Підвищення пенсійного віку з 2019 року: що буде і кому загрожує?

  1. Навіщо підвищують пенсійний вік?
  2. У скільки стають пенсіонерами в різних країнах в 2018 році
  3. Що пропонує Уряд майбутнім пенсіонерам
  4. Реформи в Пенсійному фонді РФ
  5. Як реформа вплине на продуктивність праці
  6. Питання та відповіді
  7. Мене цікавить питання - чому у всіх зарубіжних країнах пенсійну реформу сприйняли так спокійно?
  8. Якщо говорять що працювати нікому, то чому молодь шукає роботу і не може знайти - їм кажуть, що немає...
  9. Чому не можуть підвищити пенсійний вік чиновників, а працюють важкою фізичною працею відправляти на...
  10. Судячи з таблиці в інших країнах пенсійний вік ще вище? Наприклад, в Японії взагалі 70 років! Як...
  11. А що робити тим, хто не зможе працювати за фізичними показниками?
  12. Чи є які-небудь норми і вимоги до роботодавців, щоб дали попрацювати до пенсії?
  13. А що робити мені, якщо я вже на пенсії? Що у мене зміниться?

Чому Уряд Росії прийняв рішення про підвищення пенсійного віку? Це питання хвилює кожного жителя Росії. Незважаючи на Чемпіонат світу з футболу, новина, озвучена Дмитром Медведєвим, приголомшила всіх жителів Росії, без винятку. Чим мотивовані такі зміни, чого чекати, кого, в першу чергу, торкнеться пенсійна реформа? Щоб зрозуміти причини, розберемося в ситуації.

Увага! Якщо ви хочете проголосувати проти підвищення пенсійного віку, наберіть безкоштовний номер +7 499 648-88-78. Автовідповідач відразу відповість вам, що голос прийнятий. Перевірено! Поспішайте! У вас є час до 16 - 19 липень 2018 года! У ці дні відбудеться звіт комісії, яка розглядає питання про підвищення пенсійного віку.

Навіщо підвищують пенсійний вік?

Причини, що спонукали Держдуму, Уряд РФ прийняти таке кардинальне рішення, засновані на статистиці, досвіду зарубіжних країн і невеселими прогнозами економістів щодо майбутнього ринку праці на території Росії.

Пенсійний вік в СРСР був встановлений ще в 1930-их роках: 60 років - для чоловіків, 55 років - для жінок. Після цього вік для виходу на пенсію не змінювався. На якій підставі зазначається термін життя, коли людина може піти на спокій? Все просто - підраховується середньостатистична тривалість життя жителів країни, а на підставі цих даних і визначається пенсійний вік. Минуло вже 88 років. Тривалість життя збільшилася у всіх розвинених країнах, в тому числі і в РФ. Реформи по виходу на пенсію провели практично всі зарубіжні країни. Давно настала черга Росії. Весь процес буде проходити досить повільно, поетапно, протягом 10 - 15 років, починаючи з 2019 року. У таблиці наведено основні причини збільшення пенсійного віку:

ПричиниНаслідки неприйняття реформи

Збільшилася середня тривалість життя росіян від 71,2 до 72,5 років на 2018 рік у порівнянні з минулим століттям, коли середній період життя обривався на 66 році Назріває дуже великий економічний спад в РФ.

Приплив іноземної робочої сили не зможе покрити потреби ринку праці.

Досвід зарубіжних країн показує, що підвищення пенсійного віку обов'язково має супроводжуватися встановлення деяких мінімальних пільг літнім людям.

Скорочення народжуваності на тлі старіння націй не тільки в Росії, але і у всьому світі, веде до того, що планета катастрофічно швидко старіє. За прогнозами, до 2038 році працювати практично буде нікому.

Покоління 90-х років минулого століття настільки нечисленне, що країна через 20 - 25 років буде відчувати катастрофічну нестачу робочих рук Смертність в РФ як і раніше перевищує народжуваність Більшість країн вже підвищили пенсійний вік саме з таких самих причин Відрахування в пенсійний фонд від працюючого населення не може покрити забезпечення всіх пенсіонерів. З кожним роком ситуація все більше ускладнюється - народжуваність не йде такими темпами, як очікувалося. Підростаюче покоління не встигне зайняти місце жителів середнього віку і не зможе покрити дефіцит на ринку праці

В даний час основні категорії населення Росії займають діти, люди похилого віку. Працездатних громадян так само мало, як і під час Перебудови.

Працездатних громадян так само мало, як і під час Перебудови

На малюнку показана ситуація і прогноз в середньому по країні. У більш благополучних суб'єктах, народжуваність, звичайно, вище. Але таких регіонів не так багато, як хотілося б.

За заявою Валентини Матвієнко, реформа в Росії буде обов'язково. Планується ввести законопроект у вересні 2018 року. Але в якому вигляді вона буде реалізована, які нюанси, пільги очікують майбутніх пенсіонерів - ці питання будуть доопрацьовуватися з урахуванням думки росіян і реальної соціальної ситуації.

Питання про важливість пенсійної реформи відбився в трьох видах прогнозів розвитку Росії:

Питання про важливість пенсійної реформи відбився в трьох видах прогнозів розвитку Росії:

У скільки стають пенсіонерами в різних країнах в 2018 році

Середня тривалість життя і середній вік виходу на пенсію по країнам світу наведені в таблиці. Дані по тривалості життя зібрані з джерел Всесвітньої організації охорони здоров'я і ЦРУ за 2015 рік.

КраїнаСередня тривалість життяПенсійний вікЖінки

США 81,6 62 62 Канада 82 65 65 Великобританія 81,1 До кінця 2018 року планується збільшити вік з 60 до 65 65 До 2020 року зрівняється до 66 років Японія 82,2 70

Японки можуть піти і в 60 - 65, але пенсія буде менше

70 Є одноразова виплата за стажем відпрацьованих років, враховується не тільки стаж, а й вік. При виході в покладені 70 пенсія досить висока Намібія 65 Даних немає Ангола 52,4 Китай

Після реформи «Одна сім'я - одна дитина» пенсіонерів стало більше і назріває пенсійна реформа, яка вже обговорюється

70,6 55, але може працювати до 60 років 60 Франція 82,4 62,5 62,5 Німеччина 81 65, але до 2030 року буде збільшений до 67 років. Якщо стаж роботи від 35 років, то можна піти на пенсію з 63 років Швеція 82,4 65 років. Є «гарантована пенсія» для осіб з низьким доходом Швейцарія 83,1 64 65 Підвищується до 67

Росія (до прийдешньої реформи) 55

Після реформи - 58

60

Після реформи -63

Увага! Практично всі країни, перераховані в таблиці, або вже пройшли всі етапи пенсійної реформи зі збільшенням віку, або знаходяться в процесі.

Що пропонує Уряд майбутнім пенсіонерам

Зараз проект знаходиться в розробці, тому відомо лише те, в якому віці і як будуть виходити наші співвітчизники на пенсію. Дані з цього питання наведено на малюнку:

Графік виходу на пенсію, представлений на малюнку, відображає загальну картину змін, які повільно будуть вводитися в реальність.

Тим росіянам, які не хочуть сподіватися на державу, залишається тільки створювати свій бізнес і підвищувати особистий дохід і забезпечену старість за рахунок налагодженої процвітаючої компанії. Тільки так можна постаріти і не сподіватися на пенсію.

Реформи в Пенсійному фонді РФ

Уряд обіцяє, що пенсія буде зростати на 1 тис. Руб. в рік до 2025 року. Всі інші нововведення поки в процесі розробки.

Наприклад, передбачається, що Пенсійний фонд теж зазнає деяких змін по страхової частини пенсії:

  1. Можливо, буде скасована бальна система. Враховуватиметься досвід зарубіжних країн. Наприклад, варіант, коли організації відраховують по 12%, а фізичні особи по 8% страхових виплат.
  2. Накопичувальна частина пенсії і відсотки за додатковими внесками, теж розглядаються. Передбачається скасування накопичувальної пенсії і заміна е добровільними відрахуваннями в ІПК (індивідуальний пенсійний капітал).
  3. Ті, хто отримає пенсії в 2019 році, побачать зміни в правилах виплат накопичувальної частини пенсії.
  4. Голікова запропонувала до розгляду корпоративні пенсії і їх роль в забезпеченні виплат.
  5. Пільгові категорії пенсіонерів будуть переглянуті.
  6. Умови дострокового виходу на пенсію будуть переглянуті.

Є ще деякі пропозиції, які знаходяться в стадії обговорення. це:

Встановити обмеження людям після 70 років самостійно вирішувати питання своєї нерухомості. Тобто, продати, подарувати свою квартиру без дозволу родичів, опікунів літні люди не зможуть.

Росстат прогнозує, що до 2030 року працездатне населення в РФ зменшиться на 4 мільйони чоловік, тому реформу поки приймуть за запропонованим проектом (з доробками), а після, по ситуації будуть вносити додаткові зміни.

Враховується й те, що вже кілька років накопичувальна частина пенсії громадян була заморожена. Тому зміни в роботі Пенсійного фонду неминучі.

Поки все залишається в проектах. Після звіту спеціальної комісії (числа 16 - 19 липня) будуть вноситися конкретні зміни і проект реформи підготують до остаточного затвердження. Цей захід відбудеться у вересні 2018 року. Поки абсолютно точних даних по будь-яким змінам немає.

Як реформа вплине на продуктивність праці

СРСР відрізнялася від інших держав тим, що тут враховувалися фізіологічні особливості та вікові зміни організму людини протягом усього його життя. Сучасні вчені вважають, що біологія людини стала схожа на штучний інтелект, роботів. Тему фізіології дитячого організму тут не варто піднімати, але є наукові розробки та дослідження, за якими, з певного віку (близько 55 - 60 років) організм починає старіти, вироблення гормонів знижується (статевих гормонів часто зовсім припиняється). У зв'язку з цим руху сповільнюються, реакція стає слабкішим, організм насилу відновлюється за період восьмигодинного сну. Тіло і всі органи починають старіти. Є спосіб зберегти молодість - це приймати гормональні препарати по суворим наглядом лікаря, здавати аналізи на гормони кожні 3 місяці, але дуже не дешеве задоволення.

Орієнтуватися на зарубіжні держави в цьому питанні не правильно. Якщо у вас є друзі або родичі з США, наприклад, то помітили, наскільки молодо і бадьоро виглядають ровесники наших 60 - 80-річних співвітчизників. Рівень добробуту, спокійне життя, доступні продукти харчування роблять свою справу. У Росії ж, звичайним і найпопулярнішим блюдом середнього громадянина є макаронні вироби досить низької якості. Дозволити собі овочі і фрукти, а тим більше м'ясо, в щоденному раціоні можуть дозволити собі далеко не всі. Відповідно, якщо навіть і тривалість життя в Росії підвищилася, це не означає, що стан здоров'я росіян дозволяє їм працювати до старості. На цю проблему необхідно звернути особливу увагу.

Якою буде продуктивність праці - важко сказати. Все залежить від галузі, де задіяний пенсіонер. Звичайно, з тих спеціальностей, де потрібна реакція, сила, витривалість, є небезпека травматизму, роботодавець буде зобов'язаний переводити літнього працівника на легшу роботу. Але чи погодиться співробітник втрачати в зарплаті при цьому? А деякі комерційні організації будуть звільняти людей передпенсійного віку. Ситуація буде нагадувати кадри з французьких кінокомедій 70-х років, де могли звільнити лише за те, що рука співробітника, при потиску, виявилася вологою.

Питання та відповіді

Наскільки значимо підвищення пенсії на 1000 рублів щороку, коли ПДВ буде підвищено до 20%? Це означає, що свою тисячу пенсіонер віддасть за один похід в магазин за продуктами, тому що ціни на товари різко піднімуться?

Цілком можливі двоякі наслідки - або магазини знизять свій прибуток, але не піднімуть ціни, або люди не будуть купувати товари, як сказав М. Делягін: « зростання цін в Росії стримується бідністю населення ».

Мене цікавить питання - чому у всіх зарубіжних країнах пенсійну реформу сприйняли так спокійно?

Зовсім не спокійно. наприклад, у Франції були мітинги, збори підписів, обурення, демонстрації. Проте це нічого не змінило, реформа відбулася.

Якщо говорять що працювати нікому, то чому молодь шукає роботу і не може знайти - їм кажуть, що немає досвіду, а людям після 35 - 40, що старі занадто?

Ми вважаємо, що ситуація на ринку праці не зміниться до тих пір, поки не будуть введені суворі норми з охорони праці, розподільна система для молодих фахівців і (може звучить старомодно) агітація на роботу в промисловості, сільському господарстві, на виробництві. Молодь зараз орієнтована на отримання швидких легких грошей, які можна витратити на розваги. Головне, повинен бути контроль за тим, щоб люди працювали по 6 - 8 годин, а не по 12. За перевищення робочих годин необхідно карати роботодавця. Поки цього немає, плинність кадрів не зупинити, а здоров'я підривається з таким режимом роботи безповоротно.

Чому не можуть підвищити пенсійний вік чиновників, а працюють важкою фізичною працею відправляти на пенсію в 55 і 60 років?

Такий варіант також розглядається, але трохи в іншому ракурсі - зайняті на виробництві, може бути, зможуть вибирати, у скільки років йти на спокій. Але проект реформи ще в розробці, тому нічого точно сказати неможливо.

Судячи з таблиці в інших країнах пенсійний вік ще вище? Наприклад, в Японії взагалі 70 років! Як вони живуть? Що з їхніми пенсіями?

Японці добре живуть, хоча невдоволення пенсійним віком висловлюють все. Але у них можна піти на пенсію і в 63 роки, якщо стаж роботи дозволяє. До того ж, при виході їм виплачують велике одноразова грошова допомога, яка розраховується за щорічної зарплати за весь період служби. Звичайно, багато хто не доживають до пенсійного віку. Але в Росії смертність від серцевих нападів і інсультів забирає тисячі життів людей далеко не пенсіонерів.

А що робити тим, хто не зможе працювати за фізичними показниками?

Будете звертатися до лікарів, оформляти інвалідність і проходити МСЕК щороку, щоб продовжити інвалідність хоча б до пенсії.

Чи є які-небудь норми і вимоги до роботодавців, щоб дали попрацювати до пенсії?

Поки для комерційних організацій таких жорстких вимог немає. Насамперед буде реформуватися вихід на пенсію.

А що робити мені, якщо я вже на пенсії? Що у мене зміниться?

У вас практично нічого не зміниться. Можливо, трохи підвищать пенсію.

Навіщо підвищують пенсійний вік?
Судячи з таблиці в інших країнах пенсійний вік ще вище?
А що робити тим, хто не зможе працювати за фізичними показниками?
Чи є які-небудь норми і вимоги до роботодавців, щоб дали попрацювати до пенсії?
А що робити мені, якщо я вже на пенсії?
Що у мене зміниться?
Чому Уряд Росії прийняв рішення про підвищення пенсійного віку?
Чим мотивовані такі зміни, чого чекати, кого, в першу чергу, торкнеться пенсійна реформа?
Навіщо підвищують пенсійний вік?
На якій підставі зазначається термін життя, коли людина може піти на спокій?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация