Пікнік-карта столиці

Ось такий «комфорт» в Китаєво.

Фото: А. Мазур

Виїзд на природу з приготуванням всілякої живності над вугіллям залишається одним з улюблених способів провести вихідні та свята. Для тих, хто ще не обзавівся машиною, оптимальним варіантом можуть виявитися пікнік-зони: в ідеалі тут є все для пікніка - стаціонарні мангали, столики з навісами, ємності для сміття. Але, як показав рейд "Сегодня", з 40 зон для пікніків, зазначених у списку "Київзеленбуду", більшість представляють собою просто ділянки лісу, де дозволяється законно розвести багаття. Однак ніяких "грибків", ємностей для сміття тощо ви не знайдете.

Виключивши зі списку вилучені і необладнані місця, ми залишили тільки 14 ділянок, на які варто звернути увагу. До них зручно і недалеко добиратися громадським транспортом, вони добре відзначені на місцевості і хоча б мінімально обладнані. До слова, як пояснили нам в "Київзеленбуді", користування зонами відпочинку безкоштовне. Так воно і виявилося: ніде грошей з мене не зажадали. Винятком стала "Голосіївська балка". Тут за навіси і мангали потрібно платити, тому що пікнік-зона знаходиться в межах національного парку.

ГОЛОСІЇВСЬКИЙ ЛІС


Свято-Троїцький монастир

"Китаївська СТАВКИ". Розташовані поруч зі Свято-Троїцьким Китаївська монастирем. Потрібно дійти до кінця вулиці Китаївський і перейти на інший бік Китаєвських ставків по греблі. Їхати від ст. м "Либідська" - автобусом № 52 до зупинки "Школа" (потім пройти 500-600 м); автобусом № 20 до зупинки "вул. Китаївська" (до "Китаєвських ставків йти ще добрий кілометр). Тому маршрут не дуже зручний). Від метро" Арсенальна "- маршруткою № 470. Хочу звернути увагу, що вулиця Китаївська має хитру форму - на стику з Ягідній вона різко згортає, і новачок в цьому районі може злегка збитися зі шляху. Краще перепитати у будь-якого перехожого, як пройти до монастиря. Це і буде правильний шлях.

Місцевість тут не тільки мальовнича, але ще й історична (відома як Китаєво). Виглядає вона як ланцюжок ставків під пологими пагорбами, порослими листяним лісом. Досить чистим, до речі. Хоча чим ближче до берега, тим брудніше. Але ось пікнік-зоною берег ставків назвати можна досить умовно. Замість "стільців-пеньків" якісь трухляві огризки, багато вогнищ, мангалів немає, сама територія відпочинку позначена на місцевості облупленим щитом.

На відміну від більшості інших місць на околицях столиці, тут переважає листяний ліс. А якщо додати горбистий рельєф, то вийде дуже навіть своєрідна місцевість, де варто побувати.


В "Голосіївської балці"

"ГОЛОСІЇВСЬКА БАЛКА". На місцевості позначена як "Національний природний парк" Голосіївський ". Знаходиться в самому кінці вулиці ім. Генерала Родимцева (починається від Голосіївської площі і проходить через Голосіївський парк паралельно проспекту 40-річчя Жовтня). Їхати маршруткою № 212 від метро Либідська" до зупинки " 1-й корпус "або" Монастир "і спуститися вниз в балку.

Одна з найбільш окультурених пікнік-зон столиці. Біля кожного навісу є стаціонарний мангал, сміттєвий ящик. Скрізь чисто. Біля греблі через ставок є будочка охорони з контактними телефонами, за якими журналісту пояснили, як добратися і що оренда маленького навісу обійдеться в 150 грн., А великого - в 300. Столики розташовані по дну балки уздовж берега ставка. Ліс по схилах балки листяний.

ЖИТОМИРСЬКА ТРАСА


"Світ". На березі ставка № 14

Тутешні зони відпочинку розташовані на залишках старовинної, вже зниклої з карти міста курортної зони міста Святошино. Важлива перевага цього напрямку - зручне і зрозуміле транспортне сполучення.

"СВІТ". Після того як проспект Перемоги перетинає р. Нивки (виглядає як ланцюжок ставків на околиці Києва уздовж вулиць Ушакова та Живописної), звертаємо направо на першому повороті. Кілометр розбитої дороги - і ви на місці, тобто на березі Святошинського озера (він же ставок №15). Дістатися сюди можна будь-яким автобусом або маршруткою, які йдуть від метро "Святошино", "Житомирська" та виїжджають на Житомирську трасу.

В "Світі" відпочиваючих зустрічає сосновий ліс вздовж зарослого очеретом берега. За озером видніються висотки по вулиці Ушакова. З пікнікові інфраструктури є рідкісні столи і стільці-пеньки. Досить чисто, хоча явно видно, що місце користується великою популярністю.


"Нивки". Тут можна порибалити

"НИВКИ". У 7 км від перетину проспекту Перемоги з проспектом Палладіна є поворот направо з покажчиком "рибгосподарства". Якраз перед розворотом до спорткомплексу " Чайка "І санаторію" Перемога ". Для тих, хто добирається своїм ходом, орієнтиром служить зупинка" Нивка ". Кілометр лісової дороги - і ви у мети. Дістатися можна будь-якою маршруткою, що виїжджає з міста по Житомирській трасі від метро" Житомирська ".

Природа дуже схожа на ту, яку ми вже бачили в "Світі". Хіба що там ставки виконують, скоріше, декоративну роль, а тут, в "Нивках", їх використовують для розведення риби. Є навіть спеціально відведений для риболовлі місце з містками. Ліс в цих місцях в основному сосновий. Навісів і столів не помічено, іноді трапляються седушкі-пеньки. Сміття небагато.


"Святошино" - залишки курорту

"СВЯТОШИНО". По відношенню до "Миру" зона відпочинку розташована з протилежного боку проспекту Перемоги. До того ж на протилежному березі річки Нивка (це місце ще називається ставок №14). Зайти зручно з перехресть вулиці Живописної з Верховинній або Львівській. Дістатися можна будь-якою маршруткою, що виїжджає з міста по Житомирській трасі від метро "Житомирська".

Пейзаж є залишки луки з рідкісними дубами. Можна тільки припустити, як тут було років так 100 тому, коли Святошино було курортною зоною! У води проходить доріжка з лавочками. Ніякої інфраструктури саме для пікніків не виявлено.

житловий масив ВИНОГРАДАРЬ


"Виноградар" - зразок пікнік-зони

Ліс примикає майже впритул до міських кварталів. Зате зручно добиратися.

"ВИНОГРАДАРЬ". Знаходиться на краю житлового масиву Виноградар, на стику вул. Косенко, проспекту Гонгадзе і проспекту Свободи. Вхід на територію розташований там, де пр-т Свободи впирається в ліс на краю житлового масиву. Добиратися сюди зручно. Поруч з лісом - кінцева зупинка маршруток: №26 (від "Нивок"), №25 (від "Петрівки"), №24 (від "Мінської"). Також неподалік зупиняються маршрутки №225 (можна сісти біля метро "Університет"), №439 (проходить через "Лук'янівську", "Дорогожичі", "Сирець"), №455 (метро "Нивки", "Шулявська").

У ЗМІ фігурує як зразково-показова пікнік-зона. У досить чистий сосновий ліс веде асфальтована доріжка, на вході в пікнік-зону можна купити вугілля для мангала (2,5 кг - 25 грн.). Тут є штук п'ять столиків під дерев'яними навісами, розраховані на невелику компанію (до 10 осіб). Біля кожного - стаціонарний мангал. Також поставлено великі столи з лавками, за якими можуть поміститися і чоловік двадцять (біля таких столів мангалів немає). Так як ця пікнік-зона користується великою популярністю, то для того, щоб застовпити один із столиків в вихідний день, бажано прийти раніше. Недалеко від пікнік-зони є обладнаний дитячий майданчик, також тут можна покататися верхи.

ПУЩА-ВОДИЦЯ


"Горенська" непогано облаштована

"Класика" київського приміського відпочинку. Зручне сполучення і досить багато місця.

"Горенська". На околиці с.Горенка, впритул примикає до Пущі-Водиці (межа - по вул. Селянська). Від кінцевої трамваю №12 потрібно йти по вул. Селянська і перед кладовищем повернути ліворуч. Дорога приведе вас в с. Горенка. Переходьте греблю через Сапсан ставок і по вулиці Шевченка прямуйте до околиці села. Там побачите знак, що позначає зону відпочинку. Заходьте в ліс трохи правіше знака.

Узлісся хвойного лісу. Трохи на відшибі від ліній громадського транспорту. Сміття мало. Високі сосни ростуть не надто густо, відчувається простір. Місцевість злегка горбиста, тому з десяток навісів і пенечков часто приховані від сторонніх очей. Мангалів не виявлено.


В "Партизанському бору"

"ПАРТИЗАНСЬКИЙ БОР". Зона відпочинку відзначена знаком на вулиці Лісова в Пущі-Водиці. Розташована поруч зі знаком при в'їзді в ліс, по іншу сторону хорошою асфальтованої дороги, що йде в глибину лісу. Можна дістатися автобусом №30 (метро "Академмістечко" - санаторій "Лісова поляна"). Він проїжджає якраз по вулиці Лісова. Або будь-якою маршруткою, що йде в Пущу-Водицю.

Обстановка дійсно партизанська: пікнік-зона являє собою велику галявину з мінімумом "меблів" з обрізків колод.


"Перлина" на ставку Карачун

"ПЕРЛИНА". Знаходиться поруч з кінцевими зупинками громадського транспорту в Пущі-Водиці. Потрібно пройти з півкілометра вліво (якщо Пуща-Водиця у вас за спиною) по ул.Селянская - і ви вже на берегах ставка Карачун.

"Перлина" розташована уздовж берега ставка в змішаному (дуби і сосни) лісі. Недолік - інфраструктура така ж спартанська, як в "Партизанському бору". Подекуди видно рідкісні корчі, а, в основному, посидіти можна на розкиданих колодах. Позитивні сторони - близькість води, відносна чистота території, зручне сполучення, якщо у вас немає авто.

БОРИСПІЛЬСЬКЕ ШОСЕ


" Тростянець "Відразу помітний

Зони відпочинку розташовані на видаленні в кілька кілометрів від околиці міста. Якщо немає свого авто, то добиратися потрібно від метро "Лівобережна" або "Харківська" маршрутками, що їдуть до міста Борисполя. Виходити на зупинці "Лісництво".

"ТРОСТЯНЕЦЬ". На Бориспільському шосе перед першим мостом повернути праворуч і доїхати до Дарницького лісництва. Відстань від метро "Бориспільська" - 6 км. Зона відпочинку добре позначена відповідним знаком.

Знаходиться в сосновому лісі, є з десяток стареньких навісів над столами, розрахованими на 6-8 чоловік. Окремо стоять стільці-пеньки. Досить чисто. Уздовж дороги можна зручно припаркувати машину. Мангалів і спеціальних місць для багать немає. Зате є дитячий ігровий майданчик і футбольне поле. Недоліком можна вважати той факт, що дитячий майданчик знаходиться через дорогу від "шашличної" частини майданчика. На очах автора протягом 10 хвилин футбольний м'яч двічі вилітав на проїжджу частину, а діти постійно носилися через дорогу.


В "Дубках" немає парковки

"ДУБКИ". Знаходяться з протилежного від "Тростянця" сторони Бориспільського шосе. Потрібно переїхати шосе по мосту і перед вами відкриється нічим не позначена майданчик.

Знаходиться в змішаному сосново-дубовому лісі. Є пара стареньких навісів над столами, розраховані на різні за чисельністю компанії, стільці-пеньки. Досить чисто. Мангалів і спеціальних місць для багать немає. Якогось певного місця для паркування немає. Машини стоять поруч з відпочиваючими.

ВОСКРЕСЕНКА


Пікнік в березовому гаю

Лісова зона затиснута між міськими масивами, скоріше, ці місця можна назвати лісопарком. Найближчі від них станції метро - далеко.

"БЕРІЗКА". Пікнік-зона розташована на перетині Братиславській і Крайньої. Поруч, на іншій стороні Братиславській, - будівельний гіпермаркет "Епіцентр". Варіанти проїзду маршрутками: від метро "Лісова" - №№191, 233, від "Чернігівської" - №№418, 434, 528, від "Дарниці" - №22, від "Либідської" - №590, від "Позняків" - №594. Виходити біля "Епіцентру".

Являє собою березовий гай в оточенні соснового лісу. Уздовж ул.Крайняя тягнеться заболочена низинка, поросла чагарником і непридатна для відпочинку. В "Берізці" є лавки і пеньки-столи, обладнаних місць для багать немає. Видно, що зону намагаються підтримувати в чистоті (сміттєвих баків немає, але є хоча б ями для звалища відходів).

ДАРНИЦЯ


Дарниця: просто, без надмірностей

Тут до лісу примикає промзона, і маршрутка довго тягнеться серед індустріальних пейзажів.

"ПАМ'ЯТІ ЗАГИБЛИХ". Місце з таким невідповідним для відпочинку назвою (і примикає впритул ще одна зона відпочинку - "Ялинка") розташоване на перехресті ул.Оросительная і Горбунова, поруч із залізничним переїздом. Поруч знаходиться залізнична платформа "Фармацевтична". Добиратися маршруткою №487 від метро "Харківська". Вглиб лісу веде асфальтована доріжка з табличкою "До пам'ятника". Хвилин 5 ходу - ви на місці.

Зона відпочинку обмежена з одного боку цієї самої доріжкою, з іншого - гаражами уздовж ж / д-полотна. Ліс рідкісний, трохи брудно, багато слідів від прокладки комунікацій. На території помічені парочка зношених навісів, столи з лавками. Мангалів і сміттєвих ящиків немає. Ті з відвідувачів, у кого совісті більше, залишають сміття на купі перед входом в ліс.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация