Перший день після виборів: обіцянки Порошенко і реакція світу

Петро Порошенко / Фото: Сергій Ніколаєв

Перший день після виборів: обіцянки Порошенко і реакція світу Сергій Рюмочкін https://cdn.segodnya.ua/img/article/5236/87_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/5236/87_tn.jpg 2014-05-26T20: 32: 06 + 03: 00 Політика Центрвиборчком оприлюднив попередні дані про підрахунок 90% протоколів

Сьогоднішній день, по суті, дав українцям відповідь на питання, яким шляхом далі піде наша країна.

Якщо напередодні ввечері було зрозуміло лише те, що обирати нового президента в ряді регіонів прийшла рекордна кількість українців, то ранній ранок Україна зустріла вже з першими підсумками підрахунку голосів та привітаннями на адресу Петра Порошенка.

Хоча результат виборів офіційно буде встановлено до 5 червня, попередні дані ЦВК (оброблено 90% протоколів) показують, що Порошенко підтримали близько 54% ​​виборців. Це означає, що вибори можуть пройти в один тур, і вже 9 - 10 червня відбудеться інавгурація президента.

Що пообіцяв Порошенко

Не чекаючи фінального підрахунку голосів, Порошенко вже назвав своє головне кадрове рішення. Крісло прем'єра Петро Порошенко запропонував Арсенію Яценюку. "Я на це (ефективну співпрацю) сподіваюся, тому ніяких дебатів навколо цього бути не повинно", - сказав він. Відразу після інавгурації Порошенко обіцяє призначити керівників Міністерства закордонних справ, Генеральної прокуратури та Служби безпеки України. Правда, кандидатури в ці крісла поки залишаються загадкою. А на питання про подальші відносини з губернатором Дніпропетровської області Ігорем Коломойським Порошенко не відповів. "Я ні з ким не збираюся вибудовувати відносин. Я буду керуватися критеріями ефективності", - сказав він.

У першій половині червня Петро Порошенко має намір зустрітися з керівництвом Росії. "Що стосується наших відносин з Росією - це наш найбільший сусід, ми повинні зупинити війну, забезпечити мир в східній Україні. Зробити це без російського представництва неможливо, зустрічі з керівництвом РФ повинні бути проведені в першій половині червня", - сказав сьогодні Порошенко.

На його думку, Антитерористична операція, яка зараз проводиться в східних областях, повинна бути коротшою і ефективною. "Люди зі зброєю повинні бути прибрані з вулиць усіх міст і сіл України. Люди в Україні повинні відчути себе в безпеці. До тих, хто взяв в руки зброю, але не брав участі в злочинах, буде застосований механізм амністії", - заявив Порошенко.

Після того, як силове протистояння на Сході припиниться, він готовий хоч влаштувати референдум, однак воліє все ж провести вибори місцевої влади. "Я не боюся ніяких референдумів. Більш того, як тільки люди зі зброєю будуть прибрані, я готовий йти на будь-які референдуми. Але замість референдумів, може, ми вибори оголосимо, і, може, ви, мешканці Донбасу, влада собі виберете, яка буде вас нарешті представляти? ", - зазначив він.

Питання Криму Порошенко вважає за необхідне вирішувати через міжнародні суди і додаткові гарантії безпеки. " Росія забрала Крим. Це все одно, що у вас забрав хтось ваше майно, ваш будинок, вашу машину. Ніяких міжнародних підстав для анексії Криму не існує. Саме через Крим почав працювати механізм санкції, а не для того, щоб завдати шкоди Росії чи російському народу, це цивілізований механізм повернення в законне поле дій по відношенню до Криму. І сьогодні будуть рішення судів і буде міжнародна солідарність. Це підштовхнуло до будівництва нової системи безпеки в Європі і світі ", - сказав Порошенко.

На міжнародній арені він назвав головним орієнтиром перспективу членства в ЄС. "Я впевнений, що протягом року-двох Україна виконає (зобов'язання). Що стосується зовнішньополітичних пріоритетів, це буде, безумовно, реалізація положень Угоди про асоціацію з ЄС. Я буду робити все, щоб протягом року-двох Україна виконала левову частину зобов'язань щодо Угоди про асоціацію і мала можливість отримати перспективу членства в Євросоюзі ", - сказав Порошенко.

Щоб захистити енергетичну незалежність України, він обіцяє за 2 роки побудувати LNG-термінал на Чорному морі і сподівається на реверсні поставки газу з ЄС. "Ми прагнемо перетворити газ з російської "енергетичної кийки" в товар ", - сказав Порошенко.

Заява четвертого президента Віктора Януковича, який сказав, що поважає вибір українців, Порошенко не надихнуло. "Думка Януковича мене не цікавить. Мене він цікавить тільки з позиції його повернення на лаву підсудних. Я думаю, що він може коментувати тільки терміни свого повернення в Україну", - сказав Порошенко.

Свій головний актив - кондитерську корпорацію Roshen Петро Порошенко обіцяє продати. "Уже зараз дано доручення по підбору інвестиційного консультанта, інвестбанку, який починає з сьогоднішнього дня інтенсивну підготовку до продажу мого головного активу", - сказав він. При цьому "5 канал" продавати Порошенко не має наміру. "5 канал не буде проданий. Та роль, яку вільна преса зіграла і під час Помаранчевої революції, і під час нашої революції на Майдані, є надзвичайно важливою", - сказав він.

Реакція в Україні: Турчинов вже привітав

На даний момент жодна з політичних сил в Україні не виступила, по крайней мере відкрито, проти визнання результатів голосування на виборах. Екс-прем'єр Юлія Тимошенко після закриття виборчих дільниць сказала, що у нового президента будуть всі можливості для того, щоб привести в країну в ЄС і в найкоротші терміни закінчити війну на Сході. "Президент, якого українці оберуть на цих президентських виборах, матиме всі інструменти влади, всі важелі впливу для того, щоб невідкладно зупинити війну, невідкладно задовольнити всі очікування українців", - сказала Тимошенко.

Олександр Турчинов сьогодні вже привітав Порошенка з фактичним обранням на пост президента. "Попередні результати дають підстави заявляти, що українці обрали президента України вже в першому турі. Хочу привітати Петра Порошенка з обранням на найвищу державну посаду", - заявив Турчинов.

У Партії регіонів також визнали результати голосування. "Вибори відбулися. У України є легітимно обраний президент. Перемогла Україна, а значить, перемогла і Партія регіонів", - заявив один з лідерів Партії регіонів Олександр Вілкул в ефірі "Першого національного" каналу.

Аналогічну думку висловив колишній харківський губернатор Михайло Добкін. "Вперше за всю історію України в першому турі був обраний президент, прізвище його Порошенко, і я думаю, за новою традицією української вже, його можна привітати з цією перемогою", - заявив він.

Олег Ляшко, який, за попередніми даними, посів третє місце на виборах, Порошенко не вітав, але залишився дуже задоволений результатами голосування за його кандидатуру. "Мій результат на виборах - це наша спільна перемога. Зроблять все, щоб вас не розчарувати. Інакше - винесете мене на вилах", - написав він у Facebook.

Оцінки США, ЄС і Росії

Міжнародне співтовариство на попередні результати голосування відреагувало досить натхненно. Президент США Барак Обама вже висловив готовність співпрацювати з новим лідером. "Ці вибори стали ще одним важливим кроком українського уряду на шляху до об'єднання країни", - сказав Обама.

Глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський назвав вибори найчеснішими за останні 20 років. "Я сподіваюся що Росія, після оприлюднення офіційних результатів також визнає ці вибори", - сказав він.

Глава Європейської ради Херман Ван Ромпей особисто подзвонив Порошенко і підтвердив підтримку України з боку ЄС.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд також привітав українців з вибором нового президента. "Я вітаю український народ з обранням нового президента України і Петра Порошенка із завоюванням його підтримки в першому турі", - сказав він. "Я вірю, що новий президент буде діяти рішуче, щоб відновити мир і демократію в країні. Він може розраховувати, що Рада Європи продовжить надавати підтримку Україні в процесі реформ, зокрема, реформи Конституції. Повний повагу демократії, прав людини і верховенства закону - це єдиний спосіб для українського народу гарантувати процвітаюче та мирне майбутнє своєї країни ", - зазначив Ягланд.

За словами міністра закордонних справ Німеччини Вальтера Штайнмайера, Німеччина вітає демократичні президентські вибори в Україні і чекає такий же оцінки від Російської Федерації.

Глава британського МЗС Вільям Хейг вважає, що голосування на виборах президента продемонструвало рішучу підтримку громадян України проведення нових реформ. "Я вітаю громадян України, які продемонстрували свою рішучість в голосуванні на сьогоднішніх (25 травня) історичних президентських виборах", - сказав він.

Глава шведського МЗС Карл Більдт задоволений попередніми результатами виборів в Україні. "Чистий результат для Петра Порошенка в якості нового Президента є хорошим результатом для України і для Європи. Вітаємо!" - написав Більдт.

У Москві також готові до діалогу з Порошенком "Ми чуємо те, що говорить Петро Порошенко щодо своїх намірів в тому, що стосується зв'язків з РФ, називає ці відносини найважливішими. Ми, як неодноразово говорив президент (Путін), готові до діалогу з представниками Києва , готові до діалогу з Петром Порошенко ", - сказав глава МЗС РФ Сергій Лавров.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Але замість референдумів, може, ми вибори оголосимо, і, може, ви, мешканці Донбасу, влада собі виберете, яка буде вас нарешті представляти?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация