ПЕРВІСНІ ЛЮДИ



Найдавніші наші предки були дуже схожі на мавп. Вчені їх назвали обезьянолюдьмі: тіло їх покривала шерсть, щелепи виступали вперед, а підборіддя було скошено назад. Але вони вже ходили на двох ногах. Жили обезьянолюді в печерах і ущелинах скель. Обігрівали свої житла вогнищами, на яких смажили м'ясо. Полювали вони на невеликих тварин, вбиваючи їх палицями і камінням, але частіше їсти плоди і корінням.

Обезьянолюді вміли робити тільки прості знаряддя: вони подтёсивалі камені так, щоб утримати їх в руці, а інший кінець загострювали. Це час, коли знаряддя робили з каменю, назвали КАМ'ЯНИМ Віком .

Нащадки обезьянолюдей - неандертальци- виглядом ще нагадували мавп: у них був похилий лоб, що нависає козирком над очима, і підборіддя, скошений назад. Але це були вже люди. Мозок їх уже великий, що наближається до мозку сучасної людини. Жили неандертальці як і раніше в печерах. Одяг робили з шкур тварин. Свої знаряддя - скребла, ручні рубила і ножі - виготовляли з каменю. Полювали на дуже великих тварин, таких, як печерні ведмеді.

Поступово первісні люди втратили більшість рис мавпячого будови тіла і придбали сучасний людську подобу. Цих перших людей вчені назвали кроманьонцами. Вільної і розвиненою стала мова людини. Кроманьйонці полювали на мамонтів, бізонів і коней. Жили цілими родинними гніздами - пологами - в печерах, шкіряних наметах і землянках. Керували їх життям старійшини і ватажки. Серед кроманьйонців були обдаровані майстри і художники: при А РХЕОЛОГІЧЕСКІХ РОЗКОПКАХ знаходять багато статуеток.

Нащадки кроманьйонців - люди нового, кам'яного віку - по своєму культурному розвитку далеко просунулися вперед. Вони стали жити сім'ями. У них з'явилися нові види трудової діяльності - скотарство, землеробство.

Первісні люди жили в доісторичні часи, сотні і десятки тисяч років тому, коли ще не була винайдена писемність і люди не могли самі написати свою історію. Але вчені дізналися про них по гарячих слідах їх життя, по кам'яних знаряддями і прикрасам, по кістках тварин, на яких вони полювали, за останками далеких наших предків, за малюнками НАЙДАВНІШИХ ХУДОЖНИКІВ на стінах печер.

Книги «Боротьба за вогонь» і «Печерний лев» Ж. Роні-Старшого, «Земля Санникова» В. А. Обручева перенесуть тебе до первісним людям.




Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация