Передача «Слідство вели»: 10 років антирадянської пропаганди на НТВ

  1. Підведемо підсумок

На російському телебаченні практично немає програм, які системно висвітлювали б позитивні сторони і корисний досвід радянського періоду. Очевидно, що подібна передача не вписалася б в негласно проведену в ЗМІ кампанію по десталінізації і десовєтизації, а точніше, демонізації нашого недавнього минулого. А ось розбирається в цьому огляді документальний цикл «Слідство вели», який вже 10 років виходить на телеканалі НТВ , Якраз прекрасно відповідає телевізійної інформаційної політики. Але про все по порядку.

Передача «Слідство вели» виходить на телеканалі НТВ переважно у вечірній прайм-тайм з 2006 року. За цей час було знято понад 300 випусків, в кожному з яких розповідається про найгучніші злочини, скоєних в Радянському Союзі. Якщо в інтернеті почитати відгуки на цю програму, то навіть з поправкою на наявність замовних коментарів можна прийти до висновку, що більшість наших громадян, на жаль, не усвідомлює реальних цілей подібного телевізійного контенту.

Замість того, щоб задати головне питання: «Який ефект демонстрація сюжетів« Слідство вели »надає на суспільство?», Користувачі обговорюють художні особливості серіалу, форму подачі кінохроніки, достовірність сюжетів і інші другорядні моменти. Зокрема, серця багатьох особливо розчулюють історичні відступи, в яких ведучий розповідає про людей і життєвому побуті того часу.

Передача активно використовує ностальгічні почуття глядачів для залучення уваги аудиторії.

Якщо викреслити контекст, в який поміщені ці сюжети, то дійсно багато з них будять ностальгічні почуття і виглядають досить мило. Ось тільки при цілісному розгляді передачі за кожним таким блоком обов'язково слідують кадри і історія жорстокого вбивства. Тим самим відбувається нашарування світлих спогадів на щось негативне і відразливе. Можна навіть виявити закономірність: в кожному випуску мова йде в середньому про 4-5 вбивствах, і в проміжках між ними проходить приблизно стільки ж ностальгічних сюжетів з приємними спогадами з радянського минулого.

Композиція кожної передачі: Світлі спогади - кадри вбивства - світлі спогади - кадри вбивства і т.д.

Також слід зазначити, що в цих історичних вставках часто побут радянських громадян показаний в перебільшено негативному світлі. У більшості випадків зі слів ведучого формується враження, що якщо в СРСР і можна було купити щось вартісне, то або по блату, або імпортного виробництва. До того ж практично в кожній передачі хоча б один сюжет присвячений темі алкоголю.

Якщо в коментарях і заходить мова про суспільне посиланні цієї передачі, то користувачі сходяться на думці, що програма демонструє особливості служби та високий професіоналізм радянських детективів. Цю ж версію в інтерв'ю просуває і сам ведучий Леонід Каневський: «Головне наше завдання - зустрітися з тими, хто вів тоді наслідок, показати їх, дати інформацію з перших рук. У всі часи головними героями були ті професіонали, які робили свою справу, робили його сильно, точно, чесно ».

Насправді головна мета програми Слідство вели - це дискредитація радянського минулого шляхом наповнення пов'язаного з ним інформаційного простору описом безлічі злочинів, убивств і насильства. Хтось скаже - хіба це все неправда, хіба в Радянському союзі не було всіх цих злочинів? Звичайно, були. У будь-якому великому державі щодня відбуваються десятки злочинів, відбувається безліч аварій та інших подій, в яких гинуть люди. Але хіба про це треба постійно розповідати масової аудиторії?

У кращому випадку такі сюжети можна показувати студентам слідчих факультетів як навчального матеріалу. А простим людям, навіщо бачити всі ці незліченні потоки насильства і жорстокості, кадри смертей і вбивств, на яких спеціалізується НТВ? Користі ніякої, а шкоди дуже багато. Недарма НТВ до недавнього часу очолював відкритий співробітник ЦРУ Володимир Кулістіков. А сьогодні на зміну Кулістікову прийшли люди з тієї ж команди (дивіться відеоогляд «Телеканал НТВ: Кулістиков пішов, ЦРУ залишилося» ).

Подивимося на те, кому ж доручено створення передачі «Слідство вели». Головний продюсер проекту - це громадянин США Девід Гамбург, а його ведучий - громадянин Росії та Ізраїлю Леонід Канівський, до якого багато марно відчувають теплі почуття за його роль майора Томіна. Коли починався проект «Слідство вели», про своє ставлення до Росії Канівський заявляв наступне: «Я приїжджаю в Росію. Всі знають, що я живу в Ізраїлі. Коли мене бачать в Росії, кажуть: як добре, що ти повернувся! А я не повернувся, я приїхав працювати, але постійно щось я живу і працюю в Ізраїлі ».

Підведемо підсумок

Передача «Слідство вели ...» націлена на:

  • Замикання психіки глядача на негатив (вбивства, насильство, злочинність)
  • Дискредитацію радянського минулого

Інформаційне прикриття:

  • Розповідь про професійних сищиків СРСР

Головні виконавці:

  • Громадянин США: Девід Гамбург
  • Громадянин Ізраїлю: Леонід Каневський

Для будь-якої розсудливої ​​людини повинна бути очевидна неприпустимість перетворення тяжких і небезпечних для суспільства злочинів в розважальні та політизовані шоу, тим більше націлені на дискредитацію минулого своєї ж країни. Якщо хтось сумнівається в правильності цієї простої думки, то задумайтеся про те, чи був би сенс здійснювати теракти, якби про них не розповідали ЗМІ?

Хтось скаже - хіба це все неправда, хіба в Радянському союзі не було всіх цих злочинів?
Але хіба про це треба постійно розповідати масової аудиторії?
А простим людям, навіщо бачити всі ці незліченні потоки насильства і жорстокості, кадри смертей і вбивств, на яких спеціалізується НТВ?
Якщо хтось сумнівається в правильності цієї простої думки, то задумайтеся про те, чи був би сенс здійснювати теракти, якби про них не розповідали ЗМІ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация