Перший радянський легальний мільйонер. Тарасов показав, що багатим можна бути відкрито

Ім'я Артема Тарасова прогриміло на всю країну в далекому 1989 році. Тоді народ дізнався, що навіть в «країні рад» можна бути мільйонером на цілком законних підставах Ім'я Артема Тарасова прогриміло на всю країну в далекому 1989 році

Артем Тарасов. Фото: Малишев Микола / Фотохроніка ТАРС

Піонер кооперативного руху і перший радянський легальний мільйонер, Артем Тарасов помер у віці 67 років у себе вдома в Москві. Як пише «Московський комсомолець», тіло Тарасова виявив один з його близьких друзів. В останні роки бізнесмен жив один в квартирі на вулиці Земляний вал і лише раз на тиждень до нього приходила домробітниця. Вранці в суботу Тарасов подзвонив приятелеві і попросив привезти ліки для лікування пневмонії. Друг приїхав увечері і виявив Тарасова мертвим. Слідчі призначили перевірку, але за першими висновками медиків смерть носить не кримінальний характер. Чим прославився Артем Тарасов?

Про Артема Тарасове весь Союз дізнався в 1989 році, з програми «Погляд». Він розповів, що за січень отримав зарплату в 3 млн рублів з прибутку свого кооперативу. Середній оклад в СРСР тоді був 120 рублів, навіть генсек Горбачов отримував 800. Про те, хто став відомий на всю країну як «перший легальний радянський мільйонер», згадує ведучий програми «Погляд» Володимир Мукусев.

Тарасов заплатив всі податки зі своєї колосальної на ті часи зарплати: 180 тисяч рублів податку за бездітність. А його заступник заплатив партійний внесок в 90 тисяч рублів. У радянських громадян був шок. Тарасов показав, що багатим можна бути відкрито.

Серед його підприємств ЗМІ перераховували: шлюбне агентство, фірму по ремонту електроніки, авіакомпанію, лотерею, цеху з огранювання алмазів. Артем Тарасов двічі був в еміграції, в Лондоні. Спочатку біг від Горбачова, який нібито не пробачив йому звинувачення в бажанні продати японцям Курили, а потім від Єльцина - тоді Тарасов оскаржив в суді результати президентських виборів, де йому не дали взяти участь. Повернувся в Росію він тільки в 2003 році, щоб брати участь у виборах губернатора Красноярського краю, але програв Хлопоніну. Тарасов заявляв, що Росія - нещасна країна, де немає справжнього інвестбанку, і він їде його створювати. «Ведомости» тоді писали, що в бізнесі важливо опинитися в потрібний час в потрібному місці, а потім не випадати з процесу, і перше Тарасову колись вдалося, а друге - ні: він занадто розкидався. Тарасова називали романтиком. За два дні до смерті на його сайті було опубліковано його вірші. Тарасов читав їх на тлі фотографій президента, прем'єра і членів уряду:

«А свято не для нас.
Він для гідних дядьком,
Поставлених над нами,
Зобов'язаних служити,
Вони стрижуть купони,
На нас майже не дивлячись,
Адже ми віддали самі
Їм влада і своє життя ».

У минулому році Тарасов балотувався до Держдуми від «Яблука», але безуспішно. В останні роки він очолював створений ним Інститут інновацій та розповідав журналістам, що живе скромно, що називається, «на зарплату».

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Чим прославився Артем Тарасов?
Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация