Перед Трійцею: Вода і голуб

  1. Трійця в 2013 році: день народження Церкви

Коли потоп завершився, Ной став випускати з ковчега птахів. Ті повинні були дати знати про появу сухої землі. Першим честі слідопита удостоївся ворон. Він «туди та назад, аж поки не висохла земля від води» (Бут. 8: 7) Але чи то для ворона було багато їжі в вигляді трупів, носяться хвилями, то з іншої причини, його польоти нічого не сказали Ною. Наступним пернатим розвідником був голуб, і його польоти обчислюються цифрою «три».

Спочатку голуб «не знайшов місця спокою для ніг своїх» і повернувся в ковчег. Потім він приніс в дзьобі, як якусь безкровну видобуток, «свіжий олійний лист». Тоді дізнався Ной, що спала вода з землі. І вже в третій раз полетівши, не повернувся назад голуб. Перерва між польотами в усіх випадках тривав сім днів (див. Бут. 8: 6-12).

Вода і голуб. Промовляючи ці слова, ми повинні воскрешати в свідомості слова, сказані про потоп, але не тільки. Хрещення Господнє - це теж біблійна подія, в якому беруть участь вода і голуб.

Над тихими водами Йордану, як і над каламутними і важкими водами потопу теж літала нешкідлива птах. В її образі мабуть для очей з'явився тоді Святий Дух . Це не було втілення Духа, але саме прийняття такого відомого способу, який би зв'язав воєдино ту давню милість (припинення водного погубления) і милість нову - явище Бога як Трійці і Ісуса - як Христа .

Тепер повернемося подумки знову до ковчегу, утримуючи в пам'яті те, що Дух був на Йордані «у вигляді голубинім». Це подарує нам один дуже яскравий образ, що відноситься до благодаті Святого Духа і що стосується всіх нас. Голуб листопада туди та назад, не відразу знайшовши місце спокою для ніг своїх. Чи це не образ дії Духа щодо наших сердець, найчастіше покритих темними, мертвими водами?

Та найвідоміша стихира, звернена до Святого Духа, яка використовується як постійна молитва Утішителю і читається кожен день, крім періоду Кольоровий Тріоді, містить в собі прохання: «прийди і вселися в нас (нас)». «Прийди і вселися», «прийди і вселися», - просимо ми багато сотень разів протягом року.

«Прийди і вселися», - просять мільйони таких же, як ми, християн, а Духу все одно нікуди вселятися, і Він, як голуб, літає над поверхнею води, не маючи місця спочинку для стопи своєї.

З одного боку, тут є наша неуважність. Ми часто просимо, не розуміючи толком, що ж саме просимо. Просимо, не вкладаючи в прохання серця, як би «на всякий випадок», по готовому тексту і за звичкою. Очікувати благодатних дій над собою при таких молитвах не варто.

Очікувати благодатних дій над собою при таких молитвах не варто

Фото: Олексій Золотарьов В, photosight.ru

Але навіть якщо ми просимо уважно і розуміємо, чого, власне, просимо, то і тоді голуб з Ноєвого ковчега показує нам, як не просто вселитися Духу Святому в єство людське.

Для початку Йому просто ніде опуститися. Є квартири, в яких від великої кількості мотлоху і бруду ніде сісти. Є склянки і чашки, в які ніхто не наллє води, щоб напитися - так вони брудні. І є людські душі, над якими Дух Святий може тільки зверху літати, як літав Він на початку світу над первинним хаосом і водою (див. Бут. 1: 2).

Такі всі взагалі люди в своєму непреображенной і не виправлення стані.

Потім, коли деякі праці заради Бога відбуваються, якщо якісь сльози за гріхи ллються, якщо відбувається щось святе або прагне до святості, то Дух знаходить «свіжий олійний лист». Це - початки землі, перші жертви від перших плодів. І лише потім, після певного часу, а не відразу, Дух може знайти висохлу землю серця, на яку можна опуститися.

Починаючи з П'ятидесятниці, ми знову починаємо апелювати до Утішителю: «Прийди і вселися в нас». І ми мусимо робити це свідомо, постійно і з вірою, доки не відбудеться само вселення, яке приносить з собою (за текстом молитви) «очищення від усякої скверни і порятунок душі».

У духовному житті якщо чогось не просиш, того і не маєш. Чи не просиш Духа - не маєш Духа. А не маючи Духа, потрапляєш під визначення апостола: «Це люди, які відділяють себе від єдности, тілесні, що не мають Духа» (Юд. 1:19). Безглуздо чекати від таких людей виконання заповідей. Вони здатні тільки на гріх, бунт і на презирство до того, чого не розуміють.

Не забудемо також і того, що остаточний суд над землею відбудеться не раніше, ніж Дух Святий стане бездомним в світі людей. Йому нікуди буде вселитися, і ніхто його всередину своєї душі, і не запросить, і не впустить. Саме так було і перед потопом, коли сказав Бог: «Не вічно Духу Моєму бути знехтуваних людьми сими, тому що вони плоть» (Бут. 6: 3).

Тому приступимо до умоленію Духа, та не піде від нас, але паче - так вселиться. Але так просимо «з вірою, без жодного сумніву, тому, хто має сумнів, той подібний до морської хвилі, яку жене й кидає вітер» (Як.1: 6).

Читайте також:

П'ятидесятниця 23 червня в 2013 році: Християнство без П'ятидесятниці

Трійця в 2013 році: день народження Церкви

Важкі місця Євангелія: Хула на Духа

Бог каються

Чи це не образ дії Духа щодо наших сердець, найчастіше покритих темними, мертвими водами?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация