Перун - Слов'янський Бог грому і блискавок

Перун - слов'янський Бог військової доблесті, честі, хоробрості і сміливості, а також Бог грому і блискавок Перун - слов'янський Бог військової доблесті, честі, хоробрості і сміливості, а також Бог грому і блискавок. Він вважається найвідомішим серед Сварожичей. Деякі дослідники вважають, що його слід відносити до богів-синам, але є стверджують, що його місце - серед богів-онуків.

Свою популярність Бог Перун заслужив завдяки заступництву князівським дружинам. Саме на його допомогу розраховували, вирушаючи на війну і, за повір'ями, якщо правильно вихваляли його і своєчасно приносили дари, тільки перемога чекала воїнів в сутичці. Однак, занадто часто турбувати Бога не варто.

До нього зверталися тільки в серйозні моменти. Слабаків і боягузів Перун не любив і міг саме на них, а не на ворожі сили наслати свій грім і блискавки. Він спостерігав за кожною битвою, і якщо бачив, що, прикладаючи всі сили, князівська дружина програє, обов'язково втручався.

В образі Бога Перуна полягає незламна міць і беззаперечна перевага сил Світла над силами Темряви.

Ім'я цього Бога в перекладі з давньослов'янського позначає «разити, вражати». Так що, керуючий блискавками і громом, а також керуючий долями свого народу і готовий на все, заради його благополуччя Бог, своє ім'я більш ніж заслуговує.

Мати Перуна - слов'янська Богиня Лада . Якщо вірити легенді, то в момент народження Бога весь світ стрясали громи і виблискували неймовірні блискавки. Кажуть, навіть маленьким Перун міг заснути тільки під звуки грому, а коли став трохи старше, то улюбленим його розвагою став біг наввипередки з блискавками.

Від свого батька - Бога Сварога - Перун перейняв здатність до Кузнецькому майстерності, а брат Семаргл навчив його досконало володіти будь-якими видами зброї. Управляти громом і блискавками Перуну було визначено ще до його народження Богинею доль Макошью , Але оволодіти своїм талантом досконало він зміг лише через багато років, коли досяг зрілого віку.

Перша знаменита перемога Перуна - над Скіпер. Цього злісного сина Чернобога не міг здолати ніхто, і якщо він виходив битися з Богами, то перемога завжди була на його боці. Але, зіткнувшись в бою з Перуном, ця змієподібна тварюка програла.

Ще одним знаменитим подвигом, який крім поклоніння людей допоміг Перуну домогтися прихильності Дия і отримати в дружини його прекрасну дочку Додолу, вважається перемога над морською твариною. Чудо-юдо, народжене в пориві гніву Чорномором, теж ніхто до Перуна здолати не міг.

Багато є легенд і оповідей про слов'янську Бога Перуна. І дружину він свою за зраду в божу корівку перетворив, і з братом бився не на життя, а на смерть і вигнав того зі свого світу, і з василісками бився, і на бій з дітьми Чернобога ходив неодноразово. Завдяки хоробрості і нестримної мощі, Перун став головним захисником світу Прави і Яви від сил зла.

Зображували Перуна завжди в яскраво червоному широкому плащі і золотих обладунках. До речі, саме через це ватажки військ стали пізніше надягати на битву такі ж вбрання. Слов'янський Бог Перун завжди був на величезному богатирському коні і в руках тримав палицю, вагою не менше 100 пудів. Високий і ставний блондин з блакитними очима, він з'являвся на полі бою під гуркіт грому і миготіння блискавок. Йому навіть робити нічого не доводилося, - вороги самі в страху розбігалися.

Символом Перуна була сокира, або як його називали Сокира Перуна Символом Перуна була сокира, або як його називали Сокира Перуна. Багато воїнів, наслідуючи приклад покровителя, брали з собою невеликі топірці в якості оберега. Також символом цього слов'янського Бога вважається однойменна руна.

Славлять Бога Перуна 7 липня (24 червня за старим стилем). Сьогодні цей день називають свято Івана Купала , А папороть став символом торжества, тому що саме Перун подарував його в День народження Купали і Костроми .

Слов'янські Боги і Богині

Можливо, Вас також зацікавить:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация