Переговори Путіна з Меркель: Чи відбувся нічний змову в замку Мезеберг

Бажання насолити США і запустити проти волі Вашингтона "Північний потік - 2" штовхає канцлера Німеччини на непродумані кроки, які стануть плямою на завершення її блискучою колись кар'єри Бажання насолити США і запустити проти волі Вашингтона Північний потік - 2 штовхає канцлера Німеччини на непродумані кроки, які стануть плямою на завершення її блискучою колись кар'єри   Зустріч президента Росії Володимира Путіна з канцлером Німеччини Ангелою Меркель була вкрай складною і не принесла якихось укладених угод

Зустріч президента Росії Володимира Путіна з канцлером Німеччини Ангелою Меркель "була вкрай складною" і "не принесла якихось укладених угод". Так охарактеризували вчорашні переговори в західній пресі .

"Президент і канцлер детально обговорили двосторонні відносини, із задоволенням відзначили зростаючу динаміку взаємного торгового обороту" - так охарактеризував зустріч прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.

При цьому про якомусь помітному прогрес в обговоренні більшості із заявлених на початку переговорів політичних тем - зокрема, щодо України, Сирії, Ірану, або, тим більше, порушення прав людини на Росії - ні західні, ні російські спостерігачі чомусь не повідомили.

Сторони лише "висловили жаль" з приводу відсутності позитивної динаміки в справі імплементації мінських угод, фрау Меркель нагадала, що ослаблення санкцій не відбудеться до того моменту, коли ці угоди будуть виконані. Ще Володимир Путін, швидше за все, попросив грошей "на відновлення мирного Сирії", куди скоро почнуть масово повертатися біженці, розчарувавшись в бездуховній Європі - а фрау Меркель нагадала, що ці біженці поки живуть у неї, і давати грошей відмовилася. От і все.

У такому контексті виникає логічне запитання - навіщо було проводити вчорашню зустріч?

З Володимиром Володимировичем, звичайно, все зрозуміло. Йому важливо переконати громадян Росії, що він ще не зовсім перетворився на Кім Чен Ина. Що він ще може злітати в Європу в якості президента. Може заїхати на весілля з циганами і ведмедями - пардон, з кубанським козачим хором, який заспіває і станцює щось патріотичне неподалік від Лієнц і Юденбург, де англійські війська після Другої світової віддали радянським частинам на знищення 40 тисяч справжніх кубанських козаків, а не путінських картонних клоунів. Віддали з сім'ями і дітьми, на неминучу знищення.

Після чого, посидівши на весіллі глави МЗС Австрії, фактично незнайомих йому людей (що, очевидно, доведеться сплатити в контракті на поставку газу до Австрії до 2040 року, над яким якраз завершується робота), відправитися в Берлін. Але навіщо ці свідомо безрезультатні - і, очевидно, політично токсичні переговори потрібні Ангелі Меркель?

Відповідь на це питання дав, здається, прес-секретар президента Путіна. Який заявив, що в ході переговорів старанно піднімалася тема можливих санкцій проти компаній, що беруть участь в реалізації проекту газопроводу "Північний потік - 2". При тому і Меркель, і Путін впевнені, що "проект абсолютно некомерційний, він вигідний, конкурентний", в зв'язку з цим "необхідно вжити заходів, щоб захистити його від можливих неконкурентних і незаконних нападок з боку третіх держав".

Перекладаючи з дипломатичної мови на загальнолюдський, керівники Росії і Німеччини обговорювали, як протидіяти санкціям США проти компаній, які фінансують "Північний потік - 2". Які домовленості були досягнуті в цій сфері - поки невідомо. Але таємне дуже швидко стане явним - якщо врахувати той факт, що, за даними вашингтонських інсайдерів, США можуть ввести санкції пов'язані з будівництвом газопроводу вже протягом декількох тижнів.

Можна дуже по-різному ставитися до Дональда Трампа і його варіанту міжнародної політики. Можна заслужено критикувати його кричущий і істеричний стиль проведення переговорів, безоглядний популізм у прийнятті рішень, які базуються на глибокій некомпетентності чинного президента США.

Але Трамп приходять - і йдуть. Чи не стане винятком і цей. А ось геополітична реальність, в якій існувала Німеччина протягом останніх 70 з гаком років залишається незмінною. Сам факт існування цієї держави на політичній карті світу забезпечувався винятково американської військової міццю. Якби не США, ФРН б просто не існувало - була б тільки Німецька демократична республіка. Можливо, навіть сьогодні.

І ось, банально розлютившись на одного конкретно взятого президента США, Ангела Меркель починає сепаратні нічні переговори з російським президентом про те, як протидіяти політиці США. Політиці, спрямованої, за великим рахунком, не на стримування агресії Росії на європейському континенті. Місяць тому тільки 40% німців схвалювали політику Ангели Меркель, а 43% вважали, що чинним канцлеру Німеччини слід залишити свою посаду. Складається враження, що вони мали рацію.

У такому контексті виникає логічне запитання - навіщо було проводити вчорашню зустріч?
Але навіщо ці свідомо безрезультатні - і, очевидно, політично токсичні переговори потрібні Ангелі Меркель?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация