Петро Порошенко

  1. біографія Петро Порошенко - український політичний і державний діяч, 5-й президент України, який...
  2. бізнес
  3. політика
  4. Президент України
  5. Особисте життя
  6. Петро Порошенко зараз

біографія

Петро Порошенко - український політичний і державний діяч, 5-й президент України, який прийшов до влади на тлі неоднозначних і складних подій в країні. Критики називають його жорстким прагматиком, спритним ділком, успішним бізнесменом, але ніхто не заперечує його здатності досягати поставленої мети своїми силами.

Дитинство і юність

Народився Порошенко Петро Олексійович 26 вересня 1965 року в українському містечку Болград, розташованому в Одеській області поблизу кордону з Молдовою. Батьки Порошенко були уродженцями Ізмаїльського району Одеської області, який в довоєнні роки був частиною Румунії.

Петро Порошенко

Батько майбутнього президента України Олексій Іванович очолював управління сільськогосподарської техніки в Болграді. Мати Євгена Сергіївна працювала головним бухгалтером. У родині Петро був молодшим дитиною, у нього був старший на 8 років брат Михайло Порошенко, який в 1997 році помер при загадкових обставинах.

У ЗМІ неодноразово з'являлися дані про те, що справжнє прізвище майбутнього глави української держави - Вальцман. Така інформація відразу стала основою для появи чуток щодо національності українського лідера.

Петро Порошенко в дитинстві з батьками

У школі Петро виявляв інтерес до вивчення іноземних мов, з 1-го класу вивчав французьку. Батько майбутнього українського лідера мав жорсткий характер і виховував дітей за суворими принципам. У 1974 році сім'я Порошенко переїхала в Молдову, в місто Бендери, де Петро Олексійович успішно закінчив місцеву школу.

Після закінчення середньої школи молода людина вирішила стати економістом-дипломатом і відправився в Москву для підкорення столичного МГИМО. Однак вступити туди абітурієнту-провінціала не вдалося через конкурс, в результаті він вирішив вивчати міжнародну економіку в Києві. На 3-му курсі вузу Порошенко був покликаний в армію, після проходження служби в Актюбінську все ж закінчив університет і отримав червоний диплом економіста-міжнародника.

бізнес

Бізнес Порошенко бере початок ще в студентські роки. В молодості він створив підприємство «Центр-сервіс», діяльність якого грунтувалася на укладенні та оплаті контрактів. Заробіток Порошенко тоді становив 1,5% від суми угоди, але це дозволило йому на 5-му курсі вузу придбати автомобіль «Волга». На зароблені гроші в «Центр-сервісі» Петро спільно з однокласником Сергієм Зайцевим став займатися дефіцитними поставками товарів в СРСР. Зокрема, його ремеслом була поставка кондитерським фабрикам какао-бобів з Бельгії та Голландії.

Зокрема, його ремеслом була поставка кондитерським фабрикам какао-бобів з Бельгії та Голландії

Фабрика «Рошен» у Вінниці / Фейсбук

Після розпаду Радянського Союзу навички в цьому бізнесі дозволили Петру Олексійовичу взяти контроль над кількома кондитерськими фабриками, що стали основою його найбільшого концерну «Рошен» в Україні. Процвітаюча діяльність майбутнього президента в бізнесі принесла Петру Олексійовичу цілий статок, на тлі чого його стали називати Шоколадним Королем.

Крім шоколадної імперії «Рошен», Порошенко володіє великою кількістю підприємств. Його бізнес включає кілька автобусних і автомобільних виробництв, завод скловиробів, кілька підприємств з виробництва крохмалю, верф «Ленінська кузня», страхову компанію «Країна», два спортивно-оздоровчі комплекси, але виробничий бізнес в портфелі корпорації Порошенко не належить йому повністю.

Його бізнес включає кілька автобусних і автомобільних виробництв, завод скловиробів, кілька підприємств з виробництва крохмалю, верф «Ленінська кузня», страхову компанію «Країна», два спортивно-оздоровчі комплекси, але виробничий бізнес в портфелі корпорації Порошенко не належить йому повністю

Фабрика «Рошен» у Києві / Фейсбук

У власності олігарха знаходиться ряд медіаактивів, в тому числі український П'ятий канал, компанія KP Media, видання «Кореспондент», радіостанції «Наше радіо», «Next», «Ретро FM», «Твоє радіо». З 1993 по 1998 роки він також був генеральним директором сімейної компанії «Укрпромінвест», заснованої ним спільно з батьком і братом.

Після реорганізації корпорації Порошенко в 2006 році створено багатогалузевий холдинг ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд" Прайм Ессетс Кепітал "», 100% акцій якого володіє Петро Порошенко. За інформацією фінансово-економічного журналу Forbes, в 2014 році президент України завдяки своїм станом в $ 1,3 млрд посів 6-у позицію серед найбагатших громадян країни. Але вже через рік ця цифра скоротилася майже вдвічі і склала $ 750 млн.

Але вже через рік ця цифра скоротилася майже вдвічі і склала $ 750 млн

Інтер'єр фірмового магазину «Рошен» / Фейсбук

Незабаром стало відомо, що бізнес президента не проданий, а «прихований» на території Російської Федерації, незважаючи на те, що про Росію Петро Олексійович неодноразово відгукувався як про «агресора».

Українське суспільство було обурене тим, що в Росії як і раніше працює фабрика «Рошен». У Липецьку кондитерське підприємство успішно функціонує, незважаючи на заяви і обіцянки українського лідера закрити даний концерн.

Президент РФ Володимир Путін неодноразово заявляв, що вітає роботу цієї компанії на російській території, оскільки підприємство справно платить податки в казну Росії.

політика

У 1998 році біографія Петра Порошенка придбала ще один напрямок, і він потрапив в політику, яка зі студентських років була його мрією. Тоді Петро Олексійович став депутатом Верховної ради в складі «Соціал-демократичної партії України». Присвятивши їй 2 роки, він залишив лави партії СДПУ на тлі конфлікту з її лідерами Георгієм Суркісом і Віктором Медведчуком і створив власну фракцію «Солідарність», яка в майбутньому стала «Партією солідарності України».

Політик Петро Порошенко

У 2000 році, після об'єднання 5 політичних організацій, була створена партія «Трудова солідарність України», в якій Порошенко став одним із співголів. У 2001-му вона була перейменована в «Партію регіонів», яку очолив екс-прем'єр України Микола Азаров .

У 2001 році Петро Порошенко залишив лави «Партії регіонів», підтримавши Віктора Ющенка , Він очолив передвиборчу кампанію нового кандидата в президентських перегонах. З Віктором Ющенком Петро Олексійович йшов рука об руку до переможного «Майдану-2004», не підозрюючи, що перемога не принесе йому особистого політичного зростання. Після обрання Ющенка президентом України пост прем'єр-міністра зайняла Юлія Тимошенко , А Порошенко дісталася посада секретаря РНБО.

Президент України Петро Порошенко

У 2005 році Петро Олексійович і ряд інших чиновників були відправлені у відставку екс-президентом України в результаті гучного скандалу, пов'язаного з множинними звинуваченнями оточення Ющенка в корупції і лобіюванні власних інтересів.

У 2009 році Порошенко був обраний міністром закордонних справ і знову увійшов до складу українського РНБО. Через рік, після перемоги на президентських виборах лідера «Партії регіонів» Віктора Януковича , Порошенко знову був відправлений у відставку, поступившись своїм місцем в уряді Костянтину Грищенку.

Петро Порошенко

У 2012 році президент України Віктор Янукович затвердив Петра Порошенка на посаді міністра економіки України. Але на чолі Міністерства економічного розвитку української держави він пробув недовго - після перемоги на парламентських виборах - 2012 і повернення в парламент Порошенко зняли з займаної ним посади. При цьому він відмовився вступати в будь-яку фракцію у Верховній Раді.

Вже через рік на «Майдані-2013» Петро Олексійович зайняв активну позицію в таборі протестувальників, спонсоруючи євромайдан їжею, водою і дровами. Він намагався не триматися на перших позиціях поряд з відомим екс-боксером Віталієм Кличком , А також народними депутатами Олегом Тягнибоком і Арсенієм Яценюком , Що, найімовірніше, і допомогло йому отримати довгоочікувану перемогу і дістатися до вершини української політики.

Президент України

В період подій, пов'язаних з Евромайданом, Петро Порошенко завоював народне визнання участю в найкритичніших ситуаціях того часу. Це дозволило йому після повалення президента України Віктора Януковича перемогти на виборах 2014 року. Він проявив себе політиком, котрий не схильним до екстремізму і радикалізму, завдяки чому українці віддали йому понад 50% голосів, причому в 1-му турі президентських перегонів. В результаті Петро Порошенко став 5-м президентом України.

Петро Порошенко та Ангела Меркель

За словами обраного українцями нового президента України, які він сказав на інавгурації 7 червня 2014 року, його цілями на вищому посту уряду України стали збереження єдності країни і повернення Криму до складу України. При цьому Порошенко пообіцяв населенню зробити посилені заходи щодо забезпечення українців безвізовим режимом в Європу, а також дав надію на те, що Україна увійде до складу Європейського союзу.

Президентство Порошенко з перших днів змінило про нього думку українців, в зв'язку з чим він втратив союзників, які вважали його гуманістом, господарником, інтелігентом і принциповим політиком. Не минуло й місяця після заняття їм президентського крісла, як він вирішив далеко не мирним шляхом подолати протести населення південного сходу країни, відправивши туди українську армію. В результаті військового конфлікту в Донбасі, за офіційною інформацією ОБСЄ, загинуло понад 6 тис. Мирного населення і десятки тисяч силовиків.

Петро Порошенко і Еммануель Макрон

Ці цифри не збентежили уряд країни, і навіть після підписання мирної угоди в Мінську Київ продовжив робити спроби повернути Донбас, що підтверджують численні порушення режиму припинення вогню на територіях південного сходу, підконтрольних силам ополчення, що зафіксовано міжнародними спостерігачами.

Незважаючи на те, що за час правління Петра Олексійовича проводилися переговори в «нормандському форматі», конкретного результату не було. Бойові дії тривали, а суспільство звинуватило главу України в зацікавленості отримання додаткових дивідендів і економічної вигоди через війну.

Головнокомандувач Петро Порошенко

Західні ЗМІ не раз інформували про те, що влада США не бажають зберігати такий стан справ. У лютому 2017 пройшла зустріч Порошенка з Дональдом Трампом , Президентом США, на якій сторони обговорили шляхи вирішення військового конфлікту в Донбасі. У 2016 році європейські політики неодноразово заявляли про необхідність переглянути концепцію і підхід до рішень, які допоможуть зупинити бойові дії на сході України.

Саме на Порошенко ліг тягар відповідальності за невдачі у військовому конфлікті в Донбасі, валютний крах, економічну катастрофу в Україні. Він не виконав жодної зі своїх обіцянок при сходженні на пост президента України, замінивши в державі свободу слова на «псевдопатріотизм», а соціальні виплати і бюджетні зарплати - платежами за кредит МВФ.

Особисте життя

Особисте життя Петра Олексійовича, на відміну від його політичної кар'єри, стабільна і надійна. Ще в студентські роки він познайомився з майбутньою дружиною Мариною Переведенцева, дочкою заступник міністра охорони здоров'я УРСР. Дружина Порошенка за професією лікар-кардіолог, яка згодом зайнялася благодійністю, очоливши Благодійний фонд Петра Порошенка.

Петро Порошенко і його сім'я

За роки шлюбу в сім'ї 5-го президента України народилися четверо дітей: син Олексій, дочки-близнюки Олександра і Євгенія, хрещеним яких став екс-президент України Віктор Ющенко, і син Михайло. У 2014 році у Марини і Петра Порошенка з'явилися онук Петро і внучка Єлизавета, яких їм подарував старший син Олексій. Молодші спадкоємці глави держави зараз живуть і навчаються за кордоном.

Петро Порошенко отримав популярність і як глава держави, який не стежить за охайністю гардероба. Він був неодноразово помічений на важливих зустрічах в пом'ятих костюмах. Часом піджаки і брюки на Петра Олексійовича, що володіє великою фігурою (при зрості 180 см його вага досягає 93 см), і зовсім виглядали мішкувато. Фото неакуратно одягненого глави України нерідко потрапляли в міжнародні ЗМІ і на сторінки «Інстаграма». Сам Порошенко неодноразово підкреслював, що віддає перевагу одягу марки Louis Vuitton, а еталоном смаку для себе вважає стиль французького президента Еммануеля Макрона .

Петро Порошенко зараз

Навесні 2018 року відбулося офіційне звернення президента України до Вселенського патріарха Варфоломія I з проханням про надання автокефалії православної церкви в Україні. Петро Олексійович приймав це рішення не один, а разом з ієрархами УПЦ КП. Константинополь дав позитивну відповідь чолі України, і незабаром була запущена процедура надання томосу.

Петро Порошенко в 2019 році

Про цю подію Порошенко поінформував своїх передплатників в « Фейсбуці »І« Твіттері ». У світлі антиросійської риторики Петро Олексійович назвав цю процедуру «торжеством православ'я» і «актом глибокого відновлення історичної справедливості». Грамота про незалежність Української православної церкви була вручена митрополиту Епіфанію 6 січня 2019 року.

Навесні 2018 го діями Петра Порошенка була спровокована напружена ситуація в акваторії Азовського моря. Українською стороною було затримано моряки російського судна «Норд» під приводом порушення українських правил перетину кордону.

У свою чергу російська сторона почала більш упереджений огляд українських кораблів. У листопаді ситуація погіршилася після арешту трьох судів, що належать військово-морській службі України. Після інциденту Порошенко назвав дії Москви агресією і тимчасово ввів військовий стан в областях, що межують з Азовським морем.

Петро Порошенко з дружиною на виборах Президента України в 2019 році

Головною подією 2019 року в політичному житті країни стали чергові вибори на пост президента. В кінці січня Петро Порошенко зареєстрував свою кандидатуру в списку претендентів на крісло глави держави.

Його основними суперниками стали Юлія Тимошенко, лідер партії «Батьківщина», самовисуванець Юрій Бойко , Представник «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко і кандидат від партії «Слуга народу» Володимир Зеленський . Остання фігура - популярний в Україні і Росії комедійний актор і продюсер - спочатку не розглядалася в якості конкурента. Але незабаром Зеленський сенсаційно вибився в лідери передвиборчої гонки.

Петро Порошенко та Володимир Зеленський

У своїй програмі Порошенко зробив ставку на подальше зближення з Європейським союзом і подачу заяви на вступ до ЄС до 2024 року. Так як у внутрішній політиці Петро Олексійович фактично зазнав фіаско, він використовував важелі впливу на електорат, який підтримує автокефалію Української церкви.

Проте після проведення 1-го туру голосування стало відомо, що лідерами гонки стали Володимир Зеленський і Петро Порошенко, причому перший претендент обігнав по голосам чинного президента майже в 2 рази (30,24% проти 15,95% голосів). Другий тур був призначений на 21 квітня 2019 року.

Під час передвиборчих зустрічей з виборцями президент підкреслював, що буде згоден з будь-яким вибором народу і в разі своєї поразки залишиться в політиці. Він планує разом зі своїми однопартійцями з «Солідарності» зайняти місце в парламенті, де буде висловлювати думку опозиції.

Петро Порошенко здає кров на аналіз

19 квітня, напередодні вирішального туру, відбулися дебати Порошенко і Зеленського на арені національного СК «Олімпійський». Перед проведенням зустрічі з ініціативи Володимира Олександровича обидва кандидати здали тести на наявність заборонених речовин в крові кожного. У Росії дебати українських кандидатів у президенти транслювалися в ефірі радіо «Комсомольська правда», відеоверсія їх виступу була показана на телеканалі «Росія 24» і сайті RT.

За даними Еxit poll, переможцем 2-го туру виборів став Володимир Зеленський , Набравши 72-73% голосів проти 25-26% Петра Порошенка. Чинному президенту вдалося випередити суперника лише в Львівській області та на закордонній виборчій дільниці в Австралії. В останні дні, до офіційної інавгурації нового глави держави, Петро Олексійович планує підписати закон про використання української мови як державної.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация