Перша обитель Москви: три будівлі на території Данилівського монастиря відреставрують

  1. Про історію Данилівського монастиря
  2. Як в Москві відновлюють пам'ятники

Даниловський монастир в центрі Москви, заснований в кінці XIII століття, відреставрують. Роботи проведуть в трьох будівлях на території обителі: в братському корпусі, церкви Трійці і будинку настоятеля. Мосгорнаследіе вже видало дозвіл на розробку проекту реставрації.

«Даниловський монастир є об'єктом культурної спадщини федерального значення. Для початку фахівці вивчать історію обителі за архівними документами і бібліографічним дослідженням, а також інженерно-технічні особливості споруд на її території. Потім буде сформований ескізний проект реставрації з урахуванням історичних, архітектурних і конструктивних рішень, які використовуються при будівництві будівель. Опрацюємо і заходи щодо забезпечення пожежної безпеки пам'ятника архітектури », - повідомив глава Департаменту культурної спадщини Москви Олексій Ємельянов .

Братський корпус (будинок 22, будова 4) - двоповерхова кам'яна будівля, виконане в стилі московського класицизму. Головний фасад розташований навпроти Святих воріт. Кам'яна церква Трійці (будинок 22, будова 1) спроектована з одним куполом в стилі пізнього російського класицизму. У 1930-х роках Троїцький собор був закритий, його інтер'єр перепланували. У підсумку виявилися втрачені навіть портики північного і південного фасадів. У 1980-х роках церква реставрували: її оздоблення відтворили у вигляді, близькому до первісного. А будинок настоятеля (будинок 22, будова 6) має Г-подібну конфігурацію. Триповерхова будівля (третій поверх надбудований в ХIХ столітті) розташовується паралельно південній стіні Святих воріт. У 1819-1820 роках будинок настоятеля перебудовували, верхній поверх корпусу виклали з білого каменю. У другій половині ХIХ століття в монастирі проводили ремонт і реконструкцію старих будівель, в 1888 році до спорудження прибудували кам'яний тамбур зі сходами всередині.

Про історію Данилівського монастиря

Обитель була заснована на березі Москви-ріки московським князем Данилом Олександровичем в 1282 році. Вона стала першим монастирем в місті. Першим будівлею Данилівського монастиря був дерев'яний храм, оточений келіями та господарськими будівлями. Після заснування обитель неодноразово згадувалася в різних джерелах, проте з другої половини XIV до середини XVI століття відомості про неї пропали. У XVI столітті на цій території збудували собор Святих Отців Семи Вселенських Соборів. У 1610 році обитель розграбували і підпалили, після чого її довгий час оточував дерев'яний пліт.

В середині XVII століття монастир почали відроджувати: тут побудували кам'яні стіни і Святі врата, а також південно-західну і північно-західну вежі. Огорожу виконали з цегли на білокам'яних цоколі й фундаменті. У XIX столітті в монастирі відкрили церковну школу для бідних і притулок для ченців. У 1902 році обитель перетворили в лікарню для служителів Московської єпархії.

Після революції 1917 року в Даниловському монастирі жили архієреї, позбавлені кафедр. У 1930-му його закрили, в обителі влаштували дитячу колонію. Монастир повернули Російської православної церкви на початку 1980-х років, після чого його споруди відновлювалися. Наприклад, відреставрували Троїцький собор і монастир, ікони та іконостас у храмі Святих Отців Семи Вселенських Соборів, побудували Надкладезная і поминальну каплиці.

Як в Москві відновлюють пам'ятники

Відновлення та збереження пам'яток архітектури - одне з важливих напрямків роботи Департаменту культурної спадщини. Так, незабаром реставрація чекає Бруківку вежу на Ізмайловському острові . Триярусна цегляна споруда побудована в 1671-1679 роках декількома зодчими, серед яких М. Іванов, І. Коник, Т. Макаров, К. Мимрін, А. Фомін і Я. Янів. Нещодавно також був затверджений проект реставрації будівлі зимового саду з готичною вежею і коморою дачі Лямина в парку «Сокольники».

Крім того, видано дозвіл на проведення наукових і дослідницьких робіт в павільйоні № 51 «М'ясна промисловість» на ВДНГ. Він був побудований в 1951-1954 роках за проектом архітекторів В. Лісіцина і С. Чорнобая і до 1956-го називався «Главмясо». Закінчується реставрація кам'яної церкви Петра Митрополита . Церква - добре зберігся пам'ятник ренесансної архітектури. Вона була побудована за проектом архітектора Алевиза Нового 1514 року. Тут відновлюють і зміцнюють фундамент головного собору монастиря, доріжки навколо нього і східці ганку головного входу, викладені великої гранітною плиткою. Стіни храму зміцнили спеціальним розчином, обштукатурити і пофарбували в червоний колір за технологіями XVI століття.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация