Павло Грудінін виявився в центрі судового спору

Міноритарії Радгоспу імені Леніна оскаржують право компанії Араса Агаларова на земельні ділянки, які колись їй передав гендиректор сільгосппідприємства. Що саме ділять сперечальники і чому? Міноритарії Радгоспу імені Леніна оскаржують право компанії Араса Агаларова на земельні ділянки, які колись їй передав гендиректор сільгосппідприємства

Павло Грудінін. Фото: Андрій Любимов / АГН «Москва»

Ще один спір про землях підмосковного Радгоспу імені Леніна. На цей раз мова про справи 11- і 8-річної давності. Позивачі - міноритарії сільгосппідприємства. Відповідач - компанія бізнесмена Араса Агаларова. Третя сторона - гендиректор Радгоспу Павло Грудінін. Суть наступна: колись Радгосп передав дві земельні ділянки компанії «Каширський молл».

Колись Радгосп і сам був її співвласником, але зараз вона повністю належить бізнесменові Арас Агаларова. На спірній землі, як неважко здогадатися, - торговий центр. Але недавно міноритарії Радгоспу вирішили обуритися і оскаржити право Агаларова на цю землю. У першій інстанції вони, можна сказати, програли. Тобто формально - частково виграли. Суд вирішив, що на одну ділянку вони мають право - в 33 тисячі «квадратів». Але на інший, на головний, в 140 тисяч, не мають.

Business FM зв'язалася з гендиректором Радгоспу, який в даному випадку стоїть на боці відповідача - Грудінін сам говорив, що дружить з Агаларова. Павло Миколайович був у відрядженні, вибирав коней для Радгоспу. І коротко розповів, що за ділянку зуміли відсудити його опоненти.

Гендиректор Радгоспу Павло Грудінін - основний акціонер підприємства. Але в даному випадку він протистоїть дрібним акціонерам, які судяться за землі. Це не перші ділянки. Навесні Грудінін програв суперечку за землю, де стоїть ІКЕА. І тепер по ідеї виробник меблів повинен повернути її радгоспів, а Радгосп повернути ІКЕА гроші - мільярд рублів. Але там все ще складніше, тому що ділянка колись продавав не саме Радгосп, а компанія, яку створив Грудінін.

Значить, по ідеї претензії можуть виникнути особисто до нього. І, можливо, йому і доведеться повертати цей мільярд. Сам він, коментуючи всі ці процеси, говорить про рейдерство. Не будемо судити, чи це так. Але зауважимо, що при відлученні власності якраз нерідко використовуються нікому не відомі міноритарії, у яких несподівано з'являються претензії до власника. Часто буває, що господарські спори переходять і в кримінальні справи. Втім, старший партнер адвокатського бюро Forward Legal Олексій Карпенко тут такого розвитку не бачить. Хоча і допускає.

Найцікавіше питання - що буде далі? Ображені міноритарії кажуть, що рішення про продаж ділянок приймалися без них і гроші від цього вони не отримали. Добре, після завершення всіх процесів вони, можливо, отримають якісь гроші. Але це ж не означає, що торгові центри знесуть, а на їх місці аграрії почнуть вирощувати полуницю. Будували там на законних підставах. Гроші від продажу ділянок, ймовірно, доведеться повернути. Але з відносинами теж щось доведеться робити.

Можливо, ТЦ тепер доведеться платити радгоспу імені Леніна орендну плату, тобто підприємство отримає додаткові гроші, що для нього буде новим доходом. Зрештою, і Павло Грудінін завжди розповідав, що продавав землі, щоб вкласти кошти в розвиток Радгоспу. І вони дійсно туди пішли, як можна судити і по фотографіях, і за розповідями працівників підприємства. Але справа, мабуть, не в цьому. Швидше, в тому, що суди йдуть за ласі ділянки біля МКАД.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Що саме ділять сперечальники і чому?
Найцікавіше питання - що буде далі?
Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация