Під плащем Святого Мартіна без вина і гусака не обходиться

  1. Святий Мартін: легенда чи правда «Св. Мартін », Автор: Сімоне Мартіні 11 листопада в Чехії починається...
  2. Листопад - місяць веселощів і достатку
  3. Гуси-зрадники

Святий Мартін: легенда чи правда

«Св «Св. Мартін », Автор: Сімоне Мартіні 11 листопада в Чехії починається святкування дня Святого Мартіна. Наскільки був реальний цей персонаж, або він - вигадка, легенда?

Святий Мартін - це католицький святий, що народився в IV столітті на території сучасної Угорщини, в той час входила до складу Римської Імперії, і став єпископом у французькому місті Тур. Знаємо ми це, тому що на відміну від багатьох інших святих, у Мартіна був власний сучасник-агиограф, якого він особисто знав. Це людина, який записував діяння святих, як би це робив сучасний біограф. Звали агиографа Сулпціус Северус. Тому ми можемо з упевненістю говорити, що Мартін - реальна історична постать, і простежити його життя. Звичайно, з відносною неточністю і не без певного прикрашання. Тому що значення має те, в якому вигляді історія передавалася в народі, розповіді свідків, як потім все це перетворювалося в легенди. Так, наприклад, вважається, що Святий Мартін мав аристократичне походження. Він дійсно був не з бідної сім'ї, з сім'ї римського військового, але не аристократ.

шляхетний воїн

«Св «Св. Мартін і жебрак », Автор: Вілфред Томпсон В очах же звичайних селян факт зречення від свого багатства і значення мав ще більшу вагу, ніж діяння Мартіна. До речі, найвідоміша історія, так звана легенда про плащі святого Мартіна, вказує саме на його благородність і аскетизм. Будучи солдатом римської армії, він поділився в негоду своїм плащем з бідняком. Після чого Мартіну приснився сон про Ісуса, який спонукав його прийняти християнство. На цій легенді грунтується і марновірство, що на Святого Мартіна йде сніг - приїжджає вершник на білому коні і своїм плащем покриває заснулу природу.

Листопад - місяць веселощів і достатку

Чому саме в листопаді склалася традиція святкування?

Ілюстративне фото Ілюстративне фото. Фото: Борха де Хорхе Мартін помер 8 листопада, і, за християнською традицією, 11 листопада відбулося його прийняття на небеса. Свято отримало поширення в народі і з іншої причини. Крім народної популярності Мартіна, як благородного багатія, який відмовився від усього заради віри, - найчастіше в листопаді селянин закінчував сезонну роботу в поле. Велика частина врожаю була зібрана в безпечному місці, тому можна було розслабитися. Цей час був ідеальним: роботи не було, а до Різдвяного посту залишалося більше місяця. Тому можна було розгулятися, тим більше у винних погребах вже встигла очиститися перша партія молодого вина. У деяких країнах вважається, що саме в цей день виноградне сусло перетворюється на вино, тобто проводиться паралель з перетворенням води на вино Ісусом. У Чехії, в основному в виноробних областях Моравії, до сих пір першу пробу вина символічно проводять 11 листопада. Називати цей тип вина Святомартінскім в центральній Європі почали ще в кінці XVIII століття за правління сина Марії Терезії, Йозефа II.

Гуси-зрадники

Вино - це одна з головних складових свята, яке значення має приготування гусака?

Гусь, запечений в духовці Гусь, запечений в духовці. Фото: CzechTourism Звичайно, в народі не обійшлося без пояснення легендою, навіть двома. Згідно з першою, гуси заважали Святому Мартину під час читання проповіді, тому вони і опинилися в духовці, в якості покарання. За іншою версією, про яку йдеться агіографії, перед звісткою, що Мартін стане єпископом, він зі скромності сховався в гусятник. І гуси його місцезнаходження "здали". Починаючи з 11 листопада, протягом 40 днів люди прославляли, по суті, свій достаток і хотіли, щоб на їхніх столах виявлялося все саме соковите, велике і смачне. І гарною птиці повинно було бути багато. В цьому розумінні гусак - це птах, що символізує багатство. Відгодовували його спеціально для свята, майже цілий рік, і вже ця обставина вказувало на достаток в сім'ї. Символічне значення мав і ритуал оброблення гусака: слуги отримували крила, щоб "літали" під час роботи, керуючий - окіст, а господар і його сім'я - все інше. Їжа займала центральне місце. Варто ще згадати Святомартінскій хліб, який печуть у багатьох європейських країнах. У Чехії це рогалик, що символізує підкову Святого Мартіна-наїзника, що приносить щастя. Ці рогалики дівчата давали своїм коханим. Їх також отримували і слуги в знак похвали за хорошу службу.

Наскільки був реальний цей персонаж, або він - вигадка, легенда?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация