Пенсії в 2017 році в Україні: останні новини, розміри, ставки, пенсійний вік

  1. Передумови до проведення реформи
  2. Ревізійний етап нововведень
  3. Розміри пенсійних виплат у 2017 році
  4. Розрахунок розміру пенсійних виплат
  5. Вік виходу на пенсію
  6. Терміни страхового стажу в 2017 році

Пенсійне забезпечення - важлива складова соціальної політики будь-якої країни. Для українців пенсійного віку ця соціальна виплата часто стає єдиним джерелом доходу після завершення трудової діяльності, тому питання про систему виплат і їх сумі завжди залишається злободенним. У 2017 році громадян України чекають серйозні зміни - представники Мінсоцполітики розкрили подробиці реформування пенсійної системи. Законопроект вже узгоджений з Кабміном і подано до Верховної Ради для розгляду.

Планується, що вже в 2017 році учасниками нової системи пенсійного забезпечення стануть 6 мільйонів громадян України, що дасть можливість залучити в економіку країни близько 5 мільярдів гривень для подальших інвестиційних вкладень. Держава обіцяє українцям, що забезпечить збереження їх накопичень. Давайте розберемося, чого варто очікувати тим, хто вже давно перебуває на пенсії, і як буде формуватися дана виплата для громадян України, які ще не завершили свій трудовий шлях.

Передумови до проведення реформи

В основу реформи, розробленої урядом, покладений західний зразок пенсійної системи. Пенсійні виплати будуть формуватися з трьох джерел: одна частина піде з солідарного фонду, друга - з накопичувального, а третю забезпечать приватні страхові фонди. Міністерство соцполітики заявило, що необхідність реформи в солідарній системі, при якій пенсійні виплати забезпечує категорія працюючих українців, вже давно назріла.

Міністерство соцполітики заявило, що необхідність реформи в солідарній системі, при якій пенсійні виплати забезпечує категорія працюючих українців, вже давно назріла

У 2017 року Україна може перейти до накопичувального формування пенсій

Згідно з оцінками статистиків, сьогодні один зайнятий українець забезпечує пенсією одного пенсіонера. Однак якщо колись ці внески забезпечували потреби у виплатах практично в повному обсязі, то зараз цих сум явно не вистачає - видаткова частина Пенсійного фонду становить близько 250 мільярдів гривень, в той час як дохідна оцінюється в 170 мільярдів. Нескладно підрахувати, що недостача складає 80 мільярдів гривень, які в Україні перекриваються бюджетними коштами.

Згідно зі словами Павла Розенка, віце-прем'єра України, якщо зберегти солідарну систему, такий розрив перешкодить збільшити пенсії в майбутньому, враховуючи ще й факт, що в той час, коли пенсіонери-мінімальщікі отримують 949 гривень, існують категорії пенсіонерів-чиновників, які отримують від держави кілька десятків тисяч гривень щомісяця. Законопроектом передбачена розвантаження солідарної системи шляхом скасування практики спецпенсій, що нараховуються колишнім чиновникам, нардепам, суддям і прокурорам.

Для управління накопичувальним пенсійним фондом уряд обіцяє сформувати відповідальний орган у вигляді Ради, склад якого буде визначений Кабміном. Головною функцією Ради буде залучення компаній з управління активами фонду. Розенко зазначив, що дана практика виправдала себе в західних країнах, так що немає ніяких причин вважати, що в Україні цей досвід не приживеться. Він також навів приклад польської та словенської пенсійних систем, в яких пенсійні активи в розмірі 71 і 7 мільярдів євро відповідно вносять істотний внесок в розвиток економіки.

Детальніше про пенсійну реформу читайте в нашій статті

Детальніше про пенсійну реформу читайте в нашій статті

Нова пенсійна система скоротить розрив між мінімальними і максимальними пенсіями, який існує на сьогоднішній день

Ревізійний етап нововведень

У зв'язку з можливою реформою проводяться ревізії соціальних виплат. Мінфін вже провів перші перевірки тих, хто отримує пенсії і субсидії. Таких в Україні налічується приблизно 25 мільйонів громадян. За невеликий період часу вдалося виявити 250 тис. Чоловік, які отримали соціальну допомогу незаконно, так що їх зобов'яжуть повернути суми виплат.

Найчастіше порушення пов'язані з отриманням субсидій - близько 100 тис. Донбаських переселенців, які отримали матдопомогу, як виявилося, виїхали з регіону задовго до виникнення зони АТО і мають власне житло в інших регіонах України. Ще 45 тис. Людей стали одержувачами пенсійних виплат на основі підроблених документів. Стягнення подібних виплат дадуть можливість заощадити в бюджеті 2016 року біля 5 мільярдів гривень.

Розміри пенсійних виплат у 2017 році

Нагадаємо, що з 1 травня 2016 року, згідно з вимогами першого етапу підвищення прожиткового мінімуму, для українців провели перегляд соціальних стандартів. Тепер «мінімалка» оцінюється в суму 1,399 гривень. Зростання даної виплати призвів до перегляду розмірів пенсій для 6,5 мільйона громадян України. Розмір пенсійного мінімуму становитиме 1,130 гривень. Друга хвиля підвищень запланована на грудень поточного року.

Як обіцяє Володимир Гройсман, який обіймає посаду глави уряду країни, рівень базових показників буде до 2017 року збільшено ще на 10%. Звичайно, таке підвищення не призведе до зростання рівня життя основної маси пенсіонерів, тим більше що в порівнянні з розмірами мінімальної пенсії виплати у деяких категорій українців просто вражають.

Пенсії держслужбовців можуть бути переглянуті в бік зменшення

Про це свідчать дані, представлені Борисом Зайчуком, що є главою правління ПФУ. Згідно з наданими матеріалами, 107 тисячам колишніх державних службовців виплачується середня пенсія в 5600 гривень. Причому 3000 з цієї категорії пенсіонерів отримують виплати в розмірі 10000 гривень, а 6000 - більше 20000 гривень.

Розрахунок розміру пенсійних виплат

Розміри пенсій для українців тепер будуть розраховуватися інакше - в ПФУ затвердили нові показники середнього рівня заробітної плати, що склали суму в 4029,89 гривень, яка відтепер буде застосовуватися в якості бази для призначення виплати українцям, які збираються піти на заслужений відпочинок. Даний показник застосовується вже з лютого 2016 року в якості бази для визначення коефіцієнта зарплати.

Вік виходу на пенсію

Що стосується питання про можливість підвищення пенсійного віку, українців поки можна заспокоїти. Як повідомив Павло Розенко, в меморандумі уряду і представників МВФ не міститься ніяких положень про те, що громадяни країни будуть виходити на пенсію пізніше. Нагадаємо, що згідно з чинним в Україні законодавчим нормам:

  • в 2016-2017 роках право піти на відпочинок і отримати пенсію у зв'язку з віком мають чоловіки, які досягли вікової позначки в 60 років;
  • в 2016 році право на пенсійне забезпечення мають жінки, які народилися в період з 1.10.1958 по 31.03.1959 року. Таким чином, вони можуть вийти на пенсію в 57,5 ​​років в період з 1.04 по 30.09.2016 року;
  • жінки, які народилися з 1.04 по 30.09.1959 року, отримають право виходу на «вікову» пенсію вже по досягненню 58 років, а значить, зможуть піти на відпочинок з 1.04 по 30.09.2017 року;
  • з 55 років можуть піти на пенсію жінки, які мають більше п'яти дітей або дитину з підтвердженою інвалідністю, ліліпути і карлики, жінки, які мають інвалідність по зору (віднесені до 1 групи), учасниці бойових дій і ті, хто працював на шкідливих підприємствах.

У 2017 році пенсійний вік для українців підніматися не буде

Нагадаємо також, що кожні 6 місяців після настання віку в 55 років приносять жінкам додаткові 2,5% нарахувань до пенсійних виплат.

Мінімальний вік для тих громадянок України, які не запрацювали стажу на пенсію, буде збільшуватися протягом найближчих десяти років - з 2016 року він закріплений на вікової позначці в 58,5 років і буде поступово зростати до 63 років (раніше становив 58 років).

Терміни страхового стажу в 2017 році

  1. Мінімум робочого стажу - не менше 15 років, як для чоловіків, так і для жінок;
  2. Термін страхового стажу для призначення мінімальної пенсії, пов'язаної з віком, встановлений на позначці в 30 років роботи для жінок і в 35 років - для чоловіків.

(0 оцінок)
(0 оцінок)   Loading Loading ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация