Перейшов усі межі

Колишній глава державної фіскальної служби Мирослав Продан раптово виїхав з України.

Цей екс-чиновник вже давно знаходиться в епіцентрі боротьби за багатомільярдні митні потоки - між "Народним фронтом" в компанії з Володимиром Гройсманом з одного боку - і Банкової з іншого.

Сам Продан - людина Гройсмана, і ще зовсім недавно прем'єр обіцяв, що не допустить його відставки. Але у вересні вона все-таки відбулася. Проти голови Госфіска завели кримінальну справу щодо незаконного збагачення, а застрільником розслідування став генпрокурор Юрій Луценко, який лояльний президенту.

Удару по Продану передувала річна війна на митниці - Гройсман ввів на митні пости представників МВС, що посилило позиції "Народного фронту" на цьому важливому і грошовому ділянці перед виборами президента. На Банковій відповіли тиском на Мирослава Продана. І ось тепер екс-податківець виїхав з країни.

"Країна" дізналася, що сталося з Проданом.

"Вивезли в багажнику на евробляхе"

Інформацію про втечу опублікував журналіст Євген Плінскій. Він заявив, що Продан покинув Україну в ці вихідні і відправився в Молдову. Він розписав передбачувані обставини цього: "Втеча була здійснена через пункт пропуску" Могилів-Подільський ". Комічності ситуації додає те, що вивезли його, мало не в багажнику, на "евробляхе" під керуванням молдаванина ".

Далі журналіст пояснює ймовірні причини втечі чиновника: "Над усією митно-податковій вертикаллю Гройсмана нависла загроза масових затримань, і Мирослав Васильович в цьому ланцюжку зі своєю нерухомістю в Туреччині був самої" смачної "персоною. В рамках розслідування його діянь, Продана кілька разів викликала на допит САП, але він не був.

Найближчий допит повинен був бути завтра, в середу, 14 листопада, після якого, в разі неявки, могло послідувати його затримання. Тому Продан вирішив не випробовувати долю, а просто втекти з країни ".

Тому Продан вирішив не випробовувати долю, а просто втекти з країни

За інформацією журналіста Юрія Бутусова, Продан прибув до Молдови ще 5 листопада - він перетнув кордон в 6.20 на "Мерседесі" С200 з номером SDS 258. Водія, який перевозив екс-податківця, звали Петро Галущак.

"У Продана при собі був закордонний паспорт під номером FF 034144. Прибувши в Кишинів, Продан, ... в 14.04 5 листопада вилетів до Варшави", - уточнив Бутусов.

Він також опублікував дані з поліцейської системи Молдови, де згадано прізвище Продана, і показав фото машини, в якій він сидів.

Він також опублікував дані з поліцейської системи Молдови, де згадано прізвище Продана, і показав фото машини, в якій він сидів

У Мережі молдавський маршрут Продана викликав асоціації з втечею судді Миколи Чауса, який втік з України і зараз перебуває в Кишиневі.

Продан каже, що він в Німеччині

Пізніше з'явився коментар самого Мирослава Продана, який спростував свою втечу і оголосив, що знаходиться на лікуванні в німецькій клініці. На своїй сторінці в соцмережі він пояснив, що чекає запланованої операції.

"У другій половині вересня запланував поїздку за кордон для медичного обстеження, щоб переконатися в правильності поставленого діагнозу, оскільки, на думку наших лікарів, моя проблема вирішується тільки хірургічним шляхом. Довгий час відкладав це питання, після звільнення з ГФС нарешті з'явився вільний час. 7 листопада, вже перебуваючи в клініці, несподівано дізнався від адвокатів, що САП прислала повістку з вимогою з'явитися до слідчого. У САП наполягають, що надіслали повістку на 2 листопада, але дата її реєстрації - 6 листопада. Більш того, порядок спрямована за адресою, де ніколи не проживала моя сім'я ", - розповів екс-глава УКРІНФОРМ.

"Після повернення з лікування я зможу повною мірою надати необхідні документи та пояснення. Підкреслюю, що моя позиція відповідальна і чесна, а спроби довести зворотне є марними ", - додав Продан.

Він запевняє, що нікуди не тікав, а інформацію цю навмисно поширюють влади, щоб мати підстави для оголошення в розшук.

Він запевняє, що нікуди не тікав, а інформацію цю навмисно поширюють влади, щоб мати підстави для оголошення в розшук

Як Продан став главою податкової

Чиновник народився в Могилів-Подільському районі Вінницької області. Здобув дві вищі освіти. Перше - в Рівненському інституті слов'янознавства Київського славістичного університету за спеціальністю менеджмент організацій, кваліфікація - менеджер з митної справи (2003). Друге - в Одеському регіональному інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, спеціальність - державне управління, кваліфікація - магістр державного управління (2013).

З червня 2002 року Продан працював на керівній посаді в комерційній структурі. З березня 2005 року почав роботу в податкових органах Вінниччини, пізніше працював також в Черкаській області та Міжрегіональному головному управлінні ДФС.

З липня 2016 року виконував обов'язки заступника Голови Державної фіскальної служби України. З 3 березня 2017 був в.о. голови Державної фіскальної служби України. Був звільнений на початку вересня цього року.

Чому Продана звільнили

У червні цього року прем'єр Володимир Гройсман і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков почали експеримент по розширенню повноважень МВС з контролю над митниками. Поліцейським дозволили цілодобово перебувати в зонах митного контролю в пунктах пропуску через держкордон. Це серйозно похитнуло становище СБУ, прикордонної служби та інших підконтрольних Порошенко відомств на кордоні.

Як вважається, саме це втручання в усталені "правила гри" в сфері контрабанди і стало останньою причиною погіршення становища Продана, якого атакували силові структури, підконтрольні Порошенко. Як писала "Країна" , Крісло керівника УКРІНФОРМ, найімовірніше, стало "розмінною монетою" в боротьбі за контроль над фінансовими потоками на митниці.

9 липня синхронно були проведені обшуки у водіїв Продана, а також керівника фіскалів Вінницькій області та колишнього заступника Проданав період його роботи в цьому регіоні Руслана Осмоловського. У ЗМІ з'явилися відомості, що нібито у силовиків є докази вчинення Проданом злочинів.

16 липня 2018 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що ГПУ розкрила "стійке ієрархічне об'єднання" в рядах УКРІНФОРМ і оголосила про підозру начальнику Вінницької УКРІНФОРМ Осмоловський. Він додав, що прокуратура розслідує порушення, вчинені Мирославом Проданом на посаді в.о. глави УКРІНФОРМ. Сам Продан заяви Луценка про зловживання в ГФС назвав фейком.

У свою чергу прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що особисто у нього претензій до Продану немає. Більш того, в ході селекторної наради в липні він заявив: "Поки я прем'єр-міністр, він буде керувати УКРІНФОРМ. А я нікуди не збираюся ".

Після цього протистояння Луценко і Гройсмана в питанні митниці посилилося, вони зробили ще ряд заяв, кожен при цьому відстоював свою сторону. Зокрема, Луценко заявляв, що "з 2014 року на території Вінниці була створена злочинна група, до складу якої увійшли керівники, які мають серйозні зв'язки з керівниками центральних інститутів в столиці, і в 2015-2016 році ця організація забезпечила призначення на важливі пости в УКРІНФОРМ людей, пов'язаних з незаконною діяльністю вінницької митниці ". Гройсман закликав силовиків утриматися від гучних заяв і спиратися тільки на фактичні результати розслідування.

Одним з елементів загострення стала війна ГПУ і ГФС за контроль контрабанди на 7-му кілометрі. Напередодні Дня незалежності Луценко сказав, що високопоставлені керівники УКРІНФОРМ кришували схему контрабанди, виявлену на Одеському ринку "7 кілометр". Продан у відповідь заявив про тиск на нього з боку ГПУ.

За відправну точку "наїзду" прокурорів і податківців на промринок під Одесою нібито стала каламутна історія конфлікту між і. о. глави УКРІНФОРМ Мирославом Проданом і прокурором відділу нагляду над митними органами УКРІНФОРМ Генпрокуратури Сергієм Сердюком. А яблуком розбрату став великий склад з товаром, навколо якого розгорнулися "бої" .

5 вересня 2018 року Мирослав Продан був звільнений з посади виконуючого обов'язки голови Державної фіскальної служби України. Після цього він вирішив брати участь у відкритому конкурсі на посаду головного фіскала.

За тиждень до звільнення екс-глави УКРІНФОРМ Мирослава Продана НАБУ початок розслідування його ймовірного незаконного збагачення. Можливо, мова йде про нібито придбання Проданом об'єктів нерухомості в Україні і Туреччині, де угоди укладалися через підставних осіб в інтересах глави УКРІНФОРМ. Сам Продан називає і це фейком.

Крім того, в ГПУ розслідували можливу причетність Продана до кришування контрабанди, тобто в більшості своїй було "справа по податках", і лише частково стосувалося нерухомості і активів, нібито куплених Проданом і оформлених на підставних осіб. У НАБУ ж саме і будуть вивчати суто "збагачення", тобто що і на які кошти було куплено, і чи дійсно це все це майно належить Продану.

Мама на Lexus. декларація Продана

У декларації за 2017 рік Продан серед свого майна вказав гараж в Вінниці, а також дві квартири у Вінниці площею 88 кв.м. і 72,1 кв.м., які належать відповідно йому і його дружині. Ще одна квартира площею 107 м вказана не як власна, а з "іншим правом користування". Також дружина задекларувала орендоване паркувальне місце.

Також у власності у Продана є Toyota Avalon 2012 випуску, а дружина вказала LEXUS RX 350, який вона водить, але не має у власності. Кому належить автомобіль, в декларації не вказано. Однак відомо, що раніше цей автомобіль належав самому Продану. У 2015 році він оформив Lexus RX 350 вартістю близько 1 млн гривень на свою 70-річну маму Світлану Миколаївну.

Серед іншого майна - золотий годинник Мирослава Продана Patek Philippe, ювелірні прикраси дружини і її золотий годинник з діамантами Damiani.

Мирослав Продан отримав 296 985 гривень зарплати, 10 298 гривень відсотків з вкладу в банку, в той час як його дружина-підприємець отримала 1 360 000 гривень доходу і 42 380 гривень як відсотки від банку. Також Продан задекларував 285 085 гривень і 9 615 доларів на банківських рахунках.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация