Пенсійна реформа: Тігіпко вивів дітей, машиністи пригрозили зупинкою поїздів, а Хара злякався

Чому лідер ФПУ зник і відмовився очолити профспілковий рух? Кажуть, регіонала Хару підвісили на гачок, порушивши кримінальну справу ... Сьогодні Верховна Рада мала голосувати за пенсійну реформу. Тому з самого ранку під стінами парламенту розгорнулися два мітинги. Протестувати проти збільшення стажу і пенсійного віку і в той же час зменшення пенсій вийшли профспілки металургів, підприємців, машиністів, педагогів і навіть Національної Академії наук України, а також прихильники Юлії Тимошенко, які від Печерського суду частково перемістилися під стіни парламенту. Підтримували пенсійну реформу під прапорами Тігіпко ... діти.

Кажуть, регіонала Хару підвісили на гачок, порушивши кримінальну справу

Як міліція "тігіпкомол" від преси захищала

Так уже повелося, що купкою "своїх", зібраних на підтримку тієї чи іншої непопулярної ініціативи уряду або парламенту, нинішня влада відгороджується від "незгодних". Сьогоднішні мітинги не стали винятком.

Під будівлею Верховної Ради розмістилися група підтримки пенсійної реформи - переважно юнаки і дівчата, яким не виповнилося і 18 років, упаковані в символіку партії Тігіпка. На трибуні, встановленій біля парламенту, повісили гасло «Альтернативи пенсійній реформі немає». Молодь тримає плакати: «Ні подачок! Так пенсійну реформу »,« Вимагаємо пенсійну реформу! ». По периметру навколо підтримувачів встановили залізні огорожі, потім кордон міліції і знову лінію огорож, за якою вже могли розташовуватися "прості смертні".

Журналістів на мітинг підтримки правоохоронці не пускають. Дістаю журналістське посвідчення. - Ні, вам не можна. Тільки з акредитації до Верховної Ради.

- Мені не потрібно до Верховної Ради, мені потрібно поговорити з людьми на альтернативному мітингу, - пояснюю міліціонеру.

- Я вам ще раз кажу, вам туди не можна.

- Чому ви відгородили одних людей від інших?

- Нікого ми не відгороджували.

- Пропустіть мене тоді. Ви заважаєте моїй професійній діяльності.

- Дівчина, я вам ще раз кажу, я не можу вас пропустити. У мене наказ.

Сперечатися більше немає сенсу. Але противників реформи розділ людей на два фронти теж обурює.

- Всі люди, хто за реформу або проти, повинні бути в однакових умовах. Вони виставили цих малоліток, заблокували їх. Як можна купити дітей і поставити їх проти маси людей похилого віку? - обурюється жінка з профспілкових діячів, назвавшись Стелою. - Прийшли ми - люди з різних підприємств - щоб висловити своє. Може і повинна бути реформа, але в тому випадку, якщо пенсіонери будуть отримувати хоча б 3-5 тисяч гривень. Ну як таке може бути, щоб за рахунок старих поповнювати казну?

- Хто поповнює Пенсійний фонд - по цей бік барикад, а хто ще ні гривні в житті не заробив - вони стоять за Тігіпка, - додає голова профкому Київського ремонтного заводу. - І вони навіть не знають, хто такий Тігіпко. Це ж український зрадник! Заплатили дітям по 80 грн., Ось вони і стоять. Це вчора по всьому Інтернету було. Ганьба такій пенсійну реформу, і такий Раді, і такої влади.

(Проплачені дітей, що стояли під стінами Верховної Ради або поширювали рекламну газету а-ля "як прекрасна пенсійна реформа", не викликала сумніву. Пізніше поцікавилася у хлопців, які роздавали газети на Майдані, чи можна ще влаштуватися на таку ж "роботу". Вони розповіли , що це одноденна акція. і їх робочий день вже закінчується, а за кілька годин стояння їм заплатять 100 грн. Але вони також запевнили, що "акції", на яких можна заробити, бувають дуже часто, і якщо мене це цікавить - вони мене попередять).

Жалісливі жінки - представниці профспілки намагаються переконати тігіпківського молодь, що пенсійна реформа нічого доброго не принесе.

- Вам доведеться довше працювати, ви будете отримувати менші пенсії, - розповідають вони через міліцейсько-залізні кордони хлопцям.

- А чого ви за нас хвилюєтеся?

- Ми відстоюємо права людей. Твоєї мами і твоєї бабусі.

- А що ви мою маму чіпляєте! Слідкуйте за своїми дітьми! - огризаються хлопці. - Ви все сказали?

- Ні не все. Коли будеш в моєму віці - тоді поговоримо.

- Усе? Так ідіть, - вже по-хамськи відповідає телепень.

Правда, не всі діти так агресивні. Деякі мовчки вислуховують опонентів, а потім вимовляють добре завчені фрази про "позитиви" реформи.

- Вона розрахована на те, щоб була соціальна справедливість, - каже дівчина.

Деяких народних депутатів дитячий мітинг здивував.

- Те, що сьогодні під Верховною Радою студенти ПТУ та вузів вимагають підвищити пенсійний вік, виглядає дивно. Це все одно, щоб пенсіонери біля парламенту вимагали від депутатів ліквідувати стипендії для студентів, - заявив заступник голови Верховної Ради Микола Томенко. - А використовувати студентів ПТУ як гарматне м'ясо при лобіюванні непопулярних рішень - це перетворення інструментів демократії в непорозуміння.

Як Кужель земляків-металургів зрадила

Ініціаторами сьогоднішнього протесту профспілок виступили металурги. Робітники заводів із Запоріжжя і Дніпропетровська були однією з наймасовіших профспілкових сил.

- Мені через 7 років на пенсію, - розповідає один з учасників мітингу, керівник профспілкового комітету "Дніпроспецсталі" Сергій Теряник. - Зараз працюють у важкій промисловості переважно люди мого покоління - 50-60-х років народження. І в першу чергу зараз вдарять цією реформою по наших кишенях.

Мені колеги прийшли і сказали: Сергій, потрібно їхати. Якщо ми будемо сидіти вдома і чекати, що хтось за нас щось вирішить - ми нічого не відстоїмо. Наші жінки кажуть: ну чому ми повинні виходити в 60 років на пенсію, чим ми відрізняємося від тих, хто пішов зараз? Ми - металурги - приїхали із Запоріжжя, Дніпропетровська, Кривого Рогу - це ті регіони, які годують Україну, дають гроші в бюджет. Мені дуже прикро за киян. За те, що прийшла молодь, яка за 80 грн. варто тут. Їх ці 80 грн. не врятують. За них вони продають совість, батьків своїх зраджують.

Мені сьогодні дуже прикро було чути Кужель, яка тут виступала. Вона ж наша землячка, була депутатом завдяки Запоріжжю. І вона сьогодні нас зрадила. Вона зі сцени говорить: молодь, ви розумні, що підтримуєте реформу, а ось ті, хто "ганьба" кричать, які тут приїхали, вони дурні і нічого не розуміють. Вона, напевно, не знала, що це приїхали металурги з її рідного міста ...

Поруч з металургами розмістилися представники Профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування України

- Ні для працюючих пенсіонерів, ні для майбутніх від цієї реформи ніякої користі, - обурюється міцний машинобудівник. - Це обмеження прав людини, яке заборонено Конституцією. А подивіться на наш рівень життя - у нас же рядовий чоловік до 60 років не завжди доживає. Ми готувалися до того, що нас можуть не пустити на цей мітинг. Тому їхали в основному поїздами і легковими машинами. Могло бути більше людей, але мікроавтобуси не пропускають. Але географія у нас широка - Харків, Лозова, Ніжин, Вінниця, Кременчук, Полтава ...

Чи не до смаку пенсійна реформа і педагогам.

"Працівники освіти і науки Луганщини проти обмежень трудових прав педагогів" - тримає плакат вчителька зі Свердловська.

- Зараз педагог в 55 років виходить на пенсію - і це дуже важко, навіть фізично. А уявляєте до 60 років вчителю працювати в обов'язковому порядку. Ну які знання може дати літній і нерідко хвора людина дітям?

Серед представників профспілок - переважно людей середнього та похилого віку - стоять кілька молодих людей, які представляють Автономний союз трудящих і Пряма дія. Вони тримають плакати: "7% від зарплати, щоб банкірів годувати?", "Пенсійний вік 100 років - економія пенсійного фонду - 100%".

- Я вважаю, що саме молодь повинна турбуватися цією реформою. Людям, які зараз у передпенсійному віці, загрожує лише збільшення пенсійного віку - це не найбільший недолік пенсійної реформи. Найнебезпечніше - підвищення трудового стажу. Доведеться працювати більше, до пенсії можна буде не дожити, і розмір пенсії буде невідомий, оскільки замість солідарної системи намагаються ввести накопичувальну, тобто наші гроші будуть віддавати якимось банкірам без всяких гарантій.

Протестувати проти пенсійної реформи вийшли і академіки. Зокрема - профспілка працівників НАНУ.

- Чи потрібна пенсійна реформа? Потрібна. Але не така, яку нам пропонують, - починає промову на імпровізованій сцені керівник профспілки НАНУ. - Потрібно ліквідувати дефіцит пенсійного фонду? Безумовно! Профспілки пропонували ці шляхи. Наприклад, у всьому світі є суперналога на супербагатством. У нас немає. Захід не може зрозуміти, чому Україна бідна держава. За кількістю доларових мільярдерів і мільйонерів - ми майже попереду всіх. Думаю, президент підпише цей закон зі свистом, може, вже й завтра. У президента скромний син стоматолог. Так скільки зубів йому потрібно було вирвати, щоб увійти в сотню найбагатших людей України? Хто повірить в щирі наміри президента боротися з корупцією? .. Нехай він спочатку поверне Межигір'я. Правда, був слух, що після довгих роздумів Янукович готовий відмовитися від Межигір'я - половину віддає дітям, половину внукам ... своїм.

Українські академіки ще не втратили почуття гумору.

Керівники профспілок пропонують провести конгрес і виробити спільну стратегію ставлення до влади.

- Профспілки - не політична організація. Але ми повинні опонувати будь-якої влади. Коли вони в опозиції - всі вони хороші, коли приходять до влади - відразу забувають про свої обіцянки.

Профспілкові лідери прогнозують, що наступний "майдан" почнеться з Донецька, коли "тисячі пограбованих шахтарів вийдуть на вулиці".

Машиністи-локомотивник налаштовані протестувати і далі найбільш рішуче.

- Вільний союз машиністів, як і всі залізничники, проти цієї реформи, - заявляє з трибуни профспілковий лідер машиністів, одягнений в жовтий жилет. - Ми можемо провести єдину загальнонаціональну акцію протесту, з зупинкою руху поїздів. Давайте об'єднаємося, визначимо дату і проведемо.

Близько 12 години ряди профспілок почали поповнювати прихильники Тимошенко. Мітинг партії «Батьківщина» під керівництвом народних депутатів Наталії Королевської та Олександра Турчинова перемістився під Верховну Раду.

- Український пенсійний законопроект отримав переважно негативну оцінку експертів та громадянського суспільства. Аналогічні пенсійні реформи в Європі викликають мільйонні протести. Виводячи в основному молодих людей під прапорами партії на підтримку свого антисоціального експерименту, Тігіпко діє безвідповідально, штовхає суспільство до конфлікту. Це - політична авантюра, у якій тільки одна мета, - підкріпити позиції, що похитнулися політика у владі, - заявила Королевська.

Депутат також зазначила, що так звані прихильники пенсійної реформи поняття не мають про те, що вони підтримують, оскільки за станом на ранок 7 липня на сайті Верховної Ради до сих пір немає порівняльної таблиці пенсійного законопроекту (№7455), який депутати планують сьогодні розглядати у другому читанні.

Чому протест профспілок не став масовим?

Федерація профспілок України збиралася вивести на протести десятки тисяч працівників. Чому ж мітинг вийшов не таким масовим?

- Це була ініціатива металургів - вийти на вулицю, - розповідає заступник голови Національного форуму профспілок України Григорій Кабанченко. - І Федерація профспілок України спільно з іншими профспілками прийняли рішення вийти на протест. Є офіційний лист. Але дуже швидко Федерація це рішення заблокувала, відмовилася від нього. У ФПУ раніше було два важеля: соцстрах, коли вони ділили путівки, і майно. Зараз залишилося тільки майно. Думаю, що вони не страйкували, бо у них починають відбирати майно і порушувати кримінальні справи.

Чому ж лідер Федерації профспілок України Василь Хара за кілька днів до протестів зник і відмовився очолити профспілковий рух? Навіть жодного прапору ФПУ на мітингу не було видно.

Очевидно, пояснення можна знайти в тому, що на початку цього тижня прокуратура повідомила про порушення кримінальних справ за фактом розкрадання профспілкового майна. Працівники прокуратури провели виїмку документів в ФПУ. Проти самого Хари порушити справу поки неможливо - як депутат він користується недоторканністю. Але хто завадить її зняти? Будуть вбито двох зайців - "регіонали" продемонструють, що садять не тільки опозиціонерів, і благополучно переділять майно. Ось після цього збігу обставин лідер профспілок і втратив будь-який інтерес до протестів проти пенсійної реформи і "заліг на дно". Обезголовлена ​​ФПУ і не вийшла протестувати.

Представникам профспілок довелося перебудовуватися і самоорганізовуватися "на ходу".

- Хара відверто брехав, коли говорив, що люди не хочуть йти на мітинги, - каже Г.Кабанченко. - Люди приходять, приїжджають за 300-400 км відстоювати свої права - очоль їх! .. За цей його вчинок вже зібрали багато підписів, щоб 12 липня провести позачерговий президію і висловити йому недовіру. Хара не може з огляду на свою політичну заангажованість виконувати роль лідера профспілок. Ніде в світі немає поєднання партійного і профспілкового лідерства. Вперше профспілки об'еднілісь, тому що від цієї реформи хтось втратить 200 грн., Хтось 600 грн. - але втратять все.

Яна Солнцева фото УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Чому лідер ФПУ зник і відмовився очолити профспілковий рух?
Чому ви відгородили одних людей від інших?
Як можна купити дітей і поставити їх проти маси людей похилого віку?
Ну як таке може бути, щоб за рахунок старих поповнювати казну?
А чого ви за нас хвилюєтеся?
Ви все сказали?
Усе?
Наші жінки кажуть: ну чому ми повинні виходити в 60 років на пенсію, чим ми відрізняємося від тих, хто пішов зараз?
Ну які знання може дати літній і нерідко хвора людина дітям?
Вони тримають плакати: "7% від зарплати, щоб банкірів годувати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация