Перемога Барака Обами на виборах в США. думки

Фото: EPA / UPG

Нічого не змінилось. Це той же хороший хлопець проти таких же поганих хлопців, з тим же набором величезних соціальних і економічних проблем, без видимого їх вирішення. Так що вітаю, Америка, ти виграла чотири роки брудної партизанської війни.

Так само, як і всі, я захваті від того, що Обама переобраний на другий термін цієї ночі. Я підтримував його кандидатуру в 2008, і я підтримав його сьогодні. Але за чотири роки він не досяг значного прогресу в розвитку нашої політики, якого я від нього очікував. Однією з причин, по якій Обама переміг в 2008 було почуття сорому і гніву після урагану Катріна, який виявив страшні для Америки факти, пов'язані з бідністю: бідні люди гинуть під час урагану.

Отже, одна з причин, чому він виграв цієї ночі - його поведінка під час шторму Сенді, який - слава богу, що призвів ні до таких страшних руйнувань - навчив нас того ж: бідні люди страждають під час ураганів. Було б здорово, якщо історія з Сенді була про щось інше.

Завжди здорово, і трохи дивно, коли масова культура воліє серйозність невігластву і наполегливість - легкої риториці. Молодець, Америка. Але це було захоплююче чотири роки тому. Сьогодні вночі це було просто "мило". А завтра буде так само жахливо, як і попередні чотири роки. Так що насолоджуйтесь, поки можете.

"Що тепер?", Джон Кук, Gawker .

Завершительная мова Мітта Ромні була напрочуд поблажливою, у всякому разі, в порівнянні з іншими частинами його кампанії, але, як людина, він був дуже нудним. Він пройшовся по всіх обов'язкових пунктів: почав з поздоровлення сім'ї Обами (в цей раз, слава богу, обійшлося без необрітельного Буканов), потім подякував Пола Райана, його дружину Анну ( "Вона була б чудовою першою леді", все-таки милий жест) , його стремних синів і його кампанію.

Він закінчив: "Я вірю в Америку. Я вірю в американський народ ". Тільки забув додати: "Крім 47% населення. Цим людям я взагалі не вірю ".

"Мітт Ромні - НЕ 45-й Президент США і ось чому", Тейлор Берман, Gawker .

Фото: EPA / UPG

Сьогодні Америка зробила свій історичний вибір, відправивши Барака і Мішель Обаму назад в Білий дім, а Мітти а Енн Ромні - назад в 1954 рік.

Ці вибори означають кінець шляху для містера Ромні, який намагався стати президентом останні 65 років свого життя.

Звертаючись до своїх прихильників в Бостоні, Ромні назвав своє сьогоднішню поразку "гірко-солодким": "З одного боку, я програв вибори. З іншого - мені більше не доведеться нікому показувати свою податкову декларацію ".

Якби він виграв сьогодні, він би став першим обраним президентом, який запропонував половині населення країни піти в дупу.

"Обама повертається в Білий дім, а Ромні - в 1954 рік", Енді Боровіц, New Yorker .

Перемога президента дуже залежала від середньозахідних штатів на кшталт Огайо - там підтримали аргумент президента щодо того, що уряд відіграє значну роль у створенні робочих місць в приватному секторі і в стимулюванні економіки. Вони відкинули позицію Ромні про те, що Вашингтон повинен просто-напросто відсторонитися і дозволити вільного ринку розвиватися за своїми законами.

Останнім оплотом республіканців була Пенсільванія, і там вони намагалися зробити акцент на безробіття. Але це не працювало, ні там, ні де небудь ще. Виборці, які вважають, що безробіття - це реальна проблема, в своїй більшості віддали голоси за Обаму.

Як з'ясувалося, рішення містера Ромні дотримуватися жорсткої лінії з питань імміграції було для нього фатальним. Цим він спровокував відторгнення з боку латиноамериканців. Відстоюючи позицію про те, що нелегальні іммігранти повинні примусово покинути країну і хвалебні відгуки про досить жорсткому імміграційному законі Арізони, Ромні сильно утяжелил собі шлях через Флориду і кілька інших штатів.

Тільки третина виборців виступили за те, щоб вислати з країни нелегальних іммігрантів, в той час як дві третини хочуть знайти шлях до легального проживання та отримання громадянства для цих людей. Якщо Республіканська партія не змінить свою позицію, вона і надалі буде їй коштувати дуже дорого.

"Успіх президента Обами", колонка редактора NYTimes .

Фото: EPA / UPG

Це голосування не було пов'язано ТІЛЬКИ з економікою. Колишній губернатор Массачусетс Мітт Ромні повністю побудував кампанію на ідеї, що єдине питання виборця - це "Життя сьогодні краще, ніж чотири роки тому?". Його метою було перетворити вибори на референдум про те, чи справився Обама з економічними проблемами. Це не спрацювало.

У республіканців великі проблеми з латиноамериканцями. Як правило, латиноамериканці становлять близько 10% від електорату. Обама взяв 69 відсотків їх голосів, а Ромні лише 29.

Від молодих голосів більше не відмахуються. У 2008 кандидат Обама пообіцяв активізувати молодий електорат так, як ніхто цього не робив раніше. У всіх очі на лоб полізли - і у нас теж. Але Обама мав рацію. Виборці у віці від 18 до 29 років в 2008 році склали 18 відсотків електорату і Обама завоював їх з перевагою в 34 пункту. Звичайно, скептики наполягали на своєму: цей показник є результатом тільки одного - заклику Обами до "надії" і "змін" ( "hope" and "change"). Чи ні.

Згідно з останнім національним опитуванням, 19% електорату доводиться на людей у ​​віці від 18 до 29 років і Обама завоював цю групу з перевагою в 24 пункту.

Один раз - це аномалія. Два рази - нова політична реальність. Питання лише в тому, прив'язана молодь виключно до фігури Обами, або ж вони зіграють позитивну роль на долю Демократів в цілому.

"Чому нас навчили вибори 2012 року", Кріс Чіліцца, Washington Post .

Президент на другий термін - невдаха з самого дня виборів. Якщо Конгрес не боявся його раніше, він буде боятися його ще менше. Якщо за весь час не виникло ніяких скандалів в закутках адміністрації, то в другій термін точно виникне.

Найвідоміший випадок - Уотергейт Річарда Ніксона, але вони був лише одним з багатьох: у Рейгана була справа "Іран-контрас", в Клінтон - Моніка Левінські.

Чи зможе Барак Обама стати винятком цього залізного правила історії? Можливо - але тільки за умови, що він знайде спосіб перетворити свою слабкість на перевагу.

Є два чинники, які визначать, яким буде другий термін президентства Обами: перший - які уроки витягнуть республіканці зі своєї поразки, другий - які уроки витягне Обама з обмеженості своєї перемоги.

Якщо нам пощастить, ми дуже скоро з'ясуємо, що вибрали Обаму, який відрізняється від того, який став президентом чотири роки тому - і він буде не просто більш сивим, але і мудрішим.

"Другий акт Обами", Дойл МакМанус, LATimes .

Президент Барак Обама не просто виграв вибори цієї ночі Його перемога означає необоротний тріумф нової Америки, Америки 21-го століття: мультирасового, мультиетнічних, глобальних поглядів і рухається в бік від расових, сексуальних, шлюбних та релігійних традицій.

Обама, син Гаваїв, Канзасу, Індонезії, Лос-Анджелеса, Нью-Йорка і Чикаго, виграв ці вибори не тільки тому, що є втіленням нової Америки, але і звернувся до неї. Як і Демократична партія, яку він очолює. Він набрав хорошу частина "білих" голосів, 70% або близько того голосів латиноамериканців по всій країні, 96% голосів афро-американців, а також великі частки у азіатів-американців і жителів Тихоокеанських островів.

Республіканська партія, навпаки, звелася до кавказького традиціоналізму: білі, одружені, ходять до церкви. "Це катастрофа, - сказав стратег Республіканської партії Стів Шмідт. - Республіканська партія більше не буде намагатися виграти вибори таким шляхом ".

"Переобрання Обами свідчить про народження нової Америки", Говард Файнмен, Huffington Post .

Quot;Що тепер?
Колишній губернатор Массачусетс Мітт Ромні повністю побудував кампанію на ідеї, що єдине питання виборця - це "Життя сьогодні краще, ніж чотири роки тому?
Чи зможе Барак Обама стати винятком цього залізного правила історії?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация