Перед іконами Пресвятої Богородиці »The prayer book

  1. Кондак 1
  2. Ікос 1
  3. Кондак 2
  4. Ікос 2
  5. Може бути цікавим
  6. Може бути цікавим


У 1131 р патріарх Лука Хрізоверх відправив Володимирську ікону Божої Матері в дар Київському князю Юрію Долгорукому. До цього, в 401 - 450 рр. святиня перебувала в столиці Візантійської імперії - Константинополі, куди була перенесена з Єрусалиму. В Єрусалимі ж ікона була до 5 століття.

На жаль, але образ недовго пробув у Вишгородській жіночої обителі, що недалеко від Києві. Уже в 1155 році син Юрія, Андрій Боголюбський, перевіз святиню на північ - в місто Володимир, де для неї спорудили прекрасний Успенський собор. Крім того, князь наказав виготовити для реліквії дорогоцінний убір, пожертвувавши заради цього більше 5 кг золота, стільки ж срібла, а ще багато перлів і дорогоцінного каміння.

У 1164 році вона допомогла Андрію Боголюбському здобути перемогу над племенами волзьких булгар. У 1395, в період навали Тамерлана, образ перенесли до Москви, читаючи перед ним акафіст іконі Володимирської Божої Матері - і хан, злякавшись сили Небесної Цариці, повернув війська. Літописці відзначили, що уві сні йому явилася висока гора, з якої спускалися воїни з блискучим зброєю, а над ними парила Богородиця, осіняє Своєю благодаттю православні землі.

Крім того, в 1480 р вона оборонила слов'ян від армії хана Ахмата (даний конфлікт відомий як «стояння на річці Угрі»). А в 1521 р чудова сила образу змусила відступити Казанського хана Махмет-Гірея.

З 1999 року ікона Матері Божої Володимирська перебуває в храмі-музеї святого Миколая в Толмачах при Державній Третьяковській Галереї.



Кондак 1


Новоявлений ікони Твоєї стоячи перед вірні розчулено, оспівуємо Ти, Всецарице, раби Твої; пошли цельби до Тебе припадають, щоб усі радісно взивали до Тебе:

Радуйся , Всецарице, що недуги наші благодаттю зціляєш.


Ікос 1


Ангел предстатель з Неба зійшовши, рече Всецарице: радій ! І боговещанним гласом втілюєшся Тебе, бачачи, Господи, взивав до Неї така:

Радуйся , Главизно нашого спасіння; радій , Виконання Зіждітелева перегляду.

Радуйся , Бо через Тебе Бог втілився; радій , Бо Невидимий в Тобі зобразити.

Радуйся , Бо Милість миру прийняла; радій , Вбрання плоті Слову істкавшая.

Радуйся , Розуму непостіжная нагірна славо; радій , Серця пожвавився небесна манно.

Радуйся , Зірко, благодаті сяйво; радій , Джерело, живі води вилив.

Радуйся , Богородице, в дружинах благословенна; радій , Породила Спаса Дево нетлінна.

Радуйся , Всецарице, що недуги наші благодаттю зціляєш.


Кондак 2


Безначальне Слово Отроча младо Тебе прийшло, зцілення подаючи Тебе, Діво, шанують і невимовне Його Різдво і співає: Алилуя.


Ікос 2


Розум недоразумеваемий разумети Діва шукаючи, взивав до службовця: «Яко Отроковица чиста, како буду Всевишнього Мати - Поясни Мі?». До Неї ж Гавриїл сказав зі страхом, зовий така:

Радуйся , Радою Предвічною обраниці; радій , Голосу молільників Скоропослушниці.

Радуйся , Скарб Христового світу; радій , Людей Твоїх надіє і сило.

Радуйся , Раковия язви дивна руйнувальниць; радій , Інших хвороб ісцелітельніце.

Радуйся , Єдине миру заступництво; радій , Вірне в скорботах порятунок.

Радуйся , Плач і сльози повсякчас утоляющая; радій , Порятунку входи всім відкриваєш.

Радуйся , Державний покриві Афон населяє; радій , Палиці ченців і мирян.

Радуйся , Всецарице, що недуги наші благодаттю зціляєш.



Богородице Діво, радій , Благодатна Маріє, Господь з Тобою; благословив Ти між жонами, і благословенний Плід утроби твоєї, яко Спаса народила еси душ наших.

(Читається щодня 150 раз).

Якщо по незвички важко буде долати щодня 150 раз, слід читати спочатку 50 разів. Після кожного десятка треба читати по одному разу "Отче наш" і "Милосердя двері".

Нижче наводиться схема, в яку вкладав свої молитви Приснодіві Марії владика Серафим (Звездинский). Виконуючи Богородичне правило, він молився за весь світ і охоплював цим правилом все життя Цариці Небесної. Після кожного десятка читаються додаткові молитви.



О, Пресвята Діво, Мати Пречиста, матері Невечерняго Світу, Цариця неба і землі! Ти явилася єси людем в Десятинній обителі Твоєї у граді Києві, показавши нам милість Твою і затвердити людей Своїх в православній вірі. О, свята Пані та Цариці Богородице, зглянься з висоти святої Твоєї на нас, грішних рабів Твоїх (ім'я річок), що припадають до цельбоносно образу Твоєму. Почуй прохання наші, з вірою і любов'ю приносив Тобі. Умоли Сина Твого, Христа Бога нашого, нехай збереже град сей [або: святу обитель цю, або: весь цю] і вся гради і країни від голоду, губітельства, землі трясіння, потопу, вогню, меча, нашестя іноплеменіков і розбрату! Подай благість Твою рабом Своїм, даруй любов і смиренність, мир, тишу і достаток плодів земних. О, усемилостива Діво Богородице, Заступницю порятунку нашого, умоли дарував нам спадок вічних благ Царства Небесного, зберігаючи нас під покровом Твоїм, завжди, нині і безконечния повіки. Амінь.


27 жовтня (14 жовтня за старим стилем)
ікона Божої Матері «Яхромськіє» Богородиця


Опис ікона Божої Матері «Яхромськіє»:

Літописну оповідь оповідає, як двоє подорожніх, один з яких був болящий старець, зупинилися на відпочинок біля джерела неподалік від річки Яхрома (Яхрена) в сорока кілометрах від Володимира. Стомлені тривалим переходом подорожні задрімали. Раптом юнак Косма, який супроводжував хворого старця, був пробуджений баченням незвичайного світла і побачив на дереві ікону Пресвятої Богородиці. Взявши ікону, юнак відніс її старця, який, приклавшись до неї, тут же зцілився від своїх недуг. Явище ікони Божої Матері сталася 14 жовтня 1482 року.


25 жовтня (12 жовтня по старому стилю)
ікона Богородиці «ЯРОСЛАВСЬКА» ОДИГІТРІЯ


12 жовтня 1642 архімандрит Троїце-Сергієвої Лаври Адріан уві сні почув голос від ікони «ОДИГІТРІЯ» Ярославська, що стоїть в його келії: «Іду в межі Ярославля в новостворений монастир в ім'я Моє». Незабаром архімандрит проводив Ярославську ікону в названий монастир, де образ прославився чудесами.
Також дивіться ікону Божої Матері Ярославська

Може бути цікавим


21 липня (8 липня за старим стилем)
ікона Богородиці «ЯРОСЛАВСЬКА» ( КАЗАНСЬКА )


Чудотворний образ Ярославської КАЗАНСЬКОЇ ікони Божої Матері з'явився в Казані в 1588 році одному благочестивому людині по імені Герасим. За велінням Богородиці він відніс ікону Божої Матері в місто Романов, де був побудований для неї храм. Двадцять один рік цей образ стояв в храмі, але в 1609 році місто Романов узятий був литовцями, і поручик Стравінського полку Яків Любська взяв з церкви чудотворну ікону Божої Матері і відвіз її з собою в Ярославль.
Жителі, довідавшись про святиню, пропонували Любская багато грошей за святу Казанську ікону Божої Матері, але він відмовився від грошей і не віддав ікони Божої Матері. Трохи згодом він сам приніс її до найстаршого громадянину Василю Литкін. Казанська ікона з торжеством була перенесена в Дмитрієвський храм, що знаходився за містом. Потім на честь Казанської ікони в місті був споруджений храм, в якому від неї почали відбуватися чудесні зцілення недужих. Ярославські жителі загальним ретельністю влаштували при цьому храмі жіночий монастир, де оселилися 72 сестри, які перейшли з розореної поляками ярославської жіночої обителі.
У 1610 році жителі міста Романова, не переставав засмучуватися про позбавлення Казанської чудотворної ікони Богородиці, звернулися з проханням до царя Василю Івановичу, щоб він дозволив їм взяти з Ярославля свою ікону Божої Матері. Отримавши дозвіл, Романовце готувалися нести до себе святиню, а ярославці цим злом і сльозами проводжати Заступницю свого міста, але тут сталося два дива, що відбулися від ікони Божої Матері Казанська Ярославська. Несподівано для всіх перед іконою зцілилися черниця Анісія, давно вже не володіла рукою і ногою, і посадский людина Костянтин, що був довгий час в нестямі розуму.
Ці зцілення дали відвагу ярославським жителям просити царя, щоб Казанська чудотворна ікона Божої Матері була залишена в їхньому храмі. Цар витребував докладні відомості про що відбулися події і за порадою з патріархом Гермогеном повелів бути цей іконі Божої Матері в Ярославлі з тим, щоб жителі Ярославля зробили точний список (копію) з чудотворної ікони і віддали його в Романов. Ярославські громадяни виконали всі вказане, і 2 березня 1611 року список з належною честю був перепроваджений в Романов і там поставлений на місці, де стояла колишня ікона Божої Матері Ярославська Казанська .
Молитви і акафіст дивіться в описі Казанської ікони Божої Матері
Також дивіться ікону Божої Матері Ярославська


27 травня (14 травня за старим стилем)
ікона Богородиці «ЯРОСЛАВСЬКА» ПЕЧЕРСЬКА


Прославилася ікона в кінці XIX століття в Ярославлі. Мешканка міста міщанка Олександра Дмитрівна Добичкіна стала страждати ломота в руках і у всіх суглобах. До того ж її почала переслідувати сильна душевна туга. Сімнадцять років вона мучилася цими хворобами і за цей час не раз ревно молилася Божої Матері, просячи в Неї зцілення. І ось одного разу вона почула голос уві сні, які веліли їй відшукати Ярославську ікону Богородиці в храмі, щоб отримати там зцілення. При цьому їй представився в баченні і храм із зображенням в ньому ікони Божої Матері.
Слідуючи вказівкам таємничого голосу, Олександра вирушила на пошуки. Храм вона знайшла в архієрейському будинку міста Ярославля. Храм був присвячений Походження Чесних древ Животворящого Хреста Господнього. Коли Олександра увійшла в цю церкву і побачила на стіні явившуюся їй уві сні ікону Божої Матері, то несподівано впала на підлогу і почала битися в страшних судомах і корчах. Це було 1 травня 1823 року.
2 травня Олександра знову вирушила в архієрейську церкву. Усередині та гаряче молилася вона перед Ярославської іконою Богородиці. Коли ж вона підійшла прикластися до святої ікони Богоматері, то відразу ж відчула полегшення від своєї болісної хвороби. Через деякий час вона зовсім одужала. З тих пір від Печерської Ярославської ікони стали відбуватися численні зцілення.
В даний час Ярославська Печерська ікона Богородиці втрачена. Не збереглася і церква в честь Походження Чесних древ Животворящого Хреста Господнього
Також дивіться ікону Божої Матері Ярославська


21 червня (8 червня по старому стилю)
ікона Божої матері «ЯРОСЛАВСЬКА» Богоматір


Опис ікони Божої Матері «ЯРОСЛАВСЬКА»:

За переказами, ікона Богоматері була принесена в Ярославль в XIII столітті святими благовірними князями Василем і Костянтином (пам'ять 16 липня за новим стилем). Існують і інші види ікон Пресвятої Богородиці з найменуванням Ярославська (ікона Богородиці ЯРОСЛАВСЬКА КАЗАНСЬКА , Ікона Божої Матері ЯРОСЛАВСЬКА «ОДИГІТРІЯ» і ікона Божої Матері ЯРОСЛАВСЬКА ПЕЧЕРСЬКА).


ікона Богородиці «ЮРОВІЧСКАЯ» (милосердно)
ікона Божої матері «ЮРОВІЧСКАЯ» (милосердно) Богородиця


Ікона Богоматері ЮРОВІЧСКАЯ (милосердно) з монастиря Різдва Пресвятої Богородиці села юровичь в Білорусії.

Може бути цікавим


10 серпня (28 липня по старому стилю)
ікона Божої матері «ОДИГІТРІЯ» югскій


У 1616 році під час навали шведів один старець-подвижник на ім'я Дорофій вирішив залишити Псково-Печерський монастир і йти на батьківщину, в село Нікульское поблизу міста Молога (нині місто затоплений Рибінській ГЕС). Коли перед відправленням у дорогу він молився в храмі перед Печерської іконою Божої Матері, то почув від ікони голос, який наказував йому виконати задумане, але взяти з собою ікону Богородиці «ОДИГІТРІЯ» югскій.


18 липня (5 липня по старому стилю)
ікона Богоматері «ЕКОНОМІССА» або Ігуменя гори Афонської:


Молитва до Пресвятої Богородиці перед Її іконою, іменованої «Економісса або Ігуменя гори Афонської»

Про Пречесний Владичице Богородице, всечесні наша Мати ігуменя, всіх православних обителей монашого життя, у святій горі Афонстей і по всій вселенній сущих! Прийми смиренних моління наша і принеси яко Всі щедрому Богові нашому, щоб врятує душі наші Своєю благодаттю. Поглянь на нас милосердним Твоїм оком і зроби Сама у Господі наше спасіння, понеже без милості Спаса нашого і Твого святого про нас клопотання, ми, окаянні, не можливий совершіті своє спасіння, бо окаляхом житіє наше в мирську суєту, бо час наближається жнив Христової в день Страшнаго Суду приспе. Ми ж, окаянния, гинемо в безодні гріховної, недбальства заради нашого скласти, від святих отців, первоначальніка ангельського по плоті житія: яко останній Монас недбальством житія свого уподібняться мирським людям, еже і сбистся днесь, бо чернецтво наше плаває життям своїм на море жітейстем серед великия бурі і негоди, бо наші святої обителі в поросі перебувають гріхів заради наших, Всеправедний Господь наш Ісус Христос, тако уподобай ми ж, недостойні, не маємо де голови прихилити. Про солодка наша Мати ігуменя! Збери ни, разсеянное стадо Христове, у об'єднані і спаси всіх православних християн, сподоби райські життя зі Ангели і всіма святими в Царстві Христа Бога нашого, Йому ж честь і слава з безначальним Його Отцем і з Пресвятим і Благим і животворящим Духом на віки віків. Амінь.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация