Петлюра перед судом історії

25 травня 1926 року в Парижі, на розі бульвару Сен-Мішель та вулиці Расіна, один емігрант з Росії публічно застрелив іншого ... А 16 жовтня 1946 року в Нюрнберзі за вироком міжнародного трибуналу були повішені ватажки нацистського режиму Німеччини.

Підпишіться на новини «ПолітНавігатор - Київ» в Facebook , Одноклассниках або Вконтакте

Що спільного між цими подіями? - Головне! Суд історії відбувся, покаравши тих, хто був винен у військових злочинах і злочинах проти людяності.

Тільки в першому випадку знаряддям справедливості стала людина, що поніс страшні втрати під час Громадянської війни на Україні, який вирішив покарати їх винуватця - Симона Петлюру. У другому ж - вперше в історії людства засуджений був нелюдський режим, розв'язав світову війну і встановив людиноненависницьку диктатуру на території Німеччини та окупованих нею країн.

Імена страчених нацистських злочинців відомі, і будь-які спроби реабілітувати їх жорстко присікаються. А діяч, що протегує погромів на Україні - сьогодні звеличений правлячої хунтою як «національний герой». Його ім'я носять вулиці, його прославляють підручники історії ... Так ким же він був, головний отаман і диктатор України Симон Петлюра?

«Випадковий, незначний і шкідлива людина»

Саме так характеризує його в своїх мемуарах Володимир Винниченко, один з лідерів Центральної Ради і недовгий глава Директорії УНР. Підтримує його і соратники по Української соціал-демократичної партії, швидко розчарувалися в привласнив диктаторські повноваження «головному отамана», підкреслюючи його владолюбство, безпринципність і слабкість як політика.

Підтримує його і соратники по Української соціал-демократичної партії, швидко розчарувалися в привласнив диктаторські повноваження «головному отамана», підкреслюючи його владолюбство, безпринципність і слабкість як політика

«Випадковий, незначний і шкідлива людина», - так відгукувався про Петлюру його колишній соратник, один з лідерів Центральної Ради Володимир Винниченко (зліва).

... Він народився в Полтаві в 1879 році в дрібнобуржуазної сім'ї. Вигнаний з духовної семінарії за участь в соціалістичній Української революційної партії, цей малоосвічена діяч був типовим «середнячком» -провінціалом, що не вирізнявся з сірої напівінтелігентного середовища.

Він не піддавався серйозним переслідуванням «царських сатрапів», примудряючись видавати проукраїнську газету в ... Москві, служив бухгалтером, а під час Першої світової війни - став «земгусаром» - функціонером Союзу земель і міст, організації, покликаної забезпечувати допомогу фронту, не поганий майнової організації .

Зауважимо, що ні РУП, ні партія, до якої приєднався Петлюра пізніше - Українська соціал-демократична, не ставили собі за мету «самостійність», обмежуючись вимогами автономії в складі Росії. Його «зоряний час» настав після Лютневої революції. У ньому проявився дар демагога-агітатора, який зумів бурхливої ​​риторикою придбати популярність у солдатів.

Формально підтримуючи Тимчасовий уряд, фактично Петлюра, який очолив Український головний військовий комітет, робив все для розвалу армії, маючи на меті не підвищення дисципліни, але «українізацію» - створення частин за національною ознакою.

Уже при недовгою влади Центральної Ради всі ці "вільні козаки" почали криваву хвилю єврейських погромів, що ознаменували петлюрівщину. Особливо це посилилося після перевороту гетьмана Скоропадського, коли розгорнулася отаманщина-партизанщина, що увібрала в себе всі жахи українського бунту, ще більш безглуздого, ніж російський.

Єврейські погроми діячами петлюрівщини проводилися планомірно і методично.

За весь час революції і громадянської війни на Україні відбулося понад 1500 єврейських погромів, які забрали життя за різними даними від 50 тисяч до 500 тисяч осіб, більшість з яких було євреями. І більше половини з них - справа рук петлюрівців і примикали до них «зелених».

Причому, якщо денікінці і червоні, теж, аж ніяк не святі, намагалися припиняти ці неподобства, жорстоко караючи винних, то Петлюра, інтригами завоював диктаторські повноваження в Директорії, на всі закиди соратників відповідав: «А чому вони (євреї) не допомагали нам боротися з гетьманщиною? ».

Ця фраза, наведена Винниченко, фігурує в безлічі інших спогадів діячів української революції.

А коли від нього вимагали припинити погроми і покарати їх призвідників - Петлюра відповідав в стилі: "Не сваріть мене з армією». А то і - «нехай хлопці погуляють». «Гульня» отаманів в стилі моторошного полковника Болбочана (прообраз отамана в «білої гвардії»), розігнав в 1919 році робочий (проукраїнський!) З'їзд в Харкові і ... висекшего в Полтаві селянських (проукраїнських!) Делегатів, в єврейському питанні виражалася в жахливих формах .


Садист-петлюрівець Петро Болбочан. Саме його Булгаков зобразив під ім'ям Болботуна - командира 1-ї кінної петлюрівської дивізії - в «Білій гвардії».

Садист-отаман Семесенко тільки в одному Проскурові вирізав понад півтори тисячі євреїв, причому, по-звірячому зарубаний був навіть православний священик, який намагався захистити невинних людей.

Витончений нелюд отаман Козир-Зірка, лютували на Волині, перетворював масові вбивства в видовища, змушуючи євреїв співати і танцювати перед лютою смертю. З не меншою ненавистю ставився він і до «москалів». І практично - ніхто з цих нелюдів не поніс покарання.

Не без сарказму Винниченко пише про те, що запеклого реакціонера Болбочану «соціаліст» Петлюра спускав з рук будь-які антинародні репресії, а за спробу захопити владу - розстріляв практично без суду і слідства ...

Не без сарказму Винниченко пише про те, що запеклого реакціонера Болбочану «соціаліст» Петлюра спускав з рук будь-які антинародні репресії, а за спробу захопити владу - розстріляв практично без суду і слідства

Число жертв єврейських погромів на Україні, підбурював на які Петлюра своїх гайдамаків (брали участь і інші військові-бандитські формування), так само десяткам тисяч людей.

І пророчою стала фраза однопартійця Петлюри, українського соціал-демократа Чикаленко: «Вони задушать українську свободу в єврейській крові». Вони - це вирощена Петлюрою зграя вбивць, схожа нема на регулярну армію, але на ... своїх прототипів - запорожців, навіть в кращі свої часи колишніх лише суто допоміжними військами, та гайдамаків - і зовсім, здатних тільки різати беззахисних людей. Воїнство «головного отамана» було бито усіма - від червоних і махновців до денікінців. І кар'єра самого Петлюри, який зрадив всіх і потерпілого крах, закінчилася закономірно - пострілами Шварцбарда.

вирок історії

Суд над Самуїлом Шварцбардом з перших хвилин став судом ... над Петлюрою і петлюрівщиною. І справа не в тому, що поет і революціонер, який убив побіжного диктатора, був ще й героєм Першої світової війни, хоробро билися в рядах французького Іноземного легіону і отримав його найвищу нагороду - Військовий хрест. Адже цей уродженець Ізмаїла пояснив свій вчинок тим, що хотів покарати винуватця жахливих єврейських погромів. А його адвокати довели: ЯТНАДЦЯТЬ людина з числа родичів Шварцбарда стали жертвами петлюрівщини. Були оголошені жахливі подробиці геноциду, жахнувшись весь світ.

На захист обвинуваченого встали знамениті діячі культуриі науки - Ромен Роллан і Максим Горький, Альберт Ейнштейн і Поль Ланжевен. А сторона, яка представляла Петлюру, - не змогла довести не тільки те, що він не віддавав прямих наказів про погроми, але і справжність його «антіпогромних» документів, явно складених вже після страшних подій, і не мали підписи «головного отамана».

Суд присяжних Франції виправдав Самуїла Шварцбада, що застрелив Симона Петлюру, фактично винісши вирок самому Петлюрі

Суд присяжних повністю виправдав Шварцбарда, фактично винісши вирок і Петлюрі, і агресивної ксенофобії. Він міг би стати уроком тим, хто прямо або побічно заохочував злочину проти людства. Але уроки історії тим і страшні, що нікого не вчать. А діячі, ставлять на перше місце «національну ідею», а не гуманістичні цінності - знову і знову приносять в жертву своїм амбіціям тисячі і мільйони життів.

Далі була недовга, але страшна епопея німецького нацизму, закономірно призвела до «Нюрнберзького епілогу». Але і він нічому не навчив наших недобитків Петлюри.

Але настане день нового суду . Суду суворого, але справедливого.

Обов'язково настане!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Так ким же він був, головний отаман і диктатор України Симон Петлюра?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация