Перша книга вірменським шрифтом - «Урбатагірк»

«Урбатагірк» або «Книга П'ятниці», вийшла у Венеції в 1512 році, завдяки просвітницькій діяльності Акопа мегапартії «Урбатагірк» або «Книга П'ятниці», вийшла у Венеції в 1512 році, завдяки просвітницькій діяльності Акопа мегапартії. Завдяки цьому першодрукареві вірменську мову став першим з мов Азії та СНД, який став мовою друкарства.

Урбатагірк (Арм. Ուրբաթագիրք) - перша вірменська друкована книга. Дослівно «Книга п'ятниці». Видав Акоп Мегапарт у Венеції в 1512 році. Складається з 124 паперових сторінок і 4 ілюстрацій. Видано на двох кольорах - чорному і червоному. Вид листи (шрифту) «Шхагір».

Акоп Мегапарт (Арм. Հակոբ Մեղապարտ; XV-XVI століття) - вірменський першодрукар. Біографічних відомостей про Акопов мегапартією не збереглося.

У 1512 році у Венеції Мегапарт надрукував першу вірменську друковану книгу «Урбатагірк». Мегапарт випустив також книги «Патарагатетр» ( «Служебник», 1513), «Ахтарк» ( «Астрономічно передбачення»).

Особливий інтерес представляє «Тагаран» ( «Пісенник»), [2] містить твори середньовічних вірменських поетів Ованеса Тлкуранці, Фріка, Мкртич Нагаш і ін., А також 137 віршованих загадок Нерсеса Шноралі.

У 1513 році видав також «Парзатумар» ( «Житія святих»). Вірменський першодрукар мав свій видавничий знак. Ім'я Акоп Мегапарт згадано в колофоне «Служебника», де він називає себе «Мегапарт» (грішний). Завдяки його діяльності вірменську мову став першою мовою друкарства серед мов народів Азії і СНД.

Фото: Մանվել Սամվելի Фото: Մանվել Սամվելի   Фото: Մանվել Սամվելի   Фото: Մանվել Սամվելի Фото: Մանվել Սամվելի Фото: Մանվել Սամվելի

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация