Переможний маркетинг: «Бізнес як бізнес. Ветеранам - наклейки безкоштовно ... »

6.05.2016

Альмет'євськ прославився афішами з пишногрудими дівчатами, кличуть на «переможний марш», а Марат Муратов - патріотичним кефіром

Прибуток до 200% і яскраво виражена сезонність. Так виглядає бізнес на наклейках на кшталт «Спасибі дідові за Перемогу». «БІЗНЕС Online» нагадує ретроспективу святкових скандалів, список яких поповнили «ролл-танки» в Челнах і котяча могила в парку Перемоги.

Напередодні 9 Мая Казань, як і всю країну, захлеснула патріотична хвиля, до якої прилаштовується і бізнес-складова Напередодні 9 Мая Казань, як і всю країну, захлеснула патріотична хвиля, до якої прилаштовується і бізнес-складова

«ТОРГІВЛЯ ЙДЕ ПОГАНО. ЗАНАДТО БАГАТО ПРОДАЮТЬ! »

Напередодні 9 Мая Казань, як і всю країну, захлеснула патріотична хвиля, до якої прилаштовується і бізнес-складова. На полицях - продукти з георгіївськими стрічками, їх же роздають на вулицях, прямо на трасах стоять машини «із зірками» - все для душі за ваші гроші. Кореспондент «БІЗНЕС Online» сьогодні об'їхав місто в пошуках таких точок: прибутковість доходить до 50 - 200%, хоча в день вдається «зробити» не так вже й багато виручки.

Отже, за скільки патріотизм нарозхрист? На вулиці Достоєвського банер «Наклейки до Дня Перемоги» стоїть перед рибальським магазином. Товар - всередині, на невеликому столику. Ціни, щоб не відривати продавця від справ, написані на звороті. «Спасибі дідові за Перемогу!», «З Днем Великої Перемоги!» - 250 рублів, «Вітчизняна війна! 1941 - 1945» - 200. Ціна великий, в усі заднє скло автомобіля наклейки - 650 рублів. Тут же в вазочці стоять прапори, що представляють собою великі георгіївські стрічки - по 100 - 250 рублів. Варто нам лише представитися журналістами, як продавець, який назвався Ігорем, мовчки перериває розмову і йде знімати «переможний» банер. На наші пояснення він не реагує і зупиняється тільки, звернувши банер в рулон і віддавши його стоїть поряд помічникові.

Ігоря, втім, в кінці кінців вдається розговорити. За його словами, цим бізнесом він вирішив зайнятися після того, як такі ж наклейки в минулому році продавали його друзі. За якою ціною він отримує товар від оптовика, він розповісти відмовляється. Втім, і той не говорить йому, де бере наклейки. У кожного - свої секрети. Але прибуток в цьому році впала: ринок насичений конкуренцією. «По суті, виходимо в нуль», - журиться він. У магазині він продає не більше 5 наклейок в день. На трасі, за його словами, попит більше - від 10 штук. Але і там все залежить від «рибного» місця.

Ціни на наклейки відрізняються від 250 до 650 рублів Ціни на наклейки відрізняються від 250 до 650 рублів

З цією тезою погоджується і Євген, що стоїть на Південній трасі. Він, як і інші, почав торгувати наклейками з 1 травня і розраховує закінчити продажу вже 9 травня. Далі стояти з цим товаром сенсу вже не буде. Його просто перестануть купувати. Багажник його машини повний. «На Берлін!», «Спасибі дідові і бабусі за Перемогу!» - за 200 рублів. На інші наклейки ціни доходять до 300 - 600 рублів. Але Євген теж скаржиться на конкуренцію. «Торгівля йде погано. Занадто багато хто продає », - пояснює він і каже, що наклейки можна замовити і самому, зателефонувавши в будь-яку друкарню.

Сам він не вважає, що, продаючи наклейки, як-то дискредитує або наживається на святі Перемоги. «Бізнес як бізнес. Ветеранам я наклейки даю безкоштовно. А якщо покупці беруть багато, то дарую їм ароматизатор для машини. До оптової ціни Євген додає 50%, а в день продає близько 10 наклейок. Тобто його щоденний дохід дорівнює приблизно 2 тис. Рублів. «Ну хоч якісь гроші», - філософськи зауважує він.

Ще один продавець Нияз, що стоїть на вулиці Ріхарда Зорге біля ринку «Батьківщина», вирішив, мабуть, взяти не цінами, а оборотом. У нього виявилися найдешевші наклейки - від 50 рублів з написом «На Берлін!». Але є і по 200, і по 300. Причому джерело їх появи у всіх наших співрозмовників був, по видимому, один і той же. Наклейки абсолютно однакові. Однак Нияз пояснює, що до ціни оптовика додає близько 200%. Виходить, що всі попередні «спікери» лукавили? Місце це, за його словами, невигідне, і заробити вдається десь по 300 - 400 рублів в день.

Служба доставки R & S в своїй групі «ВКонтакте» опублікувала пост, на якому зображені танки з червоними зірками і радянськими прапорами Служба доставки R & S в своїй групі «ВКонтакте» опублікувала пост, на якому зображені танки з червоними зірками і радянськими прапорами

КОТЯЧА МОГИЛА І ТАНКИ У ВИГЛЯДІ ролу

Тим часом спекуляції довкола світлого свята вже викликали серію скандалів. У Казані в парку Перемоги вчора співробітники поліції знищили котячу могилу у Алеї військових моряків. Встановлена ​​могила домашньої кішці, огорожа і хрест, несподівано що сколихнули громадськість, простояли недовго. Співробітники МВО по РТ вже розшукали власницю кішки зайченя - вирішується питання про притягнення жінки до адміністративної відповідальності.

Використовували тему Перемоги і в рекламі ролів в Набережних Челнах. Служба доставки R & S в своїй групі «ВКонтакте» опублікувала пост, на якому зображені танки з червоними зірками і радянськими прапорами. Даний «Переможний рол» пропонується в подарунок при замовленні від 700 рублів. У рекламі зазначено, що страва містить начинку з лососем, сиром і зеленою цибулею. Акція діє до 31 травня. Доставка безкоштовна.

Відзначити День Перемоги вирішила і компанія «Просто молоко», що розмістила привітання та фотографії з символікою Дня Перемоги на упаковках кефіру. Про це компанія повідомляє на своєму сайті.

За словами Дениса Шишканова, прес-секретаря КК «Просто молоко», ця ідея привітання покупців з Днем Перемоги належить генеральному директору Марату Муратову.

«Ми вже не перший рік вітаємо таким чином наших покупців з цим святом. У нас є упаковка, і через цю упаковку ми можемо привітати людей. Чому б цього не зробити? Просто в минулому році на продукти наносився логотип «70 років Перемоги», а в цьому році ми поставили фотографії. Ми завдали зображення на 10 топових продуктів наших товарів: на пакети з молоком, катиком, сметаною і кефіром різної жирності. Я б відзначив, що ми даруємо такі поздоровлення на багато свят. У тому числі і на 8 Березня, з 23 лютого, наприклад. Я б хотів підкреслити, що з виробників молочної продукції ми єдині, хто дарує такі поздоровлення, і ми не бачимо в цьому нічого незвичайного ».

Компанія «Просто молоко» розмістила привітання та фотографії з символікою Дня Перемоги на упаковках кефіру Компанія «Просто молоко» розмістила привітання та фотографії з символікою Дня Перемоги на упаковках кефіру

ІНТЕРНЕТ-СКАНДАЛ У альметьєвському призвела до втручання ГЛАВИ

Однак найгучніший скандал з федеральним резонансом породив на цей раз Альмет'євськ. Вірусний ефект в соцмережах викликали афіші вечірки в клубі Lounge & Bar212. Заманювали на захід дівчата в дуже відвертому одязі - в коментарях дівчат називали напівголими. Вечірка називається Russian Style (чомусь саме англійською), намічена на ніч з 7 на 8 травня. Символіки Дня Перемоги на афіші немає, але є натяки: фон у вигляді Червоної площі, а також текст: «Танцювальний переможний марш Російського стилю над європейськими houseагрессорамі ... Керують парадом російські народні диск-жокеї» (тут і далі орфографія і пунктуація авторів збережені - прим. ред.). Зображення широко розійшлося по соцмережах, зокрема, топ-блогер Рустем Адагамов забезпечив його коментарем: «Альметевск *** вабить».

Ось які коментарі до постеру ми виявили в соціальних мережах: «Святого нічого не залишилося! Все опошляючи! »,« Альмет'євськ жжет))) скоро в Паранж з голими грудьми танцюватимуть »,« Бессовесние, ви б ще цю вечірку 9 травня придумали. Ганьба !!! »,« потрібно припиняти такі ось непристойності в ісламській державі »,« Нічого святого ..... ». Втім, були і позитивні висловлювання: «Свято Перемоги - це саме Свято! А свято треба святкувати. Це радість, а не траур. Народні гуляння повинно заохочувати, а не уподібнюватися держимордам з класики літератури. І декольте ... це коли стало вважатися напівголими? Ще камінням їх побийте! »,« Хороший піар »,« Напівголі це те ж, що напіводягнені. На яку половину їх звинувачують? Напівгола груди - це дкольте ... Ну і де тут кримінал? »,« Нехай залишаються .... краса як-ніяк .... »

Вірусний ефект в соцмережах викликали афіші вечірки в клубі Lounge & Bar212   (Натисніть, щоб збільшити) Вірусний ефект в соцмережах викликали афіші вечірки в клубі Lounge & Bar212
(Натисніть, щоб збільшити)

Проте справа дійшла до скарг небайдужих громадян до виконкому міста, який відреагував. «Дані афіші були розвішені по місту, - прокоментував нашому виданню керівник прес-служби нефтеграда Рустем Гараєв. - Вони були опубліковані тільки в мережі інтернет. Ми звернули на них увагу і вийшли на керівництво клубу з рекомендацією переробити рекламу. Вони поставилися до нашої думки з розумінням. В даний момент афіші видалені. Уже з'явилися нові - у відредагованому вигляді ».

Невдоволення даної рекламою висловив кореспонденту «БІЗНЕС Online» і глава Альметьєвська району Айрат Хайруллін. «Це аморальна реклама, - сказав нашому виданню Хайруллін. - На жаль, не всі виховані належним чином. Тому ми вказали керівнику даного закладу на його некомпетентність у цих питаннях. Наше завдання - підвищувати загальну культуру суспільства, щоб таких афіш, пов'язаних з нічними клубами, на яких напівоголені дівчата або якісь інші речі, не було. Це стосується не тільки саме цієї афіші, це стосується моралі всього суспільства ».

В даний момент афіші видалені В даний момент афіші видалені. Уже з'явилися нові - у відредагованому вигляді
(Натисніть, щоб збільшити)

Глава району визнає, що вечірка ніякого відношення до свята Великої Перемоги не має. Проте наявність подібної реклами він вважає непристойним. «Там дійсно 9 Мая ніде не фігурує, немає слів про Перемогу, немає і георгіївських стрічок. Але сам по собі елемент афіші непристойний для нічного закладу. Тому наше завдання - не давати приводу для пересудів і міркувань на цю тему. Ми дали вказівку, щоб вони цю афішу замінили, як і змінили б всю інформаційну політику клубу », - прокоментував Хайруллін.

В. о. директора Lounge & Bar212 Руслан Хасянов вважає, що ажіотаж навколо афіш «надутий» спеціально, і все це - справа рук конкурентів.

«Вечірка називається Russian Style, що перекладається, як« Російський стиль ». Російський стиль в музиці! Захід присвячений пропаганді вітчизняних творів та їх виконання, воно про перевагу нашого стилю над європейськими. Ніякого відношення вечірка до 9 Травня не має! Крім того, зверніть увагу, там немає ніяких атрибутів майбутнього свята ».

Реклама була опублікована лише в мережі інтернет і тільки на особистих сторінках Хасянова, в соцмережах і на сторінках клубу. Більше ніде.

«Я так думаю, що ажіотаж влаштували спеціально. Мої конкуренти постаралися. Ну що, спасибі їм, що на рівному місці пропіарили мене на всю країну », - з гіркою іронією відзначає Хасянов.

Поєднання георгіївської стрічки і змісту рекламного щита викликали скандал в Челнах у 2010 році Поєднання георгіївської стрічки і змісту рекламного щита викликали скандал в Челнах у 2010 році

Георгіївської стрічки НА фарш і МАЛЮНКИ прах прадідів

В останні роки напередодні Дня Перемоги в мережі часто обговорюють недоречне використання георгіївської стрічки і інших атрибутів свята.

У 2010 році, наприклад, на всю країну Осоромилися влади Набережних Човнів, розпорядившись прикрасити георгіївськими стрічками зовнішню рекламу в місті. У підсумку на щитах стрічки розташувалися так, що під ними виявилася інформація про рекламований продукт. Поєднання георгіївської стрічки і змісту рекламного щита викликали скандал: наприклад, реклама фаршу «Домашнього» від гіпермаркету «Ессен» з урочистою перев'яззю. Окремі користувачі мережі угледіли знущання і в тому, що назва гіпермаркету Вадима Махеева і Леоніда Баришева має виразне німецьке звучання.

Ще тоді багато користувачів висловилися за введення заборони на комерційне використання георгіївських стрічок. Через роки нічого не змінилося. Але багато користувачів соцмереж в пику комерційної моді поширюють пост в «Інстаграм» Казанцев під ніком @inky_brain. Він зустрів на дорозі діда, який просив милостиню «на хліб і воду».

«Не заради карми і плюсів, посадив діда і повіз в магазин, - пише він. - Хлопців, він щоб я не брав говорив дорого, і чим більше я клав в кошик продуктів тим більше дід казав: «Синку, адже багато, мені б чай і хліб і цукор, більше не потрібно». Поки віз його додому, він розповів, що всі гроші віддає онукам на навчання, а дітей його більше немає в живих. А на їжу собі і бабусі збирає на перехресті просячи милостиню. Бізнес завжди круто, особливо коли на 9 травня, наклейки там та всяка капелюх. Скільки наклейка варто? 500-1000? Хтось закочується в шок цими наклейками. Віддайте 500 рублів на руки пенсіонерові ветерану, і толку буде більше і патріотизму ».

Великий резонанс в мережі в ці дні викликав продаж карамелі в кольорах георгіївської стрічки і історія 10-річної дівчинки Ані, яка малювала прахом свого прадідуся. Відео, викладене на YouTube, викликало безліч коментарів, в основному негативних і, як це зазвичай буває, грубих, категоричних і агресивних. Тому творцям ролика довелося пояснювати , Що прах несправжній, а відеозапис нібито є вірусною рекламою майбутнього фільму. Про це повідомив творець Юрій Дегтярьов на своїй сторінці «ВКонтакте». У бесіді з TJ він розповів, що фільм буде виконаний в жанрі хоррор, Аня в ньому виконує головну роль. За його словами, картина «Прахдед» повинна незабаром вийти в кінотеатральний прокат Росії, його режисер і продюсер - Олександр Невський, а сценарист - Микита Михалков.

А в літньому клубі «Малібу» Стерлитамака створили афішу, яка розбурхала блогерів не менш альметьєвському. 9 мая клуб анонсував вечірку під назвою «ГітлерОбамаКапут» і помістив на афішу американського президента в образі Гітлера. «Наявність георгіївської стрічки дозволяє вам отримати бойові 50 грам», - обіцяють організатори.

5 ТИС. КМ георгіївської стрічки ВИПУСТЯТЬ У Казані

Тим часом в Казані знаходиться одне з найбільших в Росії виробництв георгіївської стрічки - ТОВ «КазТекс». У «Неювілейну» 71-ту річницю Перемоги виробництво просіло вдвічі - довжина виробленої георгіївської стрічки в Казані склала 5 тис. Кілометрів. Трохи менше, ніж з Казані до Берліна і назад.

«У минулому році її зробили в два рази більше, тоді на продажах, по всій видимості, позначилася ювілейна дата - 70-річчя», - повідомила «БІЗНЕС Online» менеджер відділу продажів компанії Аліна Гатіна.

Казанська стрічка відрізняється тим, що вона саме текстильна. Конкуренти (наприклад, китайські підприємства) просто наносять фарбу на лавсан практично друкарським способом. Довговічність такої стрічки залишає бажати кращого. Не кажучи вже про те, що казанська стрічка і виглядає, що називається, «як положено» (зроблена за ГОСТом, ширина - 35 мм) і в руці лежить приємно. У Казані основа - поліефірна нитка, сировина закуповується в Білорусі. Курс євро, до слова, позначився на ціні - вартість сировини зросла на 15 - 30%, стрічка коштує до 3 - 3,5 рубля за метр в залежності від обсягів партії. Судячи з повідомлень ЗМІ, рік тому ціна була трохи нижче - від 2 до 3 рублів при замовленні партії в 1 тис. Штук, але в цілому компанія намагається тримати її на рівні минулого року. Неважко підрахувати, що обсяг замовлень - приблизно 15 млн. Рублів.

«Продажі йдуть по всій Росії, але найбільше в цьому році закупили стрічок в Казані (2,5 млн. М), Москві (1,5 млн. М), Самарі. Непогано закупівлі йшли на Уралі, - зауважила Гатіна. - Зараз верстати ще допрацьовують залишки ниток, потім вони будуть зупинені, але продажу ще тривають ».

Верстати на фабриці вітчизняного виробництва - виготовлені вони в 1970-х роках Верстати на фабриці вітчизняного виробництва - виготовлені вони в 1970-х роках

Верстати на фабриці вітчизняного виробництва - виготовлені вони в 1970-х роках. Партії стрічки 2016 року почали виробляти в жовтні-листопаді минулого року, перші відвантаження замовникам почалися тоді ж. «Процес виробництва не складний, верстати заправили, запустили, головне - щоб сировина була, - додала співрозмовник« БІЗНЕС Online ». - Виробництво автоматизовано, єдине, нарізка йде вручну ».

ТОВ «КазТекс», судячи з даних довідково-інформаційної системи «Контур-Фокус», належить бізнесменові Камилю Шайдарову (його частка в статутному капіталі в 1,9 млн. Рублів складає 99,2%). він також відомий як девелопер і власник «Чернояровского пасажу» на вулиці Кремлівської. Компанія перереєстрована відносно недавно - раніше це було ЗАТ «КазТекс», в 2014 році чистий прибуток склав 150 тис. Рублів при виручці 13 млн. Рублів (тоді, судячи з повідомлень ЗМІ, було випущено 4 млн. М однієї тільки георгіївської стрічки). А серед держзамовлень 2014 року - лише один контракт з Тульської областю на поставку георгіївської стрічки на суму 50 тис. Рублів.

По всій видимості, інші обсяги йдуть через посередників. В цілому обсяги закупівель по Росії набагато серйозніше. Судячи з сайту держзакупівель, агентство держзамовлення Красноярського Краї закупило стрічки на 2,8 млн. Рублів, а комітет з друку і взаємодії зі ЗМІ Санкт-Петербурга - на 2 млн. Рублів. Є не настільки великі закупівлі - центр закупівель Рязанської області придбав в рамках відкритої закупівлі георгіївські стрічки на 150 тис. Рублів, на 125 тис. Замовило агентство соціокультурних проектів Пермі, на 212 тис. Рублів - адміністрація Ломоносовського району Ленінградської області.

Отже, за скільки патріотизм нарозхрист?
Виходить, що всі попередні «спікери» лукавили?
Чому б цього не зробити?
Е коли стало вважатися напівголими?
На яку половину їх звинувачують?
Ну і де тут кримінал?
Скільки наклейка варто?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация