Песимістичний 2019 й рік за версією Bloomberg: у світі почнеться великий голод через клімат

Засухи, пожежі і повені знищать врожаї по всьому світу, а автократ Путін постарається, щоб українське зерно не дісталося нікому. Засухи, пожежі і повені знищать врожаї по всьому світу, а автократ Путін постарається, щоб українське зерно не дісталося нікому

Ілюстрація / REUTERS

В кінці 2019 роки США радіти багатому врожаю. Але президенту Дональду Трампу доведеться мати справу з кризою, наближення якого мало хто помітив роком раніше: кількість продовольства сильно скоротилося майже по всій планеті.

В екваторіальній зоні зерно сіяти довелося після надзвичайно суворого феномена Ель-Ніньо. А посухи скоротили врожаї в більшості країн світу, зруйнувавши торговельні шаблони, і без того підірвані тарифними війнами. Голод лютує, а біженці відправляються на пошуки порятунку. Про це в своєму песимістичному прогнозі на 2019 рік пише видання Bloomberg .

У такому випадку вся увага буде прикута до Північної Америки, яка може використовувати свої багаті врожаї, щоб допомогти іншим. Але яке рішення зробить президент США?

«Якщо все це здається занадто надуманим, варто пам'ятати наступне: всі погодні катастрофи і більшість політичних сценаріїв, описаних тут, вже відбувалися в минулому. Просто не одночасно », - йдеться в статті.

Читайте також Washington Post: Урожай пшениці в Україні скорочується через спеку, і світ це відчуває

Згідно з песимістичним сценарієм Bloomberg, надмірно жаркий період Ель-Ніньо нагріє атмосферу і підвищить середню температуру в світі. Таким чином, 2019 рік стане рекордно спекотним. Через погодні змін в різних куточках планети відбудуться посухи, повені та лісові пожежі, які змусять людей бігти з дому. Кількість продовольства в світі скоротиться, а ціни на ринках сировини і енергоносіїв зростуть.

Пекельна спека в Австралії знищить урожай пшениці. Затяжні зливи підірвуть виробництво рису уздовж усього Тихоокеанського регіону: від Індії до Японії. Дощі, які зазвичай мали аграрні регіони Бразилії, поступляться місцем посухи, яка вдарить по посівах сої та кукурудзи. Глобальні продовольчі запаси почнуть скорочуватися. Покупці будуть з нетерпінням чекати врожаї житниць світу, на які не впливає Ель-Ніньо: США, Канади, України та Росії.

Однак, в 2018 році посуха вже скоротила врожаї в Чорноморському регіоні. Це призвело до того, що Україна і Росія кілька закрутили гайки на внутрішньому ринку. А на глобальній сцені зросла напруга через можливість того, що Володимир Путін прибере російську пшеницю з міжнародних ринків, залишивши продовольство будинку. Саме так він і зробить. Внутрішні ціни на хліб в Росії відразу ж впадуть, а в інших країнах - навпаки.

В цей же час, Путін відправить ще більше військ на Донбас на Сході України, посилюючи війну на території головного російського конкурента з продажу пшениці. У той же час, він продасть Туреччини ракетні системи, що викличе серйозне невдоволення в США. Таким чином російський автократ почне розхитувати НАТО, поглибивши напруга в турецько-американських відносинах. Нарощування військово-морських сил почнеться в Чорноморських протоках і навколо них. А саме через ці шляхи Україна експортує свою зерно на Близьких Схід і в Африку.

Читайте також Atlantic Council: Велика війна проти України закінчиться розпадом Росії

Під час зустрічі у Вашингтоні Трамп, звичайно ж, похвалить Путіна за обмеження російського продовольчого експорту. Він скаже, що це приклад того, як лідер ставить своїх громадян на перше місце. Але до липня російське обмеження і скорочення врожаїв у світі змусять ціни на пшеницю перевалити за максимальну позначку з 1974 року.

Через скорочення глобальної торгівлі аграрною продукцією і виснаження запасів деякі країни похитнуть. Філіппіни через нездатність вийти на міжнародні ринки з пропозицією рису зіткнуться з масовими заворушеннями в Манілі, які приведуть до жорстокого повалення режиму президента Родріго Дютерте.

Викликані продовольчою кризою протести охоплять Індонезію і М'янму. Голодні люди почнуть тікати з країни. У Східній Африці міжнародні організації оголосять про загрозу гуманітарної катастрофи через втрату місцевих врожаїв. Уряд Єгипту, який залишається найбільшим імпортером пшениці в світі, спробує скоротити субсидії для аграрного сектора і підвищити ціни на хліб. Це дасть поштовх наймасштабніших безладів. Через продовольчої кризи і невдоволення через проблеми зі свободою і справедливістю, Єгипет повернеться до масштабних протестів 2011 року.

Читайте також Італія виявилася в центрі скандалу через відмову пропустить судно з 629 голодуючими мігрантами з Африки

Мільйони голодних біженців знову відправляться в напрямку Євросоюзу. У цей час Туреччина призупинить свою угоду з європейськими урядами про стримування біженців на своїх кордонах в обмін на мільярди євро допомоги. Під час надзвичайної зустрічі лідери ЄС домовляться посилити контроль на зовнішніх кордонах союзу.

Великобританія тим часом вийде з Євросоюзу в березні без будь-якої угоди про подальші відносини. Багато на континенті почнуть їй навіть заздрити. Популісти від Франції до Чехії об'єднають свої сили, щоб знищити Шенгенську зону. А Італія почне голосно говорити про вихід з ЄС взагалі. Націоналісти, які підтримують жорсткий контроль на національних кордонах, отримають сильне, але меншість в Європарламенті на виборах в травні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Але яке рішення зробить президент США?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация