Підбір імені хлопчика


Швидкий підбір імені

Зараз, коли суспільні норми не встановлюють строгих правил вибору імені дитини, у батьків є можливість підібрати йому таке ім'я, яке подобається - сучасне або традиційне, популярне або рідкісне, і обов'язково гарне. Звичайно, не варто при цьому забувати про здоровий глузд: погодьтеся, що буде трохи дивно, якщо якути назвуть сина ім'ям, вживаним серед африканських племен, або ж хлопчика зватимуть як морського мешканця (Скат) або як предмет меблів (Стіл).

Ще древні мудреці пов'язували долю хлопчика з його ім'ям. Давньогрецький філософ Плутарх розмірковував в своїх «мораль» щодо впливу імені на долю, а в трактаті «Про марновірство» говорив про те, що ім'я може стати в подальшому і загальним. Дане при народженні ім'я ставало оберегом, а справжнє ім'я приховували від чужих очей. Ця традиція існувала у всіх народів, незалежно від віросповідання, і до сих існує серед деяких людей.

Ім'я для хлопчика може підкреслювати його приналежність певного народу або ж, навпаки, бути міжнародним, загальновживаним - іноді навіть краще, якщо у цього імені будуть існувати аналоги в інших мовах.

Залежно від характеру дитини, ім'я може підкреслювати його таланти і гідності. Одні імена - Олександр, Карл, Сропіла, Ахмед, Володимир, Малик - формують в малюка чоловічі риси, підкреслюють авторитет, силу, владу; інші - Карім, Емін, Айзік, Добриня, Петро, ​​Латіф, Зульфат, Юлій - підкреслюють особистісні риси характеру хлопчика, його зовнішні особливості. В деякі імена батьки вклали своє ставлення до сина, до його появи на світ. Приклади таких імен - Давид ( «улюблений»), Тамаз ( «схвалення»), Любомир ( «улюблений світом»). Є імена з церковної, релігійної основою - Каміль, Теодор, Богдан, Елка; інші імена хлопчиків несуть в собі зв'язок людини з природою - Лев, Герш ( «олень»), Вольф ( «вовк»), Радик ( «сонячний промінь»).

Для вибору імені новонародженого існують різні підходи: хтось дивиться в календар імен, кому-то потрібно ніяк не менше «імені року», хтось вибирає ім'я за національністю, кому-то важливо, щоб ім'я дитини починалося але ту ж букву, що і ім'я одного з батьків. У кожного народу свої традиції, що впливають також і на вибір імені для хлопчика. Легше живеться людині, який задоволений своїм ім'ям, адже тоді ім'я допомагає йому в його власному житті.

Існують також зовсім рідкісні, старовинні імена для хлопчиків. Деякі з них забуті, і пам'ять про них залишилася лише в книгах (Ворон, Мороз, Просігой), деякі давні імена фонетично змінилися, частина з них залишилася в вживанні в трохи зміненому вигляді або ж серед невеликої кількості народів (Душан, Альфер - Олівер, Алейф - Олаф). Яскравим прикладом подібних рідкісних (і на чийсь смак навіть красивих) чоловічих імен можуть служити придумані в СРСР і пов'язані з революційною ідеологією імена (Дизель, Комбайн, Леніор, Правлес, Ревель) імена.

У гонитві за модою або оригінальністю деякі батьки вибирають і зовсім незвичайні імена для свого малюка, не завжди замислюючись, що воно означає, і як хлопчикові доведеться з ним жити. Варто пам'ятати, що вибір правильного імені - це важливий фактор в подальшому житті не тільки дитини, але і його батьків. Багатьом відома фраза: «як ви яхту назвете, так вона і попливе». І в цьому криється не тільки прямий сенс, але і читають між рядків напуття батькам.

Підбір імені дівчинки
чоловічі імена
Календар іменин

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация