Перун Слов'янський Бог Сонця

  1. Перун - Бог захисник
  2. Перун - Бог і покровитель воїнів
  3. Перун - сильний, разючий

У слов'янському пантеоні   язичницьких   богів Перун - багатоликий бог, що виконує кілька функцій У слов'янському пантеоні язичницьких богів Перун - багатоликий бог, що виконує кілька функцій. В одних випадках він животворящий покровитель, який захищає і дарує благодать і милість. Але при цьому не варто забувати, що Перун завжди здатний явити свій другий лик - грізний і караючий.

Перун - Бог захисник

Тільки-но пригрівало весняне сонечко, а вітерець розганяв сірі хмари, лунав шум і гуркіт, і з'являлася на небі колісниця, запряжена двома крилатими жеребцями. Один кінь - чисто білий, як сніг. Другий, - пекучо чорний як ніч. Правил колісницею літній, суворий чи хлібороб, то чи воїн. Майорять за вітром його чорно-срібні волосся, точь - в - точь як грозова хмара, а по небу розмітають срібна борода з золотими вусами. Але не лякається народ земної, а радіє. Це являє трудівникам - хліборобам свою милість бог Перун.

Промчить він по небу, гуркочучи громом, випустить різнокольорові стріли і проллється з неба животворящим волога, змиє залишки довгої, холодної зими, напоїть мати-землю і буде тобі хлібороб багатий урожай. Дякують люди бога Перуна - виробника і творця. Бог Перун - родоначальник небесного вогню, спадного на землю і дає життя. Його блискавки бувають золотими, живучи і творять.

Перун - Бог і покровитель воїнів

Але можуть бути стріли суворого божества лілово-сині, які насилає він на ворогів своїх підданих. І тоді Перун - це бог і покровитель воїнів, дружинників. Хоча вважається, що народжений він у перший зимовий місяць, слов'яни відзначали Дні Перуна після 20 червня і до початку серпня. І навіть після прийняття християнства були збережені звичаї язичників, тільки обрядили їх в нові одягу і назвали трохи по-новому. Тепер ми називаємо Ільїн день . За старих часів цей день вважали небезпечним і неприємним тому, що громи, грози і дощі в цей день несли загибель урожаю посухою, пожежами, або, навпаки надлишками вологи.

Крім турботи про врожай, наші предки в ці дні були зайняті справляння тризни за полеглими в боях воїнам. Завжди вистачало ворогів у них і повинні вони були бути готові захистити свою землю і свій будинок. На курганах, насипаних над похованими воїнами, влаштовували поминальні бенкети, в яких обов'язково були ретельно поклоніння богу Перуну. Крім ритуальних дій, обов'язково влаштовувалися ратні змагання у стрільбі з луків, битві на мечах, змагання в спритності. У ці ж дні відбувалося посвячення молодих хлопців у доросле життя, життя воїнів.

Обряд посвячення складався з серйозних випробувань, які проходили на славу і з благословення Перуна, а нагородою для переможців в змаганнях ставали щит і меч, які були символами Перуна. Про те, як шанували цього бога наші предки говорить той факт, що при укладенні договорів вони клялися ім'ям Перуна. Це підтверджено в договорах, укладених між слов'янами і греками. Князі русичі клялися Перуном, а на другому місці в договорах стоїть ім'я Велеса.

Перун - сильний, разючий

Той, хто б'є сильніше, разючий - саме так перекладається ім'я Перун на сучасну мову "Той, хто б'є сильніше", "разючий" - саме так перекладається ім'я Перун на сучасну мову. Його головна зброя - лук, стріли, камені, сокири. Всі ці предмети були культовими і використовувалися в язичницьких обрядах. Але люди вірили, що Перун, коли захочеться йому погуляти по білому світу, перетворюється в лісового бика Тура. Тому священною твариною Перуна вважається бик, а птахом - сорока, через чорно-білого оперення. Адже коні в колісниці Перуна чорної і білої забарвлення. Квітка Перуна - блакитний ірис через шести лілово-блакитних пелюсток, які означають знак грому.

Святилища Перуна влаштовували, як правило, під відкритим небом. Воно мало форму квітки, пелюстками якого були ями для священних багать. Археологи найчастіше знаходили святилища з вісьмома "пелюстками". Посередині святилища встановлювали скульптурне зображення Перуна, виконане з каменю або дерева. Священним деревом Перуна вважався дуб, з нього і виконували зображення. Вівтарем в таких святилищах було кам'яне кільце.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация