Перехідний вік у хлопчика - підлітка. Що робити

  1. Психологія перехідного віку. Моделі поведінки батьків
  2. Чи не справляєтеся з перехідним віком у хлопчика?

«Подумати тільки, вісім років тому ти був зовсім крихітним «Подумати тільки, вісім років тому ти був зовсім крихітним .... »
Цитата з м / ф «Малюк і Карлсон»

У складний період перехідного віку, дорослішання дитини, батьки з приємним відчуттям згадують про дитячі роки свого чада. Щира посмішка, що тягнуться маленькі ручки, повна залежність від материнських вказівок поступово змінюються на неприборкану самостійність, бажання бути незалежним і позбавленим надмірного контролю. Ні батьків, які не пройшли б через дорослішання дитини, більшою мірою або меншою, обидві сторони піддаються серйозним випробуванням і не задалися б питанням: що робити, настав перехідний вік у хлопчика.

Даний матеріал підготує сімейну пару до нелегкої періоду в житті хлопчика-підлітка. Що ж такий перехідний вік? Як каже медицина, підлітковий перехідний вік - це дорослішання організму дитини, фізичні та психологічні зміни, які допомагають досягти повної статевої зрілості. Хлопчики, як правило, входять в «важкий» підлітковий вік в періоді від 10 до 12 років, завершальний етап приходиться на 15 - 17 років.

Особливості дозрівання хлопчиків в даний період полягають в наступному:

  • перетворюється голос з дитячого в більш чоловічий, що пов'язано зі збільшенням числа чоловічих гормонів;
  • зростання чоловічих статевих органів і значне зростання волосяного покриву на грудях, під пахвами, в паховій області, а також легким пухом починає з'являтися борода і вуса;
  • швидко розвивається мускулатура;
  • кістки скелета значно розширюються в області плечових суглобів, а стегнова кістка залишається колишньою;
  • цілком нормальними вважаються нічні, мимовільні сім'явиверження;
  • часто на обличчі і спині з'являється в підлітковому віці прищі і вугровий висип .

Психологія перехідного віку. Моделі поведінки батьків

Батькам в перехідний вік не на один рік слід запастися терпінням і розумінням. Щоб хлопчик в цьому віці поводився більш розсудливо, слід сформувати правильну модель поведінки батьків, яка послужить прикладом хлопчикові для вступу у доросле життя, особливо важлива роль батька у вихованні підлітка .

Виділено фахівцями три основні моделі:

Модель взаєморозуміння і щирого спілкування. Передбачає певний працю з боку обох батьків. Раніше, про зміни в організмі розповідали тільки на словах. На сьогоднішній день існує море цікавої літератури, відеофільмів і лекцій на тему перехідного віку. Якщо ваша дитина соромиться вступати в відверту розмову і обговорювати особливості перехідного віку, запропонуйте йому зібрані матеріали. Було б доцільно, щоб батько навчив сина правильно голитися і пояснив тонкощі будови чоловічого організму. Якщо сім'я неповна, можна довірити таку роботу дядькові або дідуся. Психологи радять формувати довірчі відносини з дитиною ще з раннього дитинства, оскільки в перехідному віці контакт налагодити складніше.

Модель здорового способу життя. Якщо бажаєте допомогти синові впоратися з труднощами перехідного віку, забезпечте йому максимально корисне дозвілля, заняття спортом і повноцінне, збалансоване харчування. Перераховані пункти безболісно вводять хлопчика в роль молодого людини. Вживання алкоголю і наркотичних засобів тільки гальмує розвиток.

Модель порівняння двох поколінь. Згадайте себе у віці вашого вихованця. Як ви себе почували в цей період і чого вам хотілося? Які були у вас проблеми в підлітковому віці? Звичайно - самостійності. Людина настільки швидко виростає, що в дорослому житті піддається спокусі спогадів і щиро бажає повернутися в дитинство, коли мама брала за нього всі рішення. Завдання батьків: допомогти хлопчикові виявитися в шкурі дорослої людини, щоб він зміг зрозуміти тяжкість тягаря і відповідальність, яку несуть батьки за себе і за нього. Якщо хлопчисько хоче свободи, дозвольте йому відчути її - звичайно, в розумних межах. В даному випадку намагайтеся бути не ворогом і консерватором, а корисним радником у дорослих питаннях.

Чи не справляєтеся з перехідним віком у хлопчика?

У випадках, коли батьки не можуть впоратися з навалилися проблемами, потрібна допомога психолога:

  • якщо хлопчик надто замкнутий і пригнічений;
  • якщо є проблеми з апетитом, помітили підвищену втому і апатія до оточуючих;
  • різка потреба в кишенькових грошах;
  • грубе спілкування з усіма дорослими, родичами і вчителями, образи і гнів на однокласників, поява агресії у підлітка ;
  • дитина не відчуває почуття жалості і співчуття.

Сьогодні в нашій країні є сотні грамотних психологів, що спеціалізуються саме на проблемі перехідного віку у дітей. Нові методики, нумерологія імені, спілкування і робота над собою допоможуть школяреві встановити баланс всередині себе. Сім'ям вчені і педагоги раджу бути гранично уважними до своїх дітей, особливо хлопчикам в даному віці - один неправильний крок і ваш бажаний і улюблений малюк перетворитися в агресивного підлітка.

Якщо для людини норма сну становить 8 годин, то підліткам лікарі рекомендують спати по 7 годин, поступово знижуючи показник. Для кожного віку встановлений свій режим сну, який допомагає не засипати на уроках і домогтися максимально бажаної успішності:

  • в 10 років дитина повинна спати 9 годин;
  • в 12 років - по 8 годин;
  • в 14 років норма сну дитини-підлітка 7 годин.

Слідуючи всім поставленим вказівкам і запропонованим радам, батьки значно полегшувати життя собі і своєму хлопцеві підлітку.

Спеціально для інтернет журналу Fraui Автор: Степанова Олена

Що ж такий перехідний вік?
Як ви себе почували в цей період і чого вам хотілося?
Які були у вас проблеми в підлітковому віці?
Чи не справляєтеся з перехідним віком у хлопчика?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация