Підводні човни Росії проти субмарин США

Підводний флот: « Борей »Наздоганяє« Огайо », і йде у відрив від« Вірджинії »

Автор - Володимир Тучков

Шведська газета Svenska Dagbladet опублікувала надзвичайно цікаву статтю про стратегічне підводному флоті. Цікава вона перш за все тим, що видання, яке ніколи раніше військово-технічної тематикою не займався, раптом видала на гора рейтинг найбільш «забійних» атомних підводних човнів. Що красномовно свідчить про зашкалює градусі антиросійської істерії. Все в жаху очікують, коли ж почнеться широко оголошене західними політиками російському вторгненню.

Рейтинг вийшов бентежить. У нього потрапили п'ять підводних човнів, які розставлені по місцях не по бойовими характеристиками, а виключно в залежності від габаритів і маси заліза. Причому вага човна у шведів чомусь дорівнював не надводному, а підводному водотоннажності. Тобто залізо плюс вода, закачувати для баласту. Тому ми змушені нижче при перерахуванні увійшли до рейтингу човнів заміряти «вага» на «повну водотоннажність» в тоннах.

Ось ця «чудова п'ятірка»:

1. «Акула» проекту 941 (довжина - 173 м, водотоннажність - 48 тис. Тонн). Експлуатується з 1981 року.

2. «Борей» проекту 955 (170 м, 24 тис. Тонн). Перша човен - «Юрій Долгорукий» - передана ВМФ Росії у 2013 році.

3. «Огайо» (170 м, 19 тис. Тонн). Американська човен, що є ровесницею «Акули».

4. «Дельфін» проекту 667БДРМ (167 м, 18 тис. Тонн). Відноситься до сімейства радянських підводних човнів стратегічного призначення «Дельта». Початок експлуатації - середина 80-х років.

5. «Вегард» (150 м, 16 тис. Тонн). Британська човен, почала надходити на флот на початку 90-х років.

Стаття рясніє істотними помилками. Так, «Огайо» названа рекордсменкою з вогневої потужності на тій підставі, що вона може бути укомплектована 154-я крилатими ракетами « Томагавк ». Однак з початку 90-х років ядерні «Томагавки» відповідно до договору СНО-1 пустили під ніж. І шведи зарахували до стратегічних підводних крейсерах ті човни «Огайо», які переробили в субмарини з крилатими ракетами з неядерної бойовою частиною. Тобто в багатоцільові ПЛА.

Сама ж шедевральна інформація, що міститься в статті, така: «ТК-208" Дмитро Донський "(" Акула ") не міг опускатися під воду в Балтійському морі, так як сконструйований для солоної води - він би просто пішов на дно, як камінь, якби спробував зробити це в воді c такою низькою концентрацією солі ».

Слів при порівнянні субмарин було написано чимало, однак за межами статті залишилося головне - «Борей» є єдиним в світі стратегічним підводним крейсером четвертого покоління. Так що, виходячи з цього, і слід розставляти акценти і проводити порівняльну оцінку. Правда, існують ще три атомні човни четвертого покоління - російський «Ясень», американські «Сивулф» і «Вірджинія». Але вони є багатоцільовими ударними і не мають балістичних ядерних ракет. Тобто не належать до морської складової ядерної тріади, яка є зброєю стримування.

Втім, інформаційний привід, в зв'язку з яким шведи розіграли цю клоунаду, заслуговує на серйозну увагу. У цьому місяці має відбутися спуск на воду четвертої підводного човна проекту «Борей» - « Князь Володимир ». Так ось, це вже не цілком «Борей» - це стратегічна субмарина відноситься до модернізованого проекту 955У «Борей-А» з поліпшеними характеристиками.

Так ось, це вже не цілком «Борей» - це стратегічна субмарина відноситься до модернізованого проекту 955У «Борей-А» з поліпшеними характеристиками

Хоча і базовий варіант підводного човна перевершує за бойовими можливостями американську стратегічну субмарину «Огайо». Перш за все, у неї нижче рівень шумів. Це досягнуто за рахунок цілого комплексу конструктивних заходів. Корпус покритий шумопоглинальним матеріалом однієї з останніх розробок в галузі матеріалознавства. При установці устаткування використана дворівнева амортизація - резинокордная і пневматична. Як рушія застосований водомет. І, нарешті, максимально «вилизане» геометрія корпусу з метою отримання найкращої обтічності.

Друга найважливіша характеристика сучасних підводних човнів - здатність виявляти противника за допомогою гідроакустичних систем на максимальному видаленні. Тобто раніше, ніж він почує тебе. На «Борее» встановлено гідроакустичний комплекс (ДАК) «Іртиш-Амфора-Б-55», який забезпечує як пасивну, так і активну пеленгацію. Він вирішує весь комплекс бойових завдань, що включає пеленгацію і ідентифікацію цілей, пошук хв і виявлення торпед , Гідроакустичну зв'язок, вимірювання товщини льоду, вимірювання швидкості звуку.

За твердженням розробників, ДАК «Борея» перевершує за можливостями аналогічний комплекс багатоцільовий субмарини «Вірджинія». Це вкрай важливо. Тому що загрозу для стратегічних підводних ракетоносців представляють не субмарини аналогічного профілю. У бойові завдання «Борея» і «Огайо» не входить полювання один на одного. Це завдання саме багатоцільових човнів - « Вірджинії »І« Ясеня ».

Якщо ж подивитися на дану проблему з «американської сторони», то різниця в поколіннях «Ясеня» і «Огайо» дає нашому «мисливцеві», на якому стоїть і ДАК нового покоління, певну перевагу.

І, нарешті, озброєння. Тобто те, заради чого і створюються стратегічні підводні човни. На «Борее» встановлено 16 твердопаливних триступеневий МБР «Булава», кожна з яких здатна нести до 10 бойових блоків по 100 кт або 4 блоки по 200 кт.

На «Борее» встановлено 16 твердопаливних триступеневий МБР «Булава», кожна з яких здатна нести до 10 бойових блоків по 100 кт або 4 блоки по 200 кт

Якщо порівнювати вогневу міць з «Огайо», то у американської човна вона, дійсно, більше - 24 МБР «Трайдент-2». І кожна ракета може нести до 8 блоків по 475 кт або 12 блоків по 100 кт. І дальність відрізняється не в нашу користь - 8300 км проти 11000 км. Однак ракети різновікові, «Булава» зовсім нова розробка Московського інституту теплотехніки. У ній використані останні досягнення в галузі подолання протиракетної оборони противника: короткий активний ділянку польоту (з працюючими двигунами), настильна траєкторія, маневрування по курсу і тангажу і більш досконалі засоби радіоелектронної боротьби. Звичайно, важливо, скільки і чого вистрілить стратегічна субмарина. Але не менш важливо, скільки і чого долетить до мети.

На початку року з'явилася інформація від джерел в оборонному відомстві про те, що запланована модернізації «Булави» з метою збільшення дальності польоту і маси корисного навантаження. Імовірно міць будуть нарощувати за рахунок збільшення габаритів ракети. Для цього, щоб не переробляти на « Борі »Пускові шахти, конструктори відмовляться від транспортно-пускового контейнера, в якому знаходиться ракета на борту човна.

Сама ж човен, як було сказано, вже модернізована. І «Князь Володимир» став флагманом оновленої серії. По тому ж самому проекту 955У «Борей-А» будуть побудовані ще 4 субмарини - «Князь Олег», «Генералісимус Суворов», «Імператор Олександр III» і «Князь Пожарський». Вони вже будуються. Передача двох останніх з них запланована на 2020 рік.

Човни цієї серії відрізняються від перших трьох «Борі» - «Юрія Долгорукого», « Олександра Невського »І« Володимира Мономаха »- кращої скритністю, більш досконалими засобами виявлення, зв'язку і управління озброєнням. У них покращена населеність екіпажу і живучість. До речі, і в перших трьох човнах є засоби порятунку всього екіпажу - спливаюча камера.

Однак в наступному десятилітті в Росії може з'явитися нова серія стратегічних підводних човнів. Минулого тижня начальник Генерального штабу Збройних сил РФ Валерій Герасимов повідомив ТАСС , Що ЦКЛ МТ «Рубін» приступило до створення наступної модифікації - «Борей-Б». Цілком зрозуміло, що ця субмарина повинна володіти великими можливостями, ніж дві попередні серії. Про «Борее-А» говорили, що він буде оснащений 20-ю пусковими шахтами. Однак пізніше ця інформація була спростована. Цілком можливо, що майбутні човни будуть мати саме 20 ракет. А то і наздоженуть «Огайо», у якого на борту 24 «Трайдент».

джерело

Атомні підводні човни USS Nebraska, Северсталь Акула, Борей. Полігон. Телепередача. зброя ТВ

Порівняння ядерного удару АПЛ стратегічного призначення (955 Борей, 941 Акула, 667 Кальмар, Огайо)

Більш детальну і різноманітну інформацію про події, що відбуваються в Росії, на Україні і в інших країнах нашої прекрасної планети, можна отримати на Інтернет-конференціях, постійно проводяться на сайті «Ключі пізнання» . Все Конференції - відкриті і абсолютно безплатні. Запрошуємо всіх, хто цікавиться ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация