Перенесуть німецьке кладовище з території Свято-Сімеоновская кафедрального собору в Бресті?

  1. Схожі статті:

На території Свято-Сімеоновская кафедрального собору в Бресті почалися будівельні роботи. Є ймовірність, що буде розкрите поховання солдатів і офіцерів Вермахту.

Дане кладовищі з'явилося в кінці червня 1941 року стараннями військового капелана 45-ї піхотної дивізії Рудольфа Гшёпфа. На ньому переважно ховали загиблих під час штурму Брестської фортеці і міста. По закінченню бойових дій в районі Бреста і передислокації 45-ї піхотної дивізії, на кладовищі продовжували ховати солдатів Вермахту, які померли від ран і хвороб у госпіталях міста Бреста. Поховання здійснювалися аж до початку 1942 року, пізніше з'явилося нове кладовище, на території парку імені 1-го Травня.

Кладовище 45-ї піхотної дивізії біля Свято - Сімеоновская собору Кладовище 45-ї піхотної дивізії біля Свято - Сімеоновская собору

За час Другої світової війни в державах Східної Європи загинуло близько трьох мільйонів німецьких військовослужбовців - кількість, більш ніж удвічі перевищує чисельність покояться на Заході. Багато з більш сотні тисяч поховань дуже важко встановити, вони зруйновані, забудовані або розграбовані. Уцілілі поховання нагадують живим про минуле, про наслідки, якими чреваті війна і насильство.

Щорічно військовослужбовцями 52-го окремого спеціалізованого пошукового батальйону Збройних сил Білорусі ексгумують сотні солдатів Вермахту, всього їх на збірних кладовищах в Білорусі покоїться близько 40 тисяч Щорічно військовослужбовцями 52-го окремого спеціалізованого пошукового батальйону Збройних сил Білорусі ексгумують сотні солдатів Вермахту, всього їх на збірних кладовищах в Білорусі покоїться близько 40 тисяч.

У Брестській області, в місті Береза, знаходиться німецьке військове меморіальне кладовище У Брестській області, в місті Береза, знаходиться німецьке військове меморіальне кладовище. Може, настав час раз і назавжди вирішити питання з даними похованням і перенести його поки йде будівництво? При грамотній роботі, є ймовірність перенести останки із зазначенням імен та якщо знайдуться родичі, то, приїхавши на місце перепоховання, вони зможуть дізнатися, де покояться останки їх родича.

Іван Чайчіц спеціально для соціального порталу «Реальний Брест»

Схожі статті:

Серія публічних лекцій про історичні символи міста стартує в Бресті

Реконструкція набережної триває

Може, настав час раз і назавжди вирішити питання з даними похованням і перенести його поки йде будівництво?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация