Під час дебатів Саркозі ховав свого носа, а Олланд - лисину - Останні світові новини - Напередодні другого туру виборів у Франції кандидати в президенти Ніколя Саркозі і Франсуа Олланд провели теледебати, які проходили в досить напруженій обстановці.

Франсуа Олланд і Ніколя Саркозі провели теледебати. фото AFP

Під час дебатів Саркозі ховав свого носа, а Олланд - лисину https://cdn.segodnya.ua/img/article/3000/66_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/3000/66_tn.jpg 2012-05-03T11: 05: 26 + 03: 00 Світ Напередодні другого туру виборів у Франції кандидати в президенти Ніколя Саркозі і Франсуа Олланд провели теледебати, які проходили в досить напруженій обстановці.

За три дні до другого туру виборів кандидати на посаду президента Франції - чинний глава держави, лідер партії "Союз за народний рух" Ніколя Саркозі і переможець першого туру, кандидат від Соціалістичної партії Франсуа Олланд - в середу ввечері вперше зустрілися віч-на-віч в ході передвиборних дебатів.

Саркозі 22 квітня став першим чинним президентом П'ятої республіки, що поступився лідерством в першому турі виборів: він отримав 27,18% голосів, Олланд - 28,63% голосів. Таким чином, очні дебати для Саркозі були головною надією на ривок, який би дозволив наздогнати і обійти противника, випереджаючого його за всіма опитуваннями.

Гаряча дискусія тривала майже три години: поки рано говорити, яке враження вона справила на виборців, однак спостерігачі в цілому сходяться в одному - Саркозі був переконливий, але і Олланду вдалося показати себе солідним, респектабельним політиком, який справедливо претендує на пост глави держави.

Студія в паризькому передмісті Плен-Сен-Дені була оформлена як боксерський ринг: квадратний подіум, великий стіл посередині, ліворуч - Олланд, справа - Саркозі. На задньому плані - зображення Єлисейського палацу - офіційної резиденції президента Франції. Глядачів у студії не було, прихильники двох претендентів на вищу державну вболівали за своїх фаворитів у екранів телевізорів.

Задовго до ефіру представники Олланда і Саркозі до деталей погодили умови проведення дебатів. Так, температура в студії не повинна була перевищувати 20 градусів, при цьому для кожного кандидата було встановлено свій кліматизаторами, щоб зробити їх участь в дискусії максимально комфортним. Світло софітів не сліпив очі, стільці були зручні, гримерки розташовані в протилежних кінцях студії, щоб до початку дебатів і після їх закінчення противники не перетиналися.

Зйомка велася за допомогою двох десятків камер, заздалегідь було обумовлено, що не буде "перебивок", а показувати можна тільки того, хто говорить в даний момент - за реакцією слухача спостерігати не можна.

Крім того, представники Саркозі попросили не знімати президента в профіль через його знаменитого носа, а представники Олланда заборонили показувати його зі спини - з цього ракурсу видно його лисину.

Для кандидата-соціаліста, якого багато хто вважає менш харизматичним і тому менше схожим на президента, ніж досвідчений Саркозі, дебати стали першою справжньою перевіркою на міцність.

"Головний сюрприз дебатів - це тактика Франсуа Олланда. Ми думали, він буде пом'якшувати випади в свою сторону, але він сам вирішив нападати. Він зрозумів, що справа сьогодні було не в програмі, а в особистості, схожий він на президента чи ні. І він не розвалився, всі три години дебатів представляв себе як протилежність президентської моделі Саркозі ", - сказав політичний оглядач П'єр Аски.

Спостерігачі відзначають, що колишній супутниці Олланда, екс-кандидату в президенти Сеголен Руаяль в 2007 році не вдалося вивести Саркозі з рівноваги, тоді як проти випадів Олланда Саркозі не завжди вдавалося стримуватися. На відміну від соціаліста, який в більшості випадків зберігав спокійний тон і не робив зайвих рухів тіла, президент-кандидат був більш агресивний, частіше підвищував тон, подавався вперед і смикав плечима.

При цьому Саркозі також вирішив використовувати свою перевагу - закріпився за ним образ лідера. Так, він розкритикував бажання Олланда бути "звичайним, нормальним" президентом в порівнянні з самим Саркозі.

"Ви говорите, звичайний президент. Посада президента республіки - це не звичайна посаду, і нинішня ситуація теж незвичайна. Ваша звичайність не дотягує до ситуації. Я не думаю, що генерал (Шарль) Де Голль, Франсуа Міттеран, Валерії Жискар д'Естен, Жорж Помпіду були в цьому сенсі звичайними, нормальними людьми ", - сказав президент-кандидат.

Почалися дебати з обговорення економічної політики Франції, на це пішла половина ефірного часу - півтори години. При цьому ніяких нових пропозицій висунуто не було, противники продовжили колишні звинувачення.

Так, Саркозі неодноразово говорив про "марнотратне божевіллі" соціаліста, докоряючи йому в бажанні створити 60 тисяч робочих місць у сфері освіти, тоді як Олланд нагадав Саркозі підсумки його "п'ятирічки", в тому числі зростання безробіття і дефіциту держборгу. Як завжди, кандидати не зійшлися в показниках, і обидва заявили, що преса їх розсудить.

Олланд критикував Саркозі за зростання ПДВ, який в разі переобрання президента восени підніметься на 1,6%. Президент заявив, що його суперник хоче скоротити в країні число багатих, тоді як він має намір зменшити число бідних.

Кандидати повернулися до теми імміграції та уточнили свої пропозиції. Олланд заявив, що має намір зберегти легальну імміграцію на нинішньому рівні - 180 тисяч нових дозволів на проживання на рік, тоді як Саркозі наполягає на скороченні цього числа до 100 тисяч.

Основну полеміку викликало питання про голосування іноземців не з ЄС на муніципальних виборах - друге за популярністю у Франції після президентських.

Олланд має намір дати право голосувати іноземцям, які легально проживають у Франції понад п'ять років. Саркозі ж нагадав, що основне число іммігрантів в країні - вихідці з Африки з мусульманською культурою, а тому право на голосування вони будуть використовувати в інтересах своїх невеликих культурно-релігійних громад.

Напружена дискусія найчастіше проходила на підвищених тонах. Після відносно спокійного початку між кандидатами стався традиційний для цього формату обмін взаємними звинуваченнями в недостовірної інформації, що призвело до словесної перепалки.

Представники обох кандидатів за підсумками дебатів заявили про перемогу.

Ім'я майбутнього президента Франції стане відомо 6 травня.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация