перерахунок аліментів

Перерахування грошей на утримання дитини - процес довгий, так як призначаються аліменти, припустимо, на зовсім маленьку дитину і виплачуються до його повноліття. Перерахування грошей на утримання дитини - процес довгий, так як призначаються аліменти, припустимо, на зовсім маленьку дитину і виплачуються до його повноліття

розраховуємо аліменти

За роки багато що може змінитися в країні, в економіці, в житті платника і спричинити за собою виникнення заборгованості. Як наслідок, необхідно проводити перерахунок аліментів залежно від сторонніх чинників, щоб гроші, що направляються на утримання дитини, не знецінилися.

У Росії є два варіанти стягнення: на підставі мирової угоди і за рішенням суду. У першому випадку перерахунок аліментів проводиться на підставі положень договору, в другому - регулюється судовим рішенням і виконавчим виробництвом. Важливо! У разі наявності мирової угоди перерахунок аліментів за минулі періоди не проводиться, якщо інше не закріплено в пунктах договору.

Виникнення заборгованості по виплатах відбувається:

  • в ході виконання;
  • за минулі періоди.

Виникла заборгованість в ході виконання рішення суду, положень мирової угоди є підставою для відкриття виконавчого провадження та примусового стягнення. Якщо виплати змінюються в фіксованому розмірі, то необхідно провести перерахунок аліментів. У разі коли визначено процентне співвідношення виплат від доходів, немає необхідності в перерахунку аліментів, так як вони ростуть пропорційно доходу платника.

Якщо ж необхідно стягнути заборгованість за минулі періоди до винесення рішення про призначення змісту або досягнення домовленості між батьками, то треба подати позов до суду про визнання заборгованості. Для складання позову краще використовувати зразок заяви на перерахунок аліментів. У разі первісної подачі позову про призначення змісту допускається просити не тільки призначити виплати, а й провести перерахунок аліментів за минулий період.

Звертаючись до суду, слід пам'ятати, що взаємини регулюються нормами цивільного права. На стягнення суми заборгованості, включаючи перерахунок аліментів, поширюється загальна позовна давність - 3 роки. Вважається вона з дня подачі позову в суд в зворотному порядку. Тобто незалежно від тривалості судового процесу провести перерахунок боргу по аліментах можна за три роки до отримання судом позовної заяви.

Тобто незалежно від тривалості судового процесу провести перерахунок боргу по аліментах можна за три роки до отримання судом позовної заяви

Аліменти можна перерахувати

Досягнення дитиною повноліття не є підставою для застосування терміну давності. Заборгованість за період до повноліття повинна бути виплачена, зрозуміло, в рамках трирічного терміну давності. При необхідності проводять перерахунок аліментів.

Для проведення перерахунку та стягнення аліментів за минулі періоди в ході судового процесу суд орієнтується на доходи боржника. Якщо боржник має постійне місце роботи, то він надає суду довідки з роботи або за формою 2-ПДФО, або виписки про суми перерахувань до Пенсійного фонду. Якщо ж відповідач не може надати підтвердження розмірів своїх доходів або не мав їх зовсім, то перерахунок суми аліментів проводиться виходячи із середньої зарплати в регіоні. При відсутності такої береться в розрахунок среднероссійскому зарплата.

Крім базового перерахунку аліментів на виниклу заборгованість в рамках виконавчого провадження, тобто ту, яка з'явилася після винесення судового рішення або підписання аліментного угоди, нараховуються штрафи. Розмір штрафу не менше 0,5% від суми боргу за кожен день прострочення. Положеннями мирової угоди можуть бути встановлені і більш значні санкції, що застосовуються до боржника. Важливо, що до того, як нараховувати штраф, необхідно провести перерахунок суми аліментів, якщо за час існування заборгованості відбувалися зміни в розмірі виплат.

Якщо ж в судовому рішенні або аліментних угоді призначено стягнення у фіксованому розмірі, то перерахунок аліментів проводиться в залежності від коефіцієнта інфляції. Виконують перерахунок виплат по аліментах:

  • бухгалтерія роботодавця;
  • судові пристави.

Дана обов'язок ставиться бухгалтерії роботодавця або співробітникам виконавчої служби. Для планового перерахунку аліментів не потрібно подачі додаткових заяв або звернень від одержувача. Важливо! У разі коли боржник не має постійного місця роботи та перерахунок аліментів проводиться судовим приставом, платнику надається можливість добровільного погашення боргу, нарахованого внаслідок перерахунку суми аліментів.

Закон допускає здійснення перерахунку аліментів і з ініціативи боржника. Для цього необхідно звернутися в суд з обгрунтованим позовом. Причини, на підставі яких можуть бути змінені суми виплат:

  • поява інших дітей;
  • значне погіршення матеріального становища;
  • наявність серйозного захворювання;
  • втрата працездатності;
  • збільшення витрат на медичне обслуговування.

Перелік причин не є вичерпним. Але, звертаючись до суду, необхідно підготувати повний пакет документів, що обгрунтовує ваші позовні вимоги, так як суд має зменшити суму, що перераховується на утримання неповнолітньої дитини, на що він йде не дуже охоче, дотримуючись позиції захисту інтересів дитини. Буде краще, якщо причин, що спонукали звернутися до суду, у вас буде кілька. У такому випадку і шансів на рішення на вашу користь більше.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация