Перша екскурсія в покої Крумловський замку

Перша екскурсія в покої Крумловський замку

Перша екскурсія починається в замковій каплиці - одному з найважливіших приміщень кожної феодальної резиденції. Каплиця названа в честь Св. Йіржі (Георгія). Над головним вівтарем встановлено статую святого покровителя. Під час регулярних богослужінь тут збиралися всі мешканці замку. Слуги сиділи на дерев'яних лавах, для знаті були місця в молитовні напроти вівтаря. У 16 столітті спочатку готичне приміщення було перебудовано в стилі ренесанс. Його сучасний вигляд відповідає епосі рококо: стіни облицьовані світлим штучним мармуром, зліва і справа вівтарні полотна, написані в 19 столітті придворним художником Шарлем Луї Філіппо.

Проходимо в цю каплицю. На головному вівтарі образ Святої Діви Марії. Вона так добре зображена, що здавалася об'ємної на тлі вогненних сполохів.

У 15 столітті Олдржих Ромжберк отримав у спадок від свого батька найбільше в чеському королівстві дворянське маєток. Його дочка, Перхта Ромжберк була «білою дамою» з легенди. У 16 столітті господарем замку був Вілем Рожмберк (1535-1592), так як він помер бездітним, його молодший брат Петро Вок Рожмберк успадкував весь маєток з великими боргами.

Перші дві кімнати апартаментів в 16 столітті були одним залом для кімнатної аудієнції. Тепер приміщення оформлене як спальня і їдальня і обставлено меблями 16 і 17 століть.

Тепер приміщення оформлене як спальня і їдальня і обставлено меблями 16 і 17 століть

У третій і четвертій кімнатах гості чекали своєї аудієнції. Дивовижний стелю у вигляді рельєфних квітів частково був створений в 16 столітті. Стіни покоїв прикрашає історично цінна настінний розпис 70 років 16 століття.

Стіни покоїв прикрашає історично цінна настінний розпис 70 років 16 століття

Наступна кімната теж служила приймальні. Портрет праворуч від вхідних дверей зображує Перхта Рожмберков, яка жила в 15 столітті і стала легендою як Біла Дама Рожмберков. (1476 рік смерті). На підлозі в деяких кімнатах лежать шкури ведмедів, які колись жили на території ведмежого рову. (Фото Антикамера)


У приймальні, так званої антикамер, починається великий бароковий апартамент, в якому спочатку проживали Еггенберг, а потім в 18 столітті, Шварценберги. Тут гості, чекаючи аудієнції у князів, розважалися всілякими громадськими іграми. Так, як замкова кухня перебувала в підвальному приміщенні, все страви потрібно приносити наверх. У чорній печі в кутку вони ще раз розігрівалися перед подачею на стіл. Поруч з приймальні є сервірувальна кімната. У правій половині столової стоїть великий розсувний стіл, за яким могло розміститися до 30 гостей. Підлоги прикрашені майстерною інкрустацією, були виконані в 18 столітті. Настінні килими відносяться до колекції гобеленів родини Шварценбергов. (Фото їдальні)

(Фото їдальні)

У сусідньому Еггенбергском залі виставлена ​​ні з чим незрівнянна коштовність: золота карета Еггенберг, виготовлена ​​в Римі в 1638 році.

У сусідньому Еггенбергском залі виставлена ​​ні з чим незрівнянна коштовність: золота карета Еггенберг, виготовлена ​​в Римі в 1638 році

Коли Ян Антон Еггенберг повідомив Папі Римському Урбану 8, що Фердинанд 3 обраний новим кайзером, в цій кареті були послані подарунки для Папи. Після візиту до Папи карету розібрали і ніколи більше не використовували. Карета вирізана з горіхового дерева і покрита справжнім листовим золотом.

Карета вирізана з горіхового дерева і покрита справжнім листовим золотом

У балдахіном салоні проходили неформальні зустрічі з друзями і родичами: тут пили каву, шоколад або чай і розважалися іграми. Оформлений в стилі рококо салон свідчить про великий пристрасть до східних художнім виробам. Стіни виконані з текстильного шовку вишневого кольору. (Балдахін салон - фото з інтернету).

(Балдахін салон - фото з інтернету)

Виготовлені на Далекому Сході шкатулки і статуетки були привезені в Європу в 18 столітті. Між вікон - два дивовижних шліфованих венеціанських дзеркала в позолочених рамах середини 18 століття. У 17-18 століттях княжа спальня не була затишним місцем; часто вона використовувалася для репрезентативних цілей, як, наприклад, прийом гостей або для роботи з кореспонденцією. Чудова ліжко з балдахіном була виготовлена ​​в 19 столітті. П'ятиметрова біла з позолотою кахельна піч є найвищою піччю в усьому замку.

У 18 столітті до барочному апартаменту ставився ще й «Китайський салон».

Це приміщення призначалося для зустрічей з близькими і друзями. Салон обставлений екзотичною, східною меблями. Люстра з мейсенского порцеляни була виконана в середині 18 століття. Зі спальнею сусідить кімната покоївки. Її можна було викликати дзвіночком, повішеним над каплицею. Два наступних приміщення - дамські кімнати займали придворні дами. Вони обставлені меблями стилю класицизм.

По сходах можна піднятися на другий поверх до найрозкішнішим приміщень замку: Дзеркальному і маскарадних залу.

По сходах можна піднятися на другий поверх до найрозкішнішим приміщень замку: Дзеркальному і маскарадних залу

За дорученням Йозефа Адама Шварценберга віденський художник в 1748 році виконав настінний живопис в маскарадних залі - в першій ніші поруч зі входом знаходиться автопортрет художника. Фрески, що покривають всі стіни залу, зображують строкате карнавальне суспільство: тут є китайці, і турки, і маври. Є фігури, що представляють артистів популярної італійської «Комедії масок», у кожної фігури намальована тінь, тому вони виглядають вельми об'ємними. Ложа над дзеркалом призначалася Шварценберг, а музиканти сиділи на галереї, навпаки.

далі: Друга екскурсія в покої Крумловський замку


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация