Печка54 - Онлайн каса 54-ФЗ

  1. Правила повернення товару для інтернет-торгівлі Для переважної більшості інтернет-магазинів питання...
  2. Безпечне оформлення продажу
  3. Оформлення повернення товару
  4. Фіскальний документ на повернення
  5. Відповідальність за порушення правил повернення товару

Правила повернення товару для інтернет-торгівлі

Для переважної більшості інтернет-магазинів питання повернення товару або його обміну є своєрідним «табу» Для переважної більшості інтернет-магазинів питання повернення товару або його обміну є своєрідним «табу». Умови повернення якщо і розміщують на сайтах, то серйозно урізують з точки зору прав покупців, причому навіть на великих інтернет-майданчиках. Це і зрозуміло, адже при покупці через інтернет повернути можна навіть те, що не можна повернути при класичній покупці, наприклад, білизна, косметику або складну побутову техніку. Але з ростом обсягу інтернет-торгівлі питання повернення товару виникатимуть все частіше і частіше, тому якщо ви розраховуєте, що ваш інтернет-проект буде працювати багато років, вам краще вже зараз розібратися з правилами повернення товару.

Правила повернення товару, купленого через інтернет, визначаються тим же законом про захист прав споживачів № 2300-1 від 07.02.1992, але на відміну від класичної торгівлі за іншою статтею, а саме за статтею 26.1 «Дистанційний спосіб продажу товару» . Приблизно ті ж положення прописані і в Постанові Уряду №612 « Правила продажу товарів дистанційним способом »Від 27.09.2007. Другий документ повніше і докладніше описує правила, як продажі, так і повернення товару, тому ми рекомендуємо користуватися ним.

П. 21 «Правил ...» говорить:

Покупець має право відмовитися від товару в будь-який час до його передачі, а після передачі товару - протягом 7 днів.

У разі якщо інформація про порядок і терміни повернення товару належної якості не була надана в письмовій формі в момент доставки товару, покупець має право відмовитися від товару протягом 3 місяців з моменту передачі товару.

Повернення товару належної якості можливий у випадку, якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, а також документ, що підтверджує факт і умови покупки зазначеного товару. Відсутність у покупця зазначеного документа не позбавляє його можливості посилатися на інші докази придбання товару у цього продавця.

Покупець не має права відмовитися від товару належної якості, що має індивідуально-визначені властивості, якщо зазначений товар може бути використаний виключно купують його споживачем.

При відмові покупця від товару продавець повинен повернути йому суму, сплачену покупцем відповідно до договору, за винятком витрат продавця на доставку від покупця повернутого товару, не пізніше ніж через 10 днів з дати пред'явлення покупцем відповідної вимоги.

Повернути можна все?

Як видно з цього пункту на повернення товару немає ніяких обмежень - може бути повернутий будь-який товар належної якості, крім виготовленого виключно для використання замовником. Як визначити, що товар може бути використаний виключно купують його споживачем? Сорочка, пошита під розміри замовника може бути використана покупцем з такими ж розмірами. Металоконструкції, виготовлені за вашими кресленнями, можуть бути використані під аналогічні завдання іншого покупця. Тому ми рекомендуємо заздалегідь подумати над обґрунтуванням «виняткового використання» продаваного вами замовного товару, якщо ви не хочете, щоб замовник повернув його вам протягом 7 днів.

Безпечне оформлення продажу

У пункті 21 «Правил ...» зазначено, що в разі якщо інформація про порядок і терміни повернення товару належної якості не була надана в письмовій формі в момент доставки товару, покупець має право відмовитися від товару протягом 3 місяців з моменту передачі товару. Щоб уникнути таких ризиків згідно з пунктом 32 тих же правил інформація про порядок і терміни повернення товару споживачем повинна містити:

а) адреса (місце знаходження) продавця, за яким здійснюється повернення товару;

б) режим роботи продавця;

в) максимальний термін, протягом якого товар може бути повернений продавцю, або мінімально встановлений термін, передбачений пунктом 21 «Правил ...»;

г) попередження про необхідність збереження товарного вигляду, споживчих властивостей товару належної якості до повернення його продавцеві, а також документів, що підтверджують укладення договору;

Зауважте, що інформація повинна бути надана саме в письмовій формі, а не розміщена на сайті або доведена до покупця усно або в електронному листуванні. Напевно, оптимальним способом донесення цієї інформації до покупця буде роздруковувати її на супровідних документах, які будуть передаватися разом з товаром в пункті видачі або кур'єром.

Оформлення повернення товару

Пункти 33-36 «Правил ...» визначають, що при поверненні покупцем товару належної якості складаються накладна або акт про повернення товару, в яких зазначаються:

а) повне фірмове найменування (найменування) продавця;

б) прізвище, ім'я, по батькові покупця;

в) найменування товару;

г) дати укладення договору і передачі товару;

д) сума, що підлягає поверненню;

е) підписи продавця та покупця (представника покупця).

Відмова або ухилення продавця від складання накладної або акту не позбавляють покупця права вимагати повернення товару та (або) повернення суми, сплаченої покупцем відповідно до договору.

У разі якщо повернення суми, сплаченої покупцем відповідно до договору, здійснюється не одночасно з поверненням товару покупцем, повернення зазначеної суми здійснюється продавцем за згодою покупця одним із таких способів:

а) готівкою за місцем перебування продавця;

б) поштовим переказом;

в) шляхом перерахування відповідної суми на банківський або інший рахунок покупця, зазначений покупцем.

Витрати на здійснення повернення суми, сплаченої покупцем відповідно до договору, несе продавець.

Оплата замовлення шляхом переказу коштів на рахунок третьої особи, зазначеного продавцем, не звільняє продавця від обов'язку здійснити повернення сплаченої покупцем суми при поверненні покупцем товару як належного, так і неналежної якості.

У правилах ніяким чином не визначене, як саме покупець повинен повідомити продавця про намір повернути куплений раніше товар, чи зобов'язаний він для цього звернутися особисто в офіс і там же оформити заяву на повернення. Тому в розумній мірі сам порядок повернення може визначати інтернет-магазин. При цьому важливо пам'ятати, що згідно з пунктом 21 «Правил ...» продавець повинен повернути суму, сплачену покупцем відповідно до договору, ..., не пізніше ніж через 10 днів з дати пред'явлення покупцем відповідної вимоги. Відлік починається саме з моменту пред'явлення вимоги і закон не обмежує покупця в форматі надання такої вимоги. Наприклад, він може відправити на адресу продавця лист з повідомленням про доставку і від дати доставки почнеться відлік десяти днів.

Одним словом - і у продавця, і у покупця знайдуться інструменти, щоб зіпсувати життя один-одного. Ті компанії, які зацікавлені в лояльності покупців зроблять процес повернення комфортним і зрозумілим.

Фіскальний документ на повернення

За новою редакцією закону про on-line касах 54-ФЗ повернення товару фізичній особі в незалежності від способу передачі йому грошових коштів зобов'язаний оформлятися з використанням касового апарату. Про це сказано в Листі Мінфіну від 12 травня 2017 р N 03-01-15 / 28914 . Для цього існує спеціальний вид фіскального документа, який називається «повернення приходу». Важливо переконатися, що ви зможете оформити такий документ в своїй програмі та на своєму касовому апараті. Якщо ви не знаєте, як це зробити, звертайтеся до нас - ми допоможемо.

Відповідальність за порушення правил повернення товару

Контролем за порушеннями в процесі повернення товару інтернет-магазинами відповідає Федеральна служба з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини. А ось порушення в оформленні фіскальних документів на повернення вже зона відповідальності відділу оперативного контролю податкової служби. Санкції за такі порушення визначені в КоАП 14.5.2 (штраф не менше 30 тис. Рублів).

Зрозуміло, що основна маса «сірих» продавців на ринку працює за принципом «не спійманий, не злодій», зовсім не оформлюючи ніяких документів на товари з інтернет-магазину. В цьому випадку в конфліктній ситуації покупцеві доведеться ще й довести, що він купив цей товар у цього конкретного продавця. Таким доказом може стати повідомлення електронної пошти з підтвердженням замовлення, виписка по банківській карті з підтвердженням платежу і т.д. Одним словом «активний громадянин» знайде спосіб зробити роботу такого інтернет-магазину просто нестерпним. А рівень юридичної грамотності населення зростає з кожним роком. І споживачі все частіше знають свої права і готові їх відстоювати, тим більше в такій сфері, як інтернет-торгівля. Адже тут рівень інформованості та активності серед покупців набагато вище, ніж в класичній торгівлі.


Повернути можна все?
Як визначити, що товар може бути використаний виключно купують його споживачем?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация