Пільги ветеранам бойових дій: 3 способи отримати пільгу

  1. Що таке транспортний податок?
  2. Хто належить до пільговиків?
  3. Регіональні пільги
  4. Особливості та розмір пільги
  5. В яких регіонах ветерани повністю звільнені від сплати податку?
  6. Як отримати пільгу з оплати транспортного податку?
  7. Які потрібні документи?
  8. Куди звернутися?
  9. Як правильно скласти заяву?
  10. В яких випадках ветерану доведеться повністю платити податок?
  11. висновок

Зміст статті

Що таке транспортний податок?

Транспортний податок - це цільові збори з власників всього офіційно зареєстрованого повітряного, наземного і водного транспорту один раз на рік. Основним критеріями є, як правило, потужність двигуна, термін експлуатації і категорія транспортного засобу.

Для дорогих легкових авто вартістю від 3 млн. Рублів застосовуються і підвищувальні коефіцієнти.

Тобто можна зробити висновок, що чим потужніший і дорожче транспорт, тим більше податок.

Сплата транспортного податку - річ обов'язкова для платників податків і необхідна для держави для будівництва та ремонту автодоріг, а також для відновлення навколишнього середовища, яка постійно погіршується через зростаючу кількість автомобілів. Насправді на автовласників поклали частину цих витрат у вигляді обов'язкової сплати транспортного податку та частина у вигляді акцизів на паливо.

Хто належить до пільговиків?

Податковий кодекс РФ відображає основні положення закону про оподаткування транспортних засобах, при цьому регіональні влади мають право на різні поправки до федерального закону.

Головними моментами, по праву можна вважати те, що місцеві законодавчі документи визначають причетність тієї чи іншої категорії громадян до числа пільговиків зі сплати транспортного податку, факту наявності субсидій, зменшення або збільшення податку в процентному співвідношенні, про повне звільнення на свій розсуд.

Таким чином, навіть в сусідніх областях ставки, розмір податку і склад платників податків може значно різнитися.

Для зручності громадян на офіційному сайті податкової інспекції є розділ «Електронні сервіси». Там кожен громадянин Російської Федерації зможе дізнатися повну інформацію про пільги, вибравши найменування податку, регіон і податковий період. Також цю інформацію можна отримати при особистому візиті до податкової інспекції за місцем реєстрації.

Поняття «Ветеран бойових дій» включає в себе наступні категорії осіб:

  1. Діючі, в запасі і у відставці, військовослужбовці, службовці в Міністерстві Внутрішніх справ, Федеральної службі безпеки, Державному Управлінні федеральної служби і покарання; інваліди, які отримали поранення при участі у військових діях на Північному Кавказі, в Абхазії і Південній Осетії, Таджикистані, Чеченській республіці.
  2. Особи, що займаються розмінуванням території колишнього СРСР з 1941-го по 1951 рік і мінним траленням з 1945-го по 1957 рік. А також ті особи, які брали участь у локальних війнах і конфліктах, виконуючи свої службові обов'язки, і цивільні особи, які отримали поранення і особливі нагороди при обслуговуванні військових частин і вантажних перевезень в другій половині 20 століття в країнах:
  • Північної Африки (Арабська Республіка Єгипет, Алжирська Народна Демократична Республіка);
  • Південної Африки (Республіка Ангола),
  • Східної Африки (Республіка Мозамбік, Федеративна Демократична Республіка Ефіопія),
  • Близького Сходу (Ліванська Республіка, Сирійська Арабська Республіка);
  • Південної Азії (Народна республіка Бангладеш),
  • Південно-Східної Азії (Лаоська Народно-Демократична Республіка, Королівство Камбоджа, Соціалістична Республіка В'єтнам),
  • Південно-Західної Азії (Єменська Республіка);
  • Центральної Азії (Ісламська Республіка Афганістан)

також можуть скористатися регіональними пільгами.

Регіональні пільги

Від останніх змін податкового кодексу від 1-го травня 2018 го року багато хто чекав, що ветерани бойових дій всіх рівнів отримають статус федеральних пільговиків зі сплати транспортного податку. Однак, як і раніше, всіма питаннями пільгового оподаткування для цієї категорії громадян продовжують займатися регіональні влади.

Особливості та розмір пільги

Більш ніж в 30 суб'єктах федерації в 2019-му році регіональні власті ухвалили рішення про надання пільг для ветеранів бойових дій. Ця пільга є зниження податкової ставки на встановлений регіональними органами відсоток.

Найменування суб'єкта федерації Потужність двигуна / кінські сили Розмір пільги від податкової ставки Чеченська республіка Без обмежень 1/2 Оренбурзька область Без обмежень 1/2 Єврейська автономна область 130 1/3 Московська область 150 1/2 Кіровська область 150 1/2 Республіка Удмуртія 100 1 / 2 Івановська область 100 1/2 Курганська область 100 1/7

В яких регіонах ветерани повністю звільнені від сплати податку?

У 2019 му році тільки 19 регіонів і два міста повністю звільнили ветеранів бойових дій від сплати транспортного податку, а саме:

Регіон Умови / потужність двигуна в л / с Пільга Сахалінська обл.

Без обмежень звільнення Тульська обл. Без обмежень звільнення Липецька обл. Без обмежень звільнення Мурманська обл. Без обмежень звільнення місто Москва Без обмежень звільнення Респ. Кабардино-Балкарія Без обмежень звільнення Респ. Адигея Без обмежень звільнення Воронежская обл. до 120 звільнення Ленінградська обл. до 80 звільнення Волгоградська обл. до 100 звільнення Самарська обл. до 100 звільнення Ульяновська обл. до 100 звільнення Красноярський край до 100 звільнення Хабаровський край до 100 звільнення Респ. Північна Осетія до 100 звільнення Саратовська обл. до 150 звільнення Калузька обл. до 150 звільнення Новосибірська обл. до 150 звільнення Тамбовська обл. до 150 звільнення місто Санкт-Петербург до 150 звільнення Респ. Башкортостан до 150 звільнення

Як отримати пільгу з оплати транспортного податку?

Які потрібні документи?

Ветеран бойових дій повинен розуміти, що пільга зі сплати транспортного податку не з'явиться сама по собі, за фактом його причетності до тих чи інших військових конфліктів, право на неї треба довести і відповідним чином оформити.

Для того щоб пільговик, в тому числі і ветеран бойових дій, отримав цю пільгу, йому необхідно спочатку пересвідчитися, що даний регіон представляє пільги для цієї категорії громадян, а потім подати до податкової інспекції за місцем його реєстрації певний пакет документів.

У пакет входять:

  • власноруч завірені копії: особистого паспорта (сторінки з фото та пропискою); ІПН; документа - підстави для отримання пільги (посвідчення); технічного паспорта на транспорт;
  • оригінал довідки з паспортного столу або МФЦ про його реєстрацію;
  • оригінал заяви про надання пільги (Бажано в 2-хекземплярах)

Всі копії документів потрібно завірити написом «Вірно», поставити дату, розшифровку підпису - ПІБ повністю і особистий підпис. Завіряти справжність копій у нотаріуса не треба. Це положення закону скасовано.

Куди звернутися?

Всіма питаннями оподаткування в Росії займається тільки ИФНС - Інспекція федеральної податкової служби.

Для отримання пільги з транспортного податку необхідно надати вищеперелічений пакет документів до відділення податкової інспекції за місцем реєстрації пенсіонера-заявника.

На даний момент існує три способи подачі документів:

  • особисто до податкової інспекції за місцем реєстрації, тобто громадянину, який претендує на отримання пільги потрібно особисто прийти у відділення ИФНС, віддати заяву і копії документів інспектору;
  • через пошту РФ, в тому випадку, якщо громадянин, який претендує на отримання пільги, вибере Пошту Росії для передачі документів до податкових органів, юристи рекомендують відправляти весь пакет документів (1 примірник заяви і копії доданих документів) саме цінним листом, обов'язково з описом і з повідомленням про вручення. Що і буде доказом, що лист був відправлений заявником і отримано інспектором податкової служби. Датою подачі документів буде вважатися той день, коли було відправлено лист;
  • через особистий кабінет офіційного сайту ИФНС РФ з початку 2017 го року з'явилася можливість комунікувати з податковими органами через особистий кабінет платника податків на офіційному сайті www.nalog.ru , В тому числі і для отримання пільг.
Для того щоб користуватися особистим кабінетом, кожному користувачеві необхідно особисто відвідати відділення податкової інспекції і особисто отримати логін і пароль. Потім зареєструватися на сайті www.nalog.ru , Активувати дані в особистому кабінеті. А також отримати електронний підпис в спеціальних центрах видачі.

Таким чином, кожен громадянин РФ вибирає для себе найзручніший і прийнятний спосіб спілкування з податковою службою.

Як правильно скласти заяву?

Для зручності громадян в кожній філії ИФНС РФ є стенд із зразками заповнених заяв. Там знаходяться рекомендовані податковими органами бланки - заяви. При особистому відвідуванні легко можна ними скористатися. Взявши у податкового інспектора бланк, необхідно заповнити його за зразком, вказавши свої ПІБ, паспортні дані, дані про автомобіль, і документи, що дають право на отримання пільги, контактний телефон, адреса для письмової відповіді, обов'язково проставити дату. Заява бажано заповнювати друкованими літерами.

Також подібна заява можна скласти і рукописно, в простій письмовій формі. Інспектор ИФНС зобов'язаний прийняти його, головне, щоб були вказані основні дані про заявника та самому транспортному засобі, а також підстава, на якому подано заяву.

Юристи рекомендують всі заяви, які ви подаєте в державні органи, в тому числі і в податкову інспекцію, ЗАВЖДИ заповнювати в двох примірниках. Один екземпляр ви віддаєте інспектору податкової служби. Другий - з «вхідним штампом», де зазначена дата, номер документа, ПІБ та підпис спеціаліста, рекомендується залишити у себе. Це потрібно для того, щоб на руках у заявника залишилися докази про здачу і прийнятті документа.

В яких випадках ветерану доведеться повністю платити податок?

Ветерани, які беруть участь в бойових діях, локальних вонах і конфліктах, не є федеральними пільговиками. Умови нарахування, пільги або повне звільнення від транспортного податку для платників податків - ветеранів бойових дій - визначається регіональними законами.

Ветерану бойових дій доведеться платити транспортний податок в повному обсязі в тому випадку, якщо:

  • його участь в бойових діях не підтверджено офіційно, і він не має підтверджуючих документів;
  • в його документах є помилки, невідповідності і помилки;
  • податкова пільга для цієї категорії громадян взагалі не передбачена регіональними законодавчими документами;
  • він має кілька транспортних засобів. У цьому випадку він може претендувати на пільгу з транспортного податку лише на один засіб за своїм власним вибором;
  • його ТЗ не підходить під умови надання пільги, наприклад, має перевищену потужність двигуна, ніж передбачено регіональними законами.

висновок

Нам всім хотілося б їздити за якісними, відремонтованим дорогам, як по федеральних трасах, так і по внутріміським. Географічна протяжність російських автодоріг - це мільйони кілометрів, що вимагають постійних вкладень.

Але мало хто замислюється, скільки грошових коштів необхідно вишукати державі хоча б для ремонту 1-го км дорожнього полотна. Звідки беруться гроші?

Насправді, важко переоцінити значення самого транспортного податку для зростання інфраструктури, будівництва, ремонту та реконструкції наших доріг.

Тому важливо дотримуватися термінів оплати даного податку, розуміти значимість цієї події.

Ті регіональні влади, які прийняли рішення про податкові пільги для ветеранів, які беруть участь в бойових діях, частково зняли фінансове навантаження з них, розуміючи, який неоціненний внесок вони внесли в цілісність і збереження нашої країни, надали допомогу країнам-союзникам. Це податкове послаблення можна назвати даниною поваги і подяки від держави.

Чи не знайшли відповідь на своє питання в статті? Зателефонуйте Автоюрист і отримаєте безкоштовну консультацію прямо зараз!

8 800 555 67 55 доб. 645

У 1999 році закінчила з відзнакою Волгоградський інститут економіки, соціології та права за спеціальністю економіст. З 2007 року і по теперішній час працюю в сфері нерухомості, в якості індивідуального підприємця. Займаюся юридичними питаннями купівлі-продажу, дарування та спадщини об'єктів житлового та нежитлового фонду. Також в мої обов'язки входить складання договорів та консультування клієнтів. Активний автолюбитель. Водійські права категорії В". Писати статті люблю з часів студентства, знаходжу це цікавим і пізнавальним. Буду рада, якщо мої статті виявляться корисними і допоможуть читачам розібратися в цікавлять їх питаннях.

Будь ласка, оцініть статтю!

Що таке транспортний податок?
Хто належить до пільговиків?
Як отримати пільгу з оплати транспортного податку?
Які потрібні документи?
Куди звернутися?
Як правильно скласти заяву?
В яких випадках ветерану доведеться повністю платити податок?
Хто належить до пільговиків?
Які потрібні документи?
Куди звернутися?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация