Перший день поліції

Співробітники поліції про новий закон і своєї майбутньої служби

Співробітники поліції про новий закон і своєї майбутньої служби

Ми провели анонімне опитування співробітників амурської міліції з різних міст і районів області та з'ясували, що вони думають про новий закон.

Анна, старший лейтенант:

- Важко коментувати те, про що маєш туманне уявлення. А співробітники міліції (сьогодні вже - поліції) поняття не мають, що новий закон змінить, чи стане їм від цього просто гірше або зовсім гірше. Сьогодні він вступає в силу, а в чому його сенс, основні моменти, зміни, що буде і що робити в тому чи іншому випадку, як буде працювати закон - не пояснили. Начальство навіть бере з людей підписку, що вони не мають права висвітлювати своє ставлення до нововведень, а на місця відданий наказ розробити систему впровадження наказу. Як вам це?

Поки закон обговорюється на домашніх кухнях та в робочих кабінетах. Одна з претензій, звичайно, до зміни назви. У народу і так не дуже дружнє ставлення до міліції, а коли ми станемо поліцією, ситуація, думаю, посилиться.

Система не відпрацьована. Багато змін, явно ще сирих, а часом і дивних. Наприклад, застосування вогнепальної зброї, масштабні скорочення, зокрема, в міліції громадської безпеки, невідповідність звань і посад - коли майор запросто при новому законі може скотитися в лейтенанти, агентурна мережа, яку нібито хочуть поставити на госдотацию ...

Структура і закон про міліцію були відпрацьовані роками, на крові і своїх помилках люди вчилися, поступово вводилися поправки. Навіщо міняти заново? Хіба не можна просто доопрацювати? Велосипед-то вже винайдений.

Сергій, майор міліції:

- Ніхто нічого не знає, до співробітників начальство ніяку інформацію не доводить. Немає ні штатного розкладу, ні положення про проходження служби - нічого. Ось прийняли закон про поліцію, будь добрий увійти в неї і служити. Усе.

Знаємо тільки, що з сьогоднішнього дня виведуть всіх за штат, а яким буде правове становище співробітника при цьому? Не виключено, що в зарплаті втратимо кілька тисяч рублів: при виведенні за штат можуть не платити квартальні, «секретку», складність / напруженість. До травня нібито все повинні будуть пройти атестацію, але атестувати кожного співробітника - нереально. Це, на мій погляд, буде номінальна процедура.

Ні про яке підвищення зарплати і мови не йде. Все, навпаки, бояться втратити того, що мали до сьогоднішнього дня. Подейкують про збільшення терміну служби, необхідного для того, щоб заробити мінімальну пенсію. І про те, що пенсію платитимуть лише після досягнення 60 років.

Володимир, полковник у відставці:

- Ставлення до закону про поліції у мене неоднозначне: у документі ще дуже багато білих плям. У нас всі закони залежать від підзаконних актів: буває, закон хороший, а як наприймають підзаконних актів, - сам чорт не розбере. Поки невідомо, яким буде положення про проходження служби - в ньому якраз і повинні прописати соціальні гарантії для працівників, відобразити, як буде проходити атестація, призначення на посади. Добре, якщо це буде закріплено законодавчо, а не внутрішнім наказом міністра.

У зміні назви не бачу нічого страшного, як і нічого корисного. Була раніше ДАІ, потім перейменували в ГИБДД - нічого не змінилося, від корупції систему не врятували. І через п'ять років прийшли до того, що і так, і сяк називати можна - все одно. І в ситуації з поліцією те ж саме буде - зміна назви сама по собі нічого не означає. Шкода тільки величезних грошей, які підуть на зміну документів, печаток, посвідчень та інше. Соцгарантії людям поки не прописали, на підвищення зарплати співробітникам цього року коштів не знайшли.

Євген, майор міліції:

- Реформа потрібна, але не так - ні сіло ні впало. Щось дуже швидко її провернули: про закон заговорили восени минулого року, і на тобі - вже прийняли, вже діє. І що зараз відбувається? У нас тільки заїкнися, що скорочувати потрібно. Начальники на місцях, трясучись за свої місця, тут же під козирок - і давай різати посади. У нас зараз так в районах відбувається. Пенсіонерів женуть в шию, а вони, в першу чергу, - професіонали. Як кажуть наші високі начальники, міліція була аматорської, а поліція стане професійною. Чого б це?

Толком нічого невідомо, але кажуть, що за званням стелю знизять. Ось, наприклад, зараз начальники територіальних відділів міліції - все полковники, а за новою «штатка» це буде чи не капітанська посаду. І це говорить про те, що в поліції нове звання не отримаєш. У кого які є, ті і будуть на них сурмити. Як у фільмі, 60-річний лейтенант Коломбо.

А від зміни назви толку не буде. Ти хоч польова жандармерія назви, хоч народною дружиною - нічого не зміниться. А ось у скільки все це обійдеться: і «ксиви» поміняти, і документи переписати, і машини перефарбувати і так далі?

Соціальні гарантії? Не вірю. Коли нам підвищену зарплату почнуть видавати, ви мені зателефонуйте і ще раз поставте це питання.

Оксана, старший лейтенант:

- Всім здається, що нічого не зміниться, тільки нам роботи додасться. Вже зараз все стогнуть, що нічого не встигають: адже раніше роботу виконували, наприклад, 10 чоловік, а тепер 4-5. До того ж протягом року ще будуть великі скорочення. Але обіцяють, що з 1 січня 2012 року зросте зарплата, і я, старший лейтенант, буду отримувати не 17 тисяч, як зараз, а 40. 1 березня для нас буде звичайний день, який нічого не змінить. Тільки, напевно, все в РВВС будуть один до одного звертатися «пан поліцейський». Жартома, звичайно.


Як вам це?
Навіщо міняти заново?
Хіба не можна просто доопрацювати?
Знаємо тільки, що з сьогоднішнього дня виведуть всіх за штат, а яким буде правове становище співробітника при цьому?
І що зараз відбувається?
Чого б це?
А ось у скільки все це обійдеться: і «ксиви» поміняти, і документи переписати, і машини перефарбувати і так далі?
Соціальні гарантії?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация