Пентагон - Історія США

Бондарева В.

"George, I'm speechless. This is the most fantastic operation
I have ever witnessed. It's unbelievable. "

(British Field Marshal Sir John Dill to Gen. George C. Marshall on
viewing construction of the Pentagon)

Найбільше офісна будівля в світі, найзахищеніший об'єкт в країні, споруда вражає не тільки своїми розмірами, а й формою. Сьогодні він є символом Збройних сил США, а саме слово - Пентагон - найчастіше використовують як синонім Міністерства оборони США.

Так як же з'явилося на світло цю дивовижну будівлю Так як же з'явилося на світло цю дивовижну будівлю?

На момент початку Другої світової війни Військове відомство США зі своїм 26 тисячним персоналом розташовувалося в 17 окремих будівлях на території Вашингтона, округу Колумбія. Як тільки стало очевидно, що США теж будуть залучені в цей глобальний конфлікт, терміново треба було не тільки гігантське збільшення чисельності бойових зарядів і техніки, але також і людських ресурсів. Будинки Військового міністерства виявилися переповнені, місця катастрофічно не вистачало. Військовий міністр США На момент початку Другої світової війни Військове відомство США зі своїм 26 тисячним персоналом розташовувалося в 17 окремих будівлях на території Вашингтона, округу Колумбія Генрі Л. Стімсон визнав подібну ситуацію неприпустимою, тому а травні 1941 року він звернувся до президента США Франкліна Рузвельта з проханням виділити додаткові території для свого Відомства. Під час дебатів у Конгресі, було вирішено, що нову будівлю Військового відомства буде розташовуватися в Арлінгтоні, штат Вірджинія (тобто через річку Потомак від округу Колумбія), оскільки у Вашингтоні просто не вистачало місця для подібної споруди. Також було відзначено, що майбутня будівля має бути широким, але не високим (не більше 4 поверхів у висоту), а в умовах війни - ще й з мінімальних використанням сталевих конструкцій. Нове Військове відомство повинно було вміщати близько 40 тис. Чоловік, а парковка - близько 10 тис. Машин!

На реалізацію подібного проекту було виділено $ 35 млн з федерального бюджету. Під час обговорень також були визначені і підрядники, ними стали такі компанії, як John McShain Inc. »,« Wise Contracting Company Inc. », і« Doyle and Russell ». Дизайн проекту був доручений американському архітекторові Джорджу Бергстрем, а керівником проекту став Джон Макшейн, завдяки якому вже На реалізацію подібного проекту було виділено $ 35 млн з федерального бюджету були відбудовані Вашингтонський національний аеропорт (нині - ім. Рональда Рейгана) в Арлінгтоні і Меморіал Джефферсона у Вашингтоні.

Місцевість, обрана для побудови, відома як Арлінгтонське ферми, розташовувалася близько Арлінгтонському національного кладовища, на місці колишнього аеропорту Гувера, поруч з Арлінгтонському меморіальним мостом через річку Потомак. Ця була сильно заболочена територія, що потребувало додаткових коштів для її благоустрою: 680 тис. Тонн піску і 5 млн. Кубометрів землі були додатково завезено на територію. Однак запропонованої території також виявилося недостатньо. Близько 150 заводів і фабрик були знесені, щоб розчистити місце для майбутнього будинку Військового відомства країни. Частина розчищеної території (1.1 км2) була віддана під будівництво Пентагону, інша ж - 1.2 км2 була передана Арлінгтонське національне кладовище. Новоутворена територія, облямована дорогами, дуже схожа на геометричну фігуру - пентагон. Дизайнери проекту вирішили максимально використовувати надану їм територію, тому і сама будівля буде відповідати цій формі. Власне, так і воно і отримало свою офіційну назву - Пентагон.


Як тільки проект отримав підбадьорення президента 11 вересня 1941 року розгорнулася активна цілодобове будівництво, особливо прискорилося після атаки японців на Перл-Харбор 7 грудня 1941 року. Дивно, але найбільше будівля XX століття було зведено всього за 16 місяців і було готове вже до середині січня 1943 року. Монолітний будинок було зведено в неокласичному стилі. Простота споруди в умовах війни мало принципове значення. Пентагон був зведений з піску і залізобетону за підтримки 41 492 бетонних паль. Індіанський вапняк використовувався як облицювальний матеріал. Мармур вирішили не використовувати, оскільки його постачальником була фашистська Італія, співпраця з якою було виключено в період війни.


В кінцевому рахунку, будівництво Пентагону обійшлося американським платникам податків більше, ніж в 83 млн. $. Периметр будівлі становить 1405 м., Довжина одного боку п'ятикутника - 281 м. Загальна площа поверхів - 604 000 м ². Сумарна ж площа комплексу дорівнює приблизно 2.5 млн км2. У стінах Пентагону налічується 7754 вікна. Незважаючи на значні розміри споруди, щоб потрапити з однієї частини будівлі в іншу, знадобиться не більше 7 хвилин, тому що весь комплекс перетинають численні коридори, протяжність яких становить 30 км. Концентричні кільця Пентагону з'єднує 21 міст. Висота надземної частини будівлі - 23.5 метра. Крім надземних поверхів, Пентагон має ще і 2 підземні поверхи. Також всередині Пентагону були побудовані: 131 сходи, 19 ескалаторів та 13 ліфтів. Всього в будівлі працює близько 26 тис. Співробітників, як військових, так і цивільних. Для забезпечення зручного проїзду до будівлі спеціально було прокладено близько 50 км доріг. Цікаво, що кожне концентричне кільце будівля має свою назву від А (внутрішнього кільця) до Е (зовнішнього кільця). Підземні поверхи мають на 2 кільця більше, відповідно і позначаються від А до G. Кожен поверх також має свій ідентифікатор: цокольні поверхи позначаються літерою «B», В кінцевому рахунку, будівництво Пентагону обійшлося американським платникам податків більше, ніж в 83 млн а надземні номеруются від 1 до 5.

Сьогодні в будівлі також знаходяться безліч кафе і ресторанів, таких відомих торгових мереж, як McDonald's, Starbucks, Subway, Sbarro, KFC, Panda Express, Pizza Hut і ін. Службовці Пентагону щодня споживають близько 804 літрів молока, 5 тис. Чашок кави і 7 тис. пляшок напоїв. Всередині будівлі також розташовуються офісні контори, фітнес-центр, 284 кімнати для відпочинку, безліч магазинів, зокрема кондитерські, ювелірні та квіткові. Вважається, що їх розташування допомагає військовим мужам прикрашати самотність своїх дружин, оскільки самі вони часто затримуються на роботі. У будівлі встановлено 4 200 електронних годинників, щодня замінюється 250 лампочок. 200 000 дзвінків і 1 200 000 повідомлень щодня надходить в Пентагон.

До речі, в Пентагоні знаходиться в 2 рази більше туалетів, ніж це необхідно. Справа в тому, що на момент будівництва на території Вірджинії все ще діяв закон про сегрегацію, відповідно до якого туалети для чорних і білих повинні були бути роздільними. Коли в травні 1942 року президент Франклін Рузвельт відвідав Пентагон, він був украй обурений таким марнотратством місця. У підсумку, таблички «для білих» і «для чорних» так і не були встановлені.

На початку 90-х років вперше з моменту спорудження була запущена програма модернізації будівлі. Зокрема, були проведені нові системи вентиляції, опалення та енергопостачання, встановлені нові комп'ютерні сервери, поліпшена система безпеки.

Рівне через 60 років з дня початку будівництва Пентагон зазнало терористичної атаки. 11 вересня 2001 року літак Боїнг 757 (рейс 77 American Airlines) врізався в західне крило будівлі, де розташовувався Департамент Армії США. В результаті 125 співробітників загинуло, а самій будівлі було завдано значної шкоди. Для його відновлення довелося зносити 200 км2 споруд і все відбудовувати заново. Реставрація тривала понад рік.


На згадку про загиблих перед Пентагон був зведений меморіальний комплекс.


Втім, спроби атак на Пентагон робилися і раніше. Наприклад, в середині 90-х роки бомби приходили разом з посилками. Одна з них зруйнувала відділ доставки, в результаті чого вся система доставки пошти була модернізована. Останнім часом, у зв'язку зі зростаючим числом кібер-атак і терористичних загроз, безпеки Пентагону приділяється все більша увага.

В цьому році Пентагону виповнилося 70 років. За цей час він встиг стати уособленням вищої влади в країні. Головні військові рішення більшість американців пов'язує саме з Пентагоном. Тут розташовані департамент Армії, Військово-морський департамент, департамент Військово-повітряних сил, Відомство міністра оборони, об'єднаний комітет начальників штабів та інші відомства.

Тут розташовані департамент Армії, Військово-морський департамент, департамент Військово-повітряних сил, Відомство міністра оборони, об'єднаний комітет начальників штабів та інші відомства


На 200-ту річницю утворення США Пентагон почав проводити екскурсії для широкого загалу. Однак вони були перервані після атаки 9/11. В даний час відвідати Пентагон можна лише за умови заздалегідь запланованої екскурсії. Щорічно Пентагон відвідує близько 100 000 чоловік.

Щорічно Пентагон відвідує близько 100 000 чоловік

джерела:

  1. The Pentagon // http://pentagon.afis.osd.mil/index.html
  2. The construction of the Pentagon // http://www.americancouncils.org/intlServices.php
  3. Pentagon History // http://www.visitingdc.com/virginia/pentagon-history.htm
  4. The Pentagon // http://en.wikipedia.org/wiki/The_Pentagon
  5. Історія Пентагону // http://smi2.ru/svarnoy/c385437/
  6. "Hell's Bottom" - reborn as the Pentagon // http://www.youtube.com/watch?v=6kWd8Ao0FHI

Так як же з'явилося на світло цю дивовижну будівлю?
Com/watch?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация