Підвищення впевненості в собі - вправи

Впевненість в собі важлива в самих різних сферах людського життя - побудова взаємин з іншими людьми, особливо протилежної статі, кар'єра, сімейні відносини Впевненість в собі важлива в самих різних сферах людського життя - побудова взаємин з іншими людьми, особливо протилежної статі, кар'єра, сімейні відносини. Дуже часто невпевненість в собі обертається тим, що людина в ділової та особистому житті не проявляє ініціативу, не береться за завдання, яка йому цілком під силу, молодий чоловік не наважується познайомитися з симпатичною дівчиною, яка була б рада його увазі. Результатом недостатньої впевненості в собі стають втрачені можливості, підлегле становище. Іноді діти повторюють (скоріше, копіюють, ніж успадковують на генетичному рівні) манеру поведінки своїх батьків, але і у авторитарних, надмірно упевнених в собі батьків можуть вирости невпевнені в собі діти, оскільки їх «Я» постійно пригнічується. Навколишні зазвичай безпомилково розпізнають невпевненого в собі людини - він видає себе манерою поведінки і мови, жестами, поглядами, інтонацією. Є чимало любителів скористатися чужою слабкістю, такою людиною легко маніпулювати.

На щастя для невпевнених людей, існують спрямовані на підвищення впевненості в собі вправи, тренінги. Їх можна проходити на заняттях з групової терапії або в індивідуальному порядку, самостійно. Деякі вправи спрямовані на роботу з власними думками, почуттями, підвищення внутрішньої впевненості в собі. Інші формують манеру поведінки, властиву впевненим у собі людям, спрямовані на вироблення зовнішніх ознак впевненості в собі.

Щоб підвищити впевненість в собі, потрібно навчитися любити і хвалити себе, коханого. Одне із вправ по підвищенню внутрішньої впевненості в собі так і називається «Ода собі». Потрібно розслабитися, налаштуватися на позитивний лад, і написати на чистому аркуші паперу оду самому собі, не економлячи на похвалу, добрі слова та побажання всього найкращого. Пропозиції не повинні бути занадто довгими і мудрими, щоб текст легко сприймався. Краще написати декілька таких од, а найвдалішу потім красиво переписати, бажано помістити в рамочку і повісити або поставити в місці, де вона часто буде потрапляти вам на очі. Кожен день потрібно починати з читання цієї оди, не обов'язково вголос, але з увагою до кожного слова, так, щоб при читанні вас наповнювало почуття любові до себе і впевненості в собі, піднімався настрій. Ще щодня потрібно зізнаватися собі в любові, стоячи перед дзеркалом і дивлячись собі в очі. При цьому потрібно звертатися до себе на ти і по імені, підкреслювати, що любиш і приймаєш себе таким, який ти є, з усіма недоліками, і не збираєшся з собою боротися, а хочеш вдосконалюватися завдяки цій любові. Формулу любові до себе можна знайти у відповідній літературі або придумати самостійно.

Сприяють підвищенню впевненості в собі вправи, що закріплюють випробувані колись відчуття. У кожної людини в житті була ситуація, коли він був повністю впевнений в собі. Потрібно згадати цю ситуацію, подумки перенестися в неї, відтворити супроводжували її відчуття і як слід їх запам'ятати, зафіксувати в свідомості. Неодноразово повторюючи вправу, слід домогтися того, щоб одна думка про ситуацію наповнювала відчуттям впевненості в собі, це дозволить швидко створити потрібний настрій. Доповнити цю вправу можна створенням списку своїх досягнень, які дозволяють собою пишатися, підвищують самооцінку. Регулярне перечитування цього списку також сприятиме зміцненню впевненості в собі. Ефективна психотехніка «Хмара впевненості». Ця вправа виконується в зручній позі сидячи, з закритими очима. Потрібно нормалізувати дихання і уявити собі колір, який у вас асоціюється з упевненістю. Уявіть, що він оточує вас, як хмара, що ви вдихаєте впевненість, з кожним вдихом вона наповнює ваше тіло, заповнює його повністю.

Для підвищення зовнішньої впевненості в собі дуже багато важить тренування впевненого погляду. Звикайте дивитися людям в очі, не відводячи погляд, поступово збільшуйте тривалість візуального контакту і від близьких знайомих переходите до малознайомих людей. Не перестарайтеся, пам'ятайте: якщо час візуального контакту становить менше 30% від усього часу спілкування, це ознака невпевненості в собі, а якщо воно перевищує 60%, це сприймається як агресія, виклик. Також вчіться контролювати поставу, голос, міміку, імітуйте манеру поведінки упевнених людей, поки вона не стане для вас звичною.

Набути впевненості в собі, якщо вам її не вистачає, непросто, але це настільки ж реально, як накачати м'язи. Головне - рішучість, націленість на результат і регулярні вправи. Найкраще займатися такими вправами на групових тренінгах, під контролем психотерапевта і спілкуючись з іншими людьми, але деякі вправи розраховані на індивідуальне виконання. Є також екстремальна методика підвищення впевненості в собі, вправи якої зводяться до того, щоб при великому скупченні людей вести себе в незвичній для вас манері - співати пісню, щось продавати, заробляти гроші або просити милостиню.

Завантажити цей матеріал:

Завантажити цей матеріал:

Оцініть, будь ласка, прочитаний матеріал :)

(Поки оцінок немає)   Loading (Поки оцінок немає)
Loading ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация