Перемога над фашистами під Сталінградом. 2 февраяля 1943-2012.

Перемога радянських військ над німецько-фашистськими військами під Сталінградом - одна з найбільш славних сторінок літопису Великої Вітчизняної війни.200 днів і ночей - з 17 липня 1942 року до 2 лютого 1943 року - тривала Сталінградська битва при безперервно зростаючому напруженні сил обох сторін.Протягом перших чотирьох місяців йшли запеклі оборонні бої, спочатку у великому вигині Дону, а потім на підступах до Сталінграда і в самому місті.За цей період радянські війська вимотали рвалися до Волги німецько-фашистське угруповання і змусили її перейти до оборони.У наступні два з половиною місяці Червона Армія, перейшовши в контрнаступ, розгромила війська противника на північний захід від і на південь від Сталінграда, оточила і ліквідувала 300-тисячне угруповання німецько-фашистських військ.
Сталінградська битва - вирішальний бій всієї Другої світової війни, в якому радянські війська здобули найбільшу перемогу.Ця битва ознаменувала початок корінного перелому в ході Великої Вітчизняної війни та Другої світової війни в цілому.Закінчилося переможний наступ німецько-фашистських військ і почалося їх вигнання з території Радянського Союзу.
Сталінградська битва за тривалістю і запеклості боїв, за кількістю які брали участь людей і бойової техніки перевершила на той момент всі битви світової історії.Вона розгорнулася на величезній території в 100 тисяч квадратних кілометрів.На окремих етапах з обох сторін у ній брало участь понад 2 мільйонів осіб, до 2 тисяч танків, понад 2 тисячі літаків, до 26 тисяч знарядь.За результатами ця битва також перевершила усі попередні.Під Сталінградом радянські війська розгромили п'ять армій: дві німецькі, дві румунські та одну італійську.Німецько-фашистські війська втратили убитими, пораненими, полоненими понад 800 тисяч солдатів і офіцерів, а також велика кількість бойової техніки, зброї та спорядження.









Artem_01 писал (а) у відповідь на:

> Перемога радянських військ над німецько-фашистськими військами під Сталінградом


Виникає питання, кому дякувати за те, що довелося здобувати цю перемогу?
Це я про Барвінківський виступ, з якого фактично почалася Сталінградська битва.


В ході бойових дій з 12 по 30 травня 1942 року основні сили 20 стрілецьких, 7 кавалерійських дивізій і 14 танкових бригад виявилися або знищені, або полонені. Загальні втрати склали 277 тисяч чоловік (з них 171 тис. - безповоротно), 652 танка і 1652 знаряддя.


. Пушкарррь писал (а) у відповідь на: Пушкарррь писал (а) у відповідь на:

> Барвінківський виступ

Вірно, при адекватному командуванні, перехід до стратегічної оборони, після провалу зимових наступів, німців д.б.вишвернуть з території СРСР ще до кінця 1942 року і повністю погромити в 1943-м..Но на жаль на верху сидів маніяк, одержимий тільки ідеями наступів. Вірно, при адекватному командуванні, перехід до стратегічної оборони, після провалу зимових наступів, німців д Так де ж його взяти то було тоді, це осудна команованіе то! ... Вас, ймовірно, на світі ще не було, ось і управлялися як могли ... без вас то ...
А, вобще, завжди дивують "міркування" таких "розумних і ерудованих"! ... Вони всіх запевняють, що російські дурні і командували ними дурні і тому перемогли ... А німці були розумні-преумние і добрі (всіх шоколадом годували!) І відважні солдати, ... і програли. Навіть ні, не так! Німці, за розумом цих розумних, все-таки виграли війну, але якось навпаки, зовсім незбагненним способом! ...
І, звідки стільки розуму в людях? Топік на тему Сталінградської битви і думаю дані документальні фільми будуть в тему, так як є автором сайту військових документальних фільмів про війну, і військової хроніки, то можу порекомендувати найкращі фільми на цю тему:
Сторінки Сталінградської битви (СРСР, ЦСДФ, 7 серій) 1967 рік -
Семисерійний документальний цикл ще радянського часу, по гарячих слідах так сказати ... події розповідаються по етапах від підступів до Сталінграда, до кінця операції "Уран", цикл унікальний!
Why We Fight: The Battle of Russia. Сталінградська битва (СРСР-США) 1943 рік -
Американська версія документальної військової хроніки Сталінграда, один з фільмів семисерійного циклу "Why We Fight", багато передових на той момент в документальних фільмах прийомів.
Порядок подій у фільмі: Будівництво оборонних укріплень. Установка зенітних кулеметів. Командувач Сталінградським фронтом генерал-полковник А. І. Єременко і член Військової Ради фронту Н. С. Хрущов. Німецькі літаки в небі. Бомбардування р Сталінграда. Формування робочих загонів. Оборона різних об'єктів міста. Вуличні бої. Палаючий р Сталінград. Переправа радянських військ через річку Волгу. Дії Волзької флотилії. Висадка десанту. Загальний вигляд Сталінградської ГРЕС (районна теплова електростанція). Ремонт танків в одному з цехів ГРЕС. Будні захисників м Сталінграда. Надання допомоги пораненим. Засідання Ради Південно-Західного фронту, Донського фронту. Наступ радянських танків, піхоти, авіації, кавалерії. Зустріч бійців Сталінградського і Донського фронтів. Дії радянської артилерії. Бомбардування позицій противника. Здача німців в полон. Трупи німців на вулицях м Сталінграда. Група полонених німецьких генералів. Полонений генерал-фельдмаршал фон Паулюс. Допит Паулюса. Урочистий мітинг на честь визволення м Сталінграда.
Битва за Сталінград (3 серії, Німеччина, США) 2005 рік -
Фільм 3 серіях, спогади про битву від німецьких солдатів, кольорова і рідкісна хроніка.
Унікальна кінохроніка і документальні свідчення героїв найбільшої битви Другої світової. Більше 60 років тому Шоста армія вермахту капітулювала в Сталінграді. До сих пір ця битва висвітлювалася з точки зору однієї зі сторін.
Але зараз залишилися в живих ветерани, які воювали по обидва боки фронту, разом розповідають про те, що ж насправді відбувалося в Сталінградському котлі. Їх сповіді супроводжуються унікальними кадрами архівної військової хроніки
Сталінград (Центральна студія документальних фільмів, СРСР) 1943 рік -
Режисер: Леонід Варламов
Радянський документальний фільм про Сталінградську битву у Великій Вітчизняній війні. Фільм був знятий буквально по гарячих слідах, повністю складається їх хроніки сталинградских боїв, і тому є подвійно унікальним.
Союзкиножурнала (СРСР, 6 випусків 1942 роки) 1942 рік -
Рідкісна і унікальна хроніка часів Великої Вітчизняної війни в випусках кіножурналів за 1942 рік. Ви побачите радянську хроніку саме 1942 року, в рік Сталінградської битви.
ВЕЛИКА ВІЙНА (ТОВ "Стар Медіа Про", Росія, 8 серій) 2010 рік -
Дивіться 4 серію, кращий документальний фільм про Велику вітчизняну війну
Міста - Герої: Сталінград (Білорусія) 2011 рік -
Відмінний документальний фільм з циклу фільмів про Міста-Героїв, від білорусів ,.
Бій за Сталінград є одним з найбільших битв в історії Другої світової війни і всього людства. У Сталінграді спостерігалися бої небаченої інтенсивності. Наприклад, центральний вокзал міста переходив з рук в руки 13 разів, а знаменитий Мамаїв курган (одна з висот Волгограда) був захоплений і знову відбитий 8 разів. Через інтенсивності боїв курган змінив свої обриси.
Сталінград. Хроніка Перемоги (Олексій Басов) 2007 рік -
Документальний фільм про Сталінградську битву, знятий телеканалом «Волгоград-ТРВ» на замовлення обласної адміністрації, викликав шквал обурення у представників ветеранських та громадських організацій регіону.
Фільм «Сталінград. Хроніка перемоги »планувався для використання в якості наочного посібника в волгоградських школах. Однак після першого закритого показу широко розрекламованої картини трапився непередбачений казус. Відразу після перегляду ветерани заявили, що такого фільму не місце в школах. У своїй заяві, направленій губернатору, учасники Сталінградської битви зізналися, що вони з подивом, а багато і з обуренням сприйняли фільм.
Війна генералів: Чуйков проти Паулюса (США) 2011 рік -
В.І. Чуйков переніс свій штаб 62 армії до основи цієї висоти, це 600 м від передової лінії оборони. Це додало захисникам висоти додаткову впевненість, що висоту вже німці ніколи не візьмуть повністю. Штаб же 6 німецької армії Паулюса, знаходився в 100-120 км від Сталінграда. Коли йому німецька розвідка доповіла, що штаб 62 армії Чуйкова знаходиться в 600 м від передової, він не повірив.
Після його полону він попросив показати йому генерала Чуйкова. Коли його привезли до Чуйкову, він заявив: «Я не вірив, що Ваш штаб був перенесений на передову лінію оборони. Адже це безумство. Ви могли б загинути, і війська залишилися б без такого талановитого полководця ».
Крім того скоро на моєму сайті буде ще до 500 нових документальних фільмів і кілька великих циклів по Великій вітчизняній, буде так само поповняться розділ присвячений Російської армії, зокрема по "Ударною силою" -
Запитуйте цікавлять фільми, завжди підкажу! Перш ніж повірити в перемогу під Сталінградом раджу почитати тут:
1 -
2 -
Думаю вам буде непереливки, а то звикли до брехні. Я так зрозумів з основними ідеями все погодилися. Дійсно не посперечаєшся. Повідомлення проходить перевірку модератором.
Повідомлення проходить перевірку модератором.
баракобмана писал (а) у відповідь на:

> Це ж як треба було зуміти, що б з трьохсоттисячної угруповання протівнікасуметь убити, поранити і полонити аш вісім сот тишш бусурман.

Трьохсоттисячне угруповання була тільки оточена в листопаді 42го! До цього на вашу німці втрат не несли ?! З серпня місяця ?! Трьохсоттисячне угруповання була тільки оточена в листопаді 42го gall22 писал (а) у відповідь на:
А по його альтернативно обдарованій думку, крім армії Паулюса в околицях нікого не було. Ні італійських, румунських, угорських та інших частин (втрати союзників Німеччини взагалі зазвичай "забувають" враховувати). А їх було чимало:
8-а італійська армія - командувач генерал армії Італо Гарібольді,
угорська 2-я армія - командувач генерал-полковник Густав Яні,
3-тя румунська армія - командувач генерал-полковник Петра Думітреску,
4-я румунська армія - командувач генерал-полковник Костянтин Константинеску
Крім того в битві брали участь:
4-а танкова армія Г. Гота,
2-я армія Ганс фон Зальмут,
4 повітряний флот - Вольфрам фон Ріхтгофен,
Манштейн (Група армій «Дон»: 6-а армія, 3-тя румунська армія, армійська група «Гот», оперативна група «Холлідт».) Намагався виручити Паулюса.
Ось звідси сотні тисяч бусурман і вийшло.

Відшкодувати людські та матеріальні втрати в Сталінградському «казані» неможливо

(С) Гітлер. (С) Гітлер Може хто підказати про те які прапори ворожих військ в Сталінграді дісталися в якості особливо релевантними трофея нашої армії?
Чи були хоча б деякі з них кинуті до Мавзолею під час Параду Перемоги? gall22 писал (а) у відповідь на:
Несли звичайно .. Але про яку перемогу можна говорити, якщо військові втрати СРСР у цій грандіозній битві, були набагато більшими? Я згадайте про сотні тисяч жінок і дітей, які не були евакуйовані з міста, а стали живим щитом для комісарів?
Ви знаєте про те, що після завершення битви, в живих залишилося менше восьми тисяч жителів Сталінграда? баракобмана писал (а) у відповідь на:

> Але про яку перемогу можна говорити, якщо військові втрати СРСР у цій грандіозній битві, були набагато більшими?

Ти чомусь забув сущий дрібничка: в разі поразки - втрати СРСР були б ЩЕ БІЛЬШЕ ...
Про "живий щит для комісарів" ти міг би просторікувати в тому випадку, якщо б німці НЕ СТРІЛЯЛИ У МИРНЕ НАСЕЛЕННЯ. Оскільки такої поведінки солдатів Вермахту відзначено не було - ТВОЯ ідея "живого щита з мирних жителів" виглядає сущим маренням!
Ти чомусь забув сущий дрібничка: в разі поразки - втрати СРСР були б ЩЕ БІЛЬШЕ W2q писал (а) у відповідь на:

> Я так зрозумів з основними ідеями все погодилися. Дійсно не посперечаєшся.

Вранці над горизонтом піднімається Сонце ... з цією фразою - ти будеш сперечатися?
Повернутися до списку тем

І, звідки стільки розуму в людях?
До цього на вашу німці втрат не несли ?
З серпня місяця ?
Може хто підказати про те які прапори ворожих військ в Сталінграді дісталися в якості особливо релевантними трофея нашої армії?
Чи були хоча б деякі з них кинуті до Мавзолею під час Параду Перемоги?
Але про яку перемогу можна говорити, якщо військові втрати СРСР у цій грандіозній битві, були набагато більшими?
Я згадайте про сотні тисяч жінок і дітей, які не були евакуйовані з міста, а стали живим щитом для комісарів?
Ви знаєте про те, що після завершення битви, в живих залишилося менше восьми тисяч жителів Сталінграда?
З цією фразою - ти будеш сперечатися?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация