Підсумки саміту G7: особливості Трампа і успіх України

  1. АВТОРИ:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

29 травня 2017, 8:05 Переглядів: 29 травня 2017, 8:05 Переглядів:   Фото: AFP

Фото: AFP.

У суботу місто Таорміна на східному узбережжі Сицилії приймав саміт "Великої сімки". І хоча деякі глави держав не приховують свого розчарування результатами дискусій, з українського питання учасники заходу виступили єдиним фронтом, а надії РФ на те, що проти неї послаблять санкції, не виправдалися.

КЛІМАТ І УКРАЇНА. Незважаючи на те що Італія на своїй території приймає G7 вже в шостий раз, 43-й саміт "Сімки" став першим в історії Таорміна. Величезна увага організатори приділили безпеці: за правопорядком в місті з 11-тисячним населенням стежили 8 тисяч силовиків, було мобілізовано близько 200 лікарів, а над островом літали сім рятувальних вертольотів і десятки дронів. Крім того, влада Італії закрили порт і морські гавані на Сицилії, а також скасували безвізовий в'їзд навіть для громадян країн-членів ЄС!

Серед основних тем значилися вільна торгівля і захист клімату, і напередодні європейська преса писала, що делегати не можуть прийти до спільного знаменника.

"Кліматична дискусія була дуже важка, якщо не сказати - незадовільна, - не без розчарування після зустрічі зазначила канцлер ФРН Ангела Меркель, однак додала: - Є ряд питань, по яким у нас є спільне розуміння. Ми ще раз обговорили тему України і Мінського процесу ".

Втім, позиція Трампа була передбачувана. Відмова США від обмежень, які були введені для боротьби з глобальним потеплінням, - частина його передвиборної програми. Він уже скасував укази Обами, де зміна клімату визнавалося загрозою нацбезпеці.

Що стосується нас, то президент Євроради Дональд Туск підкреслив: ЄС повністю підтримує цілісність і суверенітет України, а причин міняти політику санкцій проти РФ немає. Цю тезу підтвердив і глава італійського зовнішньополітичного відомства Анджеліно Альфано, заявивши, що санкції проти РФ залишаться орієнтиром для його країни. Президент Франції Еммануель Макрон заявив: під час особистої зустрічі з главою РФМ, яка відбудеться сьогодні, він буде вести "вимогливий діалог" щодо ситуації в Україні. Макрон додав, що вже в найближчому майбутньому хоче зібрати "нормандську четвірку". Підводячи підсумок, лідери G7 записали в меморандумі, що готові навіть посилити санкції, якщо Росія і далі буде ігнорувати Мінські угоди.

Політолог Володимир Фесенко каже, що успіх України на зустрічі країн "Великої сімки" пояснюється роботою української дипломатії. "І президент, і МЗС працюють над цим питанням. Петро Порошенко зустрічався перед самітом і з Меркель, і з лідерами ЄС, - говорить він. - Дисонанс же зустрічі пов'язаний з Трампом. У питаннях міжнародної торгівлі та кліматичних змін його позиція дуже далека від позицій інших лідерів G7. І Трамп хоче домовлятися з росіянами, але при цьому не може демонструвати будь-які поступки, особливо по Україні. А найлегше йому домовлятися по Україні, щоб мінімізувати звинувачення на свою адресу в проросійськості. Це все - особливості Трампа ".

Політексперт Вадим Карасьов нагадує, що саме Франція і Німеччина були ініціаторами Мінського процесу, який сьогодні буксує, але який вони прагнуть все ж реалізувати. "Тому, незважаючи на економічні втрати, вони наполягають на тому, що санкції повинні бути продовжені і, більш того, при якихось обставинах посилені", - резюмує експерт.

Два Дональда зустрілися в Брюсселі

В кінці минулого тижня в Брюсселі (Бельгія) відбувся і саміт НАТО, який в рамках свого першого світового турне відвідав глава США Дональд Трамп. Саме тут вони з Дональдом Туском звірили свої позиції щодо конфлікту в Україні. Генсек НАТО Йенс Столтенберг зазначив, що Альянс і надалі готовий надавати підтримку нашій країні. "Що стосується України, було чітко сказано багатьма членами НАТО, і Альянс виступає в підтримку того, що ми будемо продовжувати зміцнювати наше партнерство з Україною, надавати практичну та політичну підтримку", - заявив Столтенберг. Пообіцяв він також сприяти і реалізації Мінських угод.

Завершився саміт відкриттям нової штаб-квартири НАТО в Брюсселі та двох меморіалів - падіння Берлінської стіни і трагедії 11 вересня в Нью-Йорку.

Донбас: бойовики били по Красногорівці з "Градів"

Збіг чи ні, але після фінальних виступів лідерів країн G7 бойовики на Донбасі влаштували пекельне ранок жителям Красногоровки. Обстріл почався о 6:40 і тривав більше трьох годин.

"Бойовики розстріляли центр міста - під вогонь потрапили школа, лікарня і будинки мирних жителів. Поранено трьох жінки і один чоловік. Відомо про 14 пошкоджених будинках, - повідомив заступник голови Нацполіціі В'ячеслав Аброськін, який керував роботою правоохоронців на місці подій. - Постраждали будинки на вулицях Толстого, Нахімова, Радянська, Сковороди, Маяковського, Бєлінського та Богдана Хмельницького ". Багато жителів ще спали, коли почалася атака бойовиків. "Лежала в ліжку. Як тільки почалося - сховалася за шифоньєр, благо він під вікном стоїть. Скло, яке вибило вибухами, прямо шматками летіло на ліжко!" - розповіла поліцейським літня мешканка Красногоровки.
Через прямого попадання снарядів загорілися школа №2 і Мар'їнська районна центральна лікарня, де в той момент знаходилися пацієнти. Дві жінки, які були поранені, до цього проходили курс лікування в неврологічному відділенні. Рятувальники і співробітники поліції під обстрілом евакуювали пацієнтів і персонал лікарні в укриття. Ще двоє жителів Красногоровки отримали поранення в власних будинках - обстріл накрив житловий сектор в районі заводу. Всього ж, за даними Спільного центру контролю і координації, в результаті обстрілу було поранено вісім чоловік. Як повідомили військові, бойовики вели жорстокий обстріл з околиць окупованого Донецька.

"З метою завдати якомога більших збитків інфраструктурі Красногоровки противник застосував ракетні системи залпового вогню" Град ", танк, артилерійські системи калібру 152 і 122 мм, міномети, озброєння БМП", - повідомили в штабі військової операції. Крім житлових будинків, лікарні і школи, обстрілами були пошкоджені системи водопостачання та каналізації Красногоровки, також цілу неділю в місті були перебої з мобільним зв'язком і електрикою.

Нагадаємо, три дні тому бойовики вже обстрілювали великим калібром лікарню, аграрний технікум і житлові квартали Красногоровки. "У лікарні тільки встигли вставити вибиті стекла і відновити надання медичної допомоги, як трапився новий наліт. Черговий обстріл тих же самих кварталів підтверджує, що бойовики б'ють по важливих об'єктах Красногоровки свідомо і цілеспрямовано", - заявили українські військові.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Путін

, НАТО , ЄС , Меркель , Трамп , санкції , РФ , велика сімка , Красногорівка , Макрон , Еммануель Макрон

Ви зараз переглядаєте новина "Підсумки саміту G7: особливості Трампа і успіх України". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Станіслав Донець, Ілля Требор, Марія Пирогова

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация