Перший канал покаже документальний серіал Володимира Познера і Івана Урганта про Фінляндії та країнах Скандинавії

Дата виходу: 3 cічня 2019 року.

Канал: Перший канал.

Ведучі: Володимир Познер , Іван Ургант .

Ось уже 10 років Володимир Познер і Іван Ургант разом їздять по світу, відкриваючи перед телеглядачами нові країни. Головна мета журналістів не просто показати красиву картинку туристичних місць, а занурити телеглядачів в атмосферу місць, розповісти шляху історичного розвитку різних держав, пояснити, як пов'язані менталітет нації з соціологічної, економічної і політичною сферами. В рамках свого авторського проекту «Подорожі Познера і Урганта» зірки Першого каналу вже побували в США, Франції, Італії, Німеччини, Англії, Ізраїлі та в Іспанії. Традиційно документальні фільми Перший канал показує на початку року. 2019 й не став винятком. Цього разу ведучі зняли цикл документальних фільмів про Скандинавії, який отримав назву « Самі. Самі. Самі ... ».

Країни Північної Європи пройшли тривалий і непростий історичний шлях, перш ніж перетворилися в процвітаючі індустріальні держави з високим рівнем соціальних гарантій. У своєму новому багатосерійному фільмі Володимир Познер і Іван Ургант спробували розібратися, що вдає із себе скандинавська політична і економічна модель, в чому секрет її успіху і яким чином місцевим жителям вдається в багатьох областях бути самими, самими, самими.

У своєму новому багатосерійному фільмі Володимир Познер і Іван Ургант спробували розібратися, що вдає із себе скандинавська політична і економічна модель, в чому секрет її успіху і яким чином місцевим жителям вдається в багатьох областях бути самими, самими, самими

Володимир Познер

Свою подорож по Скандинавії Володимир Познер почав з Норвегії. У нордичної сім'ї ця країна завжди вважалася бідняком. Перший випуск програми «Найбагатші. Нафта і риба »вийде 3 січня. Фільм присвячений головним ресурсів цього скандинавського держави. В рамках своєї подорожі журналіст побував у древньому місті Берген, який протягом декількох століть був одним із центрів торгівлі Ганзейського союзу, звідки сушена тріска надходила до Європи. Також Познер прогулявся набережною Брюгге, де проживали ганзейские купці, і послухали цікаві розповіді з життя ганзейских купців і інших жителів торгових міст.

Поточний стан сучасного норвезького суспільства визначило відкриття гігантських резервів нафти в 1969 році. Познер побував в нафтовій столиці Норвегії - місті Ставангер. Під час екскурсії по Музею нафти Володимир Володимирович дізнався про історію розвитку нафтогазової галузі, поговорив з нафтовиками про їх складної і небезпечної роботи і підготував для глядачів історію про реальний кошмарі, яким часом обертається «нафтова казка».

Під час екскурсії по Музею нафти Володимир Володимирович дізнався про історію розвитку нафтогазової галузі, поговорив з нафтовиками про їх складної і небезпечної роботи і підготував для глядачів історію про реальний кошмарі, яким часом обертається «нафтова казка»

Володимир Познер

4 січня в ефір вийде друга серія документального проекту - «Найбагатші. Подушка безпеки », присвячена Норвегії. У цьому фільмі Володимир Познер визначив, змінило чи раптове багатство норвезький менталітет, з'ясував, як країна розпоряджається нафтовими грошима, як влаштований Норвезька нафтової Фонд і наскільки сьогодні безпечна нафтова галузь. В кінці журналіст резюмував, що ж таке нафта - благо чи прокляття для Норвегії.

Третій випуск під назвою «Найбагатші. Щось є норвезьке »покажуть 5 січня. Документальна стрічка присвячена дослідженню національного характеру і менталітету норвежців. Володимир Познер з'ясував, що вдає із себе так званий «північний характер». В рамках свого дослідження він відправився на крайню північ Норвегії і несподівано для себе зустрів не реальних норвежців, а споконвічних господарів цієї землі - корінний народ саамі. Нарешті, Познер побував в одній з місцевих в'язниць, де містився Андерс Брейвік, який скоїв нелюдський теракт 22 липня 2011 року. Журналіст ознайомився з норвезької системою покарання, яка стала ключем до розуміння стану норвезького суспільства.

Журналіст ознайомився з норвезької системою покарання, яка стала ключем до розуміння стану норвезького суспільства

Володимир Познер

У другій частині своєї подорожі, яке вийде в ефір 8 січня, Володимир Познер і Іван Ургант вирушили до Швеції. Відкривати цю країну глядачам буде випуск «Самі безконфліктні. Шведський соціалізм », в якому провідні звернулися до історії цієї держави. Вони також розкрили концепцію «етика через естетику», згідно з якою соціальні поліпшення відбуваються через створення краси в матеріальної повсякденності. Саме під цим гаслом живуть шведи. Крім того, нова серія розповість про темний бік шведського соціалізму, який нерідко називають «доброякісним тоталітаризмом». Ургант і Познер разом з героями фільму згадали, як у 30-ті роки соціал-демократи розробили масштабний соціальний експеримент по стерилізації громадян з поганою спадковістю, і постаралися відповісти, що відбувається з нацією сьогодні і чи живий шведський соціалізм взагалі.

Наступний випуск, який телеглядачі зможуть побачити 9 січня, носить назву «Самі безконфліктні. Виверт 22 ». У фільмі піднімається проблема імміграції в країні - одна з найбільш актуальних і болючих тем, які хвилюють всіх європейців і шведів зокрема. Швеція завжди пишалася своєю толерантністю. Так, під час міграційного кризи 2015 року, коли багато держав вводили обмежувальні заходи, ця країна широко відкрила двері, приймаючи людей, висланих з інших країн, і збільшила бюджет на потреби мігрантів з 700 мільйонів до 4 мільярдів крон. Володимир Познер і Іван Ургант розібралися в прихованих причинах шведського гостинності, а також в наслідках, які воно тягне за собою. Провідні обговорили проблеми імміграції з її прихильниками і противниками. Побували в районах компактного проживання іммігрантів, де дізналися, як складається життя «нових шведів». А також познайомилися з тими, хто ще тільки сподівається на отримання виду на проживання, але це очікування може розтягнутися на роки. Глядачі дізнаються, що таке «виверт 22» і як часом хвалена шведське гостинність обертається знущанням.

Глядачі дізнаються, що таке «виверт 22» і як часом хвалена шведське гостинність обертається знущанням

Іван Ургант

Третя частина, присвячена Швеції, що отримала назву «Самі безконфліктні. Що є Шведське », вийде на Першому каналі 10 січня. Провідні відвідали різні куточки шведської столиці. Глядачі дізнаються, що таке «Фіка» і чому в Швеції так популярна кава. Разом з Ургантом вони навчаться коптити рибу, а з Познером відвідають дитячий сад Егаліте, в якому малюків з самого раннього віку вчать демократії і толерантності. Також у фільмі провідні обговорили феномен шведської популярної музики, оглянули музей АВВА і зустрілися з Бьерном Ульвеусом - одним з членів легендарної четвірки. Нарешті, Ургант і Познер спробували перейнятися шведським менталітетом, зануритися у творчість письменниці Астрід Ліндгрен і, звичайно, досліджували гастрономічні пристрасті місцевих жителів.

Іван Ургант і Володимир Познер

У фінальній серії, яку покажуть 11 січня, ведучі розкажуть про Данії. У випуску «Найщасливіші. Ми всі тут королі »зірки Першого каналу звернулися до витоків і вивчили спадщина вікінгів.

«До цих зйомок я бував в Стокгольмі кілька разів, бував в Фінляндії, одного разу в Копенгагені, але до Норвегії жодного разу не добирався. Є загальна думка, що я поділяв, що ці народи схожі один на одного. Якісь відмінності є, це і зрозуміло. Але в цілому вони дуже схожі. І тільки за підсумками цієї поїздки і цього досить глибокого знайомства зі скандинавськими народами я зрозумів, наскільки вони все ж різні. Сподіваюся, що і глядачеві буде так само цікаво, як і мені, відкривати для себе ці країни », - поділився враженнями від зйомок Володимир Познер.

Дивіться програму «Самі. Самі. Самі ... »з 3 по 5 січня о 23:00 і з 8 по 11 січня о 23:20 на Першому каналі.

Читайте також:

Ірина Старшенбаум і Володимир Познер обговорять тему СНІДу в сучасному кіно

Володимир Познер навчив Розу Сябітову, як стати знаменитою

До Нового року зняли «Блакитний Ургант» замість «Вечірнього Урганта»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация