конгресу. Одна дівчина розповідала про ситуацію в Находці. Уявляєте, з порту зараз везуть величезна кількість вугілля в інші країни! Але у всіх країнах світу вугілля вантажиться закритим способом, а в Находці - відкритим. І вугільний пил лежить шаром на дитсадках, школах, кількість хворих на ракові захворювання збільшилася за рік на 30 відсотків. Люди дихають вугільним пилом. Ця жінка каже, що вже все випробували: по 8-10 тисяч виходили на мітинги, їх хапали, саджали в тюрму. Вони чотири роки борються з цим. Задайте їй питання: вам не страшно жити в цій країні? У Конституції записано, що джерело влади - народ, а народ не може нічого зробити, щоб поліпшити екологічну обстановку. Як ви пам'ятаєте, минулий рік був Роком екології, але все пройшло без змін. Олігархи і чиновники заробляють гроші на здоров'ї людей.

А за два тижні до цього, коли я ще був кандидатом, у мене тут сиділа жінка з Воронезької області і розповідала страшні речі про те, що перевищення радіонуклідів в Хопрі - вже в п'ять разів, тому що одному олігарху хочеться нікель добувати і вивозити на Захід . А цим людям не страшно жити в країні?

А людині, якого замучили в катівнях в Санкт-Петербурзі? Його згвалтували, катували і вбили. Йому не страшно було жити в цій країні? Всім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо.

- Не у всіх є можливість втекти звідси.

- Я тут, разом з вами. Нікуди не подінуся. І діти мої тут живуть, ходять в наш дитячий садок. А є чиновники, у яких квартири по 500 квадратних метрів, які працюють в уряді і отримують дохід під 3 мільярди рублів. А олігарх хто?

- Кажуть, що ви.

- Основна маса людей, на яких спирається влада, - це або залякані, або ті, які думати не вміють. Але поступово люди прозрівають. Малоймовірно, що в суспільстві, де величезна кількість бідних, голосують за владу. Але є, звичайно, країна в Африці, там Мугабе по 80-90 відсотків отримував (Роберт Мугабе був президентом Зімбабве з 1987 по 2017 рік, повалений в результаті військового перевороту - прим. Ред.). Що потім з ним було, ми знаємо. Були люди, які завжди отримували по 80 відсотків. Це Хосні Мубарак, Саддам Хусейн. Де вони зараз? Ми ж все-таки Європа. Так давайте по-європейськи жити.

«Росія - шановна держава на світовій арені «Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? »Фото: kremlin.ru

- До речі, а де наше місце в світі? В недавній статті Владислав Сурков передрік Росії сотні років геополітичного самотності, зазначивши, що і на Заході нас не розуміють, і на Схід йти не варто.

- Хто такий Сурков? Великий мислитель? Може бути. Діяльність Суркова якраз і призвела до того, що Росія знаходиться в нинішньому положенні. Звичайно, можна розповідати про суверенну демократію, програмою-2020. До речі, коли я ще був в «Єдиної Росії», то брав участь у розробці програми-2020 року, але мене ніхто не слухав, а слухали Суркова. Що в результаті у нього вийшло з Росією? Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? Ми можемо цитувати Чубайса, Грефа, Кудріна, Суркова, але який у цьому сенс? Через кілька років вони помруть, нащадки їх проклянуть.

Слухати Суркова - це все одно що третьокласника, який буде розповідати про успіхи в зоотехніці, про прекрасних корів і ветеринарну службу. А поруч буде сидіти справжній зоотехнік, який все життя пропрацював з коровами, і думати: «Хлопець не дебіл, але якийсь Странненький». Коли я Суркова читаю, слухаю, то думаю: «Хто такий?» Так що всі ці політологи, Суркова ... Результат їх діяльності ми бачимо кожен день, заходячи в поліклініку, спілкуючись з чиновниками, проїжджаючи по дорогах Росії. Навіть уже Казахстан і Білорусь - держави, які йдуть з геополітичної орбіти Росії. І в цьому всьому винні такі, як Сурков.

- Все-таки зазвичай вважають, що все вирішує одна особа, причому це не Сурков.

- Одна особа нічого і ніколи вирішити не може. Наприклад, я директор радгоспу, у мене велике господарство, раптом нам приходить штраф. Виявляється, що мої хлопці вирішили перекопати дорогу в лісі: штраф - 250 тисяч рублів. Якби вони перекопали дорогу на нашій землі, то не було б нічого, а так вони влізли на лісові землі, формально вони не мають рації. Це директор їм сказав зробити? Ні. Але хто винен? Директор. Думаєте, що перша особа віддає безглузді команди, які призводять до небажаних наслідків?

«Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо «Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо »Фото: government.ru

«Поганому танцюристу завжди ЩОСЬ ЗАВАЖАЄ. ТРЕБА СПОЧАТКУ НАВЧИТИСЯ ТАНЦЕВАТЬ »

- Конфронтація із Заходом у нас наростає. По-вашому, чи можемо ми в принципі бути союзником Заходу або ж приречені бути вічним його противником?

- Ви заміжня, у вас є свекруха. Уявіть, що ви будете приходити до неї додому, плювати їй в каструльку і говорити: «Улюблена свекруха, у нас же з тобою все нормально». Перший раз вона скаже: «Ти помилилася, напевно, не треба було себе так вести». Другий раз вона просто на поріг вас не пустить. Так якщо ви хочете, щоб до вас добре ставилися, напевно, треба і самим добре ставитися до якихось людям. Чи згодні? Не треба себе випинати, навіть якщо у вас ядерна палиця є, ви повинні себе вести пристойно. Вони, звичайно, теж не ангели, у них свої таргани в голові. Але не давайте приводу своєї свекрухи ставитися до вас погано. А вже якщо вона поведе себе погано, тоді у вас буде можливість або бути великодушною і пробачити, або, навпаки, щось відповісти. Ми ж ведемо якусь дивну політику: хочемо, щоб до нас всі ставилися добре, а самі поводимося так, як хочемо, тому що у нас є ядерна палиця. Так само не роблять. Треба поважати своїх прихильників і навіть супротивників.

Тому я вважаю, що ми багато чого зробили неправильно. Якщо вже ти сказав А, то роби Б. А хто, до речі, погодився на те, щоб Лівію розбомбили? А хто здав Ірак? Хто звернув свою ядерну програму, знищив ядерний потенціал? А хто віддав Китаю величезну територію? А хто прийняв закон, що у нас є території випереджаючого розвитку, які фактично віддають на 75 років іноземним державам разом з населенням? Це хіба зробили вороги, це підступи США? Поганому танцюристу завжди щось заважає. Треба спочатку навчитися танцювати. Так що я вважаю, що у нас величезна кількість помилок у зовнішньополітичній діяльності та це вже не можна не помічати. Мене ж завжди цікавить результат. А що у нас в підсумку? Перерахуйте-ка всіх союзників Росії, на кого можемо покластися.

- Сумніваюся, наприклад, що ми можемо покластися на Китай ...

- Китай, цей «великий дракон», - наша геополітична помилка. У нього в пріоритеті тільки свої інтереси. Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо.

- Тобто ви вважаєте, що розворот на Схід - помилка?

- Це не просто помилка, це майбутня катастрофа. Якщо ви вип'єте денатурат, то помрете не відразу. Але ви вже випили, і ви вже приречені. Приблизно те ж саме з Китаєм. Не потрібно нікуди повертатися, треба повернутися всередину країни, а не до Китаю. Треба розвивати власне виробництво. А Китай ще дужче європейців. Ті зі своєю толерантністю можуть щось пробачити, а китайці не пробачать. Вони вже залізли до вас в ліжко і готові викинути вас звідти. Їм потрібен тільки привід, а його вони знайдуть. Ми можемо втратити території побільше, ніж Крим.

«У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото:   president «У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото: president.tatarstan.ru

«З ЙОГО ГРОШИМА ГРЕФ МАВ ПОБУДУВАТИ ТИСЯЧУ ШКІЛ»

- Ви говорите, що потрібно повернутися всередину. Чи вважаєте, що можна зробити всю Росію подібної вашому радгоспу - територією соціального оптимізму. Але Росія - країна велика, а ваш радгосп зовсім невеликий ...

- Які ресурси у радгоспу?

- До речі, кажуть, що ви в основному не на полуниці заробляєте ...

- Неважливо, на чому ми заробляємо. Але ви ж не питаєте «Норільський нікель», чому він до сих пір не зробив Норильськ таким же, як радгосп імені Леніна. У нього ж доходів в мільйони разів більше, ніж у радгоспу! Подивіться: така ж земля з такими ж людьми. У нас в радгоспі збереглося виробництво, ми виробляємо в п'ять разів більше, ніж тоді, коли я став директором. Ми модернізували виробництво, не брали кредитів, але грошей вистачило на все: і на модернізацію, і на збільшення виробництва, і на дитячі садки, і на школи, і на пенсіонерів. Так чому в країні цього не можна зробити?

- Я вас і хочу запитати, в чому причина. Немає бажання?

- Звісно. У нас в радгоспі немає принципу «кради - і хай буде, що буде». Тому ми прийшли надовго і працюємо для жителів і розвитку виробництва. Якось до нас приїхав [Герман] Греф, коли ми будували школу. Він теж зводив свою і приїхав подивитися. Він був захоплений, я це бачив. Вийшов на третій поверх, а у нас звідти вид на поля з суницею: «О! Який вид класний, у мене такого виду немає ». Я кажу, що ми виробляємо суницю. А Греф що робить? Наживається на високих відсотках? Створив іпотечну систему, в якій тільки банк виграє завжди? Тоді він сказав мені: «Ми будуємо школу на свої гроші». А я йому відповів: «Ви думаєте, ми за чужі? Ми теж за свої гроші будуємо школу ». Але тільки гроші його і гроші наші порівнювати важко. З його грошима Греф повинен був побудувати тисячу шкіл. У нього навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років.

У Росії чого не вистачає? Грошей? Гроші точно є, інакше не купували б чиновники собі яхти як божевільні. Людей немає? Люди є, нормальні, розумні. Земля? Є. Чого немає? Бажання. Ви ж можете своїм фахівцям поставити задачу швидко все розтягнути, можете поставити задачу працювати на радгосп, а можете сказати, що головне - це збагачення. Так яке у нас в країні побудували суспільство? Суспільство споживання. Наша країна стала країною продавців і чиновників.

- І охоронців.

- І силових структур. Раніше було інакше. Люди працювали і заробляли гроші, поважали себе. Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз».

А що ж таке було в Радянському Союзі, чого немає зараз в Росії? Ті ж самі корисні копалини, ті ж самі люди, ті ж самі кліматичні умови. Але грошей вистачало, щоб допомагати країнам, що розвиваються, містити Рада економічної взаємодопомоги і всі ці сателіти, проводити величезну кількість різної продукції, створювати заводи, фабрики, мати безкоштовну медицину, освіту. Ми ж в космос літали, перекривали річки, будували електростанції. Всі нас поважали. Грошей вистачало, щоб переозброїти всіх своїх союзників. Тоді що змінилося за ці роки?

«Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть «Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз» Фото: «БІЗНЕС Online»

- Територія стала менше.

- Все союзні республіки, особливо Узбекистан, Туркменістан, жили за рахунок Росії. Ми їм гроші направляли, щоб вони там нормально жили. Латвія, Литва, Естонія, Молдова - все це були території, які за рахунок Росії, України, Білорусії непогано жили.

- І чого ж зараз немає?

- Ідеологія влади змінилася. Всі лають КПРС, а в її програмі було записано, що головним завданням партії є підвищення матеріального добробуту радянського народу. Красти не давали. Всі знали, що секретар райкому має на щось право, але якщо перевищить повноваження, то його швидко секретар обкому прибере. А той, у свою чергу, боявся ЦК, де сиділи люди, які пройшли шлях від робітника до члена політбюро і працювали на країну. Так, у них були привілеї, але в порівнянні з тими, що є у нинішніх чиновників ... Тоді пенсія у бабусі була 120 рублів, а у цього зарплата в 600-800 рублів. Але такого розриву в доходах, як зараз, не було.

Китайці нас чому обігнали? Вони дали можливість малому і середньому бізнесу розвиватися, але великі стратегічні галузі залишили за державою. Вони не випустили з рук тарифи, а малий і середній бізнес почав працювати і завалив весь світ китайськими товарами. А ми в цей момент з 20 відсотками [частки в світовому] ВВП пішли до 2 відсотків, оскільки олігархові обов'язково треба купити ще одну яхточку, адже бідний керівник держкорпорації не може без 2 мільйонів рублів в день, а віце-прем'єру потрібно побудувати дачу в 3 тисячі квадратних метрів. Без цього вони, виявляються, не можуть. Тоді ж була система: висунувся з багатством - і тебе не стало. А ми зараз не можемо побороти корупцію, бідність. Чоловік, який хоче, але не може, - імпотент. Так що в уряді зібралися імпотенти. Вони «хочуть», але нічого не «можуть». А що ж тоді ці «імпотенти» роблять в уряді?

На жаль треба визнати, що величезна кількість наших співгромадян брали участь в процесі фальсифікації виборів. Адже не можна фальсифікувати без виборчих комісій, без тих людей, які пішли і по 2-3 рази проголосували, без поліцейських, які все бачать, але закрили очі, без прокурорів, без цих політологів, які несуть всяку маячню, без продажних «журналістів», які розповідають те, чого немає. Наприклад, Петро Толстой заявив, що треба лікуватися корою дуба. Я подивлюся, коли його близька людина буде вмирати, а він до нього прийде з корою дуба замість американського ліки, яке у нас виробляти, на жаль, не можуть.

У нас в країні створили таку економіку, яка обслуговує владу. Група холуїв навіть не розуміє, що робить, а потім біжить і проситься полетіти за кордон на операцію. Річ у тім, у них грошей багато. Так підіть і спробуйте витратити їх на російську медицину. Спробуйте тут організувати нормальне медобслуговування, коли до тебе приходять і кажуть: бинти імпортні, шприци імпортні. А що у вас вітчизняне? Руки. Правда, катетер у вену поставити не можуть. А адже це дипломований фахівець, заплатив за своє навчання, але зате диплом є. Хочете потрапити йому в руки?

«Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум «Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за »Фото: © Борис Бабанов, РІА« Новости »

«НАША ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ПРИВЕЛА ДО ТОГО, ЩО У НАС В СНД НЕ ВИЯВИЛОСЯ ДРУЗІВ»

- Чому тоді розвалився Радянський Союз, якщо все було настільки добре?

- Тому що жадібність охопила. Їм захотілося свободи для себе. А як це зробити? Треба було проголосити перебудову. В принципі, перебудова була потрібна, китайці теж приблизно в цей же час проголосили перебудову, але вони направили свої сили на виробництво, на посилення держави. А наші свої зусилля куди направили? На збагачення. Оскільки пріоритети були розставлені, а вся ця політика після Горбачова і Єльцина була продовжена і посилена, то в результаті з'явилася величезна кількість бідних і невелика кількість багатих.

- Ви хочете сказати, що кашу заварив Михайло Горбачов?

- Ні, він почав перебудову. Якби ми зараз викликали Горбачова і запитали: «Що у тебе таке вийшло?» Він би відповів: «Я навіть про таке не думав, у мене навіть в думках не було». Але прийшов популіст Єльцин, який «зжер» Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за. Але все взяли і тихо злили, тому що думали, що ми велика країна Росія, яка всіх годує. А потім виявилося, що ми стали годувати тільки своїх олігархів і більше нікого.

- Сумний підсумок.

- Що вийшло, то вийшло. Але вийшло погано.

- Можливий СРСР 2.0, про який говорять деякі політики?

Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»

2.05.2018

Директор радгоспу ім. Леніна про «імпотентах» в уряді, «плювках в каструльку» Заходу і долю своїх вусів. Частина 2-я

«Якщо зараз не поміняти Воробйова, то від Московської області нічого не залишиться», - каже Павло Грудінін, відповідаючи на питання, чи збирається він йти на вибори губернатора Підмосков'я. В інтерв'ю «БІЗНЕС Online» Грудінін розповідає, як через вибори змушений розгрібати вал арбітражних позовів і кримінальних справ, а також розмірковує про те, чим Сурков-геополітик нагадує третьокласника-зоотехніка, чому союз з Китаєм обернеться катастрофою і навіщо розвалили СРСР.

Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін

«СЛУХАТИ Суркова - ВСЕ ОДНО ЩО третьокласників, ЯКИЙ БУДЕ РОЗПОВІДАТИ ПРО УСПІХИ В зоотехнік»

- Павло Миколайович, після всього, що сталося на виборах вам не страшно жити в такій державі?

- У нас недавно тут збиралася рада екологічного конгресу. Одна дівчина розповідала про ситуацію в Находці. Уявляєте, з порту зараз везуть величезна кількість вугілля в інші країни! Але у всіх країнах світу вугілля вантажиться закритим способом, а в Находці - відкритим. І вугільний пил лежить шаром на дитсадках, школах, кількість хворих на ракові захворювання збільшилася за рік на 30 відсотків. Люди дихають вугільним пилом. Ця жінка каже, що вже все випробували: по 8-10 тисяч виходили на мітинги, їх хапали, саджали в тюрму. Вони чотири роки борються з цим. Задайте їй питання: вам не страшно жити в цій країні? У Конституції записано, що джерело влади - народ, а народ не може нічого зробити, щоб поліпшити екологічну обстановку. Як ви пам'ятаєте, минулий рік був Роком екології, але все пройшло без змін. Олігархи і чиновники заробляють гроші на здоров'ї людей.

А за два тижні до цього, коли я ще був кандидатом, у мене тут сиділа жінка з Воронезької області і розповідала страшні речі про те, що перевищення радіонуклідів в Хопрі - вже в п'ять разів, тому що одному олігарху хочеться нікель добувати і вивозити на Захід . А цим людям не страшно жити в країні?

А людині, якого замучили в катівнях в Санкт-Петербурзі? Його згвалтували, катували і вбили. Йому не страшно було жити в цій країні? Всім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо.

- Не у всіх є можливість втекти звідси.

- Я тут, разом з вами. Нікуди не подінуся. І діти мої тут живуть, ходять в наш дитячий садок. А є чиновники, у яких квартири по 500 квадратних метрів, які працюють в уряді і отримують дохід під 3 мільярди рублів. А олігарх хто?

- Кажуть, що ви.

- Основна маса людей, на яких спирається влада, - це або залякані, або ті, які думати не вміють. Але поступово люди прозрівають. Малоймовірно, що в суспільстві, де величезна кількість бідних, голосують за владу. Але є, звичайно, країна в Африці, там Мугабе по 80-90 відсотків отримував (Роберт Мугабе був президентом Зімбабве з 1987 по 2017 рік, повалений в результаті військового перевороту - прим. Ред.). Що потім з ним було, ми знаємо. Були люди, які завжди отримували по 80 відсотків. Це Хосні Мубарак, Саддам Хусейн. Де вони зараз? Ми ж все-таки Європа. Так давайте по-європейськи жити.

«Росія - шановна держава на світовій арені «Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? »Фото: kremlin.ru

- До речі, а де наше місце в світі? В недавній статті Владислав Сурков передрік Росії сотні років геополітичного самотності, зазначивши, що і на Заході нас не розуміють, і на Схід йти не варто.

- Хто такий Сурков? Великий мислитель? Може бути. Діяльність Суркова якраз і призвела до того, що Росія знаходиться в нинішньому положенні. Звичайно, можна розповідати про суверенну демократію, програмою-2020. До речі, коли я ще був в «Єдиної Росії», то брав участь у розробці програми-2020 року, але мене ніхто не слухав, а слухали Суркова. Що в результаті у нього вийшло з Росією? Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? Ми можемо цитувати Чубайса, Грефа, Кудріна, Суркова, але який у цьому сенс? Через кілька років вони помруть, нащадки їх проклянуть.

Слухати Суркова - це все одно що третьокласника, який буде розповідати про успіхи в зоотехніці, про прекрасних корів і ветеринарну службу. А поруч буде сидіти справжній зоотехнік, який все життя пропрацював з коровами, і думати: «Хлопець не дебіл, але якийсь Странненький». Коли я Суркова читаю, слухаю, то думаю: «Хто такий?» Так що всі ці політологи, Суркова ... Результат їх діяльності ми бачимо кожен день, заходячи в поліклініку, спілкуючись з чиновниками, проїжджаючи по дорогах Росії. Навіть уже Казахстан і Білорусь - держави, які йдуть з геополітичної орбіти Росії. І в цьому всьому винні такі, як Сурков.

- Все-таки зазвичай вважають, що все вирішує одна особа, причому це не Сурков.

- Одна особа нічого і ніколи вирішити не може. Наприклад, я директор радгоспу, у мене велике господарство, раптом нам приходить штраф. Виявляється, що мої хлопці вирішили перекопати дорогу в лісі: штраф - 250 тисяч рублів. Якби вони перекопали дорогу на нашій землі, то не було б нічого, а так вони влізли на лісові землі, формально вони не мають рації. Це директор їм сказав зробити? Ні. Але хто винен? Директор. Думаєте, що перша особа віддає безглузді команди, які призводять до небажаних наслідків?

«Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо «Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо »Фото: government.ru

«Поганому танцюристу завжди ЩОСЬ ЗАВАЖАЄ. ТРЕБА СПОЧАТКУ НАВЧИТИСЯ ТАНЦЕВАТЬ »

- Конфронтація із Заходом у нас наростає. По-вашому, чи можемо ми в принципі бути союзником Заходу або ж приречені бути вічним його противником?

- Ви заміжня, у вас є свекруха. Уявіть, що ви будете приходити до неї додому, плювати їй в каструльку і говорити: «Улюблена свекруха, у нас же з тобою все нормально». Перший раз вона скаже: «Ти помилилася, напевно, не треба було себе так вести». Другий раз вона просто на поріг вас не пустить. Так якщо ви хочете, щоб до вас добре ставилися, напевно, треба і самим добре ставитися до якихось людям. Чи згодні? Не треба себе випинати, навіть якщо у вас ядерна палиця є, ви повинні себе вести пристойно. Вони, звичайно, теж не ангели, у них свої таргани в голові. Але не давайте приводу своєї свекрухи ставитися до вас погано. А вже якщо вона поведе себе погано, тоді у вас буде можливість або бути великодушною і пробачити, або, навпаки, щось відповісти. Ми ж ведемо якусь дивну політику: хочемо, щоб до нас всі ставилися добре, а самі поводимося так, як хочемо, тому що у нас є ядерна палиця. Так само не роблять. Треба поважати своїх прихильників і навіть супротивників.

Тому я вважаю, що ми багато чого зробили неправильно. Якщо вже ти сказав А, то роби Б. А хто, до речі, погодився на те, щоб Лівію розбомбили? А хто здав Ірак? Хто звернув свою ядерну програму, знищив ядерний потенціал? А хто віддав Китаю величезну територію? А хто прийняв закон, що у нас є території випереджаючого розвитку, які фактично віддають на 75 років іноземним державам разом з населенням? Це хіба зробили вороги, це підступи США? Поганому танцюристу завжди щось заважає. Треба спочатку навчитися танцювати. Так що я вважаю, що у нас величезна кількість помилок у зовнішньополітичній діяльності та це вже не можна не помічати. Мене ж завжди цікавить результат. А що у нас в підсумку? Перерахуйте-ка всіх союзників Росії, на кого можемо покластися.

- Сумніваюся, наприклад, що ми можемо покластися на Китай ...

- Китай, цей «великий дракон», - наша геополітична помилка. У нього в пріоритеті тільки свої інтереси. Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо.

- Тобто ви вважаєте, що розворот на Схід - помилка?

- Це не просто помилка, це майбутня катастрофа. Якщо ви вип'єте денатурат, то помрете не відразу. Але ви вже випили, і ви вже приречені. Приблизно те ж саме з Китаєм. Не потрібно нікуди повертатися, треба повернутися всередину країни, а не до Китаю. Треба розвивати власне виробництво. А Китай ще дужче європейців. Ті зі своєю толерантністю можуть щось пробачити, а китайці не пробачать. Вони вже залізли до вас в ліжко і готові викинути вас звідти. Їм потрібен тільки привід, а його вони знайдуть. Ми можемо втратити території побільше, ніж Крим.

«У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото:   president «У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото: president.tatarstan.ru

«З ЙОГО ГРОШИМА ГРЕФ МАВ ПОБУДУВАТИ ТИСЯЧУ ШКІЛ»

- Ви говорите, що потрібно повернутися всередину. Чи вважаєте, що можна зробити всю Росію подібної вашому радгоспу - територією соціального оптимізму. Але Росія - країна велика, а ваш радгосп зовсім невеликий ...

- Які ресурси у радгоспу?

- До речі, кажуть, що ви в основному не на полуниці заробляєте ...

- Неважливо, на чому ми заробляємо. Але ви ж не питаєте «Норільський нікель», чому він до сих пір не зробив Норильськ таким же, як радгосп імені Леніна. У нього ж доходів в мільйони разів більше, ніж у радгоспу! Подивіться: така ж земля з такими ж людьми. У нас в радгоспі збереглося виробництво, ми виробляємо в п'ять разів більше, ніж тоді, коли я став директором. Ми модернізували виробництво, не брали кредитів, але грошей вистачило на все: і на модернізацію, і на збільшення виробництва, і на дитячі садки, і на школи, і на пенсіонерів. Так чому в країні цього не можна зробити?

- Я вас і хочу запитати, в чому причина. Немає бажання?

- Звісно. У нас в радгоспі немає принципу «кради - і хай буде, що буде». Тому ми прийшли надовго і працюємо для жителів і розвитку виробництва. Якось до нас приїхав [Герман] Греф, коли ми будували школу. Він теж зводив свою і приїхав подивитися. Він був захоплений, я це бачив. Вийшов на третій поверх, а у нас звідти вид на поля з суницею: «О! Який вид класний, у мене такого виду немає ». Я кажу, що ми виробляємо суницю. А Греф що робить? Наживається на високих відсотках? Створив іпотечну систему, в якій тільки банк виграє завжди? Тоді він сказав мені: «Ми будуємо школу на свої гроші». А я йому відповів: «Ви думаєте, ми за чужі? Ми теж за свої гроші будуємо школу ». Але тільки гроші його і гроші наші порівнювати важко. З його грошима Греф повинен був побудувати тисячу шкіл. У нього навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років.

У Росії чого не вистачає? Грошей? Гроші точно є, інакше не купували б чиновники собі яхти як божевільні. Людей немає? Люди є, нормальні, розумні. Земля? Є. Чого немає? Бажання. Ви ж можете своїм фахівцям поставити задачу швидко все розтягнути, можете поставити задачу працювати на радгосп, а можете сказати, що головне - це збагачення. Так яке у нас в країні побудували суспільство? Суспільство споживання. Наша країна стала країною продавців і чиновників.

- І охоронців.

- І силових структур. Раніше було інакше. Люди працювали і заробляли гроші, поважали себе. Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз».

А що ж таке було в Радянському Союзі, чого немає зараз в Росії? Ті ж самі корисні копалини, ті ж самі люди, ті ж самі кліматичні умови. Але грошей вистачало, щоб допомагати країнам, що розвиваються, містити Рада економічної взаємодопомоги і всі ці сателіти, проводити величезну кількість різної продукції, створювати заводи, фабрики, мати безкоштовну медицину, освіту. Ми ж в космос літали, перекривали річки, будували електростанції. Всі нас поважали. Грошей вистачало, щоб переозброїти всіх своїх союзників. Тоді що змінилося за ці роки?

«Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть «Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз» Фото: «БІЗНЕС Online»

- Територія стала менше.

- Все союзні республіки, особливо Узбекистан, Туркменістан, жили за рахунок Росії. Ми їм гроші направляли, щоб вони там нормально жили. Латвія, Литва, Естонія, Молдова - все це були території, які за рахунок Росії, України, Білорусії непогано жили.

- І чого ж зараз немає?

- Ідеологія влади змінилася. Всі лають КПРС, а в її програмі було записано, що головним завданням партії є підвищення матеріального добробуту радянського народу. Красти не давали. Всі знали, що секретар райкому має на щось право, але якщо перевищить повноваження, то його швидко секретар обкому прибере. А той, у свою чергу, боявся ЦК, де сиділи люди, які пройшли шлях від робітника до члена політбюро і працювали на країну. Так, у них були привілеї, але в порівнянні з тими, що є у нинішніх чиновників ... Тоді пенсія у бабусі була 120 рублів, а у цього зарплата в 600-800 рублів. Але такого розриву в доходах, як зараз, не було.

Китайці нас чому обігнали? Вони дали можливість малому і середньому бізнесу розвиватися, але великі стратегічні галузі залишили за державою. Вони не випустили з рук тарифи, а малий і середній бізнес почав працювати і завалив весь світ китайськими товарами. А ми в цей момент з 20 відсотками [частки в світовому] ВВП пішли до 2 відсотків, оскільки олігархові обов'язково треба купити ще одну яхточку, адже бідний керівник держкорпорації не може без 2 мільйонів рублів в день, а віце-прем'єру потрібно побудувати дачу в 3 тисячі квадратних метрів. Без цього вони, виявляються, не можуть. Тоді ж була система: висунувся з багатством - і тебе не стало. А ми зараз не можемо побороти корупцію, бідність. Чоловік, який хоче, але не може, - імпотент. Так що в уряді зібралися імпотенти. Вони «хочуть», але нічого не «можуть». А що ж тоді ці «імпотенти» роблять в уряді?

На жаль треба визнати, що величезна кількість наших співгромадян брали участь в процесі фальсифікації виборів. Адже не можна фальсифікувати без виборчих комісій, без тих людей, які пішли і по 2-3 рази проголосували, без поліцейських, які все бачать, але закрили очі, без прокурорів, без цих політологів, які несуть всяку маячню, без продажних «журналістів», які розповідають те, чого немає. Наприклад, Петро Толстой заявив, що треба лікуватися корою дуба. Я подивлюся, коли його близька людина буде вмирати, а він до нього прийде з корою дуба замість американського ліки, яке у нас виробляти, на жаль, не можуть.

У нас в країні створили таку економіку, яка обслуговує владу. Група холуїв навіть не розуміє, що робить, а потім біжить і проситься полетіти за кордон на операцію. Річ у тім, у них грошей багато. Так підіть і спробуйте витратити їх на російську медицину. Спробуйте тут організувати нормальне медобслуговування, коли до тебе приходять і кажуть: бинти імпортні, шприци імпортні. А що у вас вітчизняне? Руки. Правда, катетер у вену поставити не можуть. А адже це дипломований фахівець, заплатив за своє навчання, але зате диплом є. Хочете потрапити йому в руки?

«Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум «Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за »Фото: © Борис Бабанов, РІА« Новости »

«НАША ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ПРИВЕЛА ДО ТОГО, ЩО У НАС В СНД НЕ ВИЯВИЛОСЯ ДРУЗІВ»

- Чому тоді розвалився Радянський Союз, якщо все було настільки добре?

- Тому що жадібність охопила. Їм захотілося свободи для себе. А як це зробити? Треба було проголосити перебудову. В принципі, перебудова була потрібна, китайці теж приблизно в цей же час проголосили перебудову, але вони направили свої сили на виробництво, на посилення держави. А наші свої зусилля куди направили? На збагачення. Оскільки пріоритети були розставлені, а вся ця політика після Горбачова і Єльцина була продовжена і посилена, то в результаті з'явилася величезна кількість бідних і невелика кількість багатих.

- Ви хочете сказати, що кашу заварив Михайло Горбачов?

- Ні, він почав перебудову. Якби ми зараз викликали Горбачова і запитали: «Що у тебе таке вийшло?» Він би відповів: «Я навіть про таке не думав, у мене навіть в думках не було». Але прийшов популіст Єльцин, який «зжер» Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за. Але все взяли і тихо злили, тому що думали, що ми велика країна Росія, яка всіх годує. А потім виявилося, що ми стали годувати тільки своїх олігархів і більше нікого.

- Сумний підсумок.

- Що вийшло, то вийшло. Але вийшло погано.

- Можливий СРСР 2.0, про який говорять деякі політики?

Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»

2.05.2018

Директор радгоспу ім. Леніна про «імпотентах» в уряді, «плювках в каструльку» Заходу і долю своїх вусів. Частина 2-я

«Якщо зараз не поміняти Воробйова, то від Московської області нічого не залишиться», - каже Павло Грудінін, відповідаючи на питання, чи збирається він йти на вибори губернатора Підмосков'я. В інтерв'ю «БІЗНЕС Online» Грудінін розповідає, як через вибори змушений розгрібати вал арбітражних позовів і кримінальних справ, а також розмірковує про те, чим Сурков-геополітик нагадує третьокласника-зоотехніка, чому союз з Китаєм обернеться катастрофою і навіщо розвалили СРСР.

Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін

«СЛУХАТИ Суркова - ВСЕ ОДНО ЩО третьокласників, ЯКИЙ БУДЕ РОЗПОВІДАТИ ПРО УСПІХИ В зоотехнік»

- Павло Миколайович, після всього, що сталося на виборах вам не страшно жити в такій державі?

- У нас недавно тут збиралася рада екологічного конгресу. Одна дівчина розповідала про ситуацію в Находці. Уявляєте, з порту зараз везуть величезна кількість вугілля в інші країни! Але у всіх країнах світу вугілля вантажиться закритим способом, а в Находці - відкритим. І вугільний пил лежить шаром на дитсадках, школах, кількість хворих на ракові захворювання збільшилася за рік на 30 відсотків. Люди дихають вугільним пилом. Ця жінка каже, що вже все випробували: по 8-10 тисяч виходили на мітинги, їх хапали, саджали в тюрму. Вони чотири роки борються з цим. Задайте їй питання: вам не страшно жити в цій країні? У Конституції записано, що джерело влади - народ, а народ не може нічого зробити, щоб поліпшити екологічну обстановку. Як ви пам'ятаєте, минулий рік був Роком екології, але все пройшло без змін. Олігархи і чиновники заробляють гроші на здоров'ї людей.

А за два тижні до цього, коли я ще був кандидатом, у мене тут сиділа жінка з Воронезької області і розповідала страшні речі про те, що перевищення радіонуклідів в Хопрі - вже в п'ять разів, тому що одному олігарху хочеться нікель добувати і вивозити на Захід . А цим людям не страшно жити в країні?

А людині, якого замучили в катівнях в Санкт-Петербурзі? Його згвалтували, катували і вбили. Йому не страшно було жити в цій країні? Всім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо.

- Не у всіх є можливість втекти звідси.

- Я тут, разом з вами. Нікуди не подінуся. І діти мої тут живуть, ходять в наш дитячий садок. А є чиновники, у яких квартири по 500 квадратних метрів, які працюють в уряді і отримують дохід під 3 мільярди рублів. А олігарх хто?

- Кажуть, що ви.

- Основна маса людей, на яких спирається влада, - це або залякані, або ті, які думати не вміють. Але поступово люди прозрівають. Малоймовірно, що в суспільстві, де величезна кількість бідних, голосують за владу. Але є, звичайно, країна в Африці, там Мугабе по 80-90 відсотків отримував (Роберт Мугабе був президентом Зімбабве з 1987 по 2017 рік, повалений в результаті військового перевороту - прим. Ред.). Що потім з ним було, ми знаємо. Були люди, які завжди отримували по 80 відсотків. Це Хосні Мубарак, Саддам Хусейн. Де вони зараз? Ми ж все-таки Європа. Так давайте по-європейськи жити.

«Росія - шановна держава на світовій арені «Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? »Фото: kremlin.ru

- До речі, а де наше місце в світі? В недавній статті Владислав Сурков передрік Росії сотні років геополітичного самотності, зазначивши, що і на Заході нас не розуміють, і на Схід йти не варто.

- Хто такий Сурков? Великий мислитель? Може бути. Діяльність Суркова якраз і призвела до того, що Росія знаходиться в нинішньому положенні. Звичайно, можна розповідати про суверенну демократію, програмою-2020. До речі, коли я ще був в «Єдиної Росії», то брав участь у розробці програми-2020 року, але мене ніхто не слухав, а слухали Суркова. Що в результаті у нього вийшло з Росією? Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? Ми можемо цитувати Чубайса, Грефа, Кудріна, Суркова, але який у цьому сенс? Через кілька років вони помруть, нащадки їх проклянуть.

Слухати Суркова - це все одно що третьокласника, який буде розповідати про успіхи в зоотехніці, про прекрасних корів і ветеринарну службу. А поруч буде сидіти справжній зоотехнік, який все життя пропрацював з коровами, і думати: «Хлопець не дебіл, але якийсь Странненький». Коли я Суркова читаю, слухаю, то думаю: «Хто такий?» Так що всі ці політологи, Суркова ... Результат їх діяльності ми бачимо кожен день, заходячи в поліклініку, спілкуючись з чиновниками, проїжджаючи по дорогах Росії. Навіть уже Казахстан і Білорусь - держави, які йдуть з геополітичної орбіти Росії. І в цьому всьому винні такі, як Сурков.

- Все-таки зазвичай вважають, що все вирішує одна особа, причому це не Сурков.

- Одна особа нічого і ніколи вирішити не може. Наприклад, я директор радгоспу, у мене велике господарство, раптом нам приходить штраф. Виявляється, що мої хлопці вирішили перекопати дорогу в лісі: штраф - 250 тисяч рублів. Якби вони перекопали дорогу на нашій землі, то не було б нічого, а так вони влізли на лісові землі, формально вони не мають рації. Це директор їм сказав зробити? Ні. Але хто винен? Директор. Думаєте, що перша особа віддає безглузді команди, які призводять до небажаних наслідків?

«Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо «Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо »Фото: government.ru

«Поганому танцюристу завжди ЩОСЬ ЗАВАЖАЄ. ТРЕБА СПОЧАТКУ НАВЧИТИСЯ ТАНЦЕВАТЬ »

- Конфронтація із Заходом у нас наростає. По-вашому, чи можемо ми в принципі бути союзником Заходу або ж приречені бути вічним його противником?

- Ви заміжня, у вас є свекруха. Уявіть, що ви будете приходити до неї додому, плювати їй в каструльку і говорити: «Улюблена свекруха, у нас же з тобою все нормально». Перший раз вона скаже: «Ти помилилася, напевно, не треба було себе так вести». Другий раз вона просто на поріг вас не пустить. Так якщо ви хочете, щоб до вас добре ставилися, напевно, треба і самим добре ставитися до якихось людям. Чи згодні? Не треба себе випинати, навіть якщо у вас ядерна палиця є, ви повинні себе вести пристойно. Вони, звичайно, теж не ангели, у них свої таргани в голові. Але не давайте приводу своєї свекрухи ставитися до вас погано. А вже якщо вона поведе себе погано, тоді у вас буде можливість або бути великодушною і пробачити, або, навпаки, щось відповісти. Ми ж ведемо якусь дивну політику: хочемо, щоб до нас всі ставилися добре, а самі поводимося так, як хочемо, тому що у нас є ядерна палиця. Так само не роблять. Треба поважати своїх прихильників і навіть супротивників.

Тому я вважаю, що ми багато чого зробили неправильно. Якщо вже ти сказав А, то роби Б. А хто, до речі, погодився на те, щоб Лівію розбомбили? А хто здав Ірак? Хто звернув свою ядерну програму, знищив ядерний потенціал? А хто віддав Китаю величезну територію? А хто прийняв закон, що у нас є території випереджаючого розвитку, які фактично віддають на 75 років іноземним державам разом з населенням? Це хіба зробили вороги, це підступи США? Поганому танцюристу завжди щось заважає. Треба спочатку навчитися танцювати. Так що я вважаю, що у нас величезна кількість помилок у зовнішньополітичній діяльності та це вже не можна не помічати. Мене ж завжди цікавить результат. А що у нас в підсумку? Перерахуйте-ка всіх союзників Росії, на кого можемо покластися.

- Сумніваюся, наприклад, що ми можемо покластися на Китай ...

- Китай, цей «великий дракон», - наша геополітична помилка. У нього в пріоритеті тільки свої інтереси. Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо.

- Тобто ви вважаєте, що розворот на Схід - помилка?

- Це не просто помилка, це майбутня катастрофа. Якщо ви вип'єте денатурат, то помрете не відразу. Але ви вже випили, і ви вже приречені. Приблизно те ж саме з Китаєм. Не потрібно нікуди повертатися, треба повернутися всередину країни, а не до Китаю. Треба розвивати власне виробництво. А Китай ще дужче європейців. Ті зі своєю толерантністю можуть щось пробачити, а китайці не пробачать. Вони вже залізли до вас в ліжко і готові викинути вас звідти. Їм потрібен тільки привід, а його вони знайдуть. Ми можемо втратити території побільше, ніж Крим.

«У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото:   president «У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото: president.tatarstan.ru

«З ЙОГО ГРОШИМА ГРЕФ МАВ ПОБУДУВАТИ ТИСЯЧУ ШКІЛ»

- Ви говорите, що потрібно повернутися всередину. Чи вважаєте, що можна зробити всю Росію подібної вашому радгоспу - територією соціального оптимізму. Але Росія - країна велика, а ваш радгосп зовсім невеликий ...

- Які ресурси у радгоспу?

- До речі, кажуть, що ви в основному не на полуниці заробляєте ...

- Неважливо, на чому ми заробляємо. Але ви ж не питаєте «Норільський нікель», чому він до сих пір не зробив Норильськ таким же, як радгосп імені Леніна. У нього ж доходів в мільйони разів більше, ніж у радгоспу! Подивіться: така ж земля з такими ж людьми. У нас в радгоспі збереглося виробництво, ми виробляємо в п'ять разів більше, ніж тоді, коли я став директором. Ми модернізували виробництво, не брали кредитів, але грошей вистачило на все: і на модернізацію, і на збільшення виробництва, і на дитячі садки, і на школи, і на пенсіонерів. Так чому в країні цього не можна зробити?

- Я вас і хочу запитати, в чому причина. Немає бажання?

- Звісно. У нас в радгоспі немає принципу «кради - і хай буде, що буде». Тому ми прийшли надовго і працюємо для жителів і розвитку виробництва. Якось до нас приїхав [Герман] Греф, коли ми будували школу. Він теж зводив свою і приїхав подивитися. Він був захоплений, я це бачив. Вийшов на третій поверх, а у нас звідти вид на поля з суницею: «О! Який вид класний, у мене такого виду немає ». Я кажу, що ми виробляємо суницю. А Греф що робить? Наживається на високих відсотках? Створив іпотечну систему, в якій тільки банк виграє завжди? Тоді він сказав мені: «Ми будуємо школу на свої гроші». А я йому відповів: «Ви думаєте, ми за чужі? Ми теж за свої гроші будуємо школу ». Але тільки гроші його і гроші наші порівнювати важко. З його грошима Греф повинен був побудувати тисячу шкіл. У нього навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років.

У Росії чого не вистачає? Грошей? Гроші точно є, інакше не купували б чиновники собі яхти як божевільні. Людей немає? Люди є, нормальні, розумні. Земля? Є. Чого немає? Бажання. Ви ж можете своїм фахівцям поставити задачу швидко все розтягнути, можете поставити задачу працювати на радгосп, а можете сказати, що головне - це збагачення. Так яке у нас в країні побудували суспільство? Суспільство споживання. Наша країна стала країною продавців і чиновників.

- І охоронців.

- І силових структур. Раніше було інакше. Люди працювали і заробляли гроші, поважали себе. Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз».

А що ж таке було в Радянському Союзі, чого немає зараз в Росії? Ті ж самі корисні копалини, ті ж самі люди, ті ж самі кліматичні умови. Але грошей вистачало, щоб допомагати країнам, що розвиваються, містити Рада економічної взаємодопомоги і всі ці сателіти, проводити величезну кількість різної продукції, створювати заводи, фабрики, мати безкоштовну медицину, освіту. Ми ж в космос літали, перекривали річки, будували електростанції. Всі нас поважали. Грошей вистачало, щоб переозброїти всіх своїх союзників. Тоді що змінилося за ці роки?

«Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть «Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз» Фото: «БІЗНЕС Online»

- Територія стала менше.

- Все союзні республіки, особливо Узбекистан, Туркменістан, жили за рахунок Росії. Ми їм гроші направляли, щоб вони там нормально жили. Латвія, Литва, Естонія, Молдова - все це були території, які за рахунок Росії, України, Білорусії непогано жили.

- І чого ж зараз немає?

- Ідеологія влади змінилася. Всі лають КПРС, а в її програмі було записано, що головним завданням партії є підвищення матеріального добробуту радянського народу. Красти не давали. Всі знали, що секретар райкому має на щось право, але якщо перевищить повноваження, то його швидко секретар обкому прибере. А той, у свою чергу, боявся ЦК, де сиділи люди, які пройшли шлях від робітника до члена політбюро і працювали на країну. Так, у них були привілеї, але в порівнянні з тими, що є у нинішніх чиновників ... Тоді пенсія у бабусі була 120 рублів, а у цього зарплата в 600-800 рублів. Але такого розриву в доходах, як зараз, не було.

Китайці нас чому обігнали? Вони дали можливість малому і середньому бізнесу розвиватися, але великі стратегічні галузі залишили за державою. Вони не випустили з рук тарифи, а малий і середній бізнес почав працювати і завалив весь світ китайськими товарами. А ми в цей момент з 20 відсотками [частки в світовому] ВВП пішли до 2 відсотків, оскільки олігархові обов'язково треба купити ще одну яхточку, адже бідний керівник держкорпорації не може без 2 мільйонів рублів в день, а віце-прем'єру потрібно побудувати дачу в 3 тисячі квадратних метрів. Без цього вони, виявляються, не можуть. Тоді ж була система: висунувся з багатством - і тебе не стало. А ми зараз не можемо побороти корупцію, бідність. Чоловік, який хоче, але не може, - імпотент. Так що в уряді зібралися імпотенти. Вони «хочуть», але нічого не «можуть». А що ж тоді ці «імпотенти» роблять в уряді?

На жаль треба визнати, що величезна кількість наших співгромадян брали участь в процесі фальсифікації виборів. Адже не можна фальсифікувати без виборчих комісій, без тих людей, які пішли і по 2-3 рази проголосували, без поліцейських, які все бачать, але закрили очі, без прокурорів, без цих політологів, які несуть всяку маячню, без продажних «журналістів», які розповідають те, чого немає. Наприклад, Петро Толстой заявив, що треба лікуватися корою дуба. Я подивлюся, коли його близька людина буде вмирати, а він до нього прийде з корою дуба замість американського ліки, яке у нас виробляти, на жаль, не можуть.

У нас в країні створили таку економіку, яка обслуговує владу. Група холуїв навіть не розуміє, що робить, а потім біжить і проситься полетіти за кордон на операцію. Річ у тім, у них грошей багато. Так підіть і спробуйте витратити їх на російську медицину. Спробуйте тут організувати нормальне медобслуговування, коли до тебе приходять і кажуть: бинти імпортні, шприци імпортні. А що у вас вітчизняне? Руки. Правда, катетер у вену поставити не можуть. А адже це дипломований фахівець, заплатив за своє навчання, але зате диплом є. Хочете потрапити йому в руки?

«Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум «Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за »Фото: © Борис Бабанов, РІА« Новости »

«НАША ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ПРИВЕЛА ДО ТОГО, ЩО У НАС В СНД НЕ ВИЯВИЛОСЯ ДРУЗІВ»

- Чому тоді розвалився Радянський Союз, якщо все було настільки добре?

- Тому що жадібність охопила. Їм захотілося свободи для себе. А як це зробити? Треба було проголосити перебудову. В принципі, перебудова була потрібна, китайці теж приблизно в цей же час проголосили перебудову, але вони направили свої сили на виробництво, на посилення держави. А наші свої зусилля куди направили? На збагачення. Оскільки пріоритети були розставлені, а вся ця політика після Горбачова і Єльцина була продовжена і посилена, то в результаті з'явилася величезна кількість бідних і невелика кількість багатих.

- Ви хочете сказати, що кашу заварив Михайло Горбачов?

- Ні, він почав перебудову. Якби ми зараз викликали Горбачова і запитали: «Що у тебе таке вийшло?» Він би відповів: «Я навіть про таке не думав, у мене навіть в думках не було». Але прийшов популіст Єльцин, який «зжер» Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за. Але все взяли і тихо злили, тому що думали, що ми велика країна Росія, яка всіх годує. А потім виявилося, що ми стали годувати тільки своїх олігархів і більше нікого.

- Сумний підсумок.

- Що вийшло, то вийшло. Але вийшло погано.

- Можливий СРСР 2.0, про який говорять деякі політики?

Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»

2.05.2018

Директор радгоспу ім. Леніна про «імпотентах» в уряді, «плювках в каструльку» Заходу і долю своїх вусів. Частина 2-я

«Якщо зараз не поміняти Воробйова, то від Московської області нічого не залишиться», - каже Павло Грудінін, відповідаючи на питання, чи збирається він йти на вибори губернатора Підмосков'я. В інтерв'ю «БІЗНЕС Online» Грудінін розповідає, як через вибори змушений розгрібати вал арбітражних позовів і кримінальних справ, а також розмірковує про те, чим Сурков-геополітик нагадує третьокласника-зоотехніка, чому союз з Китаєм обернеться катастрофою і навіщо розвалили СРСР.

Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін

«СЛУХАТИ Суркова - ВСЕ ОДНО ЩО третьокласників, ЯКИЙ БУДЕ РОЗПОВІДАТИ ПРО УСПІХИ В зоотехнік»

- Павло Миколайович, після всього, що сталося на виборах вам не страшно жити в такій державі?

- У нас недавно тут збиралася рада екологічного конгресу. Одна дівчина розповідала про ситуацію в Находці. Уявляєте, з порту зараз везуть величезна кількість вугілля в інші країни! Але у всіх країнах світу вугілля вантажиться закритим способом, а в Находці - відкритим. І вугільний пил лежить шаром на дитсадках, школах, кількість хворих на ракові захворювання збільшилася за рік на 30 відсотків. Люди дихають вугільним пилом. Ця жінка каже, що вже все випробували: по 8-10 тисяч виходили на мітинги, їх хапали, саджали в тюрму. Вони чотири роки борються з цим. Задайте їй питання: вам не страшно жити в цій країні? У Конституції записано, що джерело влади - народ, а народ не може нічого зробити, щоб поліпшити екологічну обстановку. Як ви пам'ятаєте, минулий рік був Роком екології, але все пройшло без змін. Олігархи і чиновники заробляють гроші на здоров'ї людей.

А за два тижні до цього, коли я ще був кандидатом, у мене тут сиділа жінка з Воронезької області і розповідала страшні речі про те, що перевищення радіонуклідів в Хопрі - вже в п'ять разів, тому що одному олігарху хочеться нікель добувати і вивозити на Захід . А цим людям не страшно жити в країні?

А людині, якого замучили в катівнях в Санкт-Петербурзі? Його згвалтували, катували і вбили. Йому не страшно було жити в цій країні? Всім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо.

- Не у всіх є можливість втекти звідси.

- Я тут, разом з вами. Нікуди не подінуся. І діти мої тут живуть, ходять в наш дитячий садок. А є чиновники, у яких квартири по 500 квадратних метрів, які працюють в уряді і отримують дохід під 3 мільярди рублів. А олігарх хто?

- Кажуть, що ви.

- Основна маса людей, на яких спирається влада, - це або залякані, або ті, які думати не вміють. Але поступово люди прозрівають. Малоймовірно, що в суспільстві, де величезна кількість бідних, голосують за владу. Але є, звичайно, країна в Африці, там Мугабе по 80-90 відсотків отримував (Роберт Мугабе був президентом Зімбабве з 1987 по 2017 рік, повалений в результаті військового перевороту - прим. Ред.). Що потім з ним було, ми знаємо. Були люди, які завжди отримували по 80 відсотків. Це Хосні Мубарак, Саддам Хусейн. Де вони зараз? Ми ж все-таки Європа. Так давайте по-європейськи жити.

«Росія - шановна держава на світовій арені «Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? »Фото: kremlin.ru

- До речі, а де наше місце в світі? В недавній статті Владислав Сурков передрік Росії сотні років геополітичного самотності, зазначивши, що і на Заході нас не розуміють, і на Схід йти не варто.

- Хто такий Сурков? Великий мислитель? Може бути. Діяльність Суркова якраз і призвела до того, що Росія знаходиться в нинішньому положенні. Звичайно, можна розповідати про суверенну демократію, програмою-2020. До речі, коли я ще був в «Єдиної Росії», то брав участь у розробці програми-2020 року, але мене ніхто не слухав, а слухали Суркова. Що в результаті у нього вийшло з Росією? Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? Ми можемо цитувати Чубайса, Грефа, Кудріна, Суркова, але який у цьому сенс? Через кілька років вони помруть, нащадки їх проклянуть.

Слухати Суркова - це все одно що третьокласника, який буде розповідати про успіхи в зоотехніці, про прекрасних корів і ветеринарну службу. А поруч буде сидіти справжній зоотехнік, який все життя пропрацював з коровами, і думати: «Хлопець не дебіл, але якийсь Странненький». Коли я Суркова читаю, слухаю, то думаю: «Хто такий?» Так що всі ці політологи, Суркова ... Результат їх діяльності ми бачимо кожен день, заходячи в поліклініку, спілкуючись з чиновниками, проїжджаючи по дорогах Росії. Навіть уже Казахстан і Білорусь - держави, які йдуть з геополітичної орбіти Росії. І в цьому всьому винні такі, як Сурков.

- Все-таки зазвичай вважають, що все вирішує одна особа, причому це не Сурков.

- Одна особа нічого і ніколи вирішити не може. Наприклад, я директор радгоспу, у мене велике господарство, раптом нам приходить штраф. Виявляється, що мої хлопці вирішили перекопати дорогу в лісі: штраф - 250 тисяч рублів. Якби вони перекопали дорогу на нашій землі, то не було б нічого, а так вони влізли на лісові землі, формально вони не мають рації. Це директор їм сказав зробити? Ні. Але хто винен? Директор. Думаєте, що перша особа віддає безглузді команди, які призводять до небажаних наслідків?

«Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо «Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо »Фото: government.ru

«Поганому танцюристу завжди ЩОСЬ ЗАВАЖАЄ. ТРЕБА СПОЧАТКУ НАВЧИТИСЯ ТАНЦЕВАТЬ »

- Конфронтація із Заходом у нас наростає. По-вашому, чи можемо ми в принципі бути союзником Заходу або ж приречені бути вічним його противником?

- Ви заміжня, у вас є свекруха. Уявіть, що ви будете приходити до неї додому, плювати їй в каструльку і говорити: «Улюблена свекруха, у нас же з тобою все нормально». Перший раз вона скаже: «Ти помилилася, напевно, не треба було себе так вести». Другий раз вона просто на поріг вас не пустить. Так якщо ви хочете, щоб до вас добре ставилися, напевно, треба і самим добре ставитися до якихось людям. Чи згодні? Не треба себе випинати, навіть якщо у вас ядерна палиця є, ви повинні себе вести пристойно. Вони, звичайно, теж не ангели, у них свої таргани в голові. Але не давайте приводу своєї свекрухи ставитися до вас погано. А вже якщо вона поведе себе погано, тоді у вас буде можливість або бути великодушною і пробачити, або, навпаки, щось відповісти. Ми ж ведемо якусь дивну політику: хочемо, щоб до нас всі ставилися добре, а самі поводимося так, як хочемо, тому що у нас є ядерна палиця. Так само не роблять. Треба поважати своїх прихильників і навіть супротивників.

Тому я вважаю, що ми багато чого зробили неправильно. Якщо вже ти сказав А, то роби Б. А хто, до речі, погодився на те, щоб Лівію розбомбили? А хто здав Ірак? Хто звернув свою ядерну програму, знищив ядерний потенціал? А хто віддав Китаю величезну територію? А хто прийняв закон, що у нас є території випереджаючого розвитку, які фактично віддають на 75 років іноземним державам разом з населенням? Це хіба зробили вороги, це підступи США? Поганому танцюристу завжди щось заважає. Треба спочатку навчитися танцювати. Так що я вважаю, що у нас величезна кількість помилок у зовнішньополітичній діяльності та це вже не можна не помічати. Мене ж завжди цікавить результат. А що у нас в підсумку? Перерахуйте-ка всіх союзників Росії, на кого можемо покластися.

- Сумніваюся, наприклад, що ми можемо покластися на Китай ...

- Китай, цей «великий дракон», - наша геополітична помилка. У нього в пріоритеті тільки свої інтереси. Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо.

- Тобто ви вважаєте, що розворот на Схід - помилка?

- Це не просто помилка, це майбутня катастрофа. Якщо ви вип'єте денатурат, то помрете не відразу. Але ви вже випили, і ви вже приречені. Приблизно те ж саме з Китаєм. Не потрібно нікуди повертатися, треба повернутися всередину країни, а не до Китаю. Треба розвивати власне виробництво. А Китай ще дужче європейців. Ті зі своєю толерантністю можуть щось пробачити, а китайці не пробачать. Вони вже залізли до вас в ліжко і готові викинути вас звідти. Їм потрібен тільки привід, а його вони знайдуть. Ми можемо втратити території побільше, ніж Крим.

«У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото:   president «У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото: president.tatarstan.ru

«З ЙОГО ГРОШИМА ГРЕФ МАВ ПОБУДУВАТИ ТИСЯЧУ ШКІЛ»

- Ви говорите, що потрібно повернутися всередину. Чи вважаєте, що можна зробити всю Росію подібної вашому радгоспу - територією соціального оптимізму. Але Росія - країна велика, а ваш радгосп зовсім невеликий ...

- Які ресурси у радгоспу?

- До речі, кажуть, що ви в основному не на полуниці заробляєте ...

- Неважливо, на чому ми заробляємо. Але ви ж не питаєте «Норільський нікель», чому він до сих пір не зробив Норильськ таким же, як радгосп імені Леніна. У нього ж доходів в мільйони разів більше, ніж у радгоспу! Подивіться: така ж земля з такими ж людьми. У нас в радгоспі збереглося виробництво, ми виробляємо в п'ять разів більше, ніж тоді, коли я став директором. Ми модернізували виробництво, не брали кредитів, але грошей вистачило на все: і на модернізацію, і на збільшення виробництва, і на дитячі садки, і на школи, і на пенсіонерів. Так чому в країні цього не можна зробити?

- Я вас і хочу запитати, в чому причина. Немає бажання?

- Звісно. У нас в радгоспі немає принципу «кради - і хай буде, що буде». Тому ми прийшли надовго і працюємо для жителів і розвитку виробництва. Якось до нас приїхав [Герман] Греф, коли ми будували школу. Він теж зводив свою і приїхав подивитися. Він був захоплений, я це бачив. Вийшов на третій поверх, а у нас звідти вид на поля з суницею: «О! Який вид класний, у мене такого виду немає ». Я кажу, що ми виробляємо суницю. А Греф що робить? Наживається на високих відсотках? Створив іпотечну систему, в якій тільки банк виграє завжди? Тоді він сказав мені: «Ми будуємо школу на свої гроші». А я йому відповів: «Ви думаєте, ми за чужі? Ми теж за свої гроші будуємо школу ». Але тільки гроші його і гроші наші порівнювати важко. З його грошима Греф повинен був побудувати тисячу шкіл. У нього навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років.

У Росії чого не вистачає? Грошей? Гроші точно є, інакше не купували б чиновники собі яхти як божевільні. Людей немає? Люди є, нормальні, розумні. Земля? Є. Чого немає? Бажання. Ви ж можете своїм фахівцям поставити задачу швидко все розтягнути, можете поставити задачу працювати на радгосп, а можете сказати, що головне - це збагачення. Так яке у нас в країні побудували суспільство? Суспільство споживання. Наша країна стала країною продавців і чиновників.

- І охоронців.

- І силових структур. Раніше було інакше. Люди працювали і заробляли гроші, поважали себе. Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз».

А що ж таке було в Радянському Союзі, чого немає зараз в Росії? Ті ж самі корисні копалини, ті ж самі люди, ті ж самі кліматичні умови. Але грошей вистачало, щоб допомагати країнам, що розвиваються, містити Рада економічної взаємодопомоги і всі ці сателіти, проводити величезну кількість різної продукції, створювати заводи, фабрики, мати безкоштовну медицину, освіту. Ми ж в космос літали, перекривали річки, будували електростанції. Всі нас поважали. Грошей вистачало, щоб переозброїти всіх своїх союзників. Тоді що змінилося за ці роки?

«Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть «Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз» Фото: «БІЗНЕС Online»

- Територія стала менше.

- Все союзні республіки, особливо Узбекистан, Туркменістан, жили за рахунок Росії. Ми їм гроші направляли, щоб вони там нормально жили. Латвія, Литва, Естонія, Молдова - все це були території, які за рахунок Росії, України, Білорусії непогано жили.

- І чого ж зараз немає?

- Ідеологія влади змінилася. Всі лають КПРС, а в її програмі було записано, що головним завданням партії є підвищення матеріального добробуту радянського народу. Красти не давали. Всі знали, що секретар райкому має на щось право, але якщо перевищить повноваження, то його швидко секретар обкому прибере. А той, у свою чергу, боявся ЦК, де сиділи люди, які пройшли шлях від робітника до члена політбюро і працювали на країну. Так, у них були привілеї, але в порівнянні з тими, що є у нинішніх чиновників ... Тоді пенсія у бабусі була 120 рублів, а у цього зарплата в 600-800 рублів. Але такого розриву в доходах, як зараз, не було.

Китайці нас чому обігнали? Вони дали можливість малому і середньому бізнесу розвиватися, але великі стратегічні галузі залишили за державою. Вони не випустили з рук тарифи, а малий і середній бізнес почав працювати і завалив весь світ китайськими товарами. А ми в цей момент з 20 відсотками [частки в світовому] ВВП пішли до 2 відсотків, оскільки олігархові обов'язково треба купити ще одну яхточку, адже бідний керівник держкорпорації не може без 2 мільйонів рублів в день, а віце-прем'єру потрібно побудувати дачу в 3 тисячі квадратних метрів. Без цього вони, виявляються, не можуть. Тоді ж була система: висунувся з багатством - і тебе не стало. А ми зараз не можемо побороти корупцію, бідність. Чоловік, який хоче, але не може, - імпотент. Так що в уряді зібралися імпотенти. Вони «хочуть», але нічого не «можуть». А що ж тоді ці «імпотенти» роблять в уряді?

На жаль треба визнати, що величезна кількість наших співгромадян брали участь в процесі фальсифікації виборів. Адже не можна фальсифікувати без виборчих комісій, без тих людей, які пішли і по 2-3 рази проголосували, без поліцейських, які все бачать, але закрили очі, без прокурорів, без цих політологів, які несуть всяку маячню, без продажних «журналістів», які розповідають те, чого немає. Наприклад, Петро Толстой заявив, що треба лікуватися корою дуба. Я подивлюся, коли його близька людина буде вмирати, а він до нього прийде з корою дуба замість американського ліки, яке у нас виробляти, на жаль, не можуть.

У нас в країні створили таку економіку, яка обслуговує владу. Група холуїв навіть не розуміє, що робить, а потім біжить і проситься полетіти за кордон на операцію. Річ у тім, у них грошей багато. Так підіть і спробуйте витратити їх на російську медицину. Спробуйте тут організувати нормальне медобслуговування, коли до тебе приходять і кажуть: бинти імпортні, шприци імпортні. А що у вас вітчизняне? Руки. Правда, катетер у вену поставити не можуть. А адже це дипломований фахівець, заплатив за своє навчання, але зате диплом є. Хочете потрапити йому в руки?

«Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум «Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за »Фото: © Борис Бабанов, РІА« Новости »

«НАША ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ПРИВЕЛА ДО ТОГО, ЩО У НАС В СНД НЕ ВИЯВИЛОСЯ ДРУЗІВ»

- Чому тоді розвалився Радянський Союз, якщо все було настільки добре?

- Тому що жадібність охопила. Їм захотілося свободи для себе. А як це зробити? Треба було проголосити перебудову. В принципі, перебудова була потрібна, китайці теж приблизно в цей же час проголосили перебудову, але вони направили свої сили на виробництво, на посилення держави. А наші свої зусилля куди направили? На збагачення. Оскільки пріоритети були розставлені, а вся ця політика після Горбачова і Єльцина була продовжена і посилена, то в результаті з'явилася величезна кількість бідних і невелика кількість багатих.

- Ви хочете сказати, що кашу заварив Михайло Горбачов?

- Ні, він почав перебудову. Якби ми зараз викликали Горбачова і запитали: «Що у тебе таке вийшло?» Він би відповів: «Я навіть про таке не думав, у мене навіть в думках не було». Але прийшов популіст Єльцин, який «зжер» Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за. Але все взяли і тихо злили, тому що думали, що ми велика країна Росія, яка всіх годує. А потім виявилося, що ми стали годувати тільки своїх олігархів і більше нікого.

- Сумний підсумок.

- Що вийшло, то вийшло. Але вийшло погано.

- Можливий СРСР 2.0, про який говорять деякі політики?

Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»

2.05.2018

Директор радгоспу ім. Леніна про «імпотентах» в уряді, «плювках в каструльку» Заходу і долю своїх вусів. Частина 2-я

«Якщо зараз не поміняти Воробйова, то від Московської області нічого не залишиться», - каже Павло Грудінін, відповідаючи на питання, чи збирається він йти на вибори губернатора Підмосков'я. В інтерв'ю «БІЗНЕС Online» Грудінін розповідає, як через вибори змушений розгрібати вал арбітражних позовів і кримінальних справ, а також розмірковує про те, чим Сурков-геополітик нагадує третьокласника-зоотехніка, чому союз з Китаєм обернеться катастрофою і навіщо розвалили СРСР.

Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін

«СЛУХАТИ Суркова - ВСЕ ОДНО ЩО третьокласників, ЯКИЙ БУДЕ РОЗПОВІДАТИ ПРО УСПІХИ В зоотехнік»

- Павло Миколайович, після всього, що сталося на виборах вам не страшно жити в такій державі?

- У нас недавно тут збиралася рада екологічного конгресу. Одна дівчина розповідала про ситуацію в Находці. Уявляєте, з порту зараз везуть величезна кількість вугілля в інші країни! Але у всіх країнах світу вугілля вантажиться закритим способом, а в Находці - відкритим. І вугільний пил лежить шаром на дитсадках, школах, кількість хворих на ракові захворювання збільшилася за рік на 30 відсотків. Люди дихають вугільним пилом. Ця жінка каже, що вже все випробували: по 8-10 тисяч виходили на мітинги, їх хапали, саджали в тюрму. Вони чотири роки борються з цим. Задайте їй питання: вам не страшно жити в цій країні? У Конституції записано, що джерело влади - народ, а народ не може нічого зробити, щоб поліпшити екологічну обстановку. Як ви пам'ятаєте, минулий рік був Роком екології, але все пройшло без змін. Олігархи і чиновники заробляють гроші на здоров'ї людей.

А за два тижні до цього, коли я ще був кандидатом, у мене тут сиділа жінка з Воронезької області і розповідала страшні речі про те, що перевищення радіонуклідів в Хопрі - вже в п'ять разів, тому що одному олігарху хочеться нікель добувати і вивозити на Захід . А цим людям не страшно жити в країні?

А людині, якого замучили в катівнях в Санкт-Петербурзі? Його згвалтували, катували і вбили. Йому не страшно було жити в цій країні? Всім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо.

- Не у всіх є можливість втекти звідси.

- Я тут, разом з вами. Нікуди не подінуся. І діти мої тут живуть, ходять в наш дитячий садок. А є чиновники, у яких квартири по 500 квадратних метрів, які працюють в уряді і отримують дохід під 3 мільярди рублів. А олігарх хто?

- Кажуть, що ви.

- Основна маса людей, на яких спирається влада, - це або залякані, або ті, які думати не вміють. Але поступово люди прозрівають. Малоймовірно, що в суспільстві, де величезна кількість бідних, голосують за владу. Але є, звичайно, країна в Африці, там Мугабе по 80-90 відсотків отримував (Роберт Мугабе був президентом Зімбабве з 1987 по 2017 рік, повалений в результаті військового перевороту - прим. Ред.). Що потім з ним було, ми знаємо. Були люди, які завжди отримували по 80 відсотків. Це Хосні Мубарак, Саддам Хусейн. Де вони зараз? Ми ж все-таки Європа. Так давайте по-європейськи жити.

«Росія - шановна держава на світовій арені «Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? »Фото: kremlin.ru

- До речі, а де наше місце в світі? В недавній статті Владислав Сурков передрік Росії сотні років геополітичного самотності, зазначивши, що і на Заході нас не розуміють, і на Схід йти не варто.

- Хто такий Сурков? Великий мислитель? Може бути. Діяльність Суркова якраз і призвела до того, що Росія знаходиться в нинішньому положенні. Звичайно, можна розповідати про суверенну демократію, програмою-2020. До речі, коли я ще був в «Єдиної Росії», то брав участь у розробці програми-2020 року, але мене ніхто не слухав, а слухали Суркова. Що в результаті у нього вийшло з Росією? Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? Ми можемо цитувати Чубайса, Грефа, Кудріна, Суркова, але який у цьому сенс? Через кілька років вони помруть, нащадки їх проклянуть.

Слухати Суркова - це все одно що третьокласника, який буде розповідати про успіхи в зоотехніці, про прекрасних корів і ветеринарну службу. А поруч буде сидіти справжній зоотехнік, який все життя пропрацював з коровами, і думати: «Хлопець не дебіл, але якийсь Странненький». Коли я Суркова читаю, слухаю, то думаю: «Хто такий?» Так що всі ці політологи, Суркова ... Результат їх діяльності ми бачимо кожен день, заходячи в поліклініку, спілкуючись з чиновниками, проїжджаючи по дорогах Росії. Навіть уже Казахстан і Білорусь - держави, які йдуть з геополітичної орбіти Росії. І в цьому всьому винні такі, як Сурков.

- Все-таки зазвичай вважають, що все вирішує одна особа, причому це не Сурков.

- Одна особа нічого і ніколи вирішити не може. Наприклад, я директор радгоспу, у мене велике господарство, раптом нам приходить штраф. Виявляється, що мої хлопці вирішили перекопати дорогу в лісі: штраф - 250 тисяч рублів. Якби вони перекопали дорогу на нашій землі, то не було б нічого, а так вони влізли на лісові землі, формально вони не мають рації. Це директор їм сказав зробити? Ні. Але хто винен? Директор. Думаєте, що перша особа віддає безглузді команди, які призводять до небажаних наслідків?

«Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо «Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо »Фото: government.ru

«Поганому танцюристу завжди ЩОСЬ ЗАВАЖАЄ. ТРЕБА СПОЧАТКУ НАВЧИТИСЯ ТАНЦЕВАТЬ »

- Конфронтація із Заходом у нас наростає. По-вашому, чи можемо ми в принципі бути союзником Заходу або ж приречені бути вічним його противником?

- Ви заміжня, у вас є свекруха. Уявіть, що ви будете приходити до неї додому, плювати їй в каструльку і говорити: «Улюблена свекруха, у нас же з тобою все нормально». Перший раз вона скаже: «Ти помилилася, напевно, не треба було себе так вести». Другий раз вона просто на поріг вас не пустить. Так якщо ви хочете, щоб до вас добре ставилися, напевно, треба і самим добре ставитися до якихось людям. Чи згодні? Не треба себе випинати, навіть якщо у вас ядерна палиця є, ви повинні себе вести пристойно. Вони, звичайно, теж не ангели, у них свої таргани в голові. Але не давайте приводу своєї свекрухи ставитися до вас погано. А вже якщо вона поведе себе погано, тоді у вас буде можливість або бути великодушною і пробачити, або, навпаки, щось відповісти. Ми ж ведемо якусь дивну політику: хочемо, щоб до нас всі ставилися добре, а самі поводимося так, як хочемо, тому що у нас є ядерна палиця. Так само не роблять. Треба поважати своїх прихильників і навіть супротивників.

Тому я вважаю, що ми багато чого зробили неправильно. Якщо вже ти сказав А, то роби Б. А хто, до речі, погодився на те, щоб Лівію розбомбили? А хто здав Ірак? Хто звернув свою ядерну програму, знищив ядерний потенціал? А хто віддав Китаю величезну територію? А хто прийняв закон, що у нас є території випереджаючого розвитку, які фактично віддають на 75 років іноземним державам разом з населенням? Це хіба зробили вороги, це підступи США? Поганому танцюристу завжди щось заважає. Треба спочатку навчитися танцювати. Так що я вважаю, що у нас величезна кількість помилок у зовнішньополітичній діяльності та це вже не можна не помічати. Мене ж завжди цікавить результат. А що у нас в підсумку? Перерахуйте-ка всіх союзників Росії, на кого можемо покластися.

- Сумніваюся, наприклад, що ми можемо покластися на Китай ...

- Китай, цей «великий дракон», - наша геополітична помилка. У нього в пріоритеті тільки свої інтереси. Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо.

- Тобто ви вважаєте, що розворот на Схід - помилка?

- Це не просто помилка, це майбутня катастрофа. Якщо ви вип'єте денатурат, то помрете не відразу. Але ви вже випили, і ви вже приречені. Приблизно те ж саме з Китаєм. Не потрібно нікуди повертатися, треба повернутися всередину країни, а не до Китаю. Треба розвивати власне виробництво. А Китай ще дужче європейців. Ті зі своєю толерантністю можуть щось пробачити, а китайці не пробачать. Вони вже залізли до вас в ліжко і готові викинути вас звідти. Їм потрібен тільки привід, а його вони знайдуть. Ми можемо втратити території побільше, ніж Крим.

«У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото:   president «У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото: president.tatarstan.ru

«З ЙОГО ГРОШИМА ГРЕФ МАВ ПОБУДУВАТИ ТИСЯЧУ ШКІЛ»

- Ви говорите, що потрібно повернутися всередину. Чи вважаєте, що можна зробити всю Росію подібної вашому радгоспу - територією соціального оптимізму. Але Росія - країна велика, а ваш радгосп зовсім невеликий ...

- Які ресурси у радгоспу?

- До речі, кажуть, що ви в основному не на полуниці заробляєте ...

- Неважливо, на чому ми заробляємо. Але ви ж не питаєте «Норільський нікель», чому він до сих пір не зробив Норильськ таким же, як радгосп імені Леніна. У нього ж доходів в мільйони разів більше, ніж у радгоспу! Подивіться: така ж земля з такими ж людьми. У нас в радгоспі збереглося виробництво, ми виробляємо в п'ять разів більше, ніж тоді, коли я став директором. Ми модернізували виробництво, не брали кредитів, але грошей вистачило на все: і на модернізацію, і на збільшення виробництва, і на дитячі садки, і на школи, і на пенсіонерів. Так чому в країні цього не можна зробити?

- Я вас і хочу запитати, в чому причина. Немає бажання?

- Звісно. У нас в радгоспі немає принципу «кради - і хай буде, що буде». Тому ми прийшли надовго і працюємо для жителів і розвитку виробництва. Якось до нас приїхав [Герман] Греф, коли ми будували школу. Він теж зводив свою і приїхав подивитися. Він був захоплений, я це бачив. Вийшов на третій поверх, а у нас звідти вид на поля з суницею: «О! Який вид класний, у мене такого виду немає ». Я кажу, що ми виробляємо суницю. А Греф що робить? Наживається на високих відсотках? Створив іпотечну систему, в якій тільки банк виграє завжди? Тоді він сказав мені: «Ми будуємо школу на свої гроші». А я йому відповів: «Ви думаєте, ми за чужі? Ми теж за свої гроші будуємо школу ». Але тільки гроші його і гроші наші порівнювати важко. З його грошима Греф повинен був побудувати тисячу шкіл. У нього навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років.

У Росії чого не вистачає? Грошей? Гроші точно є, інакше не купували б чиновники собі яхти як божевільні. Людей немає? Люди є, нормальні, розумні. Земля? Є. Чого немає? Бажання. Ви ж можете своїм фахівцям поставити задачу швидко все розтягнути, можете поставити задачу працювати на радгосп, а можете сказати, що головне - це збагачення. Так яке у нас в країні побудували суспільство? Суспільство споживання. Наша країна стала країною продавців і чиновників.

- І охоронців.

- І силових структур. Раніше було інакше. Люди працювали і заробляли гроші, поважали себе. Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз».

А що ж таке було в Радянському Союзі, чого немає зараз в Росії? Ті ж самі корисні копалини, ті ж самі люди, ті ж самі кліматичні умови. Але грошей вистачало, щоб допомагати країнам, що розвиваються, містити Рада економічної взаємодопомоги і всі ці сателіти, проводити величезну кількість різної продукції, створювати заводи, фабрики, мати безкоштовну медицину, освіту. Ми ж в космос літали, перекривали річки, будували електростанції. Всі нас поважали. Грошей вистачало, щоб переозброїти всіх своїх союзників. Тоді що змінилося за ці роки?

«Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть «Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз» Фото: «БІЗНЕС Online»

- Територія стала менше.

- Все союзні республіки, особливо Узбекистан, Туркменістан, жили за рахунок Росії. Ми їм гроші направляли, щоб вони там нормально жили. Латвія, Литва, Естонія, Молдова - все це були території, які за рахунок Росії, України, Білорусії непогано жили.

- І чого ж зараз немає?

- Ідеологія влади змінилася. Всі лають КПРС, а в її програмі було записано, що головним завданням партії є підвищення матеріального добробуту радянського народу. Красти не давали. Всі знали, що секретар райкому має на щось право, але якщо перевищить повноваження, то його швидко секретар обкому прибере. А той, у свою чергу, боявся ЦК, де сиділи люди, які пройшли шлях від робітника до члена політбюро і працювали на країну. Так, у них були привілеї, але в порівнянні з тими, що є у нинішніх чиновників ... Тоді пенсія у бабусі була 120 рублів, а у цього зарплата в 600-800 рублів. Але такого розриву в доходах, як зараз, не було.

Китайці нас чому обігнали? Вони дали можливість малому і середньому бізнесу розвиватися, але великі стратегічні галузі залишили за державою. Вони не випустили з рук тарифи, а малий і середній бізнес почав працювати і завалив весь світ китайськими товарами. А ми в цей момент з 20 відсотками [частки в світовому] ВВП пішли до 2 відсотків, оскільки олігархові обов'язково треба купити ще одну яхточку, адже бідний керівник держкорпорації не може без 2 мільйонів рублів в день, а віце-прем'єру потрібно побудувати дачу в 3 тисячі квадратних метрів. Без цього вони, виявляються, не можуть. Тоді ж була система: висунувся з багатством - і тебе не стало. А ми зараз не можемо побороти корупцію, бідність. Чоловік, який хоче, але не може, - імпотент. Так що в уряді зібралися імпотенти. Вони «хочуть», але нічого не «можуть». А що ж тоді ці «імпотенти» роблять в уряді?

На жаль треба визнати, що величезна кількість наших співгромадян брали участь в процесі фальсифікації виборів. Адже не можна фальсифікувати без виборчих комісій, без тих людей, які пішли і по 2-3 рази проголосували, без поліцейських, які все бачать, але закрили очі, без прокурорів, без цих політологів, які несуть всяку маячню, без продажних «журналістів», які розповідають те, чого немає. Наприклад, Петро Толстой заявив, що треба лікуватися корою дуба. Я подивлюся, коли його близька людина буде вмирати, а він до нього прийде з корою дуба замість американського ліки, яке у нас виробляти, на жаль, не можуть.

У нас в країні створили таку економіку, яка обслуговує владу. Група холуїв навіть не розуміє, що робить, а потім біжить і проситься полетіти за кордон на операцію. Річ у тім, у них грошей багато. Так підіть і спробуйте витратити їх на російську медицину. Спробуйте тут організувати нормальне медобслуговування, коли до тебе приходять і кажуть: бинти імпортні, шприци імпортні. А що у вас вітчизняне? Руки. Правда, катетер у вену поставити не можуть. А адже це дипломований фахівець, заплатив за своє навчання, але зате диплом є. Хочете потрапити йому в руки?

«Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум «Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за »Фото: © Борис Бабанов, РІА« Новости »

«НАША ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ПРИВЕЛА ДО ТОГО, ЩО У НАС В СНД НЕ ВИЯВИЛОСЯ ДРУЗІВ»

- Чому тоді розвалився Радянський Союз, якщо все було настільки добре?

- Тому що жадібність охопила. Їм захотілося свободи для себе. А як це зробити? Треба було проголосити перебудову. В принципі, перебудова була потрібна, китайці теж приблизно в цей же час проголосили перебудову, але вони направили свої сили на виробництво, на посилення держави. А наші свої зусилля куди направили? На збагачення. Оскільки пріоритети були розставлені, а вся ця політика після Горбачова і Єльцина була продовжена і посилена, то в результаті з'явилася величезна кількість бідних і невелика кількість багатих.

- Ви хочете сказати, що кашу заварив Михайло Горбачов?

- Ні, він почав перебудову. Якби ми зараз викликали Горбачова і запитали: «Що у тебе таке вийшло?» Він би відповів: «Я навіть про таке не думав, у мене навіть в думках не було». Але прийшов популіст Єльцин, який «зжер» Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за. Але все взяли і тихо злили, тому що думали, що ми велика країна Росія, яка всіх годує. А потім виявилося, що ми стали годувати тільки своїх олігархів і більше нікого.

- Сумний підсумок.

- Що вийшло, то вийшло. Але вийшло погано.

- Можливий СРСР 2.0, про який говорять деякі політики?

Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»

2.05.2018

Директор радгоспу ім. Леніна про «імпотентах» в уряді, «плювках в каструльку» Заходу і долю своїх вусів. Частина 2-я

«Якщо зараз не поміняти Воробйова, то від Московської області нічого не залишиться», - каже Павло Грудінін, відповідаючи на питання, чи збирається він йти на вибори губернатора Підмосков'я. В інтерв'ю «БІЗНЕС Online» Грудінін розповідає, як через вибори змушений розгрібати вал арбітражних позовів і кримінальних справ, а також розмірковує про те, чим Сурков-геополітик нагадує третьокласника-зоотехніка, чому союз з Китаєм обернеться катастрофою і навіщо розвалили СРСР.

Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін

«СЛУХАТИ Суркова - ВСЕ ОДНО ЩО третьокласників, ЯКИЙ БУДЕ РОЗПОВІДАТИ ПРО УСПІХИ В зоотехнік»

- Павло Миколайович, після всього, що сталося на виборах вам не страшно жити в такій державі?

- У нас недавно тут збиралася рада екологічного конгресу. Одна дівчина розповідала про ситуацію в Находці. Уявляєте, з порту зараз везуть величезна кількість вугілля в інші країни! Але у всіх країнах світу вугілля вантажиться закритим способом, а в Находці - відкритим. І вугільний пил лежить шаром на дитсадках, школах, кількість хворих на ракові захворювання збільшилася за рік на 30 відсотків. Люди дихають вугільним пилом. Ця жінка каже, що вже все випробували: по 8-10 тисяч виходили на мітинги, їх хапали, саджали в тюрму. Вони чотири роки борються з цим. Задайте їй питання: вам не страшно жити в цій країні? У Конституції записано, що джерело влади - народ, а народ не може нічого зробити, щоб поліпшити екологічну обстановку. Як ви пам'ятаєте, минулий рік був Роком екології, але все пройшло без змін. Олігархи і чиновники заробляють гроші на здоров'ї людей.

А за два тижні до цього, коли я ще був кандидатом, у мене тут сиділа жінка з Воронезької області і розповідала страшні речі про те, що перевищення радіонуклідів в Хопрі - вже в п'ять разів, тому що одному олігарху хочеться нікель добувати і вивозити на Захід . А цим людям не страшно жити в країні?

А людині, якого замучили в катівнях в Санкт-Петербурзі? Його згвалтували, катували і вбили. Йому не страшно було жити в цій країні? Всім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо.

- Не у всіх є можливість втекти звідси.

- Я тут, разом з вами. Нікуди не подінуся. І діти мої тут живуть, ходять в наш дитячий садок. А є чиновники, у яких квартири по 500 квадратних метрів, які працюють в уряді і отримують дохід під 3 мільярди рублів. А олігарх хто?

- Кажуть, що ви.

- Основна маса людей, на яких спирається влада, - це або залякані, або ті, які думати не вміють. Але поступово люди прозрівають. Малоймовірно, що в суспільстві, де величезна кількість бідних, голосують за владу. Але є, звичайно, країна в Африці, там Мугабе по 80-90 відсотків отримував (Роберт Мугабе був президентом Зімбабве з 1987 по 2017 рік, повалений в результаті військового перевороту - прим. Ред.). Що потім з ним було, ми знаємо. Були люди, які завжди отримували по 80 відсотків. Це Хосні Мубарак, Саддам Хусейн. Де вони зараз? Ми ж все-таки Європа. Так давайте по-європейськи жити.

«Росія - шановна держава на світовій арені «Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? »Фото: kremlin.ru

- До речі, а де наше місце в світі? В недавній статті Владислав Сурков передрік Росії сотні років геополітичного самотності, зазначивши, що і на Заході нас не розуміють, і на Схід йти не варто.

- Хто такий Сурков? Великий мислитель? Може бути. Діяльність Суркова якраз і призвела до того, що Росія знаходиться в нинішньому положенні. Звичайно, можна розповідати про суверенну демократію, програмою-2020. До речі, коли я ще був в «Єдиної Росії», то брав участь у розробці програми-2020 року, але мене ніхто не слухав, а слухали Суркова. Що в результаті у нього вийшло з Росією? Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? Ми можемо цитувати Чубайса, Грефа, Кудріна, Суркова, але який у цьому сенс? Через кілька років вони помруть, нащадки їх проклянуть.

Слухати Суркова - це все одно що третьокласника, який буде розповідати про успіхи в зоотехніці, про прекрасних корів і ветеринарну службу. А поруч буде сидіти справжній зоотехнік, який все життя пропрацював з коровами, і думати: «Хлопець не дебіл, але якийсь Странненький». Коли я Суркова читаю, слухаю, то думаю: «Хто такий?» Так що всі ці політологи, Суркова ... Результат їх діяльності ми бачимо кожен день, заходячи в поліклініку, спілкуючись з чиновниками, проїжджаючи по дорогах Росії. Навіть уже Казахстан і Білорусь - держави, які йдуть з геополітичної орбіти Росії. І в цьому всьому винні такі, як Сурков.

- Все-таки зазвичай вважають, що все вирішує одна особа, причому це не Сурков.

- Одна особа нічого і ніколи вирішити не може. Наприклад, я директор радгоспу, у мене велике господарство, раптом нам приходить штраф. Виявляється, що мої хлопці вирішили перекопати дорогу в лісі: штраф - 250 тисяч рублів. Якби вони перекопали дорогу на нашій землі, то не було б нічого, а так вони влізли на лісові землі, формально вони не мають рації. Це директор їм сказав зробити? Ні. Але хто винен? Директор. Думаєте, що перша особа віддає безглузді команди, які призводять до небажаних наслідків?

«Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо «Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо »Фото: government.ru

«Поганому танцюристу завжди ЩОСЬ ЗАВАЖАЄ. ТРЕБА СПОЧАТКУ НАВЧИТИСЯ ТАНЦЕВАТЬ »

- Конфронтація із Заходом у нас наростає. По-вашому, чи можемо ми в принципі бути союзником Заходу або ж приречені бути вічним його противником?

- Ви заміжня, у вас є свекруха. Уявіть, що ви будете приходити до неї додому, плювати їй в каструльку і говорити: «Улюблена свекруха, у нас же з тобою все нормально». Перший раз вона скаже: «Ти помилилася, напевно, не треба було себе так вести». Другий раз вона просто на поріг вас не пустить. Так якщо ви хочете, щоб до вас добре ставилися, напевно, треба і самим добре ставитися до якихось людям. Чи згодні? Не треба себе випинати, навіть якщо у вас ядерна палиця є, ви повинні себе вести пристойно. Вони, звичайно, теж не ангели, у них свої таргани в голові. Але не давайте приводу своєї свекрухи ставитися до вас погано. А вже якщо вона поведе себе погано, тоді у вас буде можливість або бути великодушною і пробачити, або, навпаки, щось відповісти. Ми ж ведемо якусь дивну політику: хочемо, щоб до нас всі ставилися добре, а самі поводимося так, як хочемо, тому що у нас є ядерна палиця. Так само не роблять. Треба поважати своїх прихильників і навіть супротивників.

Тому я вважаю, що ми багато чого зробили неправильно. Якщо вже ти сказав А, то роби Б. А хто, до речі, погодився на те, щоб Лівію розбомбили? А хто здав Ірак? Хто звернув свою ядерну програму, знищив ядерний потенціал? А хто віддав Китаю величезну територію? А хто прийняв закон, що у нас є території випереджаючого розвитку, які фактично віддають на 75 років іноземним державам разом з населенням? Це хіба зробили вороги, це підступи США? Поганому танцюристу завжди щось заважає. Треба спочатку навчитися танцювати. Так що я вважаю, що у нас величезна кількість помилок у зовнішньополітичній діяльності та це вже не можна не помічати. Мене ж завжди цікавить результат. А що у нас в підсумку? Перерахуйте-ка всіх союзників Росії, на кого можемо покластися.

- Сумніваюся, наприклад, що ми можемо покластися на Китай ...

- Китай, цей «великий дракон», - наша геополітична помилка. У нього в пріоритеті тільки свої інтереси. Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо.

- Тобто ви вважаєте, що розворот на Схід - помилка?

- Це не просто помилка, це майбутня катастрофа. Якщо ви вип'єте денатурат, то помрете не відразу. Але ви вже випили, і ви вже приречені. Приблизно те ж саме з Китаєм. Не потрібно нікуди повертатися, треба повернутися всередину країни, а не до Китаю. Треба розвивати власне виробництво. А Китай ще дужче європейців. Ті зі своєю толерантністю можуть щось пробачити, а китайці не пробачать. Вони вже залізли до вас в ліжко і готові викинути вас звідти. Їм потрібен тільки привід, а його вони знайдуть. Ми можемо втратити території побільше, ніж Крим.

«У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото:   president «У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото: president.tatarstan.ru

«З ЙОГО ГРОШИМА ГРЕФ МАВ ПОБУДУВАТИ ТИСЯЧУ ШКІЛ»

- Ви говорите, що потрібно повернутися всередину. Чи вважаєте, що можна зробити всю Росію подібної вашому радгоспу - територією соціального оптимізму. Але Росія - країна велика, а ваш радгосп зовсім невеликий ...

- Які ресурси у радгоспу?

- До речі, кажуть, що ви в основному не на полуниці заробляєте ...

- Неважливо, на чому ми заробляємо. Але ви ж не питаєте «Норільський нікель», чому він до сих пір не зробив Норильськ таким же, як радгосп імені Леніна. У нього ж доходів в мільйони разів більше, ніж у радгоспу! Подивіться: така ж земля з такими ж людьми. У нас в радгоспі збереглося виробництво, ми виробляємо в п'ять разів більше, ніж тоді, коли я став директором. Ми модернізували виробництво, не брали кредитів, але грошей вистачило на все: і на модернізацію, і на збільшення виробництва, і на дитячі садки, і на школи, і на пенсіонерів. Так чому в країні цього не можна зробити?

- Я вас і хочу запитати, в чому причина. Немає бажання?

- Звісно. У нас в радгоспі немає принципу «кради - і хай буде, що буде». Тому ми прийшли надовго і працюємо для жителів і розвитку виробництва. Якось до нас приїхав [Герман] Греф, коли ми будували школу. Він теж зводив свою і приїхав подивитися. Він був захоплений, я це бачив. Вийшов на третій поверх, а у нас звідти вид на поля з суницею: «О! Який вид класний, у мене такого виду немає ». Я кажу, що ми виробляємо суницю. А Греф що робить? Наживається на високих відсотках? Створив іпотечну систему, в якій тільки банк виграє завжди? Тоді він сказав мені: «Ми будуємо школу на свої гроші». А я йому відповів: «Ви думаєте, ми за чужі? Ми теж за свої гроші будуємо школу ». Але тільки гроші його і гроші наші порівнювати важко. З його грошима Греф повинен був побудувати тисячу шкіл. У нього навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років.

У Росії чого не вистачає? Грошей? Гроші точно є, інакше не купували б чиновники собі яхти як божевільні. Людей немає? Люди є, нормальні, розумні. Земля? Є. Чого немає? Бажання. Ви ж можете своїм фахівцям поставити задачу швидко все розтягнути, можете поставити задачу працювати на радгосп, а можете сказати, що головне - це збагачення. Так яке у нас в країні побудували суспільство? Суспільство споживання. Наша країна стала країною продавців і чиновників.

- І охоронців.

- І силових структур. Раніше було інакше. Люди працювали і заробляли гроші, поважали себе. Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз».

А що ж таке було в Радянському Союзі, чого немає зараз в Росії? Ті ж самі корисні копалини, ті ж самі люди, ті ж самі кліматичні умови. Але грошей вистачало, щоб допомагати країнам, що розвиваються, містити Рада економічної взаємодопомоги і всі ці сателіти, проводити величезну кількість різної продукції, створювати заводи, фабрики, мати безкоштовну медицину, освіту. Ми ж в космос літали, перекривали річки, будували електростанції. Всі нас поважали. Грошей вистачало, щоб переозброїти всіх своїх союзників. Тоді що змінилося за ці роки?

«Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть «Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз» Фото: «БІЗНЕС Online»

- Територія стала менше.

- Все союзні республіки, особливо Узбекистан, Туркменістан, жили за рахунок Росії. Ми їм гроші направляли, щоб вони там нормально жили. Латвія, Литва, Естонія, Молдова - все це були території, які за рахунок Росії, України, Білорусії непогано жили.

- І чого ж зараз немає?

- Ідеологія влади змінилася. Всі лають КПРС, а в її програмі було записано, що головним завданням партії є підвищення матеріального добробуту радянського народу. Красти не давали. Всі знали, що секретар райкому має на щось право, але якщо перевищить повноваження, то його швидко секретар обкому прибере. А той, у свою чергу, боявся ЦК, де сиділи люди, які пройшли шлях від робітника до члена політбюро і працювали на країну. Так, у них були привілеї, але в порівнянні з тими, що є у нинішніх чиновників ... Тоді пенсія у бабусі була 120 рублів, а у цього зарплата в 600-800 рублів. Але такого розриву в доходах, як зараз, не було.

Китайці нас чому обігнали? Вони дали можливість малому і середньому бізнесу розвиватися, але великі стратегічні галузі залишили за державою. Вони не випустили з рук тарифи, а малий і середній бізнес почав працювати і завалив весь світ китайськими товарами. А ми в цей момент з 20 відсотками [частки в світовому] ВВП пішли до 2 відсотків, оскільки олігархові обов'язково треба купити ще одну яхточку, адже бідний керівник держкорпорації не може без 2 мільйонів рублів в день, а віце-прем'єру потрібно побудувати дачу в 3 тисячі квадратних метрів. Без цього вони, виявляються, не можуть. Тоді ж була система: висунувся з багатством - і тебе не стало. А ми зараз не можемо побороти корупцію, бідність. Чоловік, який хоче, але не може, - імпотент. Так що в уряді зібралися імпотенти. Вони «хочуть», але нічого не «можуть». А що ж тоді ці «імпотенти» роблять в уряді?

На жаль треба визнати, що величезна кількість наших співгромадян брали участь в процесі фальсифікації виборів. Адже не можна фальсифікувати без виборчих комісій, без тих людей, які пішли і по 2-3 рази проголосували, без поліцейських, які все бачать, але закрили очі, без прокурорів, без цих політологів, які несуть всяку маячню, без продажних «журналістів», які розповідають те, чого немає. Наприклад, Петро Толстой заявив, що треба лікуватися корою дуба. Я подивлюся, коли його близька людина буде вмирати, а він до нього прийде з корою дуба замість американського ліки, яке у нас виробляти, на жаль, не можуть.

У нас в країні створили таку економіку, яка обслуговує владу. Група холуїв навіть не розуміє, що робить, а потім біжить і проситься полетіти за кордон на операцію. Річ у тім, у них грошей багато. Так підіть і спробуйте витратити їх на російську медицину. Спробуйте тут організувати нормальне медобслуговування, коли до тебе приходять і кажуть: бинти імпортні, шприци імпортні. А що у вас вітчизняне? Руки. Правда, катетер у вену поставити не можуть. А адже це дипломований фахівець, заплатив за своє навчання, але зате диплом є. Хочете потрапити йому в руки?

«Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум «Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за »Фото: © Борис Бабанов, РІА« Новости »

«НАША ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ПРИВЕЛА ДО ТОГО, ЩО У НАС В СНД НЕ ВИЯВИЛОСЯ ДРУЗІВ»

- Чому тоді розвалився Радянський Союз, якщо все було настільки добре?

- Тому що жадібність охопила. Їм захотілося свободи для себе. А як це зробити? Треба було проголосити перебудову. В принципі, перебудова була потрібна, китайці теж приблизно в цей же час проголосили перебудову, але вони направили свої сили на виробництво, на посилення держави. А наші свої зусилля куди направили? На збагачення. Оскільки пріоритети були розставлені, а вся ця політика після Горбачова і Єльцина була продовжена і посилена, то в результаті з'явилася величезна кількість бідних і невелика кількість багатих.

- Ви хочете сказати, що кашу заварив Михайло Горбачов?

- Ні, він почав перебудову. Якби ми зараз викликали Горбачова і запитали: «Що у тебе таке вийшло?» Він би відповів: «Я навіть про таке не думав, у мене навіть в думках не було». Але прийшов популіст Єльцин, який «зжер» Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за. Але все взяли і тихо злили, тому що думали, що ми велика країна Росія, яка всіх годує. А потім виявилося, що ми стали годувати тільки своїх олігархів і більше нікого.

- Сумний підсумок.

- Що вийшло, то вийшло. Але вийшло погано.

- Можливий СРСР 2.0, про який говорять деякі політики?

Павло Грудінін: «Росія стала країною продавців і чиновників!»

2.05.2018

Директор радгоспу ім. Леніна про «імпотентах» в уряді, «плювках в каструльку» Заходу і долю своїх вусів. Частина 2-я

«Якщо зараз не поміняти Воробйова, то від Московської області нічого не залишиться», - каже Павло Грудінін, відповідаючи на питання, чи збирається він йти на вибори губернатора Підмосков'я. В інтерв'ю «БІЗНЕС Online» Грудінін розповідає, як через вибори змушений розгрібати вал арбітражних позовів і кримінальних справ, а також розмірковує про те, чим Сурков-геополітик нагадує третьокласника-зоотехніка, чому союз з Китаєм обернеться катастрофою і навіщо розвалили СРСР.

Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін Павло Грудінін: «Усім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо» Фото: Олексій Бєлкін

«СЛУХАТИ Суркова - ВСЕ ОДНО ЩО третьокласників, ЯКИЙ БУДЕ РОЗПОВІДАТИ ПРО УСПІХИ В зоотехнік»

- Павло Миколайович, після всього, що сталося на виборах вам не страшно жити в такій державі?

- У нас недавно тут збиралася рада екологічного конгресу. Одна дівчина розповідала про ситуацію в Находці. Уявляєте, з порту зараз везуть величезна кількість вугілля в інші країни! Але у всіх країнах світу вугілля вантажиться закритим способом, а в Находці - відкритим. І вугільний пил лежить шаром на дитсадках, школах, кількість хворих на ракові захворювання збільшилася за рік на 30 відсотків. Люди дихають вугільним пилом. Ця жінка каже, що вже все випробували: по 8-10 тисяч виходили на мітинги, їх хапали, саджали в тюрму. Вони чотири роки борються з цим. Задайте їй питання: вам не страшно жити в цій країні? У Конституції записано, що джерело влади - народ, а народ не може нічого зробити, щоб поліпшити екологічну обстановку. Як ви пам'ятаєте, минулий рік був Роком екології, але все пройшло без змін. Олігархи і чиновники заробляють гроші на здоров'ї людей.

А за два тижні до цього, коли я ще був кандидатом, у мене тут сиділа жінка з Воронезької області і розповідала страшні речі про те, що перевищення радіонуклідів в Хопрі - вже в п'ять разів, тому що одному олігарху хочеться нікель добувати і вивозити на Захід . А цим людям не страшно жити в країні?

А людині, якого замучили в катівнях в Санкт-Петербурзі? Його згвалтували, катували і вбили. Йому не страшно було жити в цій країні? Всім повинно бути страшно, але ж всі ми якось живемо.

- Не у всіх є можливість втекти звідси.

- Я тут, разом з вами. Нікуди не подінуся. І діти мої тут живуть, ходять в наш дитячий садок. А є чиновники, у яких квартири по 500 квадратних метрів, які працюють в уряді і отримують дохід під 3 мільярди рублів. А олігарх хто?

- Кажуть, що ви.

- Основна маса людей, на яких спирається влада, - це або залякані, або ті, які думати не вміють. Але поступово люди прозрівають. Малоймовірно, що в суспільстві, де величезна кількість бідних, голосують за владу. Але є, звичайно, країна в Африці, там Мугабе по 80-90 відсотків отримував (Роберт Мугабе був президентом Зімбабве з 1987 по 2017 рік, повалений в результаті військового перевороту - прим. Ред.). Що потім з ним було, ми знаємо. Були люди, які завжди отримували по 80 відсотків. Це Хосні Мубарак, Саддам Хусейн. Де вони зараз? Ми ж все-таки Європа. Так давайте по-європейськи жити.

«Росія - шановна держава на світовій арені «Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? »Фото: kremlin.ru

- До речі, а де наше місце в світі? В недавній статті Владислав Сурков передрік Росії сотні років геополітичного самотності, зазначивши, що і на Заході нас не розуміють, і на Схід йти не варто.

- Хто такий Сурков? Великий мислитель? Може бути. Діяльність Суркова якраз і призвела до того, що Росія знаходиться в нинішньому положенні. Звичайно, можна розповідати про суверенну демократію, програмою-2020. До речі, коли я ще був в «Єдиної Росії», то брав участь у розробці програми-2020, але мене ніхто не слухав, а слухали Суркова. Що в результаті у нього вийшло з Росією? Росія - шановна держава на світовій арені? Росія - економічно сильна держава? У Росії є справедливість? Чого добився Сурков? Хто він такий? Ми можемо цитувати Чубайса, Грефа, Кудріна, Суркова, але який у цьому сенс? Через кілька років вони помруть, нащадки їх проклянуть.

Слухати Суркова - це все одно що третьокласника, який буде розповідати про успіхи в зоотехніці, про прекрасних корів і ветеринарну службу. А поруч буде сидіти справжній зоотехнік, який все життя пропрацював з коровами, і думати: «Хлопець не дебіл, але якийсь Странненький». Коли я Суркова читаю, слухаю, то думаю: «Хто такий?» Так що всі ці політологи, Суркова ... Результат їх діяльності ми бачимо кожен день, заходячи в поліклініку, спілкуючись з чиновниками, проїжджаючи по дорогах Росії. Навіть уже Казахстан і Білорусь - держави, які йдуть з геополітичної орбіти Росії. І в цьому всьому винні такі, як Сурков.

- Все-таки зазвичай вважають, що все вирішує одна особа, причому це не Сурков.

- Одна особа нічого і ніколи вирішити не може. Наприклад, я директор радгоспу, у мене велике господарство, раптом нам приходить штраф. Виявляється, що мої хлопці вирішили перекопати дорогу в лісі: штраф - 250 тисяч рублів. Якби вони перекопали дорогу на нашій землі, то не було б нічого, а так вони влізли на лісові землі, формально вони не мають рації. Це директор їм сказав зробити? Ні. Але хто винен? Директор. Думаєте, що перша особа віддає безглузді команди, які призводять до небажаних наслідків?

«Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо «Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо »Фото: government.ru

«Поганому танцюристу завжди ЩОСЬ ЗАВАЖАЄ. ТРЕБА СПОЧАТКУ НАВЧИТИСЯ ТАНЦЕВАТЬ »

- Конфронтація із Заходом у нас наростає. По-вашому, чи можемо ми в принципі бути союзником Заходу або ж приречені бути вічним його противником?

- Ви заміжня, у вас є свекруха. Уявіть, що ви будете приходити до неї додому, плювати їй в каструльку і говорити: «Улюблена свекруха, у нас же з тобою все нормально». Перший раз вона скаже: «Ти помилилася, напевно, не треба було себе так вести». Другий раз вона просто на поріг вас не пустить. Так якщо ви хочете, щоб до вас добре ставилися, напевно, треба і самим добре ставитися до якихось людям. Чи згодні? Не треба себе випинати, навіть якщо у вас ядерна палиця є, ви повинні себе вести пристойно. Вони, звичайно, теж не ангели, у них свої таргани в голові. Але не давайте приводу своєї свекрухи ставитися до вас погано. А вже якщо вона поведе себе погано, тоді у вас буде можливість або бути великодушною і пробачити, або, навпаки, щось відповісти. Ми ж ведемо якусь дивну політику: хочемо, щоб до нас всі ставилися добре, а самі поводимося так, як хочемо, тому що у нас є ядерна палиця. Так само не роблять. Треба поважати своїх прихильників і навіть супротивників.

Тому я вважаю, що ми багато чого зробили неправильно. Якщо вже ти сказав А, то роби Б. А хто, до речі, погодився на те, щоб Лівію розбомбили? А хто здав Ірак? Хто звернув свою ядерну програму, знищив ядерний потенціал? А хто віддав Китаю величезну територію? А хто прийняв закон, що у нас є території випереджаючого розвитку, які фактично віддають на 75 років іноземним державам разом з населенням? Це хіба зробили вороги, це підступи США? Поганому танцюристу завжди щось заважає. Треба спочатку навчитися танцювати. Так що я вважаю, що у нас величезна кількість помилок у зовнішньополітичній діяльності та це вже не можна не помічати. Мене ж завжди цікавить результат. А що у нас в підсумку? Перерахуйте-ка всіх союзників Росії, на кого можемо покластися.

- Сумніваюся, наприклад, що ми можемо покластися на Китай ...

- Китай, цей «великий дракон», - наша геополітична помилка. У нього в пріоритеті тільки свої інтереси. Судячи з усього, сподіваючись на дружбу з Китаєм, ми багато втратимо. Ми все продаємо Китаю, але грошей не отримуємо.

- Тобто ви вважаєте, що розворот на Схід - помилка?

- Це не просто помилка, це майбутня катастрофа. Якщо ви вип'єте денатурат, то помрете не відразу. Але ви вже випили, і ви вже приречені. Приблизно те ж саме з Китаєм. Не потрібно нікуди повертатися, треба повернутися всередину країни, а не до Китаю. Треба розвивати власне виробництво. А Китай ще дужче європейців. Ті зі своєю толерантністю можуть щось пробачити, а китайці не пробачать. Вони вже залізли до вас в ліжко і готові викинути вас звідти. Їм потрібен тільки привід, а його вони знайдуть. Ми можемо втратити території побільше, ніж Крим.

«У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото:   president «У Германа Грефа навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років» Фото: president.tatarstan.ru

«З ЙОГО ГРОШИМА ГРЕФ МАВ ПОБУДУВАТИ ТИСЯЧУ ШКІЛ»

- Ви говорите, що потрібно повернутися всередину. Чи вважаєте, що можна зробити всю Росію подібної вашому радгоспу - територією соціального оптимізму. Але Росія - країна велика, а ваш радгосп зовсім невеликий ...

- Які ресурси у радгоспу?

- До речі, кажуть, що ви в основному не на полуниці заробляєте ...

- Неважливо, на чому ми заробляємо. Але ви ж не питаєте «Норільський нікель», чому він до сих пір не зробив Норильськ таким же, як радгосп імені Леніна. У нього ж доходів в мільйони разів більше, ніж у радгоспу! Подивіться: така ж земля з такими ж людьми. У нас в радгоспі збереглося виробництво, ми виробляємо в п'ять разів більше, ніж тоді, коли я став директором. Ми модернізували виробництво, не брали кредитів, але грошей вистачило на все: і на модернізацію, і на збільшення виробництва, і на дитячі садки, і на школи, і на пенсіонерів. Так чому в країні цього не можна зробити?

- Я вас і хочу запитати, в чому причина. Немає бажання?

- Звісно. У нас в радгоспі немає принципу «кради - і хай буде, що буде». Тому ми прийшли надовго і працюємо для жителів і розвитку виробництва. Якось до нас приїхав [Герман] Греф, коли ми будували школу. Він теж зводив свою і приїхав подивитися. Він був захоплений, я це бачив. Вийшов на третій поверх, а у нас звідти вид на поля з суницею: «О! Який вид класний, у мене такого виду немає ». Я кажу, що ми виробляємо суницю. А Греф що робить? Наживається на високих відсотках? Створив іпотечну систему, в якій тільки банк виграє завжди? Тоді він сказав мені: «Ми будуємо школу на свої гроші». А я йому відповів: «Ви думаєте, ми за чужі? Ми теж за свої гроші будуємо школу ». Але тільки гроші його і гроші наші порівнювати важко. З його грошима Греф повинен був побудувати тисячу шкіл. У нього навіть річна зарплата більше, ніж мій дохід за 100 років.

У Росії чого не вистачає? Грошей? Гроші точно є, інакше не купували б чиновники собі яхти як божевільні. Людей немає? Люди є, нормальні, розумні. Земля? Є. Чого немає? Бажання. Ви ж можете своїм фахівцям поставити задачу швидко все розтягнути, можете поставити задачу працювати на радгосп, а можете сказати, що головне - це збагачення. Так яке у нас в країні побудували суспільство? Суспільство споживання. Наша країна стала країною продавців і чиновників.

- І охоронців.

- І силових структур. Раніше було інакше. Люди працювали і заробляли гроші, поважали себе. Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз».

А що ж таке було в Радянському Союзі, чого немає зараз в Росії? Ті ж самі корисні копалини, ті ж самі люди, ті ж самі кліматичні умови. Але грошей вистачало, щоб допомагати країнам, що розвиваються, містити Рада економічної взаємодопомоги і всі ці сателіти, проводити величезну кількість різної продукції, створювати заводи, фабрики, мати безкоштовну медицину, освіту. Ми ж в космос літали, перекривали річки, будували електростанції. Всі нас поважали. Грошей вистачало, щоб переозброїти всіх своїх союзників. Тоді що змінилося за ці роки?

«Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть «Запитайте у своєї мами, чи була раніше впевненість в завтрашньому дні, в тому, що в лікарні допоможуть. Мама вам відповість: «Олено, я хочу повернутися в Радянський Союз» Фото: «БІЗНЕС Online»

- Територія стала менше.

- Все союзні республіки, особливо Узбекистан, Туркменістан, жили за рахунок Росії. Ми їм гроші направляли, щоб вони там нормально жили. Латвія, Литва, Естонія, Молдова - все це були території, які за рахунок Росії, України, Білорусії непогано жили.

- І чого ж зараз немає?

- Ідеологія влади змінилася. Всі лають КПРС, а в її програмі було записано, що головним завданням партії є підвищення матеріального добробуту радянського народу. Красти не давали. Всі знали, що секретар райкому має на щось право, але якщо перевищить повноваження, то його швидко секретар обкому прибере. А той, у свою чергу, боявся ЦК, де сиділи люди, які пройшли шлях від робітника до члена політбюро і працювали на країну. Так, у них були привілеї, але в порівнянні з тими, що є у нинішніх чиновників ... Тоді пенсія у бабусі була 120 рублів, а у цього зарплата в 600-800 рублів. Але такого розриву в доходах, як зараз, не було.

Китайці нас чому обігнали? Вони дали можливість малому і середньому бізнесу розвиватися, але великі стратегічні галузі залишили за державою. Вони не випустили з рук тарифи, а малий і середній бізнес почав працювати і завалив весь світ китайськими товарами. А ми в цей момент з 20 відсотками [частки в світовому] ВВП пішли до 2 відсотків, оскільки олігархові обов'язково треба купити ще одну яхточку, адже бідний керівник держкорпорації не може без 2 мільйонів рублів в день, а віце-прем'єру потрібно побудувати дачу в 3 тисячі квадратних метрів. Без цього вони, виявляються, не можуть. Тоді ж була система: висунувся з багатством - і тебе не стало. А ми зараз не можемо побороти корупцію, бідність. Чоловік, який хоче, але не може, - імпотент. Так що в уряді зібралися імпотенти. Вони «хочуть», але нічого не «можуть». А що ж тоді ці «імпотенти» роблять в уряді?

На жаль треба визнати, що величезна кількість наших співгромадян брали участь в процесі фальсифікації виборів. Адже не можна фальсифікувати без виборчих комісій, без тих людей, які пішли і по 2-3 рази проголосували, без поліцейських, які все бачать, але закрили очі, без прокурорів, без цих політологів, які несуть всяку маячню, без продажних «журналістів», які розповідають те, чого немає. Наприклад, Петро Толстой заявив, що треба лікуватися корою дуба. Я подивлюся, коли його близька людина буде вмирати, а він до нього прийде з корою дуба замість американського ліки, яке у нас виробляти, на жаль, не можуть.

У нас в країні створили таку економіку, яка обслуговує владу. Група холуїв навіть не розуміє, що робить, а потім біжить і проситься полетіти за кордон на операцію. Річ у тім, у них грошей багато. Так підіть і спробуйте витратити їх на російську медицину. Спробуйте тут організувати нормальне медобслуговування, коли до тебе приходять і кажуть: бинти імпортні, шприци імпортні. А що у вас вітчизняне? Руки. Правда, катетер у вену поставити не можуть. А адже це дипломований фахівець, заплатив за своє навчання, але зате диплом є. Хочете потрапити йому в руки?

«Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум «Прийшов популіст Єльцин, який« зжер »Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за »Фото: © Борис Бабанов, РІА« Новости »

«НАША ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ПРИВЕЛА ДО ТОГО, ЩО У НАС В СНД НЕ ВИЯВИЛОСЯ ДРУЗІВ»

- Чому тоді розвалився Радянський Союз, якщо все було настільки добре?

- Тому що жадібність охопила. Їм захотілося свободи для себе. А як це зробити? Треба було проголосити перебудову. В принципі, перебудова була потрібна, китайці теж приблизно в цей же час проголосили перебудову, але вони направили свої сили на виробництво, на посилення держави. А наші свої зусилля куди направили? На збагачення. Оскільки пріоритети були розставлені, а вся ця політика після Горбачова і Єльцина була продовжена і посилена, то в результаті з'явилася величезна кількість бідних і невелика кількість багатих.

- Ви хочете сказати, що кашу заварив Михайло Горбачов?

- Ні, він почав перебудову. Якби ми зараз викликали Горбачова і запитали: «Що у тебе таке вийшло?» Він би відповів: «Я навіть про таке не думав, у мене навіть в думках не було». Але прийшов популіст Єльцин, який «зжер» Горбачова, який плювати хотів на всенародний референдум. Адже був референдум про збереження СРСР, все ж проголосували за. Але все взяли і тихо злили, тому що думали, що ми велика країна Росія, яка всіх годує. А потім виявилося, що ми стали годувати тільки своїх олігархів і більше нікого.

- Сумний підсумок.

- Що вийшло, то вийшло. Але вийшло погано.

- Можливий СРСР 2.0, про який говорять деякі політики?

- СРСР Взагалі Вже Неможливо. Ві ж розумієте, что сталося за останні кілька років? Ми пересваріліся з усіма, в тому чіслі Всередині СНД. Будь-які Союзі сіломіць НЕ Виходять. Наша зовнішня політика привела до того, що у нас всередині СНД не виявилося друзів. Білорусь і Казахстан вже не друзі, вони вже дивляться в різні боки. Наприклад, Нурсултан Назарбаєв їздив в США, уклав з ними контракти, договори. Він же дозволив американцям на п'ять днів без візи приїжджати. А ми вводимо ще дурні санкції. Адже, відповідно до наших домовленостей з Білоруссю і Казахстаном, санкції можуть вводити тільки три країни одночасно, тому що у нас єдиний економічний простір. А ми самі наплювали на ці домовленості і одні ввели санкції. Таким чином ми дезавуювали наш економічний союз. Ми самі першими сказали: «Пішли всі, ми великі!» А білоруси сказали: «Ну ладно. До нас-то можна ввозити », - і потім вони весь товар везуть до нас сюди. І де тут підстава для заборони? Тоді треба відновлювати кордон, а ми зробити цього не можемо. А я уявляю, що б було, якби реально білоруси відмовилися нам ввозити товар. Знаєте, як полки б спорожніли?

- Білорусь у нас і так лають за поставки фальсифікату, контрафактного сухого молока ...

- Дивіться, Росія уклала угоду з Індонезією на поставку туди винищувачів Су-35. За цим договором за літаки нам платять пальмовою олією. Росія ввозить до себе це пальмова олія, з якого виходять молочні продукти. А куди це все потім потрапляє? Хіба вивозиться в Китай? Ні. Все це залишається тут. Виходить, що Росія своїми руками труїть власний народ, а потім звинувачує Білорусь. Розумієте, інтереси державних і напівдержавних компаній лежать в сферах інтересів чиновників. побудувати завод в Тамані з приймання пальмового масла ми могли тільки за участю можновладців. Якщо ви вдумайтеся в ситуацію, то зрозумієте, що за всім стоять держслужбовці. За сміттям варто держслужбовець або член кооперативу «Озеро» . Все, що приносить гроші, розпиляно між людьми, які мають в тому числі іноземне громадянство. У наявності подвійні стандарти. Річ у тім, у мене син одружився на дівчинці з Латвії, і кажуть, що це погано. А то, що у деяких чиновників-патріотів діти не говорять по-російськи і взагалі тут не з'являються, значить, добре.

«У мене і радгоспу з'явилися серйозні проблеми, мої діти і друзі постраждали «У мене і радгоспу з'явилися серйозні проблеми, мої діти і друзі постраждали. Ніхто нас не може захистити, крім КПРФ, яка зараз намагається мінімізувати мої проблеми »Фото: © Ілля Питалєв, РІА« Новости »

«ПАМ'ЯТАЙТЕ ФРАЗУ« БУВ БИ ЛЮДИНА, А СТАТТЯ ЗНАЙДЕТЬСЯ »? ЦЕ ПРО НАС"

- Повернемося до головної теми. Отже, післямова: вибори закінчилися. Які наслідки мала ваша виборна кампанія?

- Нічого не закінчилося. Це для людей, які голосували, все закінчилося. А для мене і мого колективу все тільки почалося: шість арбітражних справ, два в судах загальної юрисдикції, спроба порушення кримінальних справ. Для нас все тільки починається, як і для моїх друзів, які постраждали, так і для бізнесу. Я ж звернувся до президента 19 березня, сказав, що це ненормально, що за три місяці, коли я був кандидатом в президенти, всі старі справи, які ми вигравали, відновили. Але ж це ненормально. На це ніхто не розраховував. Тому зараз ми намагаємося відбитися від рейдерської атаки, намагаємося виграти апеляції в судах. Немає впевненості, що все добре закінчилося для мого колективу.

- Що саме?

- У мене і радгоспу з'явилися серйозні проблеми, мої діти і друзі постраждали: у одного рахунку заблокували, інший потрапив з моєю онукою в неприємну ситуацію, за ними ганявся Life. Ніхто нас не може захистити, крім КПРФ, яка зараз намагається мінімізувати мої проблеми. Сподіваємося, що до 100-річчя радгоспу, яке буде в листопаді, наші проблеми зникнуть. Адже вони просто на порожньому місці з'явилися. Пам'ятаєте фразу «була б людина, а стаття знайдеться»? Це як раз про нас. Зараз нам такі статті шиють, що уявити було неможливо. Наприклад, кримінальну справу за підробку штампів, бланків, печаток.

- Наскільки я розумію, ви не дуже довіряєте нашим судам. Як же ви збираєтеся судитися?

- У нас є інші суди? Ви можете не особливо довіряти нашим лікарям, але якщо інших немає, то ви все одно підете в лікарню. Так що у нас немає іншого поліції, інших судів, інший прокуратури, іншої влади. Ми змушені спілкуватися з ними, тому що інших немає.

- Вам не здається, що ви боретеся з вітряками?

- Як ви ставитеся до Дон Кіхоту? Він у вас позитивні або негативні емоції викликає?

- Дивак. Емоції швидше позитивні.

- Так, він боровся з вітряками, але емоції викликає позитивні. Що ж, тепер нічого не робити? Давайте ляжемо і помремо? Ні. Ви ж боретеся. Або, наприклад, ви виходили заміж, у вас були побоювання, а раптом чоловік не такий, але ви ж все-таки ризикнули, сподіваючись, що він виявиться хорошою людиною.

Або я спілкуюся з поліцейським і кажу: «Ви ж чесна людина, все розумієте». Він відповідає, що все розуміє і в рамках своєї волі може прийняти якесь рішення. Або судді говориш: «Ви ж все розумієте?» І той погоджується, якщо йому в цей момент не надійшов телефонний дзвінок. Був випадок, коли один суддя взагалі викликав і «належним чином поінформував» мого друга, який помер 8 років тому. Але ж і написав в справі, навіть зобов'язав покійного заплатити мито в розмірі 1,7 тисячі рублів. Тоді судді пред'явили документи, що людина померла, але він плювати хотів на це. Судячи з усього, не він писав судове рішення. Тому ми раптом з нормальною компанії стали компанією, яка начебто щось порушила. Це анекдот. А адже це суд! Тепер ми в апеляції будемо домагатися правди. Деякі суди ми виграємо. Поки ми з вами розмовляємо, мені прийшло СМС від юриста: «Павло Миколайович, Єрошкін (це акціонери, які віддали свої довіреності) відмовився від позовних вимог щодо визнання недійсним рішення загальних зборів 2017 року. Маленька перемога ». Так у нас всі документи були і тоді! Даремно вони нам мізки полоскали. Коли юристи побачили всі документи, вони зрозуміли, що справа безперспективна.

- Поясніть, звідки ці пайовики з'явилися.

- Ніяких пайовиків не було. Були акціонери. Але через помилки за указом Єльцина на нашу землю раптом після того, як ми стали акціонерним товариством, написали якісь свідчення. Причому у нас було 526 акціонерів, а виписали 417 свідоцтв. Тоді загальні збори проголосувало, що все вже в статутному капіталі, тому ніхто і не отримав свідоцтв. Але виникли дві людини, які ходили і говорили, що хочуть отримати свідоцтва. Їм відмовили всі суди. Але час від часу, коли починаються виборчі кампанії, виходять 5-7 чоловік, які говорять: «Ми пайовики». Вони кожен раз програють. І тут вони теж вийшли, а депутат обласної Думи від «Єдиної Росії» заплатив за них держмито - 60 тисяч за кожного. На цей суд приїхало велике число тележурналістів. Ми говоримо: «Вони ж акціонери, ось реєстр, деякі ходили на загальні збори. Не можуть бути пайовики акціонерами ». Суд відправив їх в арбітраж, тобто визнав, що вони не пайовики. А заступник голови Мособлсуда два години кричав на суддю «Ну-ка швидко скасувати рішення!» І апеляцію провели за два дні, хоча в пленумі ВС написано, що менше 15 днів бути не може. Але їм треба було встигнути до 18 березня. І так все це і тягнеться. Так і з'явилися пайовики, хоча насправді їх ніколи не було.

- Так вони відмовилися від своїх вимог?

- Вони подали п'ять або шість позовів. Але вони не ходять на судові засідання, замість них на процесах присутні юристи-рейдери, яких пенсіонери явно не могли найняти. За них це зробив депутат обласної Думи від «Єдиної Росії». Обласна влада тремтить від однієї думки, що я можу піти на вибори губернатора.

«Всі мої близькі потрапили в дуже складну ситуацію «Всі мої близькі потрапили в дуже складну ситуацію. Всі думали: коли ж все закінчиться? Вони ж бачать, що відбувається. Але, чесно кажучи, все це не принесло жодного задоволення »Фото: © Олександр Кряжев, РІА« Новости »

«В АРМІЇ СОЛДАТИ до дембеля ВІДЗНАЧАЮТЬ ДНІ В КАЛЕНДАРІ. ТАК І МОЯ РОДИНА закреслювати ДНІ ДО 18 БЕРЕЗНЯ »

- А ви підете на вибори губернатора в вересні?

- Ви хочете надрукувати, що я піду, щоб губернатор ще більше злякався? Я вам точно можу сказати одне: якщо зараз не поміняти губернатора, то від Московської області нічого не залишиться. Він і так її вже майже угробив. Тепер потрібні роки, щоб відновити те, що було хоча б при [Сергія] Шойгу або [Бориса] Громова. Люди некомпетентні, ще й жадібні, приведуть країну, область, район до тяжких наслідків. Це зараз і відбувається. Головна проблема Московської області - губернатор [Андрій] Воробйов. Але головна його задача - «правильно» провести вибори, а потім захистити свою владу і далі продовжувати грабувати Московську область.

Але навіть в цій ситуації треба вміти чогось радіти. Коли мені зовсім погано, я йду в нашу школу або дитячий сад. Там діти, вони такі хороші. Заради них варто жити. Вони наше майбутнє.

- У вас не проявився політичний азарт? Хочете продовження?

- Запитайте краще, чи отримав я задоволення від цього процесу. Ні не отримав. А що таке азарт?

- Це означає, що ви маєте намір далі йти в політику ...

- Все це треба ще осмислити. Ми ж говорили з вами, що процес ще не закінчився. Ні, для колективу радгоспу імені Леніна ще триває. Зараз поки що треба вийти з цієї ситуації гідно. А далі подивимося. Що таке азарт: «У мене 12 відсотків, а я міг би більше»? Я здаюся мрійником, але я насправді прагматична людина. Але за мною мільйони моїх однодумців, і перед ними я у відповіді.

«Я здаюся мрійником, але я насправді прагматична людина «Я здаюся мрійником, але я насправді прагматична людина. Але за мною мільйони моїх однодумців, і перед ними я у відповіді »Фото:« БІЗНЕС Online »

- А особисто ви?

- Про себе я якось і не думав. Звичайно, нам було важко, в тому числі моїй родині.

- Як сприйняла родина ваше бажання йти в президенти і потім результати виборів?

- В армії солдати до дембеля відзначають дні в календарі. Так і моя сім'я повісила календар і закреслювала дні до 18 березня. Це був дуже важкий період. Всі мої близькі потрапили в дуже складну ситуацію. Всі думали: коли ж все закінчиться? Вони ж бачать, що відбувається. Але, чесно кажучи, все це не принесло жодного задоволення. Але є ще інший принцип: якщо не я, то хто повинен був це робити? Хто?

- На самому початку було багато бажаючих.

- Я думаю, що серед бізнесменів було мало. Ми ж розуміємо, в якому світі живемо.

- Вас навіть з Михайлом Прохоровим іноді порівнювали.

- Між мною і Прохоровим, як між мною і Титовим, - прірва. Вони-то йшли за погодженням з владою. Прохоров в 2012 році нічого не робив, його завданням було відтягнути частину голосів і імітувати виборний процес. А я працював серйозно, і проти мене теж серйозно працювали. Хто-небудь стільки бруду на Прохорова вилив? До речі, він був і залишився власником зарубіжних баскетбольних клубів. У нього величезна кількість майна за кордоном, все прекрасно знали, як він живе, як на літаках літає з дівчатами. Це було відомо всім. І він не постраждав. Після виборів Прохоров набив літак моделями і полетів, а я тут сиджу і розсьорбувати, заодно готуюся до весняної польової кампанії. Між мною і Прохоровим ставити знак рівності не можна.

«Я не міг не збрити вуса, бо пообіцяв» Фото: Олексій Бєлкін «Я не міг не збрити вуса, бо пообіцяв» Фото: Олексій Бєлкін

«КОЛИ МИ ЗБУДУВАЛИ НОВУ ШКОЛУ, ЖОДЕН ЖУРНАЛІСТ НЕ ПРИЇХАВ. КОЛИ Я поголив вуса, ДЗВОНИЛИ ВСЕ »

- Ви не без коливань, але виконали умови публічної суперечки. Легко було розлучатися з вусами?

- Мене це взагалі не турбувало, мене турбувало інше - моральний аспект. Я не вважаю, що ми набрали менше 15 відсотків, я абсолютно переконаний в тому, що більше. Те, що записали в ЦВК, і те, що ми реально отримали, - дві великі різниці. Інша справа, що у нас [Юрієм] Дудем не було додаткових умов: якщо ти визнаєш вибори чесними, то я збрию вуса. Тому формально в чоловічому суперечці я програв. Я не міг не збрити вуса, бо пообіцяв. Інша справа, що я дочекався офіційного опублікування результатів. І після того, як вони оголосили, що у мене 11,77 відсотка, я пішов і збрив вуса. І нічого страшного, як бачите, вони вже відросли.

- До цього вас давно бачили без вусів?

- Я думаю, що мене бачили тільки близькі, це було в 1985 році. Виходить, що 33 роки я ходжу з вусами. А взагалі, мене вразило інше - в країні щось сталося, особливо у журналістів. Коли ми побудували нову школу, а вона визнана кращою, то жоден журналіст до нас не приїхав, нічого не запитав. А коли я збрив вуса, змушений був відключити телефон, дзвонили всі. Або писали СМС: «Я продюсер" Росії-24 ", скажіть, будь ласка, ви збрили вуса або НЕ зголили. Підтвердіть нам ». Нісенітниця якась!

Таке ж почуття я випробував, коли [Дональд] Трамп виграв вибори. Я дивився на ідіотів-політтехнологів, депутатів Держдуми, які раділи цьому. Вони ж навіть не знають Трампа, жодного разу з ним не розмовляли, а так раділи: «Ми перемогли!» А потім і головною новиною стала інавгурація Трампа. Ви, журналісти, інавгурації Трампа приділили більше ефірного часу, ніж інавгурації нашого президента. По всіх каналах транслювали це в прямому ефірі. Ви б так наші проблеми висвітлювали. В той момент якраз підняли ціни на газ. А через рік Трамп показав себе!

Якщо у нас дитина напав з ножем на інших, то у нас мовчать. А якщо зробили те ж саме в Америці, то наш прем'єр-міністр висловлює співчуття американському народу. Дебіли ... Своїх нехай ріжуть, а туди ми направляємо співчуття.

- І все ж ви вирішили не залишатися в новому образі?

- Наприклад, ви посперечалися з подругою, що постриже, і зробите це. Але ви ж зробили це під тиском, не хотіли цього, так чому ви повинні все життя тепер ходити з коротким волоссям? Хоча жінки мені в один голос кажуть: «Вам так краще, залишайтеся так».

- Так і є.

- Ну я подумаю!

Чи є політичне майбутнє у Павла Грудінін?

27% Так, вряди-годи на політичному олімпі з'явився щира людина, а це головне

22% Ні, це черговий розпіарений популіст - актор на одну серію

14% Так, оскільки є відчуття, що народ йому повірив

25% Ні, система не дасть ходу такій людині

4% Так, відчувається глибоко продумана програма дій

8% Мені він подобається, але, боюся, якщо проб'ється у владу, стане таким же, як і всі «нагорі»

Прийом голосів за Опитування закритийЗадайте їй питання: вам не страшно жити в цій країні?
А цим людям не страшно жити в країні?
Йому не страшно було жити в цій країні?
А олігарх хто?
Де вони зараз?
«Росія - шановна держава на світовій арені?
Росія - економічно сильна держава?
У Росії є справедливість?
Чого добився Сурков?
Хто він такий?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация