Перейменування міст і сіл: чи потрібно українцям через декомунізації міняти документи

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

25 жовтня 2015 року, 7:50 Переглядів: 25 жовтня 2015 року, 7:50 Переглядів:   Артемівськ вирішено перейменувати в Бахмут

Артемівськ вирішено перейменувати в Бахмут. Фото art-bahmut.org.

Перехідний період, коли всі вулиці, площі, міста і населені пункти повинні визначитися з новими некомуністичними назвами і знесенням пам'ятників і символів епохи СРСР, добігає кінця. "Сегодня" дізналася, як йде процес і як діяти українцям в разі перейменування.

Нагадаємо, закон про декомунізацію вступив в силу в травні, перехідний період закінчується 20 листопада. Зараз, за ​​оцінками експертів, перейменування по всій країні підлягають 908 об'єктів - області, райони, міста, вулиці, площі. Деякі міста вже перейменовували: так міськрада Артемівська прийняв рішення назвати місто Бахмутом, Дзержинськ планує перейменуватися в Торецькому.

Цікаво підійшли до питання в Дніпропетровську: назва городяни вирішили залишити, але змінити сенс - "переназвати" в честь апостола Петра, а не радянського діяча Петровського.

На підтвердження цього з'явився і перший документ. Днями митрополит Онуфрій, освячуючи новий міський храм, назвав Дніпропетровськ "Градом Святого Петра". Факт зафіксований в спеціальному сувої, який за церковним статутом зберігається вічно.

Як роз'яснив нам директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, офіційно зміна назви має затверджуватися постановою ВР. "Місцеві органи влади в населеному пункті повинні до 20 листопада 2015 р вирішити питання про перейменування і подати пропозиції до Ради, - каже В'ятрович. - А депутати протягом 3-х місяців (до 20 лютого 2016- го) зобов'язані прийняти спільну постанову про перейменування відразу сотень міст і сіл ".

ПАСПОРТ. А ось міняти назви в самих містах - прерогатива місцевої влади, і багато вулиць вже називаються по-новому. Автоматично змінюються і адреси проживання українців. Як стверджує В'ятрович, примусово ставити в паспорт новий штамп про реєстрацію з новою адресою не треба, тільки за бажанням.

Права, техпаспорт. За словами юриста Володимир Столітній, міняти адреси в цих документах не потрібно. Якщо людина, на чиє ім'я зареєстрований транспорт, не збирається міняти фактичне місце проживання, зміна прав і техпаспорта - необов'язкові. Але якщо планується переїзд - техпаспорт треба міняти, а авто перереєструвати, закон вимагає відповідності в документах.

ДОКУМЕНТИ НА ВЛАСНІСТЬ. Право власності на квартиру, будинок, земельну ділянку залишаються без змін, каже Столітній. Зміни в них внесуть автоматично: "У документі, який отримає новий власник, наприклад, у разі продажу, вже буде вказано актуальний на сьогоднішній день адреса на підставі електронного реєстру перейменованих вулиць", - говорять нотаріуси.

БІЗНЕС. А ось підприємцям змін не уникнути. "Як юрособи, так і фізособи-підприємці зобов'язані внести зміни до своїх статутів (це безкоштовно, але можливі черги в місцевих органах влади) і замовити нові штампи і печатки, на яких є адреса організації (за виготовлення яких доведеться заплатити - від 120 грн) ", - пояснив нам Столітній.

ЗАПОВІТ, ДОВЕРЕННОСТЬ. З оформленням цих документів можуть бути складності. Одні нотаріуси згодні запевнити їх на підставі даних, в яких вказані старі назви, інші вимагають внести зміни: наприклад, поставити в паспорті штамп з реєстрацією місця проживання на перейменованої вулиці.

Більшість схиляється до того, щоб вказувати два варіанти адреси, припустимо, для квартири, яка заповідається, - новий, а в дужках - старий. Те ж стосується і місця проживання особи, яка видала довіреність.

Але Столітній впевнений, що всі ці проблеми Мін'юст врегулює вже в наступному році, коли закон про перейменування запрацює в повну силу. "Міністр юстиції заявив, що в держустановах від громадян не повинні вимагати ніяких довідок, але це не стосується приватних структур. Тому варто, на всякий випадок, внести зміни про адресу реєстрації свого місця проживання, хоча б в паспорт", - радить юрист.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

закон

, Дніпропетровськ , документи , міста , прописка , назви , доручення , заповіт , адреса , паспорт , декомунізація

Ви зараз переглядаєте новина "Перейменування міст і сіл: чи потрібно українцям через декомунізації міняти документи". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександр Панченко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация